PDA

View Full Version : Carb Maintenance Problem



Julius
14/02/2007, 09:40
Το έβγαλα, το γυάλισα εξωτερικά, το καθάρισα καλα καλα και από επάνω, το γυρνάω ανάποδα βλέπω ότι και οι τέσσερις βίδες είναι σε κακά χάλια…. Διαλέγω αυτή που είναι στην καλύτερη κατάσταση και προσπαθώ να ξεσφίξω……. @@




Τι κάνω τώρα???





Δοκίμασα wd40 και ψιλοχτύπημα και τέτοια αλλά δεν βλέπω φώς.....




:bigcry:


77905

Julius
14/02/2007, 09:41
o telaytaios poy prospathise na to lysei eitane tsopanos leme







:sick:

hornet
14/02/2007, 09:49
Το καλο ειναι οτι εχουν μεγαλο κεφαλι.

1.Θα πρεπει να βρεις philips κατσαβιδι που να ταιριαζει ακριβως ουτε μικροτερο ουτε μεγαλυτερο ετσι ωστε ολη η ροπη σου να μεταφερθει στη βιδα και οχι στο να χαλαει το κεφαλι της βιδας.Επισης σταθεροποιησε το σε μεγγενη εαν ειναι δυνατον...με προσοχη ομως στο σφιξιμο μην σπασει τπτ!

2.Εαν αποτυχει ευκολα με ενα μυτοτσιμπιδο η με πενσα λυνει οπως το βλεπω αλλα μετα ουτως η αλλως θα πρεπει να βαλεις νεες βιδες

KaTaNaS
14/02/2007, 09:52
πάρε μια πολύ λεπτή λάμα απο σιδεροπρίονο...
σφίχτο στην μέγγενη ή να το κρατάει άλλως σφιχτά...

και χάραξε τα κεφάλια των κοχλιών στην κατευθυνση μιας διαμέτρου αρκτά βαθειά...


μετά προσπαθησε με ένα καλό κατσαβίδι ίσιο...

προετοιμασε το με αντισκουριακό πρώτα...



το κατσαβίδι θα το κρατάς στην χούφτα ανάποδα ... δηλαδή ο αντίχειρας να μην έιναι στην μεριά της μεταλλικης άκρης του αλλά στην μεριά της λαβής...


θα πρέπει λογικά να ακούσεις ένα ΚΛΑΚ και να ξεκολλήσει...η κάθε μια τους...


:wave2:

KaTaNaS
14/02/2007, 09:53
πράγματι, τώρα που τις ξανακοιτάω, δεν έχουν χαλάσει ακόμα για να τις χαράξεις...


όπως λέει ο σταθης βρες σταυροκατσβιδο να θυληκώνει ακριβώς...

KaTaNaS
14/02/2007, 09:54
εννοείται άλλες βίδες μετά...

Julius
14/02/2007, 10:06
ok ok


tha prospathiso prota me filips allios me kati sony poy exo :rotflmao:


alla me vlepo na tis sideroprioniazo fiati kai to katsavidi pou dokimasa exthes eitane sta metra toy alla.......

savvas
14/02/2007, 10:16
Βλεπω εχει περιθωρειο για να τις πιασεις με πενσα καβουρα απο το κεφαλι.
Το καρμπυρατερ πρεπει να το πιασεις ομως στη μεγγενη και να της βαλεις χοντρα χαρτονια, για να μη το "τραυματισεις"....
Η αλλη λυση ειναι με πριονι και να κανεις σχισμη, οπως λενε παραπανω.

Το σιγουρο ειναι με ζεσταμα με πολυ ψιλο φλογιστρο (θελει εμπειρια) ή με πιστόλι θερμού αέρα.

KeLeYTiS
14/02/2007, 12:06
Kαι επειδη σε βλεπω μερακλη παρε μια βιδα οταν τις βγαλεις και πηγαινε παρε ακριβως τις ιδιες σε αλενακι ...

Δεν χαλανε ποτε ...

Δεν χρειαζεται να ειναι τσοπανης αυτος που τις ξεσφιξε αυτες οι σταυροβιδες ειναι απο βουτυρο ..... :sick:

Julius
14/02/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Kαι επειδη σε βλεπω μερακλη παρε μια βιδα οταν τις βγαλεις και πηγαινε παρε ακριβως τις ιδιες σε αλενακι ...

Δεν χαλανε ποτε ...

Δεν χρειαζεται να ειναι τσοπανης αυτος που τις ξεσφιξε αυτες οι σταυροβιδες ειναι απο βουτυρο ..... :sick:


sostoooooos

:)

stefanos
14/02/2007, 13:02
Δεν έχει νόημα η αλλαγή.
Είναι κλασική περίπτωση χαλύβδινης βίδας σε αλουμινιο σώμα, θα ξανακολήσει.

Για να μην το ξαναπάθεις πρέπει να καθαρίζεις καρμπ τακτικότερα.

Julius
14/02/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν έχει νόημα η αλλαγή.
Είναι κλασική περίπτωση χαλύβδινης βίδας σε αλουμινιο σώμα, θα ξανακολήσει.

Για να μην το ξαναπάθεις πρέπει να καθαρίζεις καρμπ τακτικότερα.


e nai re patera, alla to allen den exei kalytero piasimo apo to stayrokatsavido ?

KeLeYTiS
14/02/2007, 13:21
Επειδη περνανε πολλα σαπακια απο τα χερια μου και σε καθε ενα εχω το ιδιο προβλημα

Με το που ανοιγω καρμπς τα αλλαζω με αλεν (Σπυρου Πατση πηγαινε εχει και ροδελακια)

Και να κολλησουν το αλενακι τα πιανει καλυτερα και δεν τρωει και την βιδα γιατι πολυ απλα δεν παιζει να δοκιμασεις με λαθος νουμερο εργαλειου (οπως γινεται με το κατσαβιδι)

Η καλυτερη λυση

Μην κοιτας που τα συνεργεια τις ξεσφιγγουν με καλεμι και τις σφιγγουν με πενσα (5 λεπτα η μια εχει ρε γμτ )

Julius
14/02/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Επειδη περνανε πολλα σαπακια απο τα χερια μου και σε καθε ενα εχω το ιδιο προβλημα

Με το που ανοιγω καρμπς τα αλλαζω με αλεν (Σπυρου Πατση πηγαινε εχει και ροδελακια)

Και να κολλησουν το αλενακι τα πιανει καλυτερα και δεν τρωει και την βιδα γιατι πολυ απλα δεν παιζει να δοκιμασεις με λαθος νουμερο εργαλειου (οπως γινεται με το κατσαβιδι)

Η καλυτερη λυση

Μην κοιτας που τα συνεργεια τις ξεσφιγγουν με καλεμι και τις σφιγγουν με πενσα (5 λεπτα η μια εχει ρε γμτ )


Spyroy patsi e??? poy peripoy gia na mhn paro ta magazia svarna ?

KeLeYTiS
14/02/2007, 13:31
Οπως μπαινεις απο Καβαλας και πας προς Ιερα οδο στο αριστερο σου χερι δευτερο η τριτο στενο στην γωνια

Αν ρωτησεις που εχει βιδες θα σε στειλουν κατευθειαν ....

Εχει οτι μπορεις να φανταστεις ...

Ειχα παρει για τα καρμπς
Για αλλαγη της λαστιχενιας εισαγωγης ανοξειδωτες και για καπακι καμπανας

Πηρα και παραπανω για καβατζα και ζητημα να πληρωσα 5 ευρω

dukeandthecity
14/02/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Spyroy patsi e??? poy peripoy gia na mhn paro ta magazia svarna ?

τι ειναι αυτοι οι νέοι ???? μασημένη τροφή θέλουν. όλα έτοιμα.:D

Julius
14/02/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Οπως μπαινεις απο Καβαλας και πας προς Ιερα οδο στο αριστερο σου χερι δευτερο η τριτο στενο στην γωνια

Αν ρωτησεις που εχει βιδες θα σε στειλουν κατευθειαν ....

Εχει οτι μπορεις να φανταστεις ...

Ειχα παρει για τα καρμπς
Για αλλαγη της λαστιχενιας εισαγωγης ανοξειδωτες και για καπακι καμπανας

Πηρα και παραπανω για καβατζα και ζητημα να πληρωσα 5 ευρω


eyxaristo man



:wave2:

banditgr
14/02/2007, 14:43
prin dokimaseis tipota allo pare ena sfirokatsavido....magiko ergaleio.Den fenontai kai teleios fagomena ta kefalia,pisteyo me 1/2 sfiries tha stis 3esfi3ei eykola.An pali tis xalaseis.Pare ena ena setaki eidika tripania (e3olkeis) exoun anapodo spiroma kai einai konika.Tripas me ena kanoniko psilo tripani prota sto kentro tis vidas,Meta vazeis ton e3olkea,to drapano sto 3evidoma,kai ayto eno tripaei mesa,kapoia stigmi logo konikotitas sfinonei kai logo anapodou spiromatos anagkazei tin vida na 3evidosei.....ayta

savvas
14/02/2007, 14:55
Ο εξολκεας βιδας ειμαι μια μ****ια και μιση, για βιδες των 6χιλ και κατω.
Ποσο μαλλον στα 4χιλ που ειναι οι βιδες των καρμπυρατερ.

Καθε μερα με αυτα ασχολουμε, κολλημενες βιδες στο αλουμινιο απο αλατα και ηλεκτρολυση (εξωλέμβιες).
Πολυ τυραννια, μιση μερα για να βγαλω 2 βιδες με φωτια η με τρυπημα κτλ...

Βαλτε λιγο γρασσο η βαζελινη στη βιδα, και θα ξεβιδωνει ευκολα, για παντα...

stefanos
14/02/2007, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas
Ο εξολκεας βιδας ειμαι μια μ****ια και μιση, για βιδες των 6χιλ και κατω.
Ποσο μαλλον στα 4χιλ που ειναι οι βιδες των καρμπυρατερ.

Καθε μερα με αυτα ασχολουμε, κολλημενες βιδες στο αλουμινιο απο αλατα και ηλεκτρολυση (εξωλέμβιες).
Πολυ τυραννια, μιση μερα για να βγαλω 2 βιδες με φωτια η με τρυπημα κτλ...

Βαλτε λιγο γρασσο η βαζελινη στη βιδα, και θα ξεβιδωνει ευκολα, για παντα...


Δηλαδή λες να μην ξεκινήσω ένα πιστόνι ελατήρια στην εξωλέμβια μου ε?

OldMan
14/02/2007, 17:07
Αφήστε τους εξολκείς ήσυχους (για τους λόγους που προείπε ο Σάββας...) και τα κρουστικά κατσαβίδια ακόμη πιο ήσυχα (αν θέλετε να μείνει το σώμα του καρμπυρατέρ στην αρχική του μορφή...) !!

Bro, λύσεις υπάρχουν πολλές, αλλά στην περίπτωσή σου μπορείς με μια μικρή λίμα να "τετραγωνίσεις" λίγο τα κεφάλια και μετά να τα λασκάρεις με μια σκύλα (ή πένσα αν είσαι δυνατό αγόρι..):blush:

Καινούριες ανοξείδωτες (πραγματικά όμως, γιατί πουλάνε ότι αρχιδιά έχουν για ανοξείδωτο...) με Allen κεφάλι !! :wave2:

KaTaNaS
14/02/2007, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καινούριες ανοξείδωτες (πραγματικά όμως, γιατί πουλάνε ότι αρχιδιά έχουν για ανοξείδωτο...) με Allen κεφάλι !! :wave2:


ανοξείδωτα στον ΠΕΙΡΑΙΑ απο Σιδερα (κοιτώντας προς το μαγαζί του Στούμπι) κανεις αριστερα στις γραμμες του τρένου, και περπατας παράλληλα μεχρι να δεις σε μια γωνια ενα τριοροφο κτηριο με ανοξειδωτα παντως ειδους (για ναυτηλιακα)...

:wave2:


ή άσε τις βιδες στον κωστα και περναω και πεταγομαι να τις πάρω :beer:

savvas
14/02/2007, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
......πραγματικά όμως, γιατί πουλάνε ότι @ρχιδι@ έχουν για ανοξείδωτο..... :wave2:

Μερικοί τρόποι για να ξεχωρίσετε την ανοξείδωτη βίδα:

Εάν έχει εξάγωνο κεφάλι, έχει πάνω της ανάγλυφο το “A2”.

Ένας άλλος τρόπος είναι να έχετε μαζί σας ένα μαγνήτη, τις καθαρές ανοξείδωτες βίδες “316”, ΔΕΝ τις πιάνει ο μαγνήτης.
Υπάρχει και το “314” ανοξείδωτο περιέχει λίγο σίδηρο παραπάνω (για μηχανική αντοχή) αλλά σπάνια θα βρείτε τέτοιες βίδες στο εμπόριο. Ο μαγνήτης τις πιάνει ελάχιστα (ασθενικά).

Αν είναι ορειχάλκινη (μπρούτζος), δεν τη πιάνει ο μαγνήτης αλλά ξεχωρίζει από το χρυσό φυσικό χρώμα του χαλκού.
Εάν είναι επινικελωμένη, δεν τη πιάνει ο μαγνήτης αλλά είναι πιο γυαλιστερή από το ανοξείδωτο (θέλει «μάτι»).

Το μαγνητάκι στη τσέπη, και δύσκολο να σας γελάσουν, άλλωστε στα ναυτιλιακά, παραδοσιακά πουλάνε καθαρό ανοξείδωτο.

Λόγω δουλειάς, πάρτε 2 εισαγωγείς, πουλάνε και λιανική:
Χρήστος Βασιλειάδης, Γραβιάς 19 & Ασκληπιού, Πειραιάς
Τσαμαδιάς, Αγίου Δημητρίου 76 & Μεθώνης, Πειραιάς

zireous
14/02/2007, 20:08
Επειδή το ανέφερε ο savvas πιο πριν να θυμίσω ότι συχνά άμα τη ζεστάνεις τη βίδα και μετά κρυώνει, βγαίνει πιο εύκολα -αλλά όχι με φωτιά -αν το παρακάνεις, την έκατσες-, με επαγγελματικό "πιστόλι" ζεστού αέρα.

http://www.dansmc.com/hot&cold.html

Ο Dan έχει κι αρκετά άλλα σχετικά στο σάιτ του...

stefanos
15/02/2007, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
e nai re patera, alla to allen den exei kalytero piasimo apo to stayrokatsavido ?

Καλύτερο πιάσιμο σίγουρα.
Δέσε ένα κόμπο να το θυμάσαι αυτό και την στιγμή που θα τις βιδώνεις.
Με τις βιδούλες της "μαμάς" και ένα κατσαβίδι δεν μπορεί να σφίξεις πολύ.
Με ένα άλλεν ξηλώνεις το σπείρωμα για πλάκα.

KeLeYTiS
15/02/2007, 01:00
Ποπο η υπεραναλυση της υπεραναλυσης :rotflmao:

Ασε βαλε τις παλιες βιδες και να θυμασαι τον τροπο που τις εβγαλες ... :lol:

Που να καθεσαι να κανεις αποσταξη το αλουμινιο και να διαβαζεις pdf σχετικα με ανοξειδωτα και ανοδιωσεις ασε που επειδη φαινεσαι και δυνατο αγορι απο το σφιξιμο βλεπω να ξυλωνεις και το μεσαιο ρουλεμαν του στροφαλου :lol:

Πςςςς Πυρηνικη επιστημη το καναμε το θεμα ...

Τελικα τις εβγαλες ?

dirtbird
15/02/2007, 01:11
Λοιπόν... μόλις γύρισα και εδώ αυτό που βλέπω είναι κλασσική περίπτωση λάθος εργαλείου.

Κατσαβίδι με μύτη νούμερο 2 χούλιους..... είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν είχες το σωστό.

Έχω δει -και 'δημιουργήσει'- ΠΟΛΥ χειρότερες βίδες καρμπ :rolleyes: :rolleyes:

ΣΗΜ: χρειάστηκε να περάσουν 20 χρόνια για να καταργήσει η ΚΤΜ τις allen βίδες (γιατί στομώνουν με όλα τα σκατά του κόσμου και μετά λύνεις τα ...τέτοια μου) και του προτείνετε να τις βάλει στο καρμπ? :rolleyes: :rolleyes:

Και ο oldman δε λέει τίποτα?:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

KeLeYTiS
15/02/2007, 03:19
Mε τι στομωνουν με χωμα ?

Πςςςς

Πολυ δυσκολο να το δεις και πολυ δυσκολο υποθετω νατο βγαλεις ...

Τι να πουμε και εμεις που ειχαμε 3ΜΑ και τα καρμπς σερνονταν στην ασφαλτο

Θα επρεπε να βαλω βιδες μισης στροφης :rotflmao:

Εγω προτεινω να βαλεις σπαγγο ... ! :eyepop: :bigcry:

dirtbird
15/02/2007, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Mε τι στομωνουν με χωμα ?

Πςςςς

Πολυ δυσκολο να το δεις και πολυ δυσκολο υποθετω νατο βγαλεις ...

Τι να πουμε και εμεις που ειχαμε 3ΜΑ και τα καρμπς σερνονταν στην ασφαλτο

Θα επρεπε να βαλω βιδες μισης στροφης :rotflmao:

Εγω προτεινω να βαλεις σπαγγο ... ! :eyepop: :bigcry:

Δίκιο έχεις...
η άσφαλτος είναι πιο σκληρή....... :rolleyes: :rolleyes:

STOYBI
15/02/2007, 07:28
dirtbird


Καλημερα και Καλως ορισες !!!!

:sun:

dirtbird
15/02/2007, 07:37
Καλη σου μέρα και σένα STOYBI-man :wave2: :wave2:

savvas
15/02/2007, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
1)Πω-πω η υπεραναλυση της υπεραναλυσης

2)Ασε βαλε τις παλιες βιδες και να θυμασαι τον τροπο που τις εβγαλες ... :lol:

Που να καθεσαι να κανεις αποσταξη το αλουμινιο και να διαβαζεις pdf σχετικα με ανοξειδωτα και ανοδιωσεις ασε που επειδη φαινεσαι και δυνατο αγορι απο το σφιξιμο βλεπω να ξυλωνεις και το μεσαιο ρουλεμαν του στροφαλου :lol:

3)Πςςςς Πυρηνικη επιστημη το καναμε το θεμα ...

4)Τελικα τις εβγαλες ?

1+3, Γιναμε γριες κουτσομπολες, γι αυτο γραφουμε τοσα...
Αλλα πιο καλα να γραφεις εδω παρα να τσακωνεσαι στο σπιτι με τους αλλους για τα καναλια της τηλεορασης, και ας εχεις τεσσερις...

2. Σωστοοοος, κατι ξερουν τα εργοστασια και βαζουν κατσαβιδωτες, αν εβαζαν εξαγωνες πολλοι θα τις εσφιγγαν οσο το παξιμαδι του τροχου!

4.Μαλλον τον φρικαραμε, πηρε ενα της εξωλεμβιας και ησυχασε...


Υ.Γ. Κατσαβίδι? μμμμ κατσα + βιδι (βιδα, βιδωνω κτλ), απο που βγηκε η λεξη? :rolleyes:

dirtbird
15/02/2007, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από savvas
1+3, Γιναμε γριες κουτσομπολες, γι αυτο γραφουμε τοσα...


Υ.Γ. Κατσαβίδι? μμμμ κατσα + βιδι (βιδα, βιδωνω κτλ), απο που βγηκε η λεξη? :rolleyes:

μήπως θές να το λέμε οδηγό βίδας (screwdriver)? :D

Julius
15/02/2007, 08:59
Eyxaristo omadara gia thn analysh....



loipon nai tis elisa, afou tis elousa me wd-40 tis tris me to sosto noumero katsavidi kai poly prosoxi kai thn mia thn tsimpisa me thn pensa kai thn ksekatiniasa


to carb egine san kenourgio mesa ekso... afou skeftika na to stoliso sthn trapezaria


apo to apogeyma gia neo set vides kai desimo



me tis kataliles rythmiseis (parakalia ston panagatho) to prioni tha doulevei kanonika simera to vrady

KaTaNaS
15/02/2007, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
...to prioni ...



:bawl: :bawl: :bawl:

OldMan
15/02/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Και ο oldman δε λέει τίποτα?:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Καλως όρισες υπερβολικέ Σωτήρη...:wave2:

Ρε συ, ο Jul θα ξανανοίξει το καρμπυρατέρ σε τουλάχιστον 2 χρόνια (υπό Κ.Σ.) και αυτό θα γίνει ξανά με το καρμπ εκτός μοτέρ (οπότε και θα το έχει καθαρίσει με πινελάκι, βενζίνη και toothpick).

Και το ξέρεις πολύ καλά ότι η επιλογή του κεφαλιού της βίδας από τους κατασκευαστές δεν γίνεται σύμφωνα με την προβλεπόμενη μηχανική αντοχή αλλά με την ελάττωση του μέσου χρόνου συναρμολόγησης !!:D

dirtbird
15/02/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλως όρισες υπερβολικέ Σωτήρη...:wave2:

Ρε συ, ο Jul θα ξανανοίξει το καρμπυρατέρ σε τουλάχιστον 2 χρόνια (υπό Κ.Σ.) και αυτό θα γίνει ξανά με το καρμπ εκτός μοτέρ (οπότε και θα το έχει καθαρίσει με πινελάκι, βενζίνη και toothpick).

Και το ξέρεις πολύ καλά ότι η επιλογή του κεφαλιού της βίδας από τους κατασκευαστές δεν γίνεται σύμφωνα με την προβλεπόμενη μηχανική αντοχή αλλά με την ελάττωση του μέσου χρόνου συναρμολόγησης !!:D


Xαίρομαι που συμφωνούμε :beer: :beer: :wave2:


Σημ: κάτι μου λέει ότι ο Jul θα αλλάξει συνήθειες σύντομα...:beer: :wave2:

my jet kit is here :winka:

OldMan
15/02/2007, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
κάτι μου λέει ότι ο Jul θα αλλάξει συνήθειες σύντομα...:beer: :wave2:
my jet kit is here :winka:

Εμένα πάλι κάτι μου λέει ότι θα ξανακατεβάσει το καρμπ του πολύ σύντομα (λόγω άφιξης after market θαλάμου διαστολής και τελικού και πρακτικής αδυναμίας ζιγκλερώματος από την τάπα απολάσπωσης...:lol: ).

@Bro, νομίζω ότι ο Άσωτος πουλάει ένα jet kit που κάνει για το πριόνι σου ...:wave2:

Julius
15/02/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
@Bro, νομίζω ότι ο Άσωτος πουλάει ένα jet kit που κάνει για το πριόνι σου ...:wave2:

op! ti poios???


to ksero oti tha thelei ek neou rythmisi, alla den tha thn kano ego giati stadar tha ta kano @##@



tha paei "xelioti" gia geniko elegxo kai teliki rythmisi me thn nea eksatma


Sotiris kalos eirthes man

DUKASII
15/02/2007, 14:01
πάλι νομίζω οτι απο τότε που πηρα το πριονάκι μου...

ο τυπος εχει λυσει ολο το μηχανάκι για να εχει δικαιολογίες να μη βγουμε μαζι το Σαββατο...

η ΚΟΤΑ.:D

ξεφουσκωσε και η αλυσίδα σου τσουλιε??

Julius
15/02/2007, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
πάλι νομίζω οτι απο τότε που πηρα το πριονάκι μου...

ο τυπος εχει λυσει ολο το μηχανάκι για να εχει δικαιολογίες να μη βγουμε μαζι το Σαββατο...

η ΚΟΤΑ.:D

ξεφουσκωσε και η αλυσίδα σου τσουλιε??



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Julius
15/02/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Εμένα πάλι κάτι μου λέει ότι θα ξανακατεβάσει το καρμπ του πολύ σύντομα (λόγω άφιξης after market θαλάμου διαστολής και τελικού και πρακτικής αδυναμίας ζιγκλερώματος από την τάπα απολάσπωσης...:lol: ).

@Bro, νομίζω ότι ο Άσωτος πουλάει ένα jet kit που κάνει για το πριόνι σου ...:wave2:


to eida den me Kanei re man ego exo diaforetiko carb apo to 2004-2006 exc

stefanos
16/02/2007, 20:22
Αναρωτιέμαι γιατί δεν πάτε σε ένα δυναμόμετρο να ρυθμίσετε.

STOYBI
16/02/2007, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αναρωτιέμαι γιατί δεν πάτε σε ένα δυναμόμετρο να ρυθμίσετε.

Ti να ρυθμισουν στο δυναμομετρο πατερα ???? :confused: :confused:

akisfast
16/02/2007, 22:46
I KALITERI KAI DOKIMASMENI LISI EINAI NA XEBIDOSIS ME KOFTI O OPIOS KOBI MPROSTA (SAN KAI AFTON POY XRISIMOPIOYN I SIDERADES .....DOKIMASMENO) KAI OXI PLAGIOKOFTI :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

stefanos
20/02/2007, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ti να ρυθμισουν στο δυναμομετρο πατερα ???? :confused: :confused:

Αυτά που παλεύουν να ρυθμίσουν με jet kit.

dirtbird
20/02/2007, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αναρωτιέμαι γιατί δεν πάτε σε ένα δυναμόμετρο να ρυθμίσετε.

to dinamometro? :confused:

Julius
20/02/2007, 11:47
RE mhn spamarete :lol:





telika to carb einai ok, me thn eykairia katharisa filtrokoutia klp, EVALE EPITELOUS KAI KILL SWITCH OOEEEOOOOOOO


tora to rpioni pernei pros me MISI manivelia kai ksirizei apo polyyyyy xamila mexri polyyyyyyyyyy psila (oxi idietera gramika omologo alla mou aresei re paidia ti na kanoooo)

OldMan
20/02/2007, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
EVALE EPITELOUS KAI KILL SWITCH
Άμα είναι από εκείνα της CEM, κανόνισε να μην μπαίνεις σε μονοπάτια όταν βρέχει ...!!!:wave2:

Julius
20/02/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άμα είναι από εκείνα της CEM, κανόνισε να μην μπαίνεις σε μονοπάτια όταν βρέχει ...!!!:wave2:


'DIRT" eggyhsh, sta tria svisimata to ena doro :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
20/02/2007, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άμα είναι από εκείνα της CEM, κανόνισε να μην μπαίνεις σε μονοπάτια όταν βρέχει ...!!!:wave2:

SEM νομίζω έχει και το δικό μου, αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα (ακόμα και με τον κατακλυσμό της περασμένης Κυριακής) , so far....:confused:

STOYBI
20/02/2007, 17:31
Julius
(oxi idietera gramika omologo alla mou aresei re paidia ti na kanoooo)


Ουφ..... Τι πρεπει πια να γινει για να καταλαβει αυτο το παιδι ?????

:a35:

STOYBI
20/02/2007, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άμα είναι από εκείνα της CEM, κανόνισε να μην μπαίνεις σε μονοπάτια όταν βρέχει ...!!!:wave2:

Εμενα μου ειχε βγαλει προβλημα στο 250 !! Οποτε βρεχοταν με χτυπαγε το ρευμα !!!! :uplate:

Την ειχα καταβρει ομως !!!! :D

Ειδικα οταν κουραζομουν πολυ ... Το παταγα μια-δυο φορες , την ακουγα , και μου εδινε καμμια 15αρια χιλμ αερα !!!! :D





:wave2: