PDA

View Full Version : λαστιχα 636 '04



SPORAKIAS
31/05/2007, 21:27
το ξερω καποιοι μπορει τωρα να με βριζουν(μαλλον ο διαχειρηστης-παλι θεμα με λαστιχα...?!!?!:rolleyes: )....:evil:

το προβλημα ειναι οτι στο 636 εχει προφιλ 65αρι (για το μπροστα μιλαμε) και λιγα τα λαστιχα με αυτο το προφιλ...για να καταλαβετε τωρα εχω πισω το 2ct και μπροστα το power λογω του οτι δεν βγαινει το μπροστα σε 65αρι...

απο αυτα που βρηκα (με 65αρι) εχουμε και λεμε...

-BT 014 .....BRIDGESTONE

-D208RR .....DUNLOP

-CORSA III.... PIRELLI

-PILOT POWER .....MICHELIN

-QUALIFIER ....DUNLOP

-SPORTEC M3 ....METZELER

οσοι εχουν δοκιμασει καποια απο αυτα και μπορουν να δωσουν καποια γνωμη ας βοηθησουν..

θελω κατι σε πιο πισταδικο (δλδ γομες) και δεν με ενδιαφερει αν τρωγετε γρηγορα ή αν ειναι πιο ακριβα κ.λ.π.θα μου πειτε οτι θελει πιο πολυ προσοχη στους γυαλινους δρομους της αθηνας αλλα δεν νομιζω να εχει τοσο μεγαλη διαφορα το 'γλυστριμα' απο τα πιο 'πολιτικα' λαστιχα...

παιζει και η περιπτωση αν μου πειτε σε γομα καποιο καλυτερο το οποιο βγαινει σε 70αρι να το βαλω και να κατεβασω τη πλακα....το προτεινετε αυτο ή...θα σπασουμε πλακα..?:D

:wave2:

DrIoannis
01/06/2007, 10:48
Έχω τα Corsa III και είχα τα Bt14.Τα ΙΙΙ είναι πραγματικά πάρα πολύ καλά.Τα 14αρια με ικανοποίησαν αρκετά αλλά δεν είναι τόσο κορονάτα όσο τα ΙΙΙ.Τα ΙΙΙ επίσης είναι δίγομμα κάτι το οποίο είναι μεγάλο πλεονέκτημα γιατί βγάζεις χλμ και στα πλάγια έχεις την μαλακή γόμμα που χρειάζεσαι.Είναι κατά την άποψή μου το καταλληλότερο λάστιχο για δρόμο(και περιστασιακά πίστα).Σε θέμα τιμής τώρα τα ΙΙΙ είναι κλασσικά πιο ακριβά.Αν θέλεις τώρα κάτι σε γόμμες υπάρχουν ποοολλλλεεεεεςςςςς επιλογές.Από Michelin Pilor Race,Pirelli Super Corsa SC,Metzeler RaceTech...Το επόμενο δικό μου λάστιχο που θα βάλω γιατί θα ανέβω και πίστα θα είναι SuperCorsa Pro.Σε 2 εβδ εντυπώσεις.

reinmeister
01/06/2007, 14:18
D208RR...απλως κορυφαιο...

SPORAKIAS
01/06/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Έχω τα Corsa III και είχα τα Bt14.Τα ΙΙΙ είναι πραγματικά πάρα πολύ καλά.Τα 14αρια με ικανοποίησαν αρκετά αλλά δεν είναι τόσο κορονάτα όσο τα ΙΙΙ.Τα ΙΙΙ επίσης είναι δίγομμα κάτι το οποίο είναι μεγάλο πλεονέκτημα γιατί βγάζεις χλμ και στα πλάγια έχεις την μαλακή γόμμα που χρειάζεσαι.Είναι κατά την άποψή μου το καταλληλότερο λάστιχο για δρόμο(και περιστασιακά πίστα).Σε θέμα τιμής τώρα τα ΙΙΙ είναι κλασσικά πιο ακριβά.Αν θέλεις τώρα κάτι σε γόμμες υπάρχουν ποοολλλλεεεεεςςςςς επιλογές.Από Michelin Pilor Race,Pirelli Super Corsa SC,Metzeler RaceTech...Το επόμενο δικό μου λάστιχο που θα βάλω γιατί θα ανέβω και πίστα θα είναι SuperCorsa Pro.Σε 2 εβδ εντυπώσεις.

για τα SuperCorsa Pro ελεγα και εγω αλλα δεν βγαινει το μπροστα σε 65αρι....
:mad:

ευχαριστω παντως...:wave2:

SPORAKIAS
01/06/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
D208RR...απλως κορυφαιο...

thanks...:beer: