PDA

View Full Version : Γινεται ή οχι?



OzZzZzY
11/04/2007, 21:49
Πώς μπορω να διαβαζω σε οργανο μετρησεως πιεσεως λαδιου ανα πασα στιγμη την πιεση λαδιου χωρις να κανω χωριστη εγκατασταση παιρνοντας το ηλεκτρικο σημα απο τον αισθητηρα?
Δηλ η μηχανη εχει εναν αισθητηρα που δινει σημα στο κοκκινο λαμπακι να σβυσει οταν βαλω μπρος αρα η πιεση ειναι αρκετη για να κινησω περαιτερω τη μηχανη.Αυτο το ηλεκτρικο σημα που ειναι συνεχες -δηλ ο αισθητηρας μετραει μονιμως την πιεση-πώς μπορω να το μεταφερω σε οργανο και να βλεπω την πιεση λαδιου?Δεν θελω να βιδωσω αισθητηρα σε σημειο της διαδρομης του λαδιου,γιαυτο ρωταω.Αν το μεταφερω σε οργανο με παραλληλη συνδεση δηλ ενας κλαδος του σηματος θα πηγαινει στο λαμπακι κι ενας κλαδος σε πιεσομετρο VDO,θα ειναι αξιοπιστο?

banditgr
11/04/2007, 23:07
o aisthitiras pieseos ladiou,einai mia apli on/off valvida pou energopoiite apla otan ftasei se mia sigkekrimeni piesi to kikloma kai svinei to lampaki.Den dinei metrisi sinexeia.Den tha doulepsei ayto pou les.Theleis alou tipou aisthitira

OldMan
12/04/2007, 12:28
:rolleyes: Γιατί δεν κάθεσαι να διαβάσεις για τις Πανελλήνιες αντί να βαυκαλίζεσαι με το Aerox ??:D

OzZzZzY
12/04/2007, 13:36
ο πατερας μου την εβαλε ρε oldman..για suzuki gsx 750 '82 :sad:

σιγα μην ασχολιομουν με τετοια:lol:

OldMan
12/04/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
ο πατερας μου την εβαλε ρε oldman..
Εεε πες στον άνθρωπο να ανοίξει δικό του account να ξέρουμε με ποιον μιλάμε ...!!!:smokin:

OzZzZzY
12/04/2007, 18:31
θα του το πω..
στο θεμα μπορεις ωστοσο να μΕ απαντησεις?

OldMan
12/04/2007, 18:39
Να σΕ απαντήσω μπρε καρντιά μου, αλλά στα είπε ήδη ο banditgr ...!!!

Χρειάζεσαι αισθητήρα αναλογικού σήματος, αλλά ΔΕΝ έχει και κανένα νόημα η παρακολούθηση των μεταβολών της πίεσης του κυκλώματος λίπανσης !!

(Άσε που σε GSX του '82 δεν υπάρχει μέρος στο κύκλωμα με σταθερή πίεση -γκαζώνεις/ανεβαίνει, κλείνεις γκάζι/πέφτει ..) :wave2: