PDA

View Full Version : ακουω θορυβους ..ηχους..



vassilis88
03/03/2007, 15:47
i see dead people....κοκ:look:

εχμ 1ον το μηχανακι εεεεεε δν ειναι κ πολυ καλα συντηρημενο ,κανει τα σερβις στην ωρα του αλλα δν του λαδωνω την αλυσιδα σχεδον ποτε συν το καθημερινο ψιλοξεσκισμα απο μεριας μου.

το προβλημα εντοπιζεται στο αποτομο κλεισιμο του γκαζιου πχ της δευτερας για να φρεναρω στο φαναρι, οπου ακουγεται ενα γκαπ απο το κιβωτιο νομιζω..η την αλυσιδα.

πιο παλια ακουγα παρομοιο γκαπ οταν εδινα αποτομα γκαζι ειδικα αν ειχα διπλο.τελικα ηθελε λαδωμα.:D

επισης δν παιρνει μπροστα αμα κανει κρυο ,μαλλον θα φταιει η μπαταρια(?), κ εχω κανει μπρατσα να το σπρωχνω κ να βαζω μπροστα με το συμπλεκτη.

λεω συνεχεια να το παω να το δουν αλλα αλλαζω γνωμη μετα.δε γαμιεται δν παθαινει πραμα.θα το χω για να λεω μετα πως δν ειναι αξιοπιστα τα χ0Υντα.:lol:

EVI
03/03/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
[θα το χω για να λεω μετα πως δν ειναι αξιοπιστα τα χ0Υντα.:lol: [/B]


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
03/03/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88


επισης δν παιρνει μπροστα αμα κανει κρυο ,μαλλον θα φταιει η μπαταρια(?), κ εχω κανει μπρατσα να το σπρωχνω κ να βαζω μπροστα με το συμπλεκτη.

[/B]




χμμ....αυτο το πραγμα δεν εχει τσοκ???????????????

EVI
03/03/2007, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88


το προβλημα εντοπιζεται στο αποτομο κλεισιμο του γκαζιου πχ της δευτερας για να φρεναρω στο φαναρι, οπου ακουγεται ενα γκαπ απο το κιβωτιο νομιζω..η την αλυσιδα.
[/B]

αυτο που κανεις ειναι λαθος.....αποτομο κλεισιμο...

mpiou
03/03/2007, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88


το προβλημα εντοπιζεται στο αποτομο κλεισιμο του γκαζιου πχ της δευτερας για να φρεναρω στο φαναρι, οπου ακουγεται ενα γκαπ απο το κιβωτιο νομιζω..η την αλυσιδα.



Εχει σημασία από που ακούγεται :) Αν είναι η αλυσίδα, ίσως να είναι πολύ χαλαρή. Όπως και να χει δεν είναι κακό να κοιτάξεις τον τζόγο και τη φθορά.

Αν είναι το κιβώτιο, δε γνωρίζω, αλλά είσαι σίγουρος ότι η 2α μπαίνει καλά; Δοκίμασε σε μία ευθεία να ανοίξεις τη 2α, να κλείσεις λίγο απότομα και μετά να ξανανοίξεις. Αν ακουστεί το γκαπ, μετά δοκίμασε να ξανακλείσεις. Αν η 2α πράγματι δεν είχε μπει καλά, δε θα ξανακάνει τον ήχο.

vassilis88
03/03/2007, 23:21
ευη εχει τσοκ, αλλα ποιος σου πε οτι δουλευει?:lol: :lol:

τωρα το αποτομο κλεισιμο δν το κανω κ συχνα, αλλα θελω να κοβω αντιδρασεις σε καθε περιπτωση..:D

μπιου θα το δοκιμασω.αλλα γενικα μου παιζουν τα νευρα καμια φορα οι ταχυτητες.

τωρα εχω πιο ομαλο στυλ, αλλα στις αρχες πριν δυο και χρονια που δν ηξερα την τυφλα μου ετρωγε πολυ ξυλο το μηχανακι..καρφωτες,σουζες,τουμπες κ.α.:o απο τοτε φαινεται του χουν μεινει παιδικα τραυματα κ μου τα βγαζει τωρα..