PDA

View Full Version : "Ftiaxta" solinakia ipsilis...Mipos ekana gafa?



mika2006
13/12/2006, 16:41
Kalispera paidia.
Exo ena fzs600 tou 2002 kai eipa na tou kano mia anavathmisi sta frena.Epsaksa gia ipsilis tis "hel" edo sta xania kai athina,alla de vrika prama.

Etsi evala "ftiaxta" (mprosta mono)se enan mastora edo kato me ergal akra kai dyo grammes,mia se kathe dagana,xoris gefyra.

To thema einai oti to mixanaki tora exei xeirotera frena apo prin!!!!
H maneta thelei poly patima pleon gia na kanei douleia kai pali to frenarisma den einai se kamia periptosi opos palia pou nomiza oti den itan kalo...(tromara mou!!!!).Tou ekana deuteri fora eksaerosi alla kamia veltiosi.

Vevaia autos mou eipe oti thelei merika xiliometra gia na apodosei 100%,alla den ton polypisteuo.Pros timi tou mou eipe oti an de mou aresoun na to pao piso na valo ta palia.

Mipos telika ena set kala takakia na eixan kalyteri apodosi?

Exei kaneis kamia idea ti na kano?

Kai ti takakia tha itan kalytera?(exo ta mama)

banditgr
13/12/2006, 16:49
i gnomi mou einai oti (ektos kai an exoun provlima ta solinakia px den einai presarismena kala) einai thema sostis e3aerosis....thelei epimoni e3aerosi me ton klasiko tropo kai oxi mono me to kompreser pou kanoun oi perisoteroi.Dokimase e3aerosi,an den veltiothei exoun provlima oi ta solinakia.Oso gia ta HEL ego pron 2 mines pira to kit (2 grammes empros,1 grammi piso) apo ebay agglia 70e komple stin porta mou.

mika2006
13/12/2006, 16:51
kaname pali eksaerosi simera,alla tipote....

Mipos na valo ta palia solinakia kai na allakso takakia?

OldMan
13/12/2006, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από mika2006
autos mou eipe oti thelei merika xiliometra gia na apodosei 100%,alla den ton polypisteuo.

Καλά κάνεις !!!

Προσωπική μου γνώμη είναι να τα γυρίσεις πίσω γιατί "φτιαχτά" σωληνάκια με πρεσσάρισμα των ρακόρ "στο χέρι", αυτόματα μου φέρνουν την εικόνα 3-4 χειρουργών (και ενός αναισθησιολόγου) πάνω από το κεφάλι σου (στην καλύτερη περίπτωση...) :wave2:

DrIoannis
13/12/2006, 17:54
Ένα από τα πράγματα που δεν θα πειραματιζόμουν(αυτό έκανες) είναι τα ΦΡΕΝΑ:eek: .Να πεις του τύπου που σου τα έφτιαξε να τα πάρει πίσω και να πάρεις επώνυμα και σωστά φτιαγμένα.Δεν παίζεις έτσι με ένα από τα πιο σημαντικά τμήματα της μηχανής σου.Πραγματικά πόσο πιο φτηνά μπορεί να ήταν για να ρισκάρεις έτσι.Όσο για το ότι θα φτιάξουν σε μερικά χλμ,τι να πω:hypnotize πες του ότι δεν είναι τακάκια.Το βρήκαμε τώρα":a015: "Κάνε μερικά χλμ και θα στρώσει:a37: Sorry αλλά τα έχω πάρει με τον κάθε μαστοράκο που λέει ότι του κατέβει για να πουλήσει.

mika2006
13/12/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Ένα από τα πράγματα που δεν θα πειραματιζόμουν(αυτό έκανες) είναι τα ΦΡΕΝΑ:eek: .Να πεις του τύπου που σου τα έφτιαξε να τα πάρει πίσω και να πάρεις επώνυμα και σωστά φτιαγμένα.Δεν παίζεις έτσι με ένα από τα πιο σημαντικά τμήματα της μηχανής σου.Πραγματικά πόσο πιο φτηνά μπορεί να ήταν για να ρισκάρεις έτσι.Όσο για το ότι θα φτιάξουν σε μερικά χλμ,τι να πω:hypnotize πες του ότι δεν είναι τακάκια.Το βρήκαμε τώρα":a015: "Κάνε μερικά χλμ και θα στρώσει:a37: Sorry αλλά τα έχω πάρει με τον κάθε μαστοράκο που λέει ότι του κατέβει για να πουλήσει.

dikio exeis file...
me mprizoses!
mallon tha pao na tou po na mou ta vgalei...

Piga gia malli kai vgika kouremenos!!! :yuck:

Alla pali...mipos einai apo ta takakia re paidia?

Tha ta tripso kai tha epaneltho me nea.

OldMan
13/12/2006, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mika2006
Alla pali...mipos einai apo ta takakia re paidia?
Tha ta tripso kai tha epaneltho me nea.

Μάλλον δεν κατάλαβες το νόημα ...

Είτε φρενάρουν καλά είτε όχι, τα φρένα σου είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ !! :D

GIXXERAKIAS
13/12/2006, 20:24
Και κατι αλλο τα HEL τα φτιαχνουν και αυτα στο χερι εδω στην ελλαδιτσα μας:D :D


υσ:Εχω δει τον συγκεκριμενο μαστορα μπροστα μου νμα τα πρεσσαρει και να τα τοποθετει σε θηκες που λενε HEL :D :uplate:

banditgr
13/12/2006, 22:44
Kala paidia min yparvalete....ta goodridge ta ftiaxnei robot diladi?Ola sto xeri ginontai,apla me sigkekrimena ergaleia pou einai pistopoiimena.Den mas eipe omos to palikari poso tou pire gia ta solinakia?

mika2006
14/12/2006, 20:16
Loipon paidia ksanapiga simera sto mastori kai etripse takakia kai diskous.....

Apotelesma:
To freno pleon einai super!!!
Opos to perimena!

To piga to mixanaki mia grigori volta kai pleon einai sa na rixno aleksiptoto otan frenaro!!!Aggyres leme!

Ti na po....tetoia diafora den tin perimena...

meta malista pou to ksanapiga volta kai exontas krya lastixa dokimasa kapoia dynata frenarismata...KONTEPSA NA FILISO ASFALTO!!!
Diplose to mprostino kai ekei pou eipa paei epesa,afisa ti maneta kai epanilthe to mixanaki....
Etreman ta podia mou meta...
Me POLLH prosoxi to mprostino freno apo do kai pera.

Auta pros to paron.
Idomen...

P.S.Mou pire 70 euro ola mazi(ergal akra,ygra,ergasia)

hidefnick
14/12/2006, 21:05
Συγνώμη ρε παλικάρια (και δεσποινίδες) Γιατί είναι επικίνδυνα τα σωληνάκια αν είναι φτιαγμένα στο χέρι?

Αν φοβάστε αυτά θα σας συμβούλευα να μην μπείτε ποτέ σε αεροπλάνο. Οτι σωληνάκι-σωλήνας αλλάζει φτιάχνετε επιτόπου. Και οι πιέσης σε ένα αεροπλάνο είναι άλλες.

Επίσης ΟΛΟΙ οι φρενάδες κατασκευάζουν σωληνάκια φρένων (μαρκούτσια) εδώ και 40 χρόνια, σε φορτηγά λεωφορεία και επίσης για ότι αυτοκίνητο δεν υπάρχουν ανταλλακτικά. Για βρείτε μου μία αμαζόνα με σωληνάκια Σουηδίας. Εκτός αν ο τύπος τα φόρμαρε με το μάτι. Αν δεν χάνει υγρά πατώντας το με όση δύναμη μπορεί ο φίλος, τότε τα έχει φτιάξει καλά ο μάστορας.

Τώρα το γεγονός ότι θέλει πίεση η μανέτα μάλλον με λάθος διάμετρο μου κάνει. (Edit δεν είχα διαβάσει το αμέσως προηγούμενο post - με ένα τρίψιμο καθάρισε ο φίλος) Αν είχε αέρα στο κύκλωμα η μανέτα θα έφτανε στο grip και με 1-2 πρεσαρισιές θα μάζευε πίεση.

Οσο για τα επώνυμα και σωστά φτιαγμένα, επιτρέψτε μου να έχω μια πολύ συγκεκριμένη άποψη. Μήπως έχετε υπόψη σας τι μέγεθος έχουν οι περισσότερες από τις "επώνυμες" εταιρείες? Η μήπως πόσα χρόνια μετράνε?

pissaman
14/12/2006, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Συγνώμη ρε παλικάρια (και δεσποινίδες) Γιατί είναι επικίνδυνα τα σωληνάκια αν είναι φτιαγμένα στο χέρι?

Αν φοβάστε αυτά θα σας συμβούλευα να μην μπείτε ποτέ σε αεροπλάνο. Οτι σωληνάκι-σωλήνας αλλάζει φτιάχνετε επιτόπου. Και οι πιέσης σε ένα αεροπλάνο είναι άλλες.

Επίσης ΟΛΟΙ οι φρενάδες κατασκευάζουν σωληνάκια φρένων (μαρκούτσια) εδώ και 40 χρόνια, σε φορτηγά λεωφορεία και επίσης για ότι αυτοκίνητο δεν υπάρχουν ανταλλακτικά. Για βρείτε μου μία αμαζόνα με σωληνάκια Σουηδίας. Εκτός αν ο τύπος τα φόρμαρε με το μάτι. Αν δεν χάνει υγρά πατώντας το με όση δύναμη μπορεί ο φίλος, τότε τα έχει φτιάξει καλά ο μάστορας.

Τώρα το γεγονός ότι θέλει πίεση η μανέτα μάλλον με λάθος διάμετρο μου κάνει. Αν είχε αέρα στο κύκλωμα θα η μανέτα θα έφτανε στο grip και με 1-2 πρεσαρισιές θα μάζευε πίεση.

Οσο για τα επώνυμα και σωστά φτιαγμένα, επιτρέψτε μου να έχω μια πολύ συγκεκριμένη άποψη. Μήπως έχετε υπόψη σας τι μέγεθος έχουν οι περισσότερες από τις "επώνυμες" εταιρείες? Η μήπως πόσα χρόνια μετράνε?
Σωστός!:beer:

stefanos
14/12/2006, 23:40
Δεν νομίζω κανένας να αντιλέγει για την ικανότητα των Ελλήνων να πρεσάρουνε μαρκούτσια για φορτηγά αυτοκίνητα τρένα εκσκαφείς κλπ.
Απλά όταν λέμε "υψηλής" για φρένα μοτό εννοούμε κάποια κατασκευή υψηλωτέρων προδιαγραφών απο τα μαμίσια.
Αφού λοιπόν μπήκαμε στην διαδικασία να βγάλουμε άχρηστα και ανεπαρκη για τις οδηγικές μας ικανότητες τα σωληνάκια της Honda Yamaha κλπ το βλέπω λίγο περίεργο να βάλουμε "μαστρο Μήτσο"
Και βέβαια αν ήθελα σωληνάκια για του 20 χρονών τουτού μου ΔΕΝ θα πήγαινα στην αντιπροσωπία για να μου πιάσει τον κώλο θα πήγαινα στον φρενά να μου φτιάξει φθηνότερα, με σωληνάκι που πήρε σε ΚΟΥΛΟΥΡΑ με το μέτρο απο κάποιον (κορυφαίο? η τον φθηνότερο που βρήκε?) κατασκευαστή.
Και θα πάω σε φρενά που κάνει αυτή τη δουλειά όλη του την ζωή.
Οχι σε μηχανικό μοτό που πρίν 10 λεπτά ρύθμιζε βαλβίδες και είχε φτιάξει και κάτι σωληνάκια το περασμένο Πάσχα.
Είναι αυτή λογική "βελτίωσης" μοτοσυκλέτας?
Μάλλον οχι.
Θα μου πείτε αποκλείεται να πέσουμε στην περίπτωση και να πάρουμε καλό προιόν?
Οχι είναι πιθανό να πάρουμε κάτι καλό ,ίσως και πάρα πολύ καλό απο ειδικό μαγαζί.
Αλλά θα το πληρώσουμε ακριβότερα απο κάτι έτοιμο του εμπορίου ίδιας ποιότητας (στην περίπτωση αυτή όμως χαλάλι του).

athandim
15/12/2006, 01:01
.

hidefnick
15/12/2006, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Απλά όταν λέμε "υψηλής" για φρένα μοτό εννοούμε κάποια κατασκευή υψηλωτέρων προδιαγραφών απο τα μαμίσια.
Αφού λοιπόν μπήκαμε στην διαδικασία να βγάλουμε άχρηστα και ανεπαρκη για τις οδηγικές μας ικανότητες τα σωληνάκια της Honda Yamaha κλπ το βλέπω λίγο περίεργο να βάλουμε "μαστρο Μήτσο"
Και βέβαια αν ήθελα σωληνάκια για του 20 χρονών τουτού μου ΔΕΝ θα πήγαινα στην αντιπροσωπία για να μου πιάσει τον κώλο θα πήγαινα στον φρενά να μου φτιάξει φθηνότερα, με σωληνάκι που πήρε σε ΚΟΥΛΟΥΡΑ με το μέτρο απο κάποιον (κορυφαίο? η τον φθηνότερο που βρήκε?) κατασκευαστή.
Και θα πάω σε φρενά που κάνει αυτή τη δουλειά όλη του την ζωή.
Οχι σε μηχανικό μοτό που πρίν 10 λεπτά ρύθμιζε βαλβίδες και είχε φτιάξει και κάτι σωληνάκια το περασμένο Πάσχα.
Είναι αυτή λογική "βελτίωσης" μοτοσυκλέτας?
Μάλλον οχι.
Θα μου πείτε αποκλείεται να πέσουμε στην περίπτωση και να πάρουμε καλό προιόν?
Οχι είναι πιθανό να πάρουμε κάτι καλό ,ίσως και πάρα πολύ καλό απο ειδικό μαγαζί.
Αλλά θα το πληρώσουμε ακριβότερα απο κάτι έτοιμο του εμπορίου ίδιας ποιότητας (στην περίπτωση αυτή όμως χαλάλι του).


Οταν λέμε "υψηλής" ενοούμε όχι λαστιχένια, που παραμορφόνονται και αποροφούν μέρος της πίεσης που παράγει η τρόμπα (κλπ παρενέργειες αυτού) Δεν αλλάζουμε τρόμπα για να αλλάξει η πίεση.

Οσο για τους κατασκευαστές, με εξαίρεση κάποια μηχανάκια που φτιάχνονται Ιαπωνία τα υπόλοιπα....... Για δες τα Ιταλικά Honda και Yamaha τι φοράνε. Οτι φοράει και η Fiat. (Το Guzzi φοράει μαμά υψηλης)

Η κουλούρα του μάστρο Μήτσου μας χαλάει αν είναι της Goodridge? και πολλών άλλων σοβαρών κατασκευαστών? Το κόστος των εργαλείων για την κατασκευή είναι πραγματικά αστείο.

Το αν θα το πληρώσουμε ακριβότερα είναι επιλογή μας, αλλά ο μαστρο Μήτσος άφησε το όψιον της επιστροφής στο φίλο. Αν είχε παραγγείλει τα "καλά" τι θα έκανε σε περίπτωση που δεν του άρεσαν.

Μην τρελένεστε ρε. Παίζετε το παιχνίδι της κατανάλωσης με αυτό το τρόπο και τίποτα άλλο. Μια καλή διαφίμιση, μια καλή συσκευασία και να οι πελάτες.

Μην με παρεξηγήσετε. Δεν λέω ότι όλα τα αγοραστά είναι για πέταμα. Αλλα παίζει πολύ σκουπίδι στην αγορά.

OldMan
15/12/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Μην τρελένεστε ρε. Παίζετε το παιχνίδι της κατανάλωσης με αυτό το τρόπο και τίποτα άλλο. Μια καλή διαφίμιση, μια καλή συσκευασία και να οι πελάτες.

Εγώ (ευτυχώς ή δυστυχώς) ζω και μπορώ να σου μεταφέρω την άποψή μου για τα "φτιαχτά" σωληνάκια υψηλής σε μοτό.

O Τάκης από την Καβάλα και ο Ανδρέας από την Αθήνα, δεν μπορούν να σου πουν τίποτε πια !!

(και οι 3 είχαμε βάλει "φτιαχτά" σωληνάκια σε Laverda Jota 1000, Moto Guzzi Lemans II 850 και Ducati SS 900 αντίστοιχα...) :sad:

:wave2:

dirtbird
16/12/2006, 13:06
*SPAM ON*



Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos

Και βέβαια αν ήθελα σωληνάκια για του 20 χρονών τουτού μου ΔΕΝ θα πήγαινα στην αντιπροσωπία για να μου πιάσει τον κώλο

Εσύ επειδή είσαι παπάρας κατ' εξακολούθηση την επόμενη φορά θα πληρώσεις ότι έχεις γλυτώσει τόσα χρόνια.:winka:

Your box is flagged

:D :D

*SPAM OF*

stefanos
16/12/2006, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
*SPAM ON*




Εσύ επειδή είσαι παπάρας κατ' εξακολούθηση την επόμενη φορά θα πληρώσεις ότι έχεις γλυτώσει τόσα χρόνια.:winka:

Your box is flagged

:D :D

*SPAM OF*

:rotflmao: :rotflmao: οχι εγώ οχι εγω

mika2006
04/02/2007, 22:06
Καλησπέρα.Δε θα έγραφα σε τοσο παλιο ποστ ξανά,αλλά πιστευω οτι αξιζει,γι'αυτο ακουστε.
Μετα την ταλαιπωρια που τραβηξα με τα "χειροποιητα" σωληνακια και ενω ολα δειχναν μια χαρα,παρατηρω ενα πρωι τα ergal ακρα να ειναι μαυρισμενα,να μη γυαλιζουν ως συνηθως.Παραξενευτηκα πολυ και κοιτωντας καλυτερα βλεπω οτι ετρεχαν υγρα φρενων!!!!!!

Φυσικα το πρωτο που εκανα ηταν να κανω το σταυρο μου καμια 15αρια φορες που δεν ειχα κανενα απροσμενο...Φτου,φτου,φτου μακρια κι αλαργα!!! :eyepop:

Τελικα παραγγειλα απο Αγγλια το κιτ της Hel,το εβαλα και ησυχασα!

Γι'αυτο παιδια οπου ακουτε "...μην ανησυχεις,κανω αυτη τη δουλεια χρονια...εχω περασει χιλιομετρα σωληνακια,απο δω ως τη Θεσαλλονικη..." κι αλλα τετοια, Μ Α Κ Ρ Ι Α!!!!!"Οκ,ευχαριστω" και δρομο!!!

Σας το λεω γιατι το μονο που επαθα ηταν να χασω λιγα ευρω...Ευτυχως!!!
Δε θελω να σκεφτομαι τι θα ειχε συμβει...
Αυτα τα ολιγα γι'αποψε.
Καλα χιλιομετρα και παντα ορθιοι... :wave2: :beer:

ernti
04/02/2007, 23:13
Στα λεγανε (Oldman) και δεν ακουγες. Και καθε φορα που στα λεγανε εγραφες ...ναι ναι δικιο εχεις θα βαλω τα μαμα παλι...με τα φρενα δε παιζουνε...μπλα μπλα μπλα,και στο τελος εγραφες 'ρε παιδια και μηπως τα σωληνακια ειναι καλα και θελουν τα τακακια τριψιμο και ξεματιασμα,και και...Τα διαβαζα τοτε και νευριαζα με την επιμονη σου να παιζεις με τη ζωη σου, και παραλιγο να σου γραψω πως εισαι αξιος της τυχης σου,αλλα θα παρεξηγιομασταν,κι ειμαστε και πατριωτες. Και στη τελικη αφου θελετε και καλα φρενα απο μαμα,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ???:confused:

Respect
04/02/2007, 23:38
Nα συμπληρώσω μια και το διάβασα πιο πριν, πως όσον αφορά τα λάστιχα που φτιάχνονται στο 2λεπτο για φορτηγά και άλλα οχήματα βαρέως τύπου, σχεδόν κατά κανόνα δεν περνά και πολύ η στιγμή που τα βλέπουμε να θέλουν ξανά αντικατάσταση.

Tέλος καλό, όλα καλά!

Απόλαυσε τώρα τις μπυρίτσες σου παρέα με τον oldman, μιάς και τη βγάλατε καθαρή και οι δύο!!
:beer: :beer:

mika2006
04/02/2007, 23:38
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti
Στα λεγανε (Oldman) και δεν ακουγες. Και καθε φορα που στα λεγανε εγραφες ...ναι ναι δικιο εχεις θα βαλω τα μαμα παλι...με τα φρενα δε παιζουνε...μπλα μπλα μπλα,και στο τελος εγραφες 'ρε παιδια και μηπως τα σωληνακια ειναι καλα και θελουν τα τακακια τριψιμο και ξεματιασμα,και και...Τα διαβαζα τοτε και νευριαζα με την επιμονη σου να παιζεις με τη ζωη σου, και παραλιγο να σου γραψω πως εισαι αξιος της τυχης σου,αλλα θα παρεξηγιομασταν,κι ειμαστε και πατριωτες. Και στη τελικη αφου θελετε και καλα φρενα απο μαμα,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ???:confused: [/QUOTΕ

Το φρενο ομως δουλευε μετα το τριψιμο.Ετσι θεωρησα οτι του ειχαν πεσει υγρα πανω στα τακακια.
Τελος παντων,τελος καλο,ολα καλα.

Οσο για τα μαμα φρενα του fazer,ποτε δεν ειχα παραπονο,ισα ισα...
Απλα ηθελα το κατι παραπανω...
Εξαλλου προτιμω να δινω τα λεφτα μου σε aftermarket βελτιωσεις παρα στον σερβισα του ευρωπαικου!!! :beer: :smokin:

mika2006
04/02/2007, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Nα συμπληρώσω μια και το διάβασα πιο πριν, πως όσον αφορά τα λάστιχα που φτιάχνονται στο 2λεπτο για φορτηγά και άλλα οχήματα βαρέως τύπου, σχεδόν κατά κανόνα δεν περνά και πολύ η στιγμή που τα βλέπουμε να θέλουν ξανά αντικατάσταση.

Tέλος καλό, όλα καλά!

Απόλαυσε τώρα τις μπυρίτσες σου παρέα με τον oldman, μιάς και τη βγάλατε καθαρή και οι δύο!!
:beer: :beer:


Thanks man!!!

Ελα!Κερναω :beer:

lampros_fazer
05/02/2007, 03:49
Τα Hel από που (& πόσο) τα πήρες..;;Έβαλες μια γραμμή σε κάθε δαγκάνα ή όπως είναι η μαμά διάταξη με γέφυρα..;;

mika2006
05/02/2007, 04:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Τα Hel από που (& πόσο) τα πήρες..;;Έβαλες μια γραμμή σε κάθε δαγκάνα ή όπως είναι η μαμά διάταξη με γέφυρα..;;

Τα παρηγγειλλα απο το site της hel http://www.h-e-l.co.uk/HEL_Performance_Motorcycle_Brake_Lines_Brake.htm

και μου κοστισαν 87 λιρες αγγλιας.Πληρωσα μεσω paypal.

Εβαλα μονο μπροστα και χρησιμοποιησα τη γεφυρα αυτη τη φορα (τρεις γραμμες),τη μαμα διαταξη δηλαδη.Ειναι πιο ακριβο,αλλα ετσι μου ειχαν προτεινει καποιοι φιλοι που ρωτησα.Ειχα παρει και τον αντιπροσωπο που εχει η hel εδω,αλλα μου ειπε οτι τα φτιαχνει ο ιδιος.Eτσι για να'χω το κεφαλι μου ησυχο παρηγγειλλα το κιτ με κοκκινα ακρα.
H hell σου δινει τη δυνατοτητα να διαλεξεις χρωμα στα ακρα και στο σωληνακι χωρις εξτρα χρεωση!!!

Τωρα γουσταρω να φρεναρω...Χαδι στη μανετα και STOP!! :a44:
Και το φρενο ειναι οσο προοδευτικο θελω.Σιγουρα αξιζε τα λεφτα της η αναβαθμιση.

:a013: :a30: :a08:

banditgr
05/02/2007, 10:59
ego paidia to kit tis HEL gia : Empros 2 grammes , piso 1 grammi me oti xroma rakor kai ependisi pvc theleis xoris extra.Mazi me ta taxidromika 75e . (giro 60 lires an thimame)
Apo ebay.Malista o politis eixe kanei lathos to montelo,kai mou ta ala3e dorean.Ayythentika vevea me tin egkiisi tis HEL ktl.
Psaxte to

lampros_fazer
05/02/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
ego paidia to kit tis HEL gia : Empros 2 grammes , piso 1 grammi me oti xroma rakor kai ependisi pvc theleis xoris extra.Mazi me ta taxidromika 75e . (giro 60 lires an thimame)

(60 λίρες είναι 95?)

Από ποιόν τα πήρες θυμάσαι..;;

banditgr
05/02/2007, 14:27
kano lathos stis lires...mou eixan vgei giro sta 75e pantos.Tha koita3o na vro ton politi kai tha postaro.

banditgr
05/02/2007, 14:43
o politis itan o apexperformance alla distixos vlepo oti oi times tou exoun ala3ei...arketa akrivoteres .Ti na po,isos na eixa tixei sto komati.:rolleyes:
pantos psa3te to.
Malista eixame kai ena mperdema,pou den eftege aytos (o katalogos tis hel itan lathos) kai telika (afou to diastayrosa me katalogo tis goodridge )mou esteile alla solinakia se 2 meres.

SPORAKIAS
05/02/2007, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
o politis itan o apexperformance alla distixos vlepo oti oi times tou exoun ala3ei...arketa akrivoteres .Ti na po,isos na eixa tixei sto komati.:rolleyes:
pantos psa3te to.


μηπως τα ειχες πετυχει σε ''bid''....?

banditgr
05/02/2007, 18:08
malon bid ta eixa xtipisei.....exei perasei kairos.Pantos pezoun kata kairous treles eykeries sto ebay.