PDA

View Full Version : Bαψιμο τελικου!



plumber
27/12/2006, 02:03
Χρονια πολλα σε ολους. Θελω να βαψω το τελικο της εξατμισης μου μαυρο ματ. Ποσο ευκολο ειναι αυτο; Θα αντεξει αραγε το χρωμα η' θα ξεφτισει νωρις; Τα φωτα σας παρακαλω
:sun: .


73078

OldMan
27/12/2006, 12:51
Αν το βάψεις με "πυρίμαχο" spray, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα !!!

(δεν ξέρω αν υπάρχουν αντίστοιχα primers που να αντέχουν στην θερμοκρασία...)

stefanos
27/12/2006, 12:56
Εγώ νομίζω οτι είναι κρίμα να την βάψεις μαύρη.

SeNNinhA
27/12/2006, 13:08
ΚΕΡΑΜΙΚΟ ΧΡΩΜΑ ΜΗΧΑΝΗΣ

Το περνάς με πινέλο και δεν έχει κανένα πρόβλημα με τις θερμοκρασίες γιατί είναι γι αυτή την δουλειά.

byron
27/12/2006, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
, τις πετανε στην λεκανη και τραβανε το καζανακι.

Άσχετο νομίζεις είναι το nick που έχει ;

Μια χαρά κούκλα είναι έτσι η εξάτμιση φίλε. Γιατί αλήθεια θέλεις να την βάψεις; :confused:

SeNNinhA αν την βάψει με πινέλο :eek: θα γίνει yoshigamata μετά.....

SeNNinhA
27/12/2006, 15:00
Τρείς επιλογές υπάρχουν

1) Πιστόλι μπογιάς. Η καλύτερη αλλά δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να δανειστούν ή να αγοράσουν

2) Σπρέυ που αναφέρθηκε πιο πάνω. Αντί για πιστόλι αλλά πρέπει να έχεις πολύ σταθερό χέρι. Εγώ δεν έχω καταφέρει να βάψω πάντως ομοιόμορφα πότε κάτι με σπρέι. Η επιφάνεια δείχνει καλή αλλά πάντα αλλού μου έπεφτε πολύ και αλλού πιο λίγο.

3) Πινέλο. Δεν κανει το καλύτερο τελείωμα αλλά αν έχεις καλό πινελο και απλώσεις σωστά την μπογιά τότε το αποτέλεσμα δείχνει καλύτερο από το σπρέι (στα δικά μου χέρια). Το ΜΑΤ καλυπτει και τις ατέλειες του πινέλου.

Antwnis
10/01/2007, 17:45
..δεν ειναι να χαλασεις τη Yoshimura?
Η μαμίσια εμφανιση της είναι άψογη!
Επειδή ομως περι ορέξεως... χαλβαδόπιτα, σκέπσου μόνο το ότι αν τη βάψεις, ΟΠΩΣ και νάχει σε πολύ λίγο χρόνο θα αποκτήσει γρατζουνιές και τότε...
θα μετανοιώσεις πικρα!
(ξαναβγάζε, χανατρίβε, ξαναβάφε,,, Μπρρρ!!)
:nono:

kaps
11/01/2007, 08:26
Ακριβώς ...Είναι ιεροσυλία να τη κάνεις αγνώριστη. Ασε που μόνο έτσι της πάει .:winka:

SAM46
11/01/2007, 15:56
απο τι υλικο ειναι η συγκεκριμενη εξατμιση?

τιτανιο?