PDA

View Full Version : Λάστιχα για Kle 250



project.breeze
01/03/2007, 20:31
Ήρθε η ώρα να σκεφτώ σοβαρά την αλλαγή ελαστικών στο KLE μου.Τα λάστιχα που φοράει τώρα είναι τα Anakkee της Michelin και σε διάσταση 130/80/18 το πίσω και 90/90/21 το μπροστά.Ο προσανατολισμός της μοτοσυκλέτας είναι καθαρά ασφάλτινος (είναι και μηχανάκι 8ετίας ας μην πιέζουμε την τύχη μας) και χρησιμοποιείται κατα 90% στην πόλη και κατά 10% σε κοντινές εξορμήσεις επαρχιακού κυρίως δικτύου.Θέλω λοιπόν λάστιχα καθαρά ασφάλτινα με μαλακή γόμα και για να ζεσταίνονται γρήγορα και για να ανταπεξέλθουν στις συνθήκες μηδενικής τριβής των δρόμων της Λάρισας.Αν γνωρίζετε και τιμούλες θα με βοηθήσετε πολύ.Περιμένω τις γνώμες σας :beer:

project.breeze
02/03/2007, 01:32
Ρε παιδιά ούτε ένας να βοηθήσει την κατάσταση;

project.breeze
02/03/2007, 10:23
Ρε παιδιά δεν σας είπα να μου εξηγήσετε την αρχή της σχάσης του υδρογονου,λάστιχα θέλω να αλλάξω:D

Antono
03/03/2007, 10:42
Στο δικό μου Anhelo το οποίο είναι 8ετίας σαν το δικό σου εχω φορέσει στο παρελθόν Metzeller Sahara και τώρα φοράω τα Metzeller Tourance. Τα tourance σαφώς είναι πολύ ασφάλτινα ( 90% ασφαλτο δίνει ο κατασκευαστής) και προς το παρόν όταν τα έχω χρειαστεί δεν με έχουν απογοητεύσει ( πολυ καλύ προσφυση και στο βρεγμένο)
Anakkee δεν έχω φορέσει έχω ακούσει όμως πολύ καλά λόγια ( και δεν νομίζω να τα δοκιμάσω στο KLE ψαχνομαι για vstrom:sun: )
Πιστεύω ότι τα tourance και τα anakkee είναι απο τις κορυφαίες επιλογές για οn-off και για το μηχανάκι μας!!
Αν παρεις τελικά τα anakkee πες μας εντυπώσεις!!!

stefanos
03/03/2007, 14:03
t63 michelin αλλά θα έλεγα 120 πίσω.
Καθαρα 50/50 ασφαλτο/χώμα.
Τα sahara είναι για τα μπάζα.
Anake δεν έχω δοκιμάσει.

project.breeze
03/03/2007, 18:50
Τα anakee που φοράω τώρα είναι πολύ καλά αλλά μέσα στην πόλη που κάνω μικρές αποστάσεις και δεν προλαβαίνουν να ζεσταθούν έχω αρκετά γλυστρήματα του πίσω τροχού ( το μπροστινό δεν μου έχει γλυστρήσει ποτέ μέχρι σήμερα) και γι'αυτο θέλω κάτι σε πιο ασφάλτινο.Πάντως για όσους έχουνε βλέψεις και για αρκετό χωματάκι είναι πολύ καλά τα anakee.Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας