PDA

View Full Version : Επειγον!!!!



Zzz750
03/05/2007, 20:57
Γεια χαρα σε ολους!
Ειναι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο κοντερ απο Αγγλια. Ως γνωστον εκει δεν εχουν χλμ αλλα μιλια!
Το κοντερ θα δειχνει μιλια λοιπον .... ξερει κανεις αν αυτο με καποιο συνδυασμο κουμπιων αλλαζει σε χλμ ή δε μπορει να γινει τιποτα!
Παρακαλω οποιος ξερει σιγουρα να μου απαντησει γιατι προκειτε για πωληση μεσω internet και πρεπει σημερα να κανω κινηση αλλιως απο αυριο πεταξε το πουλακι:bigcry:
Ευχαριστω πολυ!

SeNNinhA
03/05/2007, 21:05
Αυτό που μπορεις να κανεις είναι να αγορασεις ενα speado healer που διορθώνει κοντέρ γενικά. 70-100Ε στο ebay

Zzz750
03/05/2007, 21:10
Ωραααιιιιοοοοςςςς!:eyepop:
Αλλα λιγο εκτος θεματος!:nono:
Επειδη ξερω τι ειναι το speedo healer:smilea: ...για το μονο λογο που μπορει να βοηθησει...και αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα ειναι αμα γραναζωσεις το μηχανακι σου, που θα αλλαξουν οι αναλογιες και θα δειχνει οτι θελει ή αμα βαλω κοντερ απο το 1000 που παλι θα δειχνει στο περιπου γιατι οι σχεσεις ειναι διαφορετικες απο του 750.
Σ'ευχαριστω παντος φιλε μου!:beer: :beer: :beer:

gdevelek
03/05/2007, 21:45
εντάξει δεν είναι και θέμα που θα αρκέσει να ακυρώσει την αγορά...


ή μήπως είναι;

fantacid
03/05/2007, 22:39
αναλογα το κοντερ,
αλλα εχουν km κ miles.
μαλλον πρεπει να βρεις το μανιουαλ του κοντερ κ να δεις εαν παιζει κατι τετοιο.

για μανιουαλ ρωτα τον γουγλη!:winka:

SeNNinhA
04/05/2007, 11:48
Τώρα το σκέφτηκα.

Το κοντερ ούτως ή αλλως γράφει την πραγματική ταχύτητα. Τα νούμερα αλλάζουν μόνο στο καντράν. Υπάρχουν aftermarket δίσκοι καντραν με ενδείξεις και σε μίλια και σε χλμ ή μόνο στο ένα από τα δύο. Απλά αλλάζεις το καντραν με τα νούμερα. Τα έχω δει για το δικό μου το suzuki και βγαίνουν και για τα Kawasaki απ όσο ξέρω γιατί Suzuki & Kawa μοιράζονται αρκετά ανταλλακτικά.

motaba
04/05/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Τώρα το σκέφτηκα.

Το κοντερ ούτως ή αλλως γράφει την πραγματική ταχύτητα. Τα νούμερα αλλάζουν μόνο στο καντράν. Υπάρχουν aftermarket δίσκοι καντραν με ενδείξεις και σε μίλια και σε χλμ ή μόνο στο ένα από τα δύο. Απλά αλλάζεις το καντραν με τα νούμερα. Τα έχω δει για το δικό μου το suzuki και βγαίνουν και για τα Kawasaki απ όσο ξέρω γιατί Suzuki & Kawa μοιράζονται αρκετά ανταλλακτικά.


:a18: :beer:

Σωστός!!!

fantacid
04/05/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
Τώρα το σκέφτηκα.

Το κοντερ ούτως ή αλλως γράφει την πραγματική ταχύτητα. Τα νούμερα αλλάζουν μόνο στο καντράν. Υπάρχουν aftermarket δίσκοι καντραν με ενδείξεις και σε μίλια και σε χλμ ή μόνο στο ένα από τα δύο. Απλά αλλάζεις το καντραν με τα νούμερα. Τα έχω δει για το δικό μου το suzuki και βγαίνουν και για τα Kawasaki απ όσο ξέρω γιατί Suzuki & Kawa μοιράζονται αρκετά ανταλλακτικά.

αν ειναι αναλογικο ναι
εαν ειναι ψηφιακο ομως?

MIKE_16V
04/05/2007, 14:09
Στο ψηφιακο κοντερ του Ζ, γινετε να το αλλαζεις απο κμ σε μιλια
(και το αντιστροφο) ..υπαρχουν και οι οδηγιες στο μανιουαλ:winka:

:wave2: