PDA

View Full Version : ανοιγμα γκαζιου και διακοπες....



sotiris68
07/04/2007, 19:52
πειτε ρε παιδια καμμια γνωμη...
οταν ανοιγω αποτομα το γκαζι σε χαμηλες στροφες το μηχανακι κομπιαζει,σα να κανει διακοπες(μου κανει κανα δυο διακοπτομνα κενα και μετα ξαναρπαζει κανονικα )και δουλευει ο.κ. σε ολο το υπολοιπο φασμα των στροφων.
τι φταιει ρε γμτ;
χρονια πολλα σε ολους:wave2:
(περαστε καλα κι απαντησεις μετα το πασχα,μη βιαζεστε):D

gcrook
07/04/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotiris68
πειτε ρε παιδια καμμια γνωμη...
οταν ανοιγω αποτομα το γκαζι σε χαμηλες στροφες το μηχανακι κομπιαζει,σα να κανει διακοπες(μου κανει κανα δυο διακοπτομνα κενα και μετα ξαναρπαζει κανονικα )και δουλευει ο.κ. σε ολο το υπολοιπο φασμα των στροφων.
τι φταιει ρε γμτ;
χρονια πολλα σε ολους:wave2:
(περαστε καλα κι απαντησεις μετα το πασχα,μη βιαζεστε):D

Μαλλον δεν πρεπει να το κανεις.......:look:

FZR1000
07/04/2007, 21:42
Αμα το εχεις ζικγλερωσει λογικο ειναι....κατεβαζει περισσοτερη βενζινη απ αυτη που πρεπει...

Αν παλι ειναι μαμα κοιτα το φιλτρο αερα αν ειναι καθαρο κλπ...

project.breeze
08/04/2007, 00:16
Αν έχεις R1 πήγαινε να σου αλλάξουν το TPS:rotflmao: :wave2:

sotiris68
09/04/2007, 18:07
εκατσα κ επαιξα με τις βελονες,κατα τα γραφομενα του oldman φτωχυνα το μιγμα,τρεις θεσεις προς τα πανω ,σταδιακα παντα αλλα λιγα πραγματα πετυχα.θα δοκιμασω λιγο και τον αερα.
ξερει κανεις να μου πει που ειναι η βιδα ρυθμισης αερα στα fcr 35 που εχω;:dizzy:

OldMan
10/04/2007, 17:06
Αν έχεις αντλία επιτάχυνσης, μάλλον έχει απορυθμιστεί η θέση της σε σχέση με την ντίζα του γκαζιού...

(αλλιώς, έχεις βούλωμα στις τρυπούλες "εμπλουτισμού" του μίγματος - βρίσκονται στην κάτω μεριά του venturi στο ύψος της πεταλούδας ...)

:wave2:

sotiris68
11/04/2007, 14:44
γεροντα,ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες πληροφοριες σου.:wave2:
λες να το προσπαθησω μονος μου;θα γουσταρα παντως να το κανω,φτιαχτηκα που εκανα τα πειραματα μου μονος μου με τη θεση των βελονων(με χρυσο οδηγο το post σου στους εξαεριωτηρες) :sun:
η να απευθυνθω σε μαστορα;:sick: