PDA

View Full Version : ΑΝΑΡΤΗΣΗ V Strom 650



talosah64
26/11/2006, 11:00
Γεια και χαρα σε όλουσ τους...καβαλέρηδες.Καινουριος στη μηχανή καινούριος και στο site(Παλιος στα χρόνια ..μαμώτο)Για να μην λέω πολλά ειμαι 45 χρονων και καβάλησα πρώτη φορα μηχανη φετος!!!Τ-Ρ-Ε-Λ-Λ-Α!!!!!!Αυτό που με εστειλε αδιάβαστο ηταν που πήρα μέρος στα μαθήματα του 0-300.Δεδομένης της απειρίας που ειχα-και έχω-4 μήνες καβαλάω,η μηχανη με συνεπήρε τελείως.Παντα προσεχοντα ς και κανοντας μικρα σταθερά βηματα είδα και εκανα φοβερή προοδο ελέγχοντας με το σωστο τρόπο τη μηχανή και την...απόλαυση.Θέλοντας να μάθω περισσότερα μπηκα στη σελίδα αυτή και...ειμαι ετοιμος να σας ζαλίσω.Ζητώ συγγνώμη αν ρωτήσω κατι που ειναι ισως γνωστό σε σας αλλα..η περιέργεια του νέου γαρ.
Μπορεi κάποιος να μου πει πιο είναι το στατικο και το δυναμικό SAG για V STROM 650 σε νούμερα;Αν το δίνει καπου η suzuki; ;ή το ξέρει με αλλο τρόπο.Είμαι 1,75 και 83-85 κιλά.(Μοντελάκι!!)Καβαλάω μόνος και μόνο άσφαλτο.Γνώμη για τις ρυθμίσεις Πρακτικά;Εγω τις εχω μαμίσιες αλλά μήπως θέλουν λίγο σκλήρηνση;Εχω διαβασει ολα οσα λετε για το θέμα απλά θαθελα τις γνώμες σας για οτι εχετε πρακτικά δει και σεις οι...παλιοι.Ευχαριστω για οποιν μπει στον κόπο και μπραβο σε όλους για την σελίδα
Υ.Γ Δεν ξέρω αν ειναι αυτος ο σωστος τρόπος να απευθυνθώ στη σελίδα αλλα ειμαι νεος και στους..υπολογιστές(Παντου νέος βρε εκτος απο κει που επρεπε..Τ αφήσαμε και φύγανε μαμωτο)

pimenas
26/11/2006, 12:34
Καλώς ήρθες φίλε.
Σχετικά με τις ρυθμίσεις στις αναρτήσεις κοίτα εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=12418).
Το sag κανονικά θα πρέπει να το αναφέρει στο βιβλίο της moto σου. Αν γράφει μονο τις βασικές ρυθμίσεις αυτές αναφέρονται σε αναβάτη 75Kg, οπότε ξεκίνα απο αυτές και δώσε λιγο παραπάνω προφορτιση.

Vstrommer71
26/11/2006, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από pimenas

Το sag κανονικά θα πρέπει να το αναφέρει στο βιβλίο της moto σου.
Ναι αμεεε,το αλλο με τον Τοτο το ξερεις???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Το sag θα το μετρησει ο μηχανικος σου με σενα επανω και θα το υπολογισει ακριβως.Παντως το Vstromακι με 15ποντους διαδρομη δεν θα γινει και καμμια τρομερη διαφορα με το sag,γιατι δεν εισαι και βαρυς.Οποτε με τις μαμα ρυθμισεις κατα 99% εισαι ΟΚ

kostisthegreek
26/11/2006, 18:35
Καταρχήν καλώς ήρθες!

Οι μαμίσιες αναρτήσεις είναι σχεδόν καλές για τα κιλά σου. Τώρα αν εσύ νομίζεις ότι είναι "μαλακές" βάλε ένα κλικ προφόρτιση ακόμη.