PDA

View Full Version : Ανταλλακτικά για srx



meteor
22/03/2007, 21:29
Μόλις πήρα ένα srx 400 και μετά από λίγο τράκαρα. Χρειάζομαι ανταλλακτικά για το μπροστινό σύστημα, επειδή από ότι κατάλαβα είναι σχετικά σπάνιο μοντέλο και δεν βρίσκω εύκολα. έχει ακούσει κανείς τίποτα, μήπως έχει κανείς τίποτα απομεινάρια, ή μήπως έχει καμμιά ιδέα τι άλλο θα ταίριαζε στη μηχανή?

byron
22/03/2007, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από meteor
Μόλις πήρα ένα srx 400 και μετά από λίγο τράκαρα. Χρειάζομαι ανταλλακτικά για το μπροστινό σύστημα, επειδή από ότι κατάλαβα είναι σχετικά σπάνιο μοντέλο

Καλά δεν είναι και τόσο σπάνιο :rolleyes: Σου απάντησα και στο άλλο. πες τι χρειάζεσαι μπας και σου φέξει. Κάτι πρέπει να έχω σε αποθήκη. Τώρα από ποια μετατροπή είναι θα σε γελάσω...

dkirkos
23/03/2007, 03:14
το SRX6 ή το SRX4 δεν ειναι και τοσο σπανιο.. αν εχεις ομως SRX7 τοτε τα βλεπω σκουρα...:rotflmao:


81663

meteor
26/03/2007, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Καλά δεν είναι και τόσο σπάνιο :rolleyes: Σου απάντησα και στο άλλο. πες τι χρειάζεσαι μπας και σου φέξει. Κάτι πρέπει να έχω σε αποθήκη. Τώρα από ποια μετατροπή είναι θα σε γελάσω...

Κοίταξε τα βασικά που χρειάζομαι είναι, οι μάνες για τις μπουκάλες, το φτερό με τη βάση του και μετά αν υπάρχουν το ταχύμετρο και το στροφόμετρο και ίσως ο μπροστινός τροχός, ή αν ξέρεις ποιος άλλος τροχός θα ταίριαζε σε περιπτωση που δεν διορθώσω αυτόν που έχω. Α είναι μοντέλο του 1992

meteor
26/03/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dkirkos
το SRX6 ή το SRX4 δεν ειναι και τοσο σπανιο.. αν εχεις ομως SRX7 τοτε τα βλεπω σκουρα...:rotflmao:

'Ασε με αυτό το snowmobile έχω μπλέξει όπου ψάξω στο ίντερνετ για srx αυτό το πράγμα μου βγάζει!! τι στο καλό πιο πολλά είναι τα snowmobiles από τις μηχανές??

byron
26/03/2007, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από meteor
Κοίταξε τα βασικά που χρειάζομαι είναι, οι μάνες για τις μπουκάλες, το φτερό με τη βάση του και μετά αν υπάρχουν το ταχύμετρο και το στροφόμετρο και ίσως ο μπροστινός τροχός, ή αν ξέρεις ποιος άλλος τροχός θα ταίριαζε σε περιπτωση που δεν διορθώσω αυτόν που έχω. Α είναι μοντέλο του 1992


Μάνες για τις μπουκάλες ? :confused: Τι είναι τούτο?
Φτερό έχω όπως και μπροστινό τροχό. Το 1992 δεν μου λεει τίποτα. Προφανώς εννοείς την ημερ/νία της πρώτης άδειας. Μπροστά τι έχει 1 μεγάλο δισκόφρενο με δαγκάνα τετραέμβολη, ή 2 μικρά με απλή δαγκάνα, ο τροχός τι είναι 18 ή 17'' ? (ποιό έχεις δεν είπες? το 600 ή το 400?) Πες τι έχεις βρε meteor.

ΒΤW τον meteoritis τον έχεις τίποτα? :D

byron
26/03/2007, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από meteor
'Ασε με αυτό το snowmobile έχω μπλέξει όπου ψάξω στο ίντερνετ για srx αυτό το πράγμα μου βγάζει!! τι στο καλό πιο πολλά είναι τα snowmobiles από τις μηχανές??

Αν ψάξεις κι αλλο θα βρεις και ένα SUV της Cadillac με το όνομα SRX :winka:

byron
26/03/2007, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Αν ψάξεις κι αλλο θα βρεις και ένα SUV της Cadillac με το όνομα SRX :winka:

Δες και το site www.srx600.net Εχει part lists, που μπορείς να βρείς τους κωδικούς.

dkirkos
26/03/2007, 23:20
για βαλε μια φωτο απο το μοτο σου για να ξερουμε με σιγουρια τι χρειαζεσαι..

dkirkos
26/03/2007, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από meteor
Κοίταξε τα βασικά που χρειάζομαι είναι, οι μάνες για τις μπουκάλες, το φτερό με τη βάση του και μετά αν υπάρχουν το ταχύμετρο και το στροφόμετρο και ίσως ο μπροστινός τροχός, ή αν ξέρεις ποιος άλλος τροχός θα ταίριαζε σε περιπτωση που δεν διορθώσω αυτόν που έχω. Α είναι μοντέλο του 1992

καλα, στραβοσαν οι μανες και οι μπουκαλες εμειναν ανεπαφες?
παντως αν ταιριαζει το μοντελο ολα αυτα τα εχω περισια..

meteor
28/03/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Μάνες για τις μπουκάλες ? :confused: Τι είναι τούτο?
Φτερό έχω όπως και μπροστινό τροχό. Το 1992 δεν μου λεει τίποτα. Προφανώς εννοείς την ημερ/νία της πρώτης άδειας. Μπροστά τι έχει 1 μεγάλο δισκόφρενο με δαγκάνα τετραέμβολη, ή 2 μικρά με απλή δαγκάνα, ο τροχός τι είναι 18 ή 17'' ? (ποιό έχεις δεν είπες? το 600 ή το 400?) Πες τι έχεις βρε meteor.

ΒΤW τον meteoritis τον έχεις τίποτα? :D

Καλησπέρα, λοιπόν ο τροχός είναι 17" και έχει το 1 μεγάλο δισκόφρενο με την τετραέμβολη δαγκάνα. Μοντέλο ακόμα δεν ξέρω ποιας χρονιάς είναι πάντως είναι το SRX4 και πρώτη άδεια έχει το 1995. Οι μάνες είναι αυτό που κρατάει τις μπουκάλες κάτω από το λαιμό. Στο srx6.net το λέει στα αγγλικά under bracket κάπως έτσι.
Ποιός είναι ο meteoritis? Καμμιά σχέση πάντως.
Βοηθάτε χριστιανοί γιατί ακόμα δεν το πήρα δεν το χάρηκα και καλοκαιριάζει!! Το τηλ μου είναι 6945345404

meteor
28/03/2007, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dkirkos
καλα, στραβοσαν οι μανες και οι μπουκαλες εμειναν ανεπαφες?
παντως αν ταιριαζει το μοντελο ολα αυτα τα εχω περισια..

Τις μπουκάλες τις ίσιωσε ο μάστορας αλλά δεν μπόρεσε εντελώς να ισιώσει τις μάνες και οι μπουκάλες δεν είναι εντελώς στοιχισμένες. Πάντως ότι ύπαρχει από μπροστινό σύστημα είναι καλοδεχούμενο, φωτό δεν πρόλαβα να βάλω, πάντως όπως είπα και στον srx6 η μηχανή μου είναι SRX4 και λογικά πρέπει να ταιριάζουν τα πιο πολλά κομμάτια από το 6. Αν υπάρχει κανά τηλέφωνο να μιλήσουμε να δούμε τι γίνεται, το δικό μου είναι 6945345404

OldMan
28/03/2007, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Μάνες για τις μπουκάλες ? :confused: Τι είναι τούτο?
Triple Clamp, Ελληνιστί ...:D

byron
29/03/2007, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από meteor
Πάντως ότι ύπαρχει από μπροστινό σύστημα είναι καλοδεχούμενο, ......και λογικά πρέπει να ταιριάζουν τα πιο πολλά κομμάτια από το 6.

Φίλε μου τα δικά μου δεν πρέπει να ταιριάζουν, καθώς είχα το προηγούμενο Srx. Το δικό μου είχε 34mm διάμετρο στα καλάμια. Ακόμα και αν ταιριάζουν τα καλάμια, θα έχεις πρόβλημα στην βάση της δαγκάνας. Εκτός αυτού ο τροχός στο δικό μου srx ήταν 18΄.

Τσέκαρε καλύτερα με τον dkirtkos, μήπως ταιριάζουν αυτά που έχει κατευθείαν στο δικό σου.

:wave2:

dkirkos
29/03/2007, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από meteor
Τις μπουκάλες τις ίσιωσε ο μάστορας αλλά δεν μπόρεσε εντελώς να ισιώσει τις μάνες και οι μπουκάλες δεν είναι εντελώς στοιχισμένες. Πάντως ότι ύπαρχει από μπροστινό σύστημα είναι καλοδεχούμενο, φωτό δεν πρόλαβα να βάλω, πάντως όπως είπα και στον srx6 η μηχανή μου είναι SRX4 και λογικά πρέπει να ταιριάζουν τα πιο πολλά κομμάτια από το 6. Αν υπάρχει κανά τηλέφωνο να μιλήσουμε να δούμε τι γίνεται, το δικό μου είναι 6945345404

δεν θελω να θιξω τον μαστορα σου αλλα πρωτα θα εψαχνα για μπουκαλες..
απο οτι φαίνεται ομως ουτε εγω μπορω να σε βοηθησω γιατι απο οτι καταλαβα εχεις το μοντελο με την μιζα.τα δικά μου είναι ολα απο το προηγουμενο με την μανιβελα, οποτε διστυχως δεν θα ταιριαζει τιποτα..
:(

meteor
29/03/2007, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dkirkos
δεν θελω να θιξω τον μαστορα σου αλλα πρωτα θα εψαχνα για μπουκαλες..
απο οτι φαίνεται ομως ουτε εγω μπορω να σε βοηθησω γιατι απο οτι καταλαβα εχεις το μοντελο με την μιζα.τα δικά μου είναι ολα απο το προηγουμενο με την μανιβελα, οποτε διστυχως δεν θα ταιριαζει τιποτα..
:(

Όχι και το δικό μου με τη μανιβέλα είναι δεν είναι αυτό με τη μίζα. Το θέμα είναι ότι στο ίντερνετ μπαίνω για λίγο και έτσι δεν μπορώ να απαντήσω σωστά, αν θες κάνε μου μια αναπάντητη να σου τηλεφωνήσω. 6945345404

meteor
29/03/2007, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Φίλε μου τα δικά μου δεν πρέπει να ταιριάζουν, καθώς είχα το προηγούμενο Srx. Το δικό μου είχε 34mm διάμετρο στα καλάμια. Ακόμα και αν ταιριάζουν τα καλάμια, θα έχεις πρόβλημα στην βάση της δαγκάνας. Εκτός αυτού ο τροχός στο δικό μου srx ήταν 18΄.

Τσέκαρε καλύτερα με τον dkirtkos, μήπως ταιριάζουν αυτά που έχει κατευθείαν στο δικό σου.

:wave2:

Ευχαριστώ πάντως για την προσπάθεια!!

meteor
29/03/2007, 22:31
Ρε Α.Σ.Μ. από Γιαννιτσά είσαι? Απο γιαννιτσά είμαι και εγώ και μένω τώρα τελευταία Θεσνίκη αλλά αύριο παρασκέυή θα είμαι στα γιαννιτσά. Ένα φιλαράκι είπε ότι είδε ένα ωραίο srx πριν λίγες μέρες, πρέπει για το δικό σου να έλεγε. Λοιπόν το δικό μου είναι με μανιβέλα όχι με μίζα και είμαι σίγουρος ότι θα ταιριάζουν. Λοιπόν κάνε μια αναπάντητη 6945345404 να κάνουμε δουλειά

byron
30/03/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από meteor
Όχι και το δικό μου με τη μανιβέλα είναι δεν είναι αυτό με τη μίζα. Το θέμα είναι ότι στο ίντερνετ μπαίνω για λίγο και έτσι δεν μπορώ να απαντήσω σωστά, αν θες κάνε μου μια αναπάντητη να σου τηλεφωνήσω. 6945345404

meteor, το μηχανάκι σου είναι 88 μοντελο. Είναι το ενδιάμεσο του δικού μου και του μιζάτου, και βγήκε για 1 χρόνο μόνο. Εκτός από φρένα και τροχούς είναι ίδιο. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι η διάμετρος του μπροστινού είναι ίδια στα 87-88 (εκτός της βάσης της δαγκάνας).

Αφού βγήκατε και συμπατριώτες με το dkirkos, ψάξτο λίγο. Αν δεν ταιριάζουν ξέρει πολύ καλά να σου ταιριάξει κανένα μπροστινό από 916, Mille, Gsxr κλπ κλπ :lol:

:wave2:

RαNd
30/03/2007, 15:50
Εχω ενα SRX250 παρατημενο, αν ακομα ψαχνεις στειλε PM.

meteor
30/03/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
meteor, το μηχανάκι σου είναι 88 μοντελο. Είναι το ενδιάμεσο του δικού μου και του μιζάτου, και βγήκε για 1 χρόνο μόνο. Εκτός από φρένα και τροχούς είναι ίδιο. Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι η διάμετρος του μπροστινού είναι ίδια στα 87-88 (εκτός της βάσης της δαγκάνας).

Αφού βγήκατε και συμπατριώτες με το dkirkos, ψάξτο λίγο. Αν δεν ταιριάζουν ξέρει πολύ καλά να σου ταιριάξει κανένα μπροστινό από 916, Mille, Gsxr κλπ κλπ :lol:

:wave2:

Τελικά του 88 είναι? Αλλά πρώτη άδεια έχει το 95! Ναι μιλήσαμε σήμερα και προσπαθούμε να βρούμε άκρη. Βασικά όπως μου είπε κάτω νότια πρέπει να έχει πιο πολλά και το δικό μου από Αθήνα το πήρα. να σαι καλά για τις πληροφορίες

byron
30/03/2007, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από meteor
Τελικά του 88 είναι? Αλλά πρώτη άδεια έχει το 95! Ναι μιλήσαμε σήμερα και προσπαθούμε να βρούμε άκρη. Βασικά όπως μου είπε κάτω νότια πρέπει να έχει πιο πολλά και το δικό μου από Αθήνα το πήρα.

Θυμάμαι ότι ένα Srx σαν το δικό σου το είχα δει στον

ΚΑΡΡΑΣ- 210 9230688 210 9233008

Πάντως αν τα καλάμια σου είναι 34mm μπορείς εύκολα να βάλεις απ΄το παλαιότερο μοντέλο και να φτιάξετε έναν αντάπτορα για την δαγκάνα. Τροχός πρέπει να ταιριάζει απ΄FZR 400 88-89, και το πρώτο TZR 250.

:wave2:

dkirkos
30/03/2007, 21:53
εψαξα λιγο στο www και βρηκα την εξης φωτο, και μαλλον φορας πισω 18 τροχο και τα καλαμια εχουν την ιδια βαση δαγκανας..
οποτε μαλλον τυχερος εισαι, αυριο θα σε παρω τηλ..


82571

dkirkos
30/03/2007, 21:55
να και ενα srx 250.. καμια σχεση με το δικο σου..


82572

dkirkos
30/03/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6

Αφού βγήκατε και συμπατριώτες με το dkirkos, ψάξτο λίγο. Αν δεν ταιριάζουν ξέρει πολύ καλά να σου ταιριάξει κανένα μπροστινό από 916, Mille, Gsxr κλπ κλπ :lol:

:wave2:

μπα.. δεν το βλεπω.. λιγοι εχουν την ιδια αρρωστια με μενα..
διστυχως εσυ φιλε srx6... γιατρευτικες!! :cry: :cry: :cry:

:beer:

RαNd
31/03/2007, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dkirkos
να και ενα srx 250.. καμια σχεση με το δικο σου..

Ακριβως το ιδιο εχω μονο που λειπουν τα πλαστικα της ουρασ κ τα πλαινα καπακια . . .

Σε παρομοι κατασταση . . .