PDA

View Full Version : USD se XT 600 ?



vortex
14/04/2007, 01:14
Γεια χαρα παιδες,

Exw ena ΧΤ600 2001 και θα μου αρεσε ενα upside down ..Π.χ απο ΤΤ 600... εχω ακουσει οτι γινεται η μετατροπη αλλα δε ξερω λεπτομεριες και θα ηθελα να ακουσω μερικες γνωμες!

Ευχαριστω!


(sorry, μετεφερα την συζητηση εδω, εκανα λαθος πριν που την εφτιαξα στις βελτιωσεις κλπ)

kostac
21/04/2007, 16:17
DEN 8A SOY PW GNWMH ALLA DEDOMENO!

AN 8ES ANAPODA EXW ENA SET 46mm APO YZ.
MPAINOYN KANONIKA STO XT. OTAN LEW KANONIKA ENNOW OTI KOYMPWNOYN EPANW TA PANTA KANONIKOTATA!!!
TOY TT EINAI DYO GENIES PISW DEN EINAI RY8MIZOMENA PLHRWS OPWS AYTA POY EXW EINAI PIO ADYNATA KAI SIGOYRA DEN MPAINOYN STO XT XWRIS NA TREXEIS GIA PATENTES.
AYTA POY EXW EINAI HDH ETOIMA NA KOYMPWSOYN EPANW.
KAI NA MH KSEXASW OTI MAZI DINW PAKETO KAI MIA TETRAPISTONH DAGKANA BRAKING POY FYSIKA XWRAEI NA MPEI STON TROXO SOY.

KATASTASH SAN KAINOYRGIA!!!

KWSTAS 6947847469

STOYBI
21/04/2007, 19:34
1) Πως κουμπωνουν πανω κανονικοτατα οταν το ΧΤ φοραει συμβατικα μπροστινα ενω αυτα του ΥΖ που λες ειναι ανεστραμενα ?????:confused:

kostac
21/04/2007, 20:52
H APANTHSH EINAI APLH..
EINAI MAZI ME TIMONOPLAKES :-)


85366

kostac
21/04/2007, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostac
H APANTHSH EINAI APLH..
EINAI MAZI ME TIMONOPLAKES :-)


85371

kostac
21/04/2007, 21:14
kai carbon..


85372

STOYBI
22/04/2007, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostac
H APANTHSH EINAI APLH..
EINAI MAZI ME TIMONOPLAKES :-)


Nα υποθεσω οτι οι τιμονοπλακες πεφτουν κουτι πανω στις θεσεις των παλιων του ΧΤ ???

Και να υποθεσω οτι ο μπροστινος τροχος του ΧΤ μπαινει ακριβως κανονικοτατα ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΞΟΝΑ και μαζι στηριζετε κανονικα οπως στο παλιο μπροστινο η δικια του δαγκανα φρενου στο μπροστινο του ΥΖ ??? :confused: :confused:

STOYBI
22/04/2007, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostac
kai carbon..

Αυτοκολητο η κανονικες ( πλεγμενες ) :confused: :confused:

kostac
22/04/2007, 05:28
PROFANWS KAI PROKEITAI GIA AYTOKOLLHTO.
MONO ENAS HLI8IOS 8A PISTEYE PWS ENNOOYSA ONTWS ALLH8INO CARBON GIA TA TUBES... ALLA AN ONTWS 8EWREIS TON KOSMO EDW HLI8IO KALA EKANES KAI TO E8ESES...

KAI NAI OI TIMONOPLAKES PEFTOUN PANW KANONIKA... ASE NA 8EWRW PWS EGW POY TA EFTIAKSA PWS KSERW PERISSOTERA.

GIA AKSONA OPWS PARAPANW...

AN EIDES MIA TERASTIA FOTO ME MIA BRAKING TETRAPISTONH ISWS NA KATALABAINES OTI PAEI PAKETO ME TA MPROSTINA...

OLIOI GINAME EKSYPNOI KSAFNIKA... ELEOS...

STOYBI
22/04/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostac
PROFANWS KAI PROKEITAI GIA AYTOKOLLHTO.
MONO ENAS HLI8IOS 8A PISTEYE PWS ENNOOYSA ONTWS ALLH8INO CARBON GIA TA TUBES... ALLA AN ONTWS 8EWREIS TON KOSMO EDW HLI8IO KALA EKANES KAI TO E8ESES...

KAI NAI OI TIMONOPLAKES PEFTOUN PANW KANONIKA... ASE NA 8EWRW PWS EGW POY TA EFTIAKSA PWS KSERW PERISSOTERA.

GIA AKSONA OPWS PARAPANW...

AN EIDES MIA TERASTIA FOTO ME MIA BRAKING TETRAPISTONH ISWS NA KATALABAINES OTI PAEI PAKETO ME TA MPROSTINA...

OLIOI GINAME EKSYPNOI KSAFNIKA... ELEOS...

Γιατι εκνευριζεσε ??? Εγω απλες ερωτησεις κανω ????

Εσυ θεωρεις οτι μπαινουν ολα κανονικοτατα πανω και εγω ρωταω πως ??? Ειναι κακο ??? :confused:


Οσο για τα αυτοκολητα..... :sick: Εσυ ειπες οτι ειναι ......
kostac kai carbon.. αρα αυτο για ΤΟ τους ηλιθιους στο επιστρεφω με τα μεγιστα συνοδευτικα... Εγω απλα ρωτησα.... :confused:

Για τον τροχο ξεχασες να μου πεις.... :sick:

Εγω δεν ρωτησα για την τετραπιστονη... ( πειραματα με φρενα τα θεωρω εκγληματικα αλλωστε ) :sick: :sick:

Εσυ ειπες κατι.......


kostac AN 8ES ANAPODA EXW ENA SET 46mm APO YZ.MPAINOYN KANONIKA STO XT. OTAN LEW KANONIKA ENNOW OTI KOYMPWNOYN EPANW TA PANTA KANONIKOTATA!!!


Και ρωτησα εγω πολυ απλα πως μπαινουν κανονικοτατα οπως λες.........:confused:


Απο εκει και περα αν ενοχλω με τις ερωτησεις μου, πεστα μονο με πμ σε οσους νομιζεις οτι γουσταρουν και ασε τους χαρακτηρισμους γιατι αγορακι μου μαλλον εσυ νομιζεις οτι απευθυνεσε σε ηλιθιους........ :cool:


:smokin:

kostac
22/04/2007, 19:13
LOIPON H ALH8EIA EINAI OTI PAREKSHGHSA TO YFOS SOY..
HMOYN KAI LIGO AGOYROKSYPNHMENOS..

AYTA TA SMILEY ME MPERDEPSAN.. MOY FANHKAN EIRWNIKA..

LOIPON ANAKEFALAIONW XWRIS ALLH SYNEXEIA GIATI DEN EXEI NOHMA..


AYTOKOLLHTO CARBON..

NAI OI TIMONOPLAKES KOYMPWNOYN KANONIKA..

H MAMA DAGKANA TOY XT DEN MPAINEI XWRIS PATENTA GIA AYTO KAI TA DINW MAZI ME THN BRAKING.. (AYTO ENNOOYSA OTI TEREIAZOYN)

O AKSONAS PAREXETAI MAZI ME TA MPROSTINA EINAI APO XT KAI EXEI TEREIAKSEI KAI AYTOS..

MAZI KSEXASA NA PW EINAI KAI TO FATBAR TIMONI POY FAINETAI STHN FOTO


TELOS PWLOYNTAI APLA GIATI PHRA OHLINS...

tifoso4ever
29/04/2007, 20:37
Δεν υπαρχει λογος για εκνευρισμους...
Παρατηρω οτι εχεις κολλησει στην πανω πλακα τις "βασεις" για να κουμπωσει η βαση οργανων και φαναριου απο το μαμα ΧΤ, σωστο? Επισης εχεις πρεσαρει τον αξονα στην κατω πλακα για να μπουν τα στοκ ρουλεμαν, και να ταιριαξει κουτι στο λαιμο του ΧΤ, σωστα?
Πολυ καλη δουλεια κωστα...

Κατι αλλο, η δαγκανα που δινεις, θα ταιριαξει στον στοκ διαμετρου δισκο του ΧΤ (εννοειται οτι θα χρησιμοποιησουμε τον μαμα τροχο ή εστω το κεντρο απο το ΧΤ), ή σε oversize 320mm? Ρωταω γιατι εχω ολοκληρο τροχο με 320 δισκο μαργαριτα galfer και στεφανι 17" απο ΧΤ '02, χωρις αξονα και ατερμονα/αποστατη (τα εχεις αυτα?), και σκεφτομουν να το κανω κατι, (το ΧΤ το εχω πουλησει, αλλου θα το ταιριαξω...) οποτε το πακετο που δινεις μου γυαλισε, ειναι αληθεια, πες μια τιμη...Περιοχη? παιζει αντικαταβολη? ξερεις κοστος για μεταφορικα?
Ευχαριστω

kostac
29/04/2007, 22:46
KALHSPERA.
ONTWS KALA TA EXEIS ENNOHSEI OLA.
AKSONAS YPARXEI ALLA ATERMONAS OXI.
APOSTATES TOUS FTIAXNEIS GIA PLAKA.
EIMAI A8HNA ANW KALAMAKI.
ME ANTIKATABOLES DEN 8ELW NA MPLEKW GIATI GINONTAI KAI STRABES..
NA SOU PW EPISHS OTI PRIN DYO EBDOMADES TOYS ALLAKSA LADIA KAI TSIMOUXES GIA NA EINAI PANETOIMA.

H TIMOULA EINAI STO XILIARIKO KAI MAZI EINAI KAI TO TIMONI.
DEN EINAI LIGA ALLA PRAGMATIKA TA AKSIZOYN.

kostac
29/04/2007, 22:47
TO BASIKO KSEXASA .. :-) NAI GIA 320MM DISKO EINAI H DAGKANA

motaba
30/04/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostac
......H TIMOULA EINAI STO XILIARIKO KAI MAZI EINAI KAI TO TIMONI.
DEN EINAI LIGA ALLA PRAGMATIKA TA AKSIZOYN.


:bigcry: :bigcry:

Χιλιάρικο ? Τιμονόπλακες και USD από ΥΖ ?

Καλά ρίξε μια ματιά e-bay και ξανασκέψου το!!

:wave2:

OldMan
30/04/2007, 12:35
Μετακομίζουμε...:wave2:

byron
30/04/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Χιλιάρικο ?

:eyepop: :eyepop: :rolleyes:

Ό καθένας ζητάει ότι γουσταρει βέβαια, αλλά ένα Οhlins από Mille Factory 2005, στοιχίζει τόσο.

Το μπροστινό που είχα βάλει από TZR250 3XV (USD), μαζί με 2 δαγκάνες και τις πλάκες εννοείται μου πήγε 350? και πολλά ήταν.


:wave2:

tifoso4ever
30/04/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostac
KALHSPERA.
ONTWS KALA TA EXEIS ENNOHSEI OLA.
AKSONAS YPARXEI ALLA ATERMONAS OXI.
APOSTATES TOUS FTIAXNEIS GIA PLAKA.
EIMAI A8HNA ANW KALAMAKI.
ME ANTIKATABOLES DEN 8ELW NA MPLEKW GIATI GINONTAI KAI STRABES..
NA SOU PW EPISHS OTI PRIN DYO EBDOMADES TOYS ALLAKSA LADIA KAI TSIMOUXES GIA NA EINAI PANETOIMA.

H TIMOULA EINAI STO XILIARIKO KAI MAZI EINAI KAI TO TIMONI.
DEN EINAI LIGA ALLA PRAGMATIKA TA AKSIZOYN.

Σιγουρα εχεις ριξει προσωπικη δουλεια και τα εχεις πολυ προσεγμενα, αλλα σ' αυτη την τιμη, δεν ενδιαφερομαι...
Πηρα πριν ενα μηνα απο φιλανδια OHLINS46 μαζι με κεντρο, αξονα, δαγκανα και τιμονοπλακες (εννοειται) απο GAS GAS σχεδον αστρωτο, και μου εστειλε εξτρα τσιμουχες, κιτ επισκευης και λαδια ohlins ο φιλανδος, 800 ευρω ΜΑΖΙ με τα μεταφορικα...

Κι εγω Αθηνα ειμαι, σχεδον γειτονας σου...
:beer:

kostac
30/04/2007, 22:55
LOIPON PAIDIA KANEIS DEN EINAI YPOXREOMENOS NA PLHRWSEI KATI AN DEN TO 8ELEI.

H TIMH AN KAPOIOS DEN TO PROSEKSE PERILAMBANEI KAI TO TIMONI KAI TH TETRAPISTONH THS BRAKING.. H OPOIA OPWS POLY KALA KSERETE KOSTIZEI MIA PERIOYSIA APO MONH THS..

EPISHS EXOUN ALLAXTEI TSIMOYXES KAI LADIA..

AKOMH OPOIOS EXEI PAEI NA KANEI ENA TSIMPHMATAKI ME ARGON KSEREI POSO KOPANANE OI TYPOI..

MHN KSEXASW DOULEIA TORNADOROY KAI POLY PROSWPIKO TREKSIMO KAI SKEPSH GIA TO PWS 8A MPOYN OLA SWSTA KAI ME ASFALEIA..

KAI TELWS PANTWN AYTH EINAI MIA ETOIMH METATROPH "BOLT ON" XWRIS TREKSIMO GIA OPOION 8ELEI KATI KSEXWRISTO STH MHXANH TOY..

A KAI TA MPROSTINA EINAI AGORASMENA ELLADA KAI OXI EBAY..

OPOIOS 8ELEI EBAY MPOREI NA PAREI KATI ANTISTOIXO KAI AS MOY PEI META POSO XRONO KAI SYNOLIKO XRHMA XREIASTHKE GIA NA TA ETOIMASEI ETSI.

tifoso4ever
01/05/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostac
LOIPON PAIDIA KANEIS DEN EINAI YPOXREOMENOS NA PLHRWSEI KATI AN DEN TO 8ELEI.

H TIMH AN KAPOIOS DEN TO PROSEKSE PERILAMBANEI KAI TO TIMONI KAI TH TETRAPISTONH THS BRAKING.. H OPOIA OPWS POLY KALA KSERETE KOSTIZEI MIA PERIOYSIA APO MONH THS..

EPISHS EXOUN ALLAXTEI TSIMOYXES KAI LADIA..

AKOMH OPOIOS EXEI PAEI NA KANEI ENA TSIMPHMATAKI ME ARGON KSEREI POSO KOPANANE OI TYPOI..

MHN KSEXASW DOULEIA TORNADOROY KAI POLY PROSWPIKO TREKSIMO KAI SKEPSH GIA TO PWS 8A MPOYN OLA SWSTA KAI ME ASFALEIA..

KAI TELWS PANTWN AYTH EINAI MIA ETOIMH METATROPH "BOLT ON" XWRIS TREKSIMO GIA OPOION 8ELEI KATI KSEXWRISTO STH MHXANH TOY..

A KAI TA MPROSTINA EINAI AGORASMENA ELLADA KAI OXI EBAY..

OPOIOS 8ELEI EBAY MPOREI NA PAREI KATI ANTISTOIXO KAI AS MOY PEI META POSO XRONO KAI SYNOLIKO XRHMA XREIASTHKE GIA NA TA ETOIMASEI ETSI.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου Κωστα. Ξερω απο πρωτο χερι ποσο χρεωνουν τα μηχανουργεια και οι συγκολλητες...Εχω κανει απειρες τετοιες μετατροπες...
Ελπιζω να μην παρεξηγησες τα γραφομενα μου, δεν υποτιμω τη δουλεια και το οτι προσφερεις κατι ετοιμο χωρις πονοκεφαλο (και εξτρα κοστος) κι αλλης μετατροπης.
Αν ειχα ΧΤ, δεν θα το συζητουσα καθολου, θα το τσιμπαγα ετσι οπως ειναι...
Στην περιπτωση μου ομως, θελω ενα μπροστινο για το DR το 250 που εχω για καθημερινο (και σιγουρα ΔΕΝ θα βαλω το ohlins!), οποτε παει στραφι ολη η δουλεια και η προετοιμασια που εχεις κανει, αφου θα χρειαστω αλλο αξονα λαιμου (αντε παλι μηχανουργειο...) κλπ κλπ
Η δαγκανα ποσο κανει καινουρια ? Απο καθαρη περιεργεια ρωταω...
Να εισαι καλα!
:beer:

kostac
01/05/2007, 21:00
KAINOYRGIA EXEI PANW APO 350.
SXEDON 400 AN 8YMAMAI KALA.

NA FANTASTEIS OTI ENAS DISKOS MARGARITA THS BRAKING EXEI MONOS TOY 280 EURO..