PDA

View Full Version : Μικροπροβληματα



OzZzZzY
05/04/2007, 11:38
Το μηχανακι αν δεν πιασει κανα 6αρι χιλιαδες στροφες δεν ξεκιναει! με αποτελεσμα να χανω σε εκκινησεις και να κερδιζω σε ασκοπο θορυβο..πως διορθωνεται?

2η ερωτηση: αξιζει να του "πειραξω" τις θυριδες? παντου ακουω "θυριδωσε το και θα δεις μεγαλη αλλαγη" κλπ κλπ κλπ..reedιερα εχω αλλαξει μονο..

επισης θα θελα να ρωτησω αν παιζει κατι με το variator και τα "μπιλακια" που χει..εννοω ως προς το βαρος τους κλπ..ακουω οτι τα αλλαζουν, αλλοι βαζουν ελαφρυτερα αλλοι πιο βαρια κλπ..τι κανω με αυτα?προσφερουν τιποτα?

ευχαριστω

το μηχανακι θα καταληξει στα χερια της αδερφης μου και θελω να της το δωσω σε καλη κατασταση και οσο το δυνατον πιο γρηγορο και αποδοτικο γινεται..δικη της απαιτηση αλλωστε..
:wave2:

OldMan
05/04/2007, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
το μηχανακι θα καταληξει στα χερια της αδερφης μου και θελω να της το δωσω σε καλη κατασταση και οσο το δυνατον πιο γρηγορο και αποδοτικο γινεται..
Άστο λοιπόν ήσυχο και ΜΗΝ πειράζεις τίποτε...:wave2:

xastoukopsaro
05/04/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
Το μηχανακι αν δεν πιασει κανα 6αρι χιλιαδες στροφες δεν ξεκιναει! με αποτελεσμα να χανω σε εκκινησεις και να κερδιζω σε ασκοπο θορυβο..πως διορθωνεται?

2η ερωτηση: αξιζει να του "πειραξω" τις θυριδες? παντου ακουω "θυριδωσε το και θα δεις μεγαλη αλλαγη" κλπ κλπ κλπ..reedιερα εχω αλλαξει μονο..

επισης θα θελα να ρωτησω αν παιζει κατι με το variator και τα "μπιλακια" που χει..εννοω ως προς το βαρος τους κλπ..ακουω οτι τα αλλαζουν, αλλοι βαζουν ελαφρυτερα αλλοι πιο βαρια κλπ..τι κανω με αυτα?προσφερουν τιποτα?

ευχαριστω

το μηχανακι θα καταληξει στα χερια της αδερφης μου και θελω να της το δωσω σε καλη κατασταση και οσο το δυνατον πιο γρηγορο και αποδοτικο γινεται..δικη της απαιτηση αλλωστε..
:wave2:


για να ξεκινας τοσο "ψηλα" για κοιτα μηπως το λουρι σου εχει παει για γρουβες και θελει αλλαγη....
τα μπιλακια ειναι ελαφρυα μπιλακια = μεγαλυτερη επιταχυνση (και καταναλωση)... βαρυα μπιλακια= μεγαλυτερη τελικη

τις θυρες να τις αφησεις εκει που ειναι...
αλλαξε την εξατμιση αν θες να δεις αλλαγη ... μαζι με την εξατμιση (καποια σοβαρη μαρκα arrow gianelli) συνηθως δινουν και αλλα μπιλακια... θα πρεπει να βαλεις αυτα που δινουν