PDA

View Full Version : Λάστιχα για Ax



916
22/05/2007, 16:07
Ένας φίλος έχει αγοράσει ένα μεταχειρισμένο ΑΧ-1 για δεύτερη μοτοσυκλέτα.Απ'ότι είδαμε χρειάζεται λάστιχα.Το ζευγάρι σε bridgestone,dunlop κοστίζει περίπου 200?.Ένα μαγαζί του είπε για σετ vee rubber με 120?.Είδαμε ότι είναι ταϋλανδέζικα.Αξίζει να τα βάλει;Ή για 80? που είναι βέβαια σοβαρό ποσό,να πάρει κάποιο από τις μεγάλες εταιρείες;Έχετε εμπειρία με vee rubber;

kiriakost
22/05/2007, 20:00
Δεν θα πρότεινα σε μια μοτοσυκλέτα, που εύκολα πιάνει τα 130 χλμ , να μπουν λάστιχα δεύτερης ποιότητας .

Με χριστιανική ευλάβεια, σκάω πάντα το αντίκρισμα στην Brigestone , και δόξα το θεό, δεν έχω προδοθεί από τα λάστιχα ποτέ ..

916
22/05/2007, 20:15
Bridgestone έχει επάνω τώρα

simeon
22/05/2007, 21:46
σαν πρωην κατοχος εχω να πω

bridgestone +1 :)

zireous
22/05/2007, 23:03
Τώρα άμα σε πω ότι και στο ονόφιο Bridgestone έχω (στο άλλο έχω Michelin), σπαμάρω έ; :lol:

kiriakost
22/05/2007, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
σπαμάρω έ; :lol:

Ελα μωρέ..... δεν πειράζει ... συνηθίσαμε ... λίγο στην αρχή ήταν το ζόρι :lol: :lol: :lol:


Εαν κοιτάξω στο ένδοξο παρελθών μου τα 12 τελευταία χρόνια , έχω πατήσει από αμμο θαλάσσης μέχρι κοκκινόχωμα , και χιόνια μέχρι 10 πόντους ... πορεία μέσα σε ποτάμι (χωρίς νερό ) ;) επαρχιακούς χωματόδρομους και εθνική οδό ... δεν ένοιωσα ποτέ φόβο ότι θα γλιστρήσω .

Η μόνη φορά που προδόθηκα ( Βλέπε...τουμπίδι ) , ήταν από γλίτσα στο δρόμο μόλις είχε αρχίσει η βροχή ... και μια δεύτερη φορά , όταν μπήκα σε μια πλατεία γεμάτη με χαλίκια 3Α επιχειρώντας να κάνω περιστροφή στον άξονα μου, 360 μοίρες σπινιάροντας :lol: :rotflmao: :rotflmao: