PDA

View Full Version : Λιγο γκαζακι για το canyon-aki



nuxtopouli
18/03/2007, 01:09
Γεια σας ! παρακαλω την γνωμη-συμβουλη σας. εχω ενα cagiva canyon 500 και θα ηθελα να μου πειτε τι και πως μπορω να το κανω να παρει λιγο τα πανω του σε γκαζια. μεχρι 500-800 εβρουλακια.μια καλη εξατμιση απο μονη της ειναι αρκετη?

X_NR750
18/03/2007, 01:11
και φιλτρο αερα μαλλον :wave2:

FZR1000
18/03/2007, 02:21
Με 800 ευρω παιρνεις μια ολοκληρη μηχανη που ειναι πιο γρηγορη:lol:

με κανα 200αρι ευρω βαζεις κιτ στα καρμπ και τα ρυθμιζεις ωστε να παρεις 5-6 αλογα.

τωρα αν σου περισσευουν βαλε και μια εξατμιση για ακομη καλυτερα γκαζια...

bsari
18/03/2007, 15:16
εγω ειχα το 600 πισυεψε με δε προκειτε να βγαλεισ τιποτα αλογα ειναι ηδη οκ...προταση μου με τη πρωτη ευκαιρια αν μπορεισ αλλξε το με κατι αλλοο...αν αποφασισεισ ομωσ θα σου πω 1.αλλαγη ηλεκτρονικησ 2. ενα αλλο φιλτρο και αν θελεισ 3.αλλαγη εκκεντροφορων.......(εμεισ ειχαμε πειραξει μεχρι και βαλβιδεσ τιτανιου απο huqvarna)αλλα να ξερεισ οτι εχεισ ενα μοτερ πυο ουτωσ η αλλωσ θα ζητησει πραγματακια απο πηνια, ανορθωτεσ,φλατζουλεσ προβληματακια στισ βαλβιδεσ(εχουν ασφαλειεσ γαρ δεν ειναι φυτεμενσε οπωσ στα ιαπωνικα )αρα προταση μου αφησε το ωσ εχει η σκισε το (μεχρι και μονομπρατσο εχουν βαλει καποιοι και εγινε streetfighter οεοε)

OldMan
19/03/2007, 11:36
:rolleyes: Αφήστε τα Canyon ήσυχα γιατί θα αρχίσετε να παίρνετε στο χέρι από πηνία του βολάν μέχρι τσιμούχες του στροφαλοθάλαμου ...!!!:D

Pitsakos
19/03/2007, 12:07
Canyon 600 ιστορια μου αμαρτια μου! Το πηρα μεταχειρισμενο 2,800 (κοροιδο που ειμαι!!!) μου εφαγε αλλα 2000! Μην το αγγιζεις σκιστο καψτο (πατατα ειναι !!) και παρε κανενα αλλο! ολοι μου το ελεγαν και δεν το πιστευα! και ομως ειναι αληθεια!

el_hymador
19/03/2007, 14:03
Eγω με το 500 παντως δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα.
Το γνωστο θεμα με το κομπλερ της μιζας ειχε διορθωθει.

Ενταξει , ειχε μια κακη ποιοτητα κατασκευης και στο τριμηνο ετριζαν οοοοολα τα πλαστικα , αλλα το μονο που ζηταγε περα απο τα service , ηταν να καθαριζεις τους δισκους γιατι κολαγαν και το μηχανακι τσουλαγε με πατημενο συμπλεκτη (λιγο τσουλαγε το ερμο)...

Για βελτιωσεις ειχα οδηγησει ενα 500 με dynojet kit στο καρμπυρατερ , φιλτρο και πατεντα φορεμενες after market εξατμισεις απο Husky ΤΕ 610..μια χαρα ηταν και νομιζω οτι δεν χρειαζεται να την ψαξει κανεις περισσοτερο..

Οδικη συμπεριφορα παντως εξακολουθει να εχει πολυ καλη ακομα και με τα σημερινα standarts των μονοκυλινδρων on- off.

:wave2:


81340