PDA

View Full Version : Πρωτη γευση(ητοι δυναμομετρηση)



reinmeister
30/05/2007, 00:19
εκανα καμια 150αρια χλμ στρωσιμο,αλλα 150 με ανοιγματα και ειπα οτι ηρθε η ωρα να του κανω ενα ξεκαπνισμα στο δυναμομετρο χωρις commander να δω χοντρικα απο που θα ξεκινησω...

το αποτελεσμα ηταν συμπαθητικο...



υ.γ... η ιπποδυναμη ειναι σε superflow...αν θελετε αναγωγη σε dynojet προσθεστε αλλα 10...

reinmeister
30/05/2007, 00:28
...


90611

dirtbird
30/05/2007, 06:34
Καλά είναι (έως πολύ καλά).

Στις 11 παρά που σταματάει, φαντάζομαι μπαίνει ο κόφτης?
(δλδ. αν δεν έμπαινε ΠΟΥ θα πήγαινε?):eyepop:

reinmeister
30/05/2007, 09:47
10.800 για την ακριβεια...αλλαξα την ομικη αντισταση της εκτης στο GPS για να βγει ο κοφτης χιλιομετρων και να ανεβαζει το ιδιο με τις υπολοιπες...παραπανω με τα μαμα ελατηρια βαλβιδων δεν λεει...αρχιζεις να ρισκαρεις...εχει δυνατοτητες παντως για πολυ παραπανω...

ουτως η αλλως μολις "ανοιξει" το μοτερ και του φτιαξω χαρτη, θα κλεισουν οι χαραδρες και θα βγαλει καμια 10αρια ακομα ετσι οπως ειναι...

εβγαλε και 13.5 κιλα ροπη...

ιδωμεν...

sapila racing
30/05/2007, 12:35
Τουλάχιστον εντυπωσιακό :wave2: :eek:

byron
30/05/2007, 12:44
:a4: Εχουμε οικογένεια και μικρά παιδιά ΡΕΕΕΕ !!! :a53:

Πως μας τα πετάς στην μούρη τα αλόγατα, ρε Αντών...... :sad:

Πάντως.....

Γαμεί το βαπόρι !!!

:a013: :a013:

reinmeister
30/05/2007, 14:14
να στε καλα παιδες...

τωρα παντως ξεκινουν τα ζορια...χαρτες ,χρονισμοι κλπ...

μαλακια που δεν το εκανα 1400...τελειωμενο θα το κανα να βγαζει πανω απο 220-230...δεν πειραζει...σε κανα χρονο που θα το χω βαρεθει...εκτος αν το τουρμπισω για να βγαλουμε καμια σοβαρη ιπποδυναμη...θα δειξει...

βυρωνα...το γελιο το μεγαλο ειναι που πιανει εκτη κοφτη στο δρομο(308 πραγματικα) επιταχυνοντας δυνατα...θελει μακρυμα....:rotflmao: :rotflmao:

byron
30/05/2007, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δυνατα...θελει μακρυμα....:rotflmao: :rotflmao:

Ναι ρε φιλαράκι, πρόσθεσε κανένα κρίκο στην καδένα........:mad: (να μας μαστιγώσεις)

Η ώρα που γράφει το διάγραμμα είναι ορθή; :confused: Τι διάλα, διάρρηξη έκανες;

lampros_fazer
30/05/2007, 14:25
Very impressive..!! :eek:

Έχω μεγάλη περιέργεια να δω την καμπύλη μετά το ρύθμισμα..

:wave2:

reinmeister
30/05/2007, 14:41
βασικα 5000-6200 θελει δουλεια και κυριως 7800-9300 που ειναι σημαντικοτατο και θα μου βγαλει την ψυχη...μονο αυτη η τρυπα αν διορθωθει η μεταβαση στην μεγιστη θα γινει πολυ πιο ομαλα και θα δω μονο απο αυτο αλλα 5 στο τερμα...

anyway... η επομενη δυναμομετρηση που θα ποσταρω θα ειναι και η τελικη...

OldMan
30/05/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
να δω την καμπύλη μετά το ρύθμισμα..:wave2:
ΔΕΝ θα την δεις, γιατί θα είναι ΕΥΘΕΙΑ ...!!!

(παράλληλη στα Χ) :lol:

reinmeister
30/05/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ναι ρε φιλαράκι, πρόσθεσε κανένα κρίκο στην καδένα........:mad: (να μας μαστιγώσεις)

Η ώρα που γράφει το διάγραμμα είναι ορθή; :confused: Τι διάλα, διάρρηξη έκανες;

κατα τις 19.30 ηταν...κι εβραζε ο γαμοθαλαμος...36 βαθμους ειχε...αλλα 10 αλογα απο κει...:lol: :lol: :lol:

Pitsakos
30/05/2007, 16:12
Μαμαει το μοτορι φιλε!!:a23: :a23:
που θα βρω δυναμομετρηση για το Bandit μου;;; :rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
30/05/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
ΔΕΝ θα την δεις, γιατί θα είναι ΕΥΘΕΙΑ ...!!!

(παράλληλη στα Χ) :lol:
Ε,ευθεία θέλω να δω..

Παρ/λη στον χ λες..;; :uplate: :uplate:

:lol:

OldMan
30/05/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ε,ευθεία θέλω να δω..
Παρ/λη στον χ λες..;; :uplate: :uplate:
:lol:
Για να λέμε την αλήθεια, το ιδανικό μοτόρι - του rein δηλ. - πρέπει να έχει την ΕΥΘΕΙΑ της ιπποδύναμης υπό κλίση τέτοια ώστε το ένα σημείο της να περνάει από το κοινό σημείο τετμημένων και τεταγμένων και το άλλο από το σημείο τομής της μέγιστης ιπποδύναμης και των αντίστοιχων σ.α.λ. !!

(η ροπή πρέπει να είναι ΕΥΘΕΙΑ παράλληλη με τον χ και σε απόσταση αυτήν της μέγιστης τιμής της στον y !!) :lol:

lampros_fazer
30/05/2007, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
(η ροπή πρέπει να είναι ΕΥΘΕΙΑ παράλληλη με τον χ και σε απόσταση αυτήν της μέγιστης τιμής της στον y !!) :lol:
Από τη στιγμή που είναι ΕΥΘΕΙΑ πως έχει και ΜΕΓΙΣΤΗ τιμή..; :p

dirtbird
30/05/2007, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για να λέμε την αλήθεια, το ιδανικό μοτόρι - του rein δηλ. - πρέπει να έχει την ΕΥΘΕΙΑ της ιπποδύναμης υπό κλίση τέτοια ώστε το ένα σημείο της να περνάει από το κοινό σημείο τετμημένων και τεταγμένων και το άλλο από το σημείο τομής της μέγιστης ιπποδύναμης και των αντίστοιχων σ.α.λ. !!

(η ροπή πρέπει να είναι ΕΥΘΕΙΑ παράλληλη με τον χ και σε απόσταση αυτήν της μέγιστης τιμής της στον y !!) :lol:

Δηλαδή του προτείνεις να πετάξει τον κινητήρα εσωτερικής καύσης και να του βάλει ηλεκτρικό? :winka: :winka: :D

μου 'ρχεται στο μυαλό ένας άριστος ηλεκτρολόγος που ίσως μπορεί να βοηθήσει... :cool:

OldMan
30/05/2007, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Από τη στιγμή που είναι ΕΥΘΕΙΑ πως έχει και ΜΕΓΙΣΤΗ τιμή..; :p
Και μέγιστη έχει και ελάχιστη και μέση και ότι γουστάρεις...!!!:winka:
(η γνωστή ιστορία με το μισοάδειο και μισογεμάτο ποτήρι...)

reinmeister
31/05/2007, 00:02
εισαστε τελειωμενα πρεζακια...θα βαλω εναν μειωτηρα να ανεβαζει μια 25000 μπας και σταματησετε να μου τα πρηζετε....:beer: :beer:

dirtbird
31/05/2007, 06:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
εισαστε τελειωμενα πρεζακια......:beer: :beer:

@άμησε τα

κάτι μας χρωστάς για τους εκκεντροφόρους ή κάνω λάθος? :confused:

reinmeister
31/05/2007, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
@άμησε τα

κάτι μας χρωστάς για τους εκκεντροφόρους ή κάνω λάθος? :confused:

moi? λαθος λαθος...:D

dirtbird
31/05/2007, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
moi? λαθος λαθος...:D

ε τότε η ιδέα μου θα'ταν :a13: :a13:

reinmeister
31/05/2007, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ε τότε η ιδέα μου θα'ταν :a13: :a13:

χαιρομαι που το ξεκαθαρισαμε....:cool: :cool:

byron
31/05/2007, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
moi? λαθος λαθος...:D

:nono: Καθόλου λάθος αγαπητέ rein......


Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αν θελετε μπορω να σας πω και πως αντιμετωπισα τα ενδεχομενα backflows που θα προεκυπταν μετα την τροποποιηση του σχηματος των αυλων εισαγωγης και εξαγωγης...μηχανουργικα και μηχανολογικα...

Και δεν έχουμε ξεκουτιάνει, ακόμα......:D

reinmeister
31/05/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
:nono: Καθόλου λάθος αγαπητέ rein......



Και δεν έχουμε ξεκουτιάνει, ακόμα......:D

επειδη η γυναικα σου σε θεωρει θεο της δεν σημαινει οτι εμεις οι υπολοιποι δεν μπορουμε να διακρινουμε την πικρη αληθεια...:rotflmao: :rotflmao:

ο βρωμοπουλος μιλαει για ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟΥΣ και ουχι για την κεφαλη...

αλτσχαϊμερ rules....:beer: :beer:

byron
31/05/2007, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
αλτσχαϊμερ rules....:beer: :beer:

Ρόμπα-meister, απλά εύκολα και γρήγορα σου έδειξα ότι είσαι αφερέγγυος. :wave2:

reinmeister
31/05/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ρόμπα-meister, απλά εύκολα και γρήγορα σου έδειξα ότι είσαι αφερέγγυος. :wave2:

μην αυθαδιαζεις διοτι θα σου ριξω στο μοτερ παραπανω βιδες απ οσες ξεχασαν μεσα οι ιταλοι και θα σε ακουει πλεον ολος ο πειραιας... :yuck: :yuck: :yuck:

zireous
31/05/2007, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
εισαστε τελειωμενα πρεζακια...θα βαλω εναν μειωτηρα να ανεβαζει μια 25000 μπας και σταματησετε να μου τα πρηζετε....:beer: :beer:


Αυτό όμως που δεν θα ξεπεράσεις με τίποτα είναι το να σε περνάνε τα 750 στα στροφιλίκια που έχουνε και καμμιά 40αριά μουλάρια λιγότερα...:lol:


Καλόστριφτο το βελτιωμένο μοτόρι σου.

:beer:

reinmeister
31/05/2007, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Αυτό όμως που δεν θα ξεπεράσεις με τίποτα είναι το να σε περνάνε τα 750 στα στροφιλίκια που έχουνε και καμμιά 40αριά μουλάρια λιγότερα...:lol:


Καλόστριφτο το βελτιωμένο μοτόρι σου.

:beer:

πολλα το προσπαθησαν μεχρι στιγμης αλλα κανενα δεν τα καταφερε...για σκεψου...να λες"οκ εχει γκαζια και τον πινω στην ευθεια αλλα μολις πιασουμε στροφιλικι θα τον γαμησω" και να τον πινεις μετα κι εκει...ασχημο πολυ...βεβαια...νεος ειμαι ακομη...εχω πολυ χρονο μεχρι να βρεθει καποιος γρηγοροτερος...μεχρι τοτε ομως...ασε με να το χαιρομαι...

υ.γ.πολυ περισσοτερη δουλεια εχει πεσει στο στησιμο του συγκεκριμενου μπουσα και θα πεσει ακομα πιο πολλη, παρα στο μοτερ του...αυτο με ενδιαφερει κατα βαση κι εκει επικεντρωνομαι...τα γκαζια ειναι απλως κερασακι στην τουρτα...

zireous
02/06/2007, 01:04
Δεν αμφιβάλλω (άν και σου κάνω πλάκα στο παραπάνω ποστ), όμως το μεταξόνιο ψέματα δέ λέει -όσο πιο στενές οι στροφές τόσο και συ ο ίδιος άμα έστριβες ένα 750 της προκοπής θα συμφωνούσες. Το δάγκωμα του δικού σου στην ευθεία πχ όμως θα με εξαφάνιζε.

Μη κοιτάς που εγώ σκαλίζω κάτι κωλοστροφές που μόνο καρτ τις αρμόζουν, το 750 δεν το δίνω με τίποτα -όσο και να ξεχειλώσουν τις στροφές της Ελλάδας, και ευθείες 700 χιλιομέτρων να κάνουνε, εγώ έχω κολλήσει άσχημα.



Φυσικά και να το χαίρεσαι, πάντα.

:beer:

reinmeister
02/06/2007, 02:13
το κακο ειναι οτι κι εγω ειμαι λατρης των σφιχτων κομματιων...θα μου πεις...γιατι πηρες μπουσα?κι εγω θα σου πω,γιατι γερασα και την ειδα πιο κυριλε και ειπα να ξεκολησω επιτελους απο τα supersport...βεβαια επειδη το αιμα νερο δεν γινεται,κοιταω να φερω το καραβι οσο πιο κοντα σε supersport γινεται...

κι επειδη σιγουρα θα βρεθει καποιος να με κερασει πρασινο τσαϊ που καιει και τις τοξινες σε καμια στροφη,ειπα να χω γκαζι να του την φερω μπαμπεσικα στην ευθεια....:rotflmao: :rotflmao:

ποιο 750 εχεις?

Nikoskazer2000
02/06/2007, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για να λέμε την αλήθεια, το ιδανικό μοτόρι - του rein δηλ. - πρέπει να έχει την ΕΥΘΕΙΑ της ιπποδύναμης υπό κλίση τέτοια ώστε το ένα σημείο της να περνάει από το κοινό σημείο τετμημένων και τεταγμένων και το άλλο από το σημείο τομής της μέγιστης ιπποδύναμης και των αντίστοιχων σ.α.λ. !!

(η ροπή πρέπει να είναι ΕΥΘΕΙΑ παράλληλη με τον χ και σε απόσταση αυτήν της μέγιστης τιμής της στον y !!) :lol:

Κάτι τέτοια μας λέει και μας τρελαίνει...:smokin:

zireous
03/06/2007, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
...
ποιο 750 εχεις?

Μόνο με ΠΜ απαντάω σε πρόστυχες ερωτήσεις. :lol:

KaTaNaS
03/06/2007, 01:06
reinmeister θυμασε οταν γυρναγαμε απο καταρρακτες στην ευβοια;
εσυ με το 750 εγω με την τσαγιερα και
με τον ψηλο με το ΧΤ 550;


:beer: :beer: :beer:

reinmeister
03/06/2007, 02:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
reinmeister θυμασε οταν γυρναγαμε απο καταρρακτες στην ευβοια;
εσυ με το 750 εγω με την τσαγιερα και
με τον ψηλο με το ΧΤ 550;


:beer: :beer: :beer:

:rotflmao: :rotflmao: αν θυμαμαι λεει...ειδικα τα λινα στο πισω λαστιχο της γριας μου δεν λεω να τα ξεχασω.......:beer: :beer:

παρεμπιπτοντως...ο ψηλος τωρα τσουλαει με μπουσα...αυξανομεθα και πληθυνομεθα....:D

Xlitos
03/06/2007, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:rotflmao: :rotflmao: αν θυμαμαι λεει...ειδικα τα λινα στο πισω λαστιχο της γριας μου δεν λεω να τα ξεχασω.......:beer: :beer:


ουτε κι εγω...κόλαγαν τα πετραδακια του δρομου στα λινά σου και τα πέταγες στο πανεμορφο φαίριγκ του βαραντερο125 μου..σε μισω!


(αυτες ήταν βόλτες!! :beer: )