PDA

View Full Version : Kle 500 ερώτηση



loukasfilm
18/11/2006, 14:42
Συμφουρίτες αναζητώ τα φώτα σας. (Και τα φωτα του KLE για την ακρίβεια)
Έχω το καινούργιο KLE 500. Είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένος. Ήρεμο μηχανάκι, οικονομικό, χωράει παντού, και ικανοποιητική δύναμη για τον σκοπό που το χρησιμοποιώ. (Πόλη πόλη και δυστυχώς πάλι πόλη).
Το μηχανάκι έχει κάνει 2500 χλμ. Παρατήρησα το εξής. Όπως πηγαίνω το βράδυ ξαφνικά χάνω, μεσαία και μεγάλη σκάλα φώτων. Τα πορείας (ή στάσεως, όπως θέλει τα λέει ο καθένας) μένουν αναμένα. Η μεσαία και μεγάλη σκάλα επανέρχονται και χάνονται όποτε θέλουν.
Στην αρχή νόμιζα ότι ήτανε χαλαρή λάμπα. Δεν ήταν αυτό γιατί θα έχανα μόνο την μία σκάλα όχι και τις δύο. Είμαι μεταξύ φίσας και διακόπτη.
Κούνημα στην φίσα δεν έδειξε τίποτα. Από την άλλη αν κλείσω και ανοίξω τον διακόπτη, τα φώτα επανέρχονται για λίγο. Επείσης επανέρχονται σε δυνατό φρενάρισμα.
Το μηχανάκι είναι στην εγγύηση, και θα το πάω την Τετάρτη που μας έρχεται, σε εξουσιοδοτημένο.
Έχει κανείς εμπειρία από παρόμοιο πρόβλημα?

ΥΓ Πηγα στην Τεομότο για να το δούν, και μου είπαν να τους το πάω στις 7 Δεκέμβρη. Τρελλάθηκα.

ASTRAKITCAR
19/11/2006, 13:01
αν ειναι αυτο που θα σου πω κερνας καφε,γιατι την ταλαιπωρεια που θα γλιτωσεις απο τους γκιοζηδες στην Τεομοτο..

κατω απο το ντεποζιτο εχει μια βαση με 3-4 φυσες,αυτες με τον κραδασμο κανουν δεν κανουν επαφη...
σε εμενα το ιδιο προβλημα ωσπου τσεκαρα οτι η φυσα για τα φωτα εκανε την ζημια...

ελπιζω να ειναι αυτο...

loukasfilm
19/11/2006, 16:11
Θα το τσεκάρω αύριο και κερνάω καφέ είναι δεν είναι αυτό.:lol:
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
:beer:

loukasfilm
24/11/2006, 11:47
Πήγα στον Νικολάου στο Γαλάτσι. μου είπε ότι ευθυνόταν ο συναγερμός. Όλα εντάξει τώρα. Ο καφές ισχύει, πέρνα από το πλανητάριο.
:beer:


Υ.Γ. Ζήτα τον Λουκά.

pissaman
27/11/2006, 22:59
Ο συναγερμός δεν κάνει τέτοια νερά!
Δεν είναι ποτέ συνδεδεμένος με τα φώτα για να στα κόβει!
Συνήθως σε τέτοιες βλάβες είναι ή οι φίσες της πλεξούδας, ή ο πόλος της μπαταρίας! ;)
:wave2: :wave2:

loukasfilm
28/11/2006, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Ο συναγερμός δεν κάνει τέτοια νερά!
Δεν είναι ποτέ συνδεδεμένος με τα φώτα για να στα κόβει!
Συνήθως σε τέτοιες βλάβες είναι ή οι φίσες της πλεξούδας, ή ο πόλος της μπαταρίας! ;)
:wave2: :wave2:


Αυτό που πιστεύω πως έγινε, είναι ότι όταν βάλανε τον συναγερμό, "κουνήσανε" τις φίσες. Επειδή ο ίδιος είχε βάλει και τον συναγερμό, για την ακρίβεια ο αδελφός του στην Βουλιαγμένης, είπε αυτό το πράγμα. Όταν πήγα να πάρω το μηχανάκι, ο μάστορας έλειπε και μου το παρέδωσε ο πιτσιρικάς. Εγώ μετέφερα ακριβώς αυτό που μου είπε εκείνος. Μάλλον οι φίσες ήταν χαλαρές, και κάνανε διακοπές στην επαφή τους.
:beer:

ASTRAKITCAR
29/11/2006, 08:28
To πλανηταριο το γνωστο? ή καμια καφετερια στο Θησειο?

loukasfilm
29/11/2006, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
To πλανηταριο το γνωστο? ή καμια καφετερια στο Θησειο?

Το γνωστό στην Συγγρού βοήθειά μας.:lol: