PDA

View Full Version : Δερμάτινες (καυτές) σέλλες



motaba
25/04/2007, 13:13
Γεια χαρά!

Όλες οι σέλλες (ή καλύμματα) που έχω δει είναι από συνθετικό υλικό..

Καλό αυτό γιατί είναι και αντιολισθητικό και αδιάβροχο..

Έχετε καμιά εμπειρία από δερμάτινες σέλλες (σουετ μάλλον....)

Θα ποτίζουν με τη βροχή φαντάζομαι ??


85908

OzZzZzY
25/04/2007, 13:28
αυτη στη φωτο παντως δεν φαινεται για δερματινη..σαμουα μου φαινεται να ναι σαν υφασμα..το οποιο ποτιζει

GST
25/04/2007, 15:29
ενα φιλος παντως ταπετσερης που ειχε κανει στο δικο του ποτιζε και μετα απο πολλα ποτισματα γινοτανε χαλια....

GIXXERAKIAS
25/04/2007, 21:36
:D :D Ασχετο WTF is this???:D :D


85944

zireous
25/04/2007, 23:28
Μέχρι και 'γω ο άσχετος ξέρω τί είναι αυτό, βάζεις το χάρτη και ρολάρεις διαβάζοντας τη διαδρομή.


Θα μπορούσες να κάνεις πατέντα και να βάλεις από πάνω από την αδιάβροχη άλλο υλικό, αλλά δε ρωτάς και κάνα σελά;

GIXXERAKIAS
26/04/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Μέχρι και 'γω ο άσχετος ξέρω τί είναι αυτό, βάζεις το χάρτη και ρολάρεις διαβάζοντας τη διαδρομή.
:D Επειδη εγω ο ασχετος ακολουθω μονο την καρδια μου οταν ανεβαινω στο GSXR μου,δεν κοιταζω χαρτες και λοιπες παπ@ριτσες και εχω τα ματια μου στον δρομο!Αν θελω κατι σταματαω ρωταω εναν(μπορει και 2-3) ντοπιους και καθαριζω.:D :wave2:

OzZzZzY
26/04/2007, 12:44
what a spammer :rolleyes: :rolleyes:

makis206
26/04/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Αν θελω κατι σταματαω ρωταω εναν(μπορει και 2-3) ντοπιους και καθαριζω.:D :wave2:

Για να φτάσεις στο σημείο να βάλεις τέτοιο πράγμα στο τιμόνι τότε θα σημαίνει οτι βρίσκεσαι σε μέρος του οποίου οι ντόπιοι καβαλάνε καμήλες και ούτε αυτοί θα καταλάβουν τι τους ρωτάς αλλά ούτε κι εσύ θα καταλάβεις που σε στείλανε να πας :D :D

Μιας και το θρεντ μιλάει για σέλες θα συμφωνήσω με τον GST αφού έχω δει κάτι παρόμοιο σε βέσπα, απ'το πλύσιμο και την πολυκαιρία είχε γίνει σαν στουπί που μαζεύει τα νερά.

Είναι πολύ όμορφη οπτικά και καταφέρνει να κρατάει τον αναβάτη σταθερό πάνω της αλλά θέλει ιδιαίτερη προσοχή στο πλύσιμο και στις βροχές (νομίζω οτι η βέσπα έχει και κάλυμμα προστασίας γι'αυτό το σκοπό)

:beer:

motaba
26/04/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Για να φτάσεις στο σημείο να βάλεις τέτοιο πράγμα στο τιμόνι τότε θα σημαίνει οτι βρίσκεσαι σε μέρος του οποίου οι ντόπιοι καβαλάνε καμήλες και ούτε αυτοί θα καταλάβουν τι τους ρωτάς αλλά ούτε κι εσύ θα καταλάβεις που σε στείλανε να πας :D :D

Μιας και το θρεντ μιλάει για σέλες θα συμφωνήσω με τον GST αφού έχω δει κάτι παρόμοιο σε βέσπα, απ'το πλύσιμο και την πολυκαιρία είχε γίνει σαν στουπί που μαζεύει τα νερά.

Είναι πολύ όμορφη οπτικά και καταφέρνει να κρατάει τον αναβάτη σταθερό πάνω της αλλά θέλει ιδιαίτερη προσοχή στο πλύσιμο και στις βροχές (νομίζω οτι η βέσπα έχει και κάλυμμα προστασίας γι'αυτό το σκοπό)

:beer:


Πάντως μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι όλοι (αν όχι, οι περισσότεροι..) αγωνιζόμενοι στο Dakar 2007, από όπου έχω δει πολλές φωτογραφίες έχουν τέτοιες σέλλες!!

Το πλαστικό θα πρέπει να "ανάβει" μάλλον σε τέτοιες συνθήκες...

Πάντως είναι πραγματικά πολύ όμορφες αλλά για καθημερινή χρήση τελικά ...δεν παίζει...


:wave2:

GIXXERAKIAS
26/04/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
what a spammer :rolleyes: :rolleyes: :mad: Μιλησε ο αρχι.......








































spammer!!:rotflmao: :rotflmao:

makis206
26/04/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Πάντως μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι όλοι (αν όχι, οι περισσότεροι..) αγωνιζόμενοι στο Dakar 2007, από όπου έχω δει πολλές φωτογραφίες έχουν τέτοιες σέλλες!!
Το πλαστικό θα πρέπει να "ανάβει" μάλλον σε τέτοιες συνθήκες...
Πάντως είναι πραγματικά πολύ όμορφες αλλά για καθημερινή χρήση τελικά ...δεν παίζει...
:wave2:

Πρόσθεσε ότι υπό αυτές τις συνθήκες (μεγάλες ταχύτητες στην έρημο) ο αναβάτης χρειάζεται κάτι να τον κρατάει ακόμα πιο σταθερό πάνω στο μηχανάκι !:winka:

:beer: :wave2:

Cpt. Haddock
26/04/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Πάντως μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι όλοι (αν όχι, οι περισσότεροι..) αγωνιζόμενοι στο Dakar 2007, από όπου έχω δει πολλές φωτογραφίες έχουν τέτοιες σέλλες!!

να έβρεχε κιόλας στην έρημο...

(για πλύσιμο δεν το συζητάω)

:wave2:

zireous
26/04/2007, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Πάντως μου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι όλοι (αν όχι, οι περισσότεροι..) αγωνιζόμενοι στο Dakar 2007, από όπου έχω δει πολλές φωτογραφίες έχουν τέτοιες σέλλες!!

Το πλαστικό θα πρέπει να "ανάβει" μάλλον σε τέτοιες συνθήκες...

Πάντως είναι πραγματικά πολύ όμορφες αλλά για καθημερινή χρήση τελικά ...δεν παίζει...


:wave2:

Ο τίτλος του τόπικ σου λέει για καυτές σέλες, μήπως το σουέτ δέν είναι τόσο λάβρα σε τέτοιες θερμοκρασίες, γι' αυτό το προτιμάνε οι τύποι;


Ρε GIXXERAKIA, σοβαρά μιλάς, δέ το έχεις σκεφτεί ακόμα να πάς σε καμμιά έρημο με το gsxr;
...χάνεις. :lol:

GIXXERAKIAS
26/04/2007, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Ρε GIXXERAKIA, σοβαρά μιλάς, δέ το έχεις σκεφτεί ακόμα να πάς σε καμμιά έρημο με το gsxr;
...χάνεις. :lol: Μηπως εννοεις χανεσαι??:hypnotize :uplate: :wacko:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: