PDA

View Full Version : Vstrom 650 + πρόβλημα στην εκκίνηση



GCMS
04/11/2006, 15:46
Εδώ και 7 μήνες είμαι κάτοχος ενός Vstrom 650 (χρώματος μαύρο ματ). Την τελευταία εβδομάδα, που ο καιρός έχει αλλάξει αισθητά - πτώση της θερμοκρασίας + υγρασία, μου έχει εμφανίσει πρόβλημα κατά την εκκίνηση. Μόνο όταν η μηχανή είναι "κρύα" και ενώ έχει κάνει το check κανονικά, πατώντας τη μίζα οι στροφές φτάνουν στις 500 και μετά σβήνει. Εάν τη στιγμή αυτή δώσω γκάζι τότε παίρνει μπροστά (κάτι που δεν έχει νόημα λόγω του ψεκασμού) αλλά δεν ξεπερνά τις 1000-1100 στροφές. Όταν η μηχανή είναι "ζεστή" τότε δεν έχει κανένα πρόβλημα. Την μηχανή την αφήνω σε πιλοτή. Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή!!!
:confused: :confused:

banditgr
04/11/2006, 16:49
exm..nomizo to apantises monos sou,dose ligo gkazi.
Min fovase,den pathenei tipota to moto.

GIXXERAKIAS
04/11/2006, 19:52
Φιλε μου λογω του κρυου ισως να το κανει αυτο και ισως να ειναι και πιο χαμηλο απο κει που πρεπει να ειναι το ρελαντι σου,ζεστανε την καλα η μετα απο βολτα που θα ειναι ζεστη ρυθμισε το ρελαντι σου στις 1200~1300στρ και πιστευω θα εισια οκ:winka: :wave2:

kostisthegreek
04/11/2006, 21:42
Πολύ ανάποδα πράγματα διαβάζω.
Κανονικά θα έπρεπε οι στροφές να είναι πιο ψηλά από το ρελαντί όταν τη βάζεις μπροστά και μετά να πέφτουν στο ρελαντί.
Αντε σε συνεργείο της σουζούκι να δουν το ψεκασμό σου.

GCMS
05/11/2006, 13:20
Και εγώ αυτό πιστεύω. Κάτι δεν πάει καλά με τον αυτόματο ψεκασμό. Αυτό όμως που δεν μου ταιριάζει είναι ότι όταν ζεσταίνεται ανεβάζει κανονικά στροφές πάνω από το ρελαντί και μετά μειώνεται. Όπως και να έχει αύριο πρωί-πρωί συνεργείο.