PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ



alex-vstrom
14/04/2007, 09:37
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΘΕΣ ΔΙΑΠΙΣΤΟΣΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΠΑΝΟ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΣΗ ΑΠΟ ΣΚΟΥΡΙΑ ΣΕ ΚΑΠΙΑ ΜΕΡΗ ΠΡΟΦΑΝΟΣ ΑΠΟ ΝΕΡΑ ΠΟΥ ΕΡΙΚΣΑΝ ΕΠΑΝΟ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑ ΕΓΚΕΡΑ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΤΗΝ ΔΙΩΝΧΩ :beer:
ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ

clockwork
14/04/2007, 13:46
Για μπούκα εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=35331&perpage=15&pagenumber=1

Brolas
14/04/2007, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΘΕΣ ΔΙΑΠΙΣΤΟΣΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΕΠΑΝΟ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΤΡΟΣΗ ΑΠΟ ΣΚΟΥΡΙΑ ΣΕ ΚΑΠΙΑ ΜΕΡΗ ΠΡΟΦΑΝΟΣ ΑΠΟ ΝΕΡΑ ΠΟΥ ΕΡΙΚΣΑΝ ΕΠΑΝΟ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑ ΕΓΚΕΡΑ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΤΙ ΠΡΟΤΙΝΕΤΕ ΠΩΣ ΤΗΝ ΔΙΩΝΧΩ :beer:
ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ Εγώ προσωπικά όταν μου είχε συμβεί το ίδιο έκανα την κλασική διαδικασία:καθαρή βενζίνα,ή κηροζίνη αλλιώς,με πινελάκι περνάς ένα χέρι την αλυσίδα και μετά βάζεις το λαδάκι της.Μόλις έκανα μερικά χιλιόμετρα η σκουριά έφυγε.

vangelis 64
14/04/2007, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
Εγώ προσωπικά όταν μου είχε συμβεί το ίδιο έκανα την κλασική διαδικασία:καθαρή βενζίνα,ή κηροζίνη αλλιώς,με πινελάκι περνάς ένα χέρι την αλυσίδα και μετά βάζεις το λαδάκι της.Μόλις έκανα μερικά χιλιόμετρα η σκουριά έφυγε.

Εχω ακούσει πως η βενζίνη καταστρέφει την αυτο-λίπανση τής αλυσίδας.Ξέρετε κάτι σχετικά;

Brolas
14/04/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Εχω ακούσει πως η βενζίνη καταστρέφει την αυτο-λίπανση τής αλυσίδας.Ξέρετε κάτι σχετικά; ΛΑΘΟΣ!!!!!!!Πετρέλαιο θέλει και όχι βενζίνα...:nono: Λάθος μου....:blush: