PDA

View Full Version : σασμαν...



BELZEBOYLIS
08/02/2007, 17:27
Κύριοι , αντιμετωπίζω πολλή μεγάλο πρόβλημα . Έστειλα το BMW GS 1100R εσπευσμένα στην Αθήνα . Κατά την επιστροφή μου στο Αιτωλικό ( και όχι στην Αθήνα ,όπως συνήθιζα παλαιότερα ) , στα διόδια της γέφυρας διαπιστώνω ότι δεν μπορώ να κατεβάσω ταχύτητες και ότι μπορώ μόνο μέχρι 4η . Την επόμενη μέρα εξπρές σέρβις και γρήγορα Αθήνα !
Τι γίνεται με τα σασμαν ;;; Λαδάκι του είχα , τα σέρβις του όλα κανονικά , βόλτες το έκανα , τραγουδάκια του έλεγα , γιατί χάλασε ;;; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία,να ξέρω και εγώ πάνω κάτω τι να περιμένω …....

dankannn
08/02/2007, 18:30
Φιλε αν και δεν μας λες σε τι κατάσταση ειναι η μοτοσικλέτα και ποσα χλμ εχει απο αυτα που λες σε κοβω για δισκους συμπλέκτη το ποιο απλο και το πιο προχωρημένο που δεν στο εύχομαι ειναι καποιο γρανάζι να έχει σπάσει.
:(

OldMan
08/02/2007, 23:52
:rolleyes: Το "τσικ τσικ" σε πείραζε Κωστάκη ....:D

Μπορεί να είναι από απλό σκάλωμα του μύλου μέχρι....:sad:
(το άνοιγμα πάντως δεν το γλυτώνεις...):wave2:

Vstrommer71
09/02/2007, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Κύριοι , αντιμετωπίζω πολλή μεγάλο πρόβλημα . Έστειλα το BMW GS 1100R εσπευσμένα στην Αθήνα . Κατά την επιστροφή μου στο Αιτωλικό ( και όχι στην Αθήνα ,όπως συνήθιζα παλαιότερα ) , στα διόδια της γέφυρας διαπιστώνω ότι δεν μπορώ να κατεβάσω ταχύτητες και ότι μπορώ μόνο μέχρι 4η . Την επόμενη μέρα εξπρές σέρβις και γρήγορα Αθήνα !
Τι γίνεται με τα σασμαν ;;; Λαδάκι του είχα , τα σέρβις του όλα κανονικά , βόλτες το έκανα , τραγουδάκια του έλεγα , γιατί χάλασε ;;; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία,να ξέρω και εγώ πάνω κάτω τι να περιμένω …....
Και στην Πατρα το συνεργειο της ΒΜW ρε αρχιεπισκοπε ειναι αρκετα καλο απο οτι λεγεται.Γιατι δεν το εφερες Πατρα?Παρε ενα τηλεφωνο να το κανονιζαμε:smokin:


Ποτε εβγαλε η BMW GS1100R????:lol: :lol: :lol:

BELZEBOYLIS
09/02/2007, 17:09
Τα άκουσες Αρετούσα μου τα θλιβερά μαντάτα …..Το γρανάζι της 3ης ξεμανταλιάστηκε και τα σάρωσε όλα μέσα ….Έχει πάρει και ο άξονας ….....



Την Δευτέρα θα πάω να την δω και να επιλέξω ανάμεσα στις δύο λύσεις που μου προτείνονται…Η πιο καθαρή , τα αλλάζω όλα και ξεμπερδεύω….. ή αλλάζω τα βασικά και ανέχομαι έναν θόρυβο στην εν λόγω ταχύτητα(και δεν θα είναι σαν το τσικι τσικι, Αντώνιε) ….. ( ελπίζοντας να μην παρουσιάσει στο μέλλον και χρειαστεί να ξανανοίξουμε το σασμάν )


Η αλήθεια είναι ότι δεν καλοθυμάμαι το τηλεφώνημα που είχα με τον κ Αντώνη , γιατί ζαλίστηκα με το κόστος που μου ανέφερε ….

1500 ευρώ με ανοδικές τάσεις η καθαρή λύση και 600 με 700 η βρώμικη …. :(



ΥΓ . Προς Διαχειριστές !!! Κανένα σκίτσο συναισθημάτων με κατάθλιψη δεν έχουμε ;;;; Γιατί τα λυπημένα δεν με καλύπτουν ....

Cpt. Haddock
09/02/2007, 17:12
Κωστή...

το "γιατί" έγινε ποτ@να το γρανάζι της 3ης σΕ το είπαν?

φθορα ή κάποια άλλη μ@λακία?

:sick:

(γενικώς γματα... :sad: :bigcry: :bigcry: )

bartlal
09/02/2007, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
ΥΓ . Προς Διαχειριστές !!! Κανένα σκίτσο συναισθημάτων με κατάθλιψη δεν έχουμε ;;;; Γιατί τα λυπημένα δεν με καλύπτουν ....

αυτο σου κανει? :sad:


77353

Λεωνίδας
09/02/2007, 21:01
περαστικά στην τσέπη σου :(

BELZEBOYLIS
10/02/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κωστή...

το "γιατί" έγινε ποτ@να το γρανάζι της 3ης σΕ το είπαν?

φθορα ή κάποια άλλη μ@λακία?

:sick:

(γενικώς γματα... :sad: :bigcry: :bigcry: )

Τι να σου πω καπετάνιε , κάτι μου είπε ο άνθρωπος αλλά εκείνη την ώρα , εγώ άκουγα καμπάνες να βαράνε και δεν κατάλαβα τίποτα….Θα το δω από κοντά και θα ενημερώσω …..


:wave2:

BELZEBOYLIS
10/02/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
αυτο σου κανει? :sad:



...ΟΧΙ :bawl:

banditgr
10/02/2007, 11:52
pithanotata exei stravosei/fagothei to shift fork kai to tympano.O a3onas exei parei?....para3eno ayto.ayta ta leo giati molis anoi3o to moter mou (cbr 600) gia na episkayaso tin 2ra mou kai sinithismeni vlavi einai fagomeno shift fork,me sinepeia na min sproxnei arketa to granazi oste na emplakei.Mou zitagan 600+ e sinergeia....entelei to katevasa kai to eftia3a monos mou,den einai diskoli douleia,alla theleis mpoliko xrono kai mpratsa.

BELZEBOYLIS
12/02/2007, 12:59
Πήγα στο συνεργείο ……:( :sad: :cry: :bawl:

makis206
12/02/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Πήγα στο συνεργείο ……:( :sad: :cry: :bawl:

Καλή υπομονή ρε Κωστή.. γρήγορα και όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα ξεμπερδέματα εύχομαι..:(

Cpt. Haddock
12/02/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Πήγα στο συνεργείο ……:( :sad: :cry: :bawl:

πόσα; :sick: :look: :uplate:

BELZEBOYLIS
12/02/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πόσα; :sick: :look: :uplate:


Η οικονομική έχει 1086 και πρώτης θέσης πάνω από 2000 ! :a53:



Στην οικονομική αλλάζουμε 4ης τσιμούχες , 2 γρανάζια , το κομπλερ και 2 φουρκέτες … ( περιμένουμε σε σαλονάκι με καφέ σε πλαστικό κτλ)

Στην πρώτη θέση αλλάζουμε τα παραπάνω συν ένα παπαρδέλι που δεν μπορούσα να προφέρω ,πόσο μάλλον να το θυμάμαι , το οποίο έχει πάνω από χίλια ευρώ !( φυσικά περιμένουμε σε σαλόνι πολυτελείας με όλες τις ανέσεις κτλ)



:wave2:

banditgr
12/02/2007, 14:38
gia 2000e to kalo pou tous thelo to salonaki na exei kai rosides!!:cool: