PDA

View Full Version : Νεροφάγωμα Vs Ποδιά ΧΤΧ



kaps
06/03/2007, 07:45
Εχθές ερχόμενος από Παίδων Πεντέλης μέσω της περιφερειακής (Κηφισιά Μελλίσια πρόποδες Πεντέλης) είπα να σταματήσω να απολαύσω τη θέα του λεκανοπεδίου.Μέσα στην ησυχία του τοποίου ακούω κάτι μαρσαρίσματα σαν από΄μικρό δίχρονο αλλά δεν μου καθότανε πως επρόκειτο για μηχανάκια . Πράγματι παρατηρώντας μέσα στο δάσος διέκρινα 2-3 Πακιστανοινδούς μπαγκλαντές με αλυσοπρίονα να κόβουν κάτι μικρά πευκάκια. Ξύπνησε μέσα μου ο εθελοντισμός και η προστασία της φύσης (τρομάρα μου) . Πιάνω ένα μονοπάτι με νεροφαγώματα που πήγαινε κυκλικά (έτσι υπέθετα ) προς το μέρος του αλλά είχα ξεχάσει πως δεν είχα πια το ΧΤ600 αλλά το ΧΤΧ .....Τα συμπεράσματα και τα αποτελέσμα τα είναι τα εξής:
Α) Τα λάστιχα δεν κάνουν με τίποτα (δεν το ξέραμε .....)
Β) Το ΧΤΧ είναι χαμηλό για τέτοιες τανζανιές (κλαψ κλαψ....)
Γ) Σε ένα αρκετά βαθύ νεροφάγωμα και ορμώμενος με σθένος για να πιάσω στα πράσα τους "εγκληματίες" της φύσης τραβάω μια τράκα με τη ποδιά όπως έβγαινα η οποία είναι από ανθρακόνημα με αποτέλεσμα να τη παρτασημοφορήσω .....
ΕΡΩΤΗΣΗ :
Πως μπορώ μια λακκούβα που δημιουργήθηκε στη ποδιά αλλά και κάτι γρατζουνιές να τις επισκευάσω; Σκέφτηκα το πιο απλό..... σκληρυντικό νυχιών της γυναίκας μου :smilea: Αλλά φτάνει;Μήπως έχετε κάποια πρόταση ....
Για την ιστορία δεν το έβαλα κάτω ..Με πληγωμένο τον εγωισμό τους έφτασα (διότι με είχαν από το μπαμ αντιληφθεί..) και είχαν αρχίσει την αναρρίχηση όπου εμφανίστηκε ένας τύπος με ένα βαν ο οποίος σε ερώτησή μου τι κάνουν μου έδειξε χαρτί του Δασαρχείου για καθαρισμό του δάσους από τα χαμηλά κλαδιά των δένδρων ενόψει καλοκαιριού..... :D Εφυγα και σκεπτόμουνα πόσο ωραία θα ήταν να ήμουν για κάποιες φορές κουφός ώστε να απολαμβάνω καλύτερα τη ζωή ....