PDA

View Full Version : Συναγερμός spyball.Ξερει κανεις;



Pepito
06/03/2007, 11:07
Η μοτοσυκλέτα που αγορασα εχει εναν συναγερμο spyball.Δεν εχω μανιουαλ γιαυτον και δεν γνωριζω τις λειτουργιες του αλλά ουτε και τις συνδεσεις που εχουν γίνει.Το μονο στοιχειο που έχω ειναι ...το κοντρολ,(αυτο στη φωτο)αν αυτο βοηθαει για να με βοηθησει καποιος.
Ξερει κανεις για ποιο μοντέλο spyball προκειται;Υπαρχει καποιο κομματι του συναγερμου που να αναγραφει το μοντελο-τυπο επανω;Επίσης πού μπορω να βρω καποιο μανιουαλ στο διαδικτυο ισως,ή αν καποιος εχει τον ιδιο συναγερμο να σκαναρει το μανιουαλ και να μου το στειλει εδώ ή σε ΠΜ;Γνωριζει καποιος στην Πατρα ποιος ασχολειται με αυτους τους συναγερμους;Ευχαριστω :D
http://www.elitemotorcycleservices.co.uk/img667.jpg

Da.Vintage
06/03/2007, 12:10
Λοιπόν και εγώ αυτό το κοντρόλ έχω της σπαϊμπολ...

Ο συναγερμός σου έχει ένα τετραψήφιο κωδικό και κατα πασα πιθανότητα έχει γίνει εγκατάσταση με φίσα χωρίς κόψε ράψε καλώδια...
Το μάνιουαλ κάπου το έχω αλλά το μόνο σημαντικό που έχει είναι οτι μπορείς να τον αφοπλίσεις και με το κλειδί βάζοντας αυτό το 4ψήφιο νούμερο οσες φορές αναβοσβήνει το λαμπάκι αν δεν έχεις αυτό το κωδικό τότε το μανιουαλ σου είναι άχρηστο...
Ρώτα αν μπορείς χωρίς κωδικό να βγάλεις άλλο τηλεκοντρόλ! γιατί αν χάσεις το ένα και μοναδικό! μετά τον πετάς!και αν το έχει συνδέσει και με το ιμομπιλάιζερ την πάτησες πιό άσχημα!

Pepito
06/03/2007, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Λοιπόν και εγώ αυτό το κοντρόλ έχω της σπαϊμπολ...

Ο συναγερμός σου έχει ένα τετραψήφιο κωδικό και κατα πασα πιθανότητα έχει γίνει εγκατάσταση με φίσα χωρίς κόψε ράψε καλώδια...
Το μάνιουαλ κάπου το έχω αλλά το μόνο σημαντικό που έχει είναι οτι μπορείς να τον αφοπλίσεις και με το κλειδί βάζοντας αυτό το 4ψήφιο νούμερο οσες φορές αναβοσβήνει το λαμπάκι αν δεν έχεις αυτό το κωδικό τότε το μανιουαλ σου είναι άχρηστο...
Ρώτα αν μπορείς χωρίς κωδικό να βγάλεις άλλο τηλεκοντρόλ! γιατί αν χάσεις το ένα και μοναδικό! μετά τον πετάς!και αν το έχει συνδέσει και με το ιμομπιλάιζερ την πάτησες πιό άσχημα!
Eγω ουτε κλειδι εχω,ουτε για κωδικο ξερω ουτε δευτερο χειριστηριο εχω ουτε λειτουργιες ξερω περα απο ενεργοποιηση απενεργοποιηση με το μεγαλο κουμπι(αληθεια το μικρο κουμπι τι κανει;;;)Οπότε σκ@τ@...Πώς μπορω να βρω καποιον εμπορο επισημο Πατρα ή Αθηνα να ρωτησω;Ξερεις;.:confused:

Atsatsos
08/03/2007, 03:39
Από περίπτερο το πήρες ρε παίχτη;

Da.Vintage
08/03/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pepito
Eγω ουτε κλειδι εχω,ουτε για κωδικο ξερω ουτε δευτερο χειριστηριο εχω ουτε λειτουργιες ξερω περα απο ενεργοποιηση απενεργοποιηση με το μεγαλο κουμπι(αληθεια το μικρο κουμπι τι κανει;;;)Οπότε σκ@τ@...Πώς μπορω να βρω καποιον εμπορο επισημο Πατρα ή Αθηνα να ρωτησω;Ξερεις;.:confused:

Το κλειδί απο το μηχανάκι εννοώ!
αυτό απενεργοποιεί το συναγερμό με ανοιξε κλεισε το διακόπτη! αν ΄ξέρεις το κωδικό του συναγερμού!

Το μεγάλο κουμπί ενεργοποιεί/απενεργοποιεί το συναγερμό και το μικρό είναι ο πανικός

για αντιπρόσωπο δε ξέρω

Pepito
09/03/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
Από περίπτερο το πήρες ρε παίχτη;
Ευχαριστω για την απαντηση αλλά πατησες "λαθος επιλογη"...Για προσπαθησε παλι...:smokin:

idi
09/03/2007, 16:12
ελα φιλε μου

παρε εδω και ρωτα

Ομιλος Εταιρειών ΣΑΚΣΟΝ
12ο ΧΛΜ. ΕΘΝ. ΟΔΟΥ ΑΘΗΝΩΝ - ΛΑΜΙΑΣ
ΒΑΛΑΩΡΙΤΟΥ 25
144 52 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
ΤΗΛ: 210 288 3400
FAX: 210 283 0804

edit

αστο σου βρηκα μανουαλ!!!

http://www.spyball.it/img/manuale_utente_ab6527_17_12it.pdf

:beer: :beer:

idi
09/03/2007, 16:13
κοιτα πανω

jimjim
20/11/2010, 14:48
mallon to link den doulevei. an uparxei manual please help exw to idio provlima.

alpo
21/11/2010, 14:02
Για Spyball πήγαινε σε αυτόν που είναι στο κάτω μέρος της Αγ.Σοφίας. Νομίζω αυτός είναι ο αντιπρόσωπος στην Πάτρα. Ίσως σε βοηθήσει.

timman
21/11/2010, 17:35
Οντως. ο Ηρακλής (Αγ Σοφιας 5) τοποθετεί spyball. Σίγουρα θα σε βοηθήσει... Είναι πολύ καλος