PDA

View Full Version : help



mumra
06/11/2006, 10:42
Ακόμα μια νέα ερώτηση.'Σας εχω ζαλησει το ξερω αλλα ειπαμε ειμαι ασχετος καθωτι νεος ατο spor των μηχανων.Εχω αλλάξει λάστιχα εδώ και ένα μήνα.Απο τότε που τα άλλαξα όταν τρέχω με πάνω από 80κλμ. νοιώθω κάτι σαν κλώτσημα της πίσω ρόδας με αποτέλεσμα να τραντάσετε όλη η μηχανη.Λετε να έχουν κάνει καμια μαλακία αυτοι με τα λάστιχα η κάτι έπαθε η μηχανή

OldMan
06/11/2006, 10:51
Η μόνη μαλσκία που μπορεί να κάνανε "αυτοί με τα λάστιχα" είναι να βάλανε ΠΟΛΥ μεγαλύτερη σαμπρέλα, με αποτέλεσμα να διπλώσει και να μαζέψει σε κάποιο σημείο του ελαστικού (κάτι σαν να κουβαλάς ένα τουβλάκι μεσα στο λάστιχο...)

(υποθέτω ότι έλεγξες για ευθυγράμμιση αξόνων και γραναζιών ...) :wave2:

mumra
06/11/2006, 11:04
Δεν εκανα καναν ελεγχο.Παντως πριν αλλαξω λαστιχα ηταν ολα μια χαρα.Και αυτο το παρουσιαζει μετα τα 80χιλ.ταχυτητα

OldMan
06/11/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mumra
Δεν εκανα καναν ελεγχο.

Μπράβο λεβέντη μας...!!! :a08:


Από ότι κατάλαβα, άλλαξες λάστιχο, άρχισε να κλωτσάει πάνω από τα 80 χ.α.ω. και έτρεξες κατευθείαν εδώ να το γράψεις ....

(κοίταξες τουλάχιστον πίσω αν υπάρχει λάστιχο ή σου βάψανε μαύρη την ζάντα ...???) :D

mumra
06/11/2006, 11:38
Καθωτι ειμαι ασχετος με αυτα οπως εχω ξαναπει και υποτιθεται οτι το πηγα σε ανθρωπο εμπιστοσυνης δεν εκανα ελεγχο οπως ειπα.Το θεμα ειναι τωρα που εχει γινει αυτο τι κανω.

kaps
06/11/2006, 12:52
Η λύση είναι μονόδρομος ... Πας πίσω τους το λες ευγενικά να σου κοιτάξουν τη ρόδα και αν δεν πάρουν από λόγια τους τα χώνεις .....

mumra
06/11/2006, 12:57
Θα κοιταξω να παω.Η μονη μαλακια ειναι οτι τα εχω αλλαξει κανα μηνα τωρα και δεν το πηρα χαμπαρι αμεσως αυτο και παιζει να μου λενε μαλακιες τωρα.Τεσπα θα προσπαθησα ευγενικα και αν οχι ........