PDA

View Full Version : Varadero Ποια Η γνωμη σας



TRANSALP
16/09/2004, 18:48
Αποφασισα να το παρω μετα απο πολυ σκεψη.
Τελος του μηνα θα γαζωνει τους δρομους της κρητης και οχι μονο.
Θελω και τη δικια σας γνωμη για την επιλογη μου. :confused: :confused:

Stergios69
16/09/2004, 20:16
καλό μηχανάκι, αξιόπιστο, όμορφο, ίσως πάρω και εγώ κάποτε, αλλά 260 τόσα κιλά άδειο είναι πάρα πολλά κατά την γνώμη μου.

TRANSALP
16/09/2004, 22:55
Να σε διορθωσο ειναι 235 κιλα.

Θάνος
16/09/2004, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRANSALP
Να σε διορθωσο ειναι 235 κιλα.

Ε τώρα μάλιστα...

kong
16/09/2004, 23:03
για εκει που εισαι καλο ειναι αμα μιλαμε για καμια αθηνα αααααααααααααστο καλυτερα να παω με το κουτι που εχει a/c και ραδιοφωνο την ιδια ωρα θα κανω

Θάνος
16/09/2004, 23:15
Για να το διαλέξεις μάλλον σου αρέσει.

Καλά χιλιόμετρα να κάνεις να το ευχαριστηθείς!!









Εγώ δεν θα το έπαιρνα όμως... :smokin:

GST
17/09/2004, 07:57
235 + μπαταρια +υγρα + βενζινη +καμια μπακαζιερα + καγκελα (ολοι βαζουν) = 260 +++

τι να πω ειναι παρα πολλα κιλα για ενα μηχανακι ασε που τοσο ογκοδεσ που ειναι σε σχεση με το τρανσαλπ που ειχεσ θα νομιζεισ οτι ανεβηκεσ στον τιτανικο.....δεν κανεισ κανενα test ride γιατι πολλεσ φορεσ μασ αρεσουν καποιεσ μηχανεσ ομωσ μπορει να μην κανουν για εμασ....:p

εγω παντωσ ΔΕΝ θα το επερνα εκτοσ και αν με προπονουσε κανα χρονο ο τσεκοσ:lol: :lol:

transalper600
17/09/2004, 08:37
prosopika to vlepo kali epilogi...!!! na po tin alitheia to skeytomai kai go alla mallon th aepilekso kati allo! gi akriti prepei na einai ok alla edo salonika me ti kinisi einai diskolo! an to thes gia xrisi xiliometriti...dil na katapinei kathimerina xiliometra sigoura to varadero einai katalilo..alla an to pires apla gia na exeis kati megalitero th ase krakso:nono: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Oi epiloges sti katigoria einai polles kai to varadero sigoura mia apo tis korifees!!! ante kalotaksido kai kala xiliometra pes mas entyposeis!!! kai opos eipe pio pano o filos kane ena test drive!!!!

smavrid
17/09/2004, 08:40
Το varadero παρά το γεγονός ότι ναι μεν μπορεί να φτάνει τα 250-260 κιλά μαζί με σιδεριές κ.λ.π. αλλά τα κιλά αυτά εξαφανίζονται στο δρόμο και στο ταξίδι... τώρα σίγουρα δεν έχει καμιά σχέση με το transalp (και εγώ transalp είχα πρώτα). Το τίμημα είναι ότι χάνεις την ευελιξία μέσα στην πόλη, αν και το μοντέλο του 2004 είναι κάπως πιό συμαζεμένο. Γεγονός πάντως είναι ότι θέλει γερά πόδια για να κρατήσεις το varadero οπως επίσης γεγονός είναι ότι στο ταξίδι είναι απαιχτο, επιταχύνει με τρομερή ευκολία από τα 150 μέχρι τα 200km, διπλός και με μπαγκαζιέρες (δεν παίζει ρόλο).
Εγώ εδώ και 2 μήνες που το έχω είμαι πολύ ευχαριστημενος αλλά δέν μπορώ να την έχω κάθε μέρα και κάθε στιγμή σε κίνηση όπως το transalp. Η αποφαση δική σου.


(πάντως αν αποφασίσεις να το πάρεις τελικά μήν λυπηθείς τα 1000€ επιπλέον για το ABS)

melsaltas
17/09/2004, 08:53
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ.
ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΤΟ.
ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ABS, ΣΥΜΦΩΝΩ!

TRANSALP
17/09/2004, 09:37
καταρχας καλημερα.
ευχαριστο ολους για την γνωμη σας,ολα αυτα τα ξερω που σχολιαζεται.καταληξα σε αυτη την επιλογη μετα απο μεγαλο προβληματισμο.
το δυλημα μου ηταν μεταξυ varadero και vstrom .αφου οδηγησα και τα δυο οι εντυποσεις μου ηταν σιγουρα υπερ του δευτερου απο τεχνικης πλευρας,αλλα δεν μου αρεσε το στυσιμο του ,ενω το honda ηταν πιο πολυ στα δικα μου γουστα και δεν εχανε σε δυναμη.
:confused: :confused: :confused:

idi
17/09/2004, 10:59
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ,
Τα μισώ...







.. παρε οτι θες!

afrotwin
17/09/2004, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRANSALP
καταρχας καλημερα.
ευχαριστο ολους για την γνωμη σας,ολα αυτα τα ξερω που σχολιαζεται.καταληξα σε αυτη την επιλογη μετα απο μεγαλο προβληματισμο.
το δυλημα μου ηταν μεταξυ varadero και vstrom .αφου οδηγησα και τα δυο οι εντυποσεις μου ηταν σιγουρα υπερ του δευτερου απο τεχνικης πλευρας,αλλα δεν μου αρεσε το στυσιμο του ,ενω το honda ηταν πιο πολυ στα δικα μου γουστα και δεν εχανε σε δυναμη.
:confused: :confused: :confused:

giati re pedi mou 8es mega scooter soni ke kala?
pare kanena tipou fazer na kanis tin doulia sou ke na efxaristi8is odigisi pexnidi ke oti alo goustaris me tis vespes misou tonou mono gia taksidi sti germania 8a se volevoun

WWW
18/09/2004, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
giati re pedi mou 8es mega scooter soni ke kala?
pare kanena tipou fazer na kanis tin doulia sou ke na efxaristi8is odigisi pexnidi ke oti alo goustaris me tis vespes misou tonou mono gia taksidi sti germania 8a se volevoun

Καλά το λές Afro αλλά και το Africa Βέσπα μισού τόνου δεν είναι ?

THEOD
18/09/2004, 15:30
Οδηγώντας για λίγο ένα Varadero θα συμφωνήσω ότι ο όγκος και τα κιλά του χάνονται μόλις ανέβεις πάνω και ξεκινήσεις.
Και εμένα μου φαινόταν τεράστιο, δυσκίνητο και βαρύ, όταν όμως το οδήγησα το βρήκα πολύ φιλικό.

Γυρνώνας από βόρειο Ελλάδα πριν καναμήνα (βλέπε ταξιδιωτικά) συνάντησα συνταξιδιώτη με Varadero και με εξέπληξε ομολογώ ο τρόπος που ταξίδευε. Συνέχεια με 170-200+ χωρίς κουνήματα και χωρίς σημάδια κόπωσης του οδηγού, παρά το top-case που είχε πίσω.

Καλοτάξιδο λοιπόν και πάντα όρθιος...

periklisk
18/09/2004, 19:21
Αφού σου αρέσει πάρτο και καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα!

Αλλά εμένα δεν μου αρέσει και κανονικά έπρεπε να το λένε βαρκαντέρο......:smokin:

antonis111
21/09/2004, 14:29
το έχω κάνει βόλτα, μηλάμε δεν κουνάει καθόλου, τακάνει όλα μόνο του, δεν καταλαβένεις αέρα στο πρόσωπο (1,86μ.), θα σε λένε Κύριο, μου θύμησε το Volvo του θείου μου.

GST
21/09/2004, 14:36
μπορειται ΚΥΡΙΕ σασ παρακαλω να φορεσετε το κρανοσ σασ:lol: :lol: :rotflmao:

idi
21/09/2004, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
θα σε λένε Κύριο, μου θύμησε το Volvo του θείου μου.

αυτο λεμε, παρε volvo τοτε τι τη θες τη μοτοσυκλετα?

crs-k
21/09/2004, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αυτο λεμε, παρε volvo τοτε τι τη θες τη μοτοσυκλετα?

Τι πεταγεσαι εσυ μωρη ΖουΖου ???

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
23/09/2004, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Καλά το λές Afro αλλά και το Africa Βέσπα μισού τόνου δεν είναι ?

esi poulaki mou exis di poles vespes na trexoun paris dakar?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

antonis111
28/09/2004, 10:30
πληροφοριακά, το μόνο κοινό εξάρτημα του afrika twin σου με αυτό που τρέχει στο paris dakar, είναι η γραμματοσειρά στο τεπόζιτο.
και Μην Ξανακούσω σχόλια και εμπαιγμούς για τις vespes.

afrotwin
28/09/2004, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
πληροφοριακά, το μόνο κοινό εξάρτημα του afrika twin σου με αυτό που τρέχει στο paris dakar, είναι η γραμματοσειρά στο τεπόζιτο.
και Μην Ξανακούσω σχόλια και εμπαιγμούς για τις vespes.

sxolia ke empegmous gia tis vespes
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mentos1825
23/12/2004, 16:02
file moy na to pareis to varadero eine para poli oreo shmera to parigila kai ego.anamesa sto etv caponord kai varadero protimisa to baradero.eine ligo pio bari apo ta alla alla mprosta sta proterimata pou exei ta parapanisia kila min ta ipologizeis ka8olou.ante kalotaksido kai sigoura aproblimatisto.

DUKASII
23/12/2004, 16:18
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από mentos1825
[B]file moy na to pareis to varadero eine para poli oreo shmera to parigila kai ego.anamesa sto etv caponord kai varadero protimisa to baradero.eine ligo pio bari apo ta alla alla mprosta sta proterimata pou exei ta parapanisia kila min ta ipologizeis ka8olou.

ΤΑ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΛΑΧΑΔΕΡΟ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ??ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΤΡΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΟΥΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....:confused: :confused:

afrotwin
23/12/2004, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από mentos1825
[B]file moy na to pareis to varadero eine para poli oreo shmera to parigila kai ego.anamesa sto etv caponord kai varadero protimisa to baradero.eine ligo pio bari apo ta alla alla mprosta sta proterimata pou exei ta parapanisia kila min ta ipologizeis ka8olou.

ΤΑ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΛΑΧΑΔΕΡΟ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ??ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΤΡΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΟΥΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....:confused: :confused:

na sou po ego mporis na valis dio komodina deksia aristera ke na ine telia i krevatokamara piso 8a exis ke ena diploumeno disko na tros to proino sto krevati
meta ine i moni mixani pou perni giogio opos ta anapirika na kanis ta kaka sou ka8odon
ta opia simioteon ta kani kafsimo
sta komodina mporis na exis potratif to ksipnitiri
tin masela mesa sto potiri ke ala tetia
ke 8a fenese mia xara xaivani pano stin klasompaniera
eno pernas pano apo ta papakia giati den fenonte piso apo tis sifoniera episis mporis na paris tin gkomena ke na tin pas volta pano sto paxidermo ke apo opou pernas na proskinane i mavri ipikoi ke otan stamatas na sou fernoun amesos nero gia ton elefanta ke na se katevazoun i vastazi na ksemoudiasis
to elatoma aftis tis mixanis ine oti epidi ise me poli anixta ta podia logo ogkou pernane diafori strovilismi aera ke sou pagonoun tin k0l0tr1p1da me apotelesma na vixi akatapafsta
ke episis exi ena alo proson ama sou skesi lastixo pou na vroun gerano na tin sikosi ke sto voulgkanizater sou alazoun oloi tin piso mixani ksekoumponoun tin misi ke sou vazoun kenouria ine me mentesedes gia afto ama tous ksexasis se kamia strofi sou erxete o piso troxos dipla ston mprostino
ala afto den ine provlima to provlima ine min ksekoumposi o menteses ke se prosperasi i piso roda.
episis ine i moni mixani me odigies xrisis opos ta stereofonika
valte to klidi stin tripa ena ke patiste to koumpi 2 ke meta giriste to programa se opia 8esi 8elete malina se xamili 8ermokrasia xoris stipsimo ke oti alo programa 8es ta exi ola.ine toso kali mixani pou 8a paro mia gia tafoplaka etsi 8a ime sigouros oti den 8a vrikolakiaso pote ke na mou simvi den 8a mporo na vgo ekso.ali fora 8a sou pos me dio varadero ftiaksane odostrotira stin zimpamoue

ine aristo mixanima na parete oloi

hornet
23/12/2004, 17:00
Σπυρακο πας βολτα χωρις να χρειαζεσαι οδοντιατρο για σφραγισματα απο τους κραδασμους

gdevelek
23/12/2004, 17:20
Πρόκειται για μια τερατωδών διαστάσεων μηχανή κατά τη γνώμη μου. Μου κάνει τεράστια εντύπωση ότι τόσοι την έχουν αγοράσει. Μια φορά για πλάκα καβάλησα μια σε γκαράζ και με δυσκολία την έφερα στην όρθια θέση. Για μένα είναι κατάλληλη για άτομα με τη σωματική διάπλαση του Παναγιώτη Γιαννάκη.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι τους προσφέρει που δεν το βρίσκουν σε μια TDM900/Tigre/V-STROM, μηχανές πολύ πιο κομψές και μαζεμένες και ευέλιγκτες στην κίνηση

DUKASII
24/12/2004, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Σπυρακο πας βολτα χωρις να χρειαζεσαι οδοντιατρο για σφραγισματα απο τους κραδασμους


παπου για να τελειωνουμε ...
βολτα χωρις να καταλαβω οτι ανεβηκα σε μηχανη ...παω και με το κτελ!!!
ΚΑΙ ΤΑ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗ ΤΑ ΠΟΥΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΣΑΛΑΚΟΘΟΥΝ..Ε??

ΡΕ ΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗ ΒΕΦΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟ STATION VAGON ΛΕΜΕΕΕΕΕΕ...



;) ;)

Spike
24/12/2004, 10:15
1. POLY BARY
2. POLY FOREMENO
3. TO CAPONARD EINAI KALYTERO KAI SE STHSHMO KAI SE POIOTHTA KATASKEYHS
4. EINAI GIAPONEZIKO (BLIAXXXXX)
5. DEN BGAINEI SE ORAIA XROMATA
6. EINAI BARY (A... TO EIPAME)
7. THA SE LENE ONTOS "KYRIO" STA FANARIA KAI DEN THA SE STAMATANE PIA OI TROXAIOI GIATI THA LENE POU NA ENOXLHSOUME TON PAPOU ME THN BARKA !!!
8. SAS EIPA OTI EINAI BARY ??
9. STIS PERISSOTERES GOMENITSES ARESEI TO TRANSALP (MHPOS GIATI MONO AYTO XEROUN OI PERISSOTERES...)
10. STHN KINHSH ...APLA DEN EINAI BOLIKO !!!!
11. A... NAI KAI EINAI KAI BARY...:uplate: :uplate: :uplate:

Spike
24/12/2004, 10:18
AAA... KAI NA MHN XEHASO GIA TON AFROTWIN....
EPHDH KAPOIOS FILOS MOU STHN GALLIA AGORASE ENA AFRICA TO OPOIO SYMMETEIXE STO RALLY PARI-DAKAR APO THN OMADA THS GAULOISE .... PISTEPSE ME .... OUTE TA AYTOKOLHTA DEN EINAI TA IDIA !!!!!!

:nono: :nono: :nono:

georgios21
24/12/2004, 10:34
το έχω οδηγήσει δεν είναι κ τόσο βαρύ ρε παιδιά ,όσο για ευελιξία νομίζω ότι κ μέσα στη πόλη μπορείς να ελιχθείς άνετα.
Εμφανισιακώς καλό ,συμφωνώ με το Σπαικ για τα χρώματα

hornet
24/12/2004, 10:42
TO CAPONARD EINAI KALYTERO KAI SE STHSHMO KAI SE POIOTHTA KATASKEYHS



Να γελασω τωρα η μετα .......γιατι δεν ρωτας τους ηλεκτρολογους που τους εχουν κανει πλουσιους!!!!!



Χαχχαχαχαχ ρε τι λεμε ρεεεεεε για να απαξιωσουμε ενα μηχανακι οτι η aprilia ειναι καλυτερη σε ποιοτητα κατασκευης απο τη honda.

Ρε δεν παμε καλα!

Μηπως και το futura ειναι καλυτερο απο το vfr σε ποιοτητα κατασκευης;

Αν δεν ξερεις τι ειναι το futura ειναι μια μηχανη που κατασκευασς η aprilia για να χτυπησει το vfr και το πουλησε σε κατι ξαδερφια και συγγενεις......:yuck:

DUKASII
24/12/2004, 10:50
νταξει Στάθη ..ειναι HONDA αρα ειναι και το καλυτερο!!

καπως ετσι την εχεις δει τη φαση..

DUKASII
24/12/2004, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
TO CAPONARD EINAI KALYTERO KAI SE STHSHMO KAI SE POIOTHTA KATASKEYHS



Να γελασω τωρα η μετα .......γιατι δεν ρωτας τους ηλεκτρολογους που τους εχουν κανει πλουσιους!!!!!



Χαχχαχαχαχ ρε τι λεμε ρεεεεεε για να απαξιωσουμε ενα μηχανακι οτι η aprilia ειναι καλυτερη σε ποιοτητα κατασκευης απο τη honda.

Ρε δεν παμε καλα!

Μηπως και το futura ειναι καλυτερο απο το vfr σε ποιοτητα κατασκευης;

Αν δεν ξερεις τι ειναι το futura ειναι μια μηχανη που κατασκευασς η aprilia για να χτυπησει το vfr και το πουλησε σε κατι ξαδερφια και συγγενεις......:yuck:

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΡΕ ΣΤΑΘΗ..ΤΟ TUONO..ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ VFR?ΓΙΑ ΠΕΣ ΓΙΑ ΠΕΣ..

Spike
24/12/2004, 10:52
DEN NOMIZO OTI YPARXOUN POLLES MHXANES POU DEN BGAZOUN PROBLHMATA .... O DIPLANOS MOU EIXE VARADERO KAI ENA MHNA META AFOTOU THN AGORASE BLASTHMAGE GIA TA HLEKTRIKA THS KAI GIA ALLA XILIA DYO PRAGMATA... THN ALLAXE KAI PHRE THN CAPONORD KAI DEN TOU EXEI PAROUSIASEI TIPOTA KAI O TYPOS THN TSAKIZEI STA TAXIDIA !!!!
MHPOS EXEI NA KANEI ME TIS PARTIDES KAI THN EKASTOTE GRAMMH PARAGOGHS ??

hornet
24/12/2004, 10:57
Και προς gdevelek παρακαλω οταν θελουμε να μιλησουμε να μιλαμε με επιχειρηματα και οχι με απαντησεις του στυλ ανεβηκα σε παρκινκ και με δυσκολια την εφερα στα ισια της .......

Εχει κινητηρα V το οποιο σημαινει χαμηλο καντρο βαρους ολες οι μηχανες θελουν καποια δυναμη για να τις φερεις σε ορθια θεση εκτος των παπιων.

Και για του λογου το αληθες σας παραθετω τα κιλα και των τριων κυριων
Honda xlv1000 varadero dry weight 235Kg
Aprilia etv1000 caponord dry weight 215Kg
Suzuki dl1000 v-strom dry weight 208Kg
Λοιπον καταλαβαινουμε τα 20 και τα 25 κιλα τοσο πολυ ειμαι σιγουρος οτι οποιο απο τα τρια και εαν σηκωσουμε το ιδιο θα μας φαινεται το θεμα ειναι πως τα αισθανομαστε στο δρομο

Επιτελους να μιλαμε με εμπειριες και τεχνικα χαρακτηριστικα!

hornet
24/12/2004, 11:00
Ενδεχομενα ναι αλλα να σου πω και εγω ανθρωπο με caponord που εμενε συνεχως απο ηλεκρτρικα και δεν τολμαγε να παει βολτα γιατι φοβοταν μην μεινει μην ψαχνουμε λοιπον..απλα την ποιοτητα κατασκευης της aprilia εγω δεν την δεχομαι διοτι απλα αμα τα δεις διπλα η διαφορα ειναι εμφανης και δευτερον η ποιοτητα κατασκευης δεν ειναι μονο στα πλαστικα αλλα και στην ποιοτητα των μεταλλων που χρησιμοποιουνται στα μηχανικα μερη.

DUKASII
24/12/2004, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Εισαι και καρναβαλος ρεεε το τuono δεν ειναι sport touring για εμενα δεν εχει καμια σχεση το tuono με το vfr.Το vfr μακραν ομορφοτερο και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και πιο υψηλης τεχνολογιας abs -vtec επειδη δηλαδη φοραει usd εγινε και ναυαρχιδα τεχνολογιας το tuono?
Και τελωςπαντων ο απολυτος ορισμος σχεσης αποδοσης sport και touring ειναι εδω και χρονια το vfr.
Αν εχεις αποριες μπες και διαβασε στο εξωτερικο σε reviews για το συγκεκριμενο μηχανακι και μετα ελα μας

ΕΛΑ ΜΠΑΡΜΠΑΜΠΕΝ..ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟ VTR ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΟ 1000!

ΚΑΙ ΜΗ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..ΟΧΙ ΤΟ ΣΠ-1-2 ..
ΤΟ ΑΛΛΟ ΛΕΩ ΤΟ ΓΙΟΥΤΣΟ!


ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΤΑ ΗΟΝΔΑ...ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ..ΣΥΓΡΙΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ..
ΤΟ ΕΝΑ V-4 KAI V-2!

afrotwin
24/12/2004, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
AAA... KAI NA MHN XEHASO GIA TON AFROTWIN....
EPHDH KAPOIOS FILOS MOU STHN GALLIA AGORASE ENA AFRICA TO OPOIO SYMMETEIXE STO RALLY PARI-DAKAR APO THN OMADA THS GAULOISE .... PISTEPSE ME .... OUTE TA AYTOKOLHTA DEN EINAI TA IDIA !!!!!!

:nono: :nono: :nono:

simfono apolita etsi ine
ala to varadero ine?:look:
ti na ine arage?
to 8orikto potemkin?
to konaki tou apostoli?
kamia xasapotaverna sto argostoli?
kiniti monada saxlamaras?
mplafoniera me rodes?
servani?
pantos opios to pi motosikleta ine malon apo to tmima proo8isis tis honda...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
mono afti koroidevoun ton kosmo
pantos otan pao 50 xronon 8a paro ena ine kalitero apo anapiriko karotsaki
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
24/12/2004, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΛΑ ΜΠΑΡΜΠΑΜΠΕΝ..ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟ VTR ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΟ 1000!

ΚΑΙ ΜΗ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ..ΟΧΙ ΤΟ ΣΠ-1-2 ..
ΤΟ ΑΛΛΟ ΛΕΩ ΤΟ ΓΙΟΥΤΣΟ!


ΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΤΑ ΗΟΝΔΑ...ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ..ΣΥΓΡΙΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ..
ΤΟ ΕΝΑ V-4 KAI V-2!

filaraki an den ipirxe i honda den 8a ipirxan mixanes simera oute i ales giaponezikes eteries 8a ipirxan
ke 8a kavalagame akoma BSA ke NORTON me 1000 kivika ke 40 aloga ke i strofes 8a ipirxan mono sta onira mas
ke i KTM 8a alaze apo alisopriona se mixanes kourematos tou gkazon

kane ligo isixia ama den kseris

DUKASII
24/12/2004, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
filaraki an den ipirxe i honda den 8a ipirxan mixanes simera oute i ales giaponezikes eteries 8a ipirxan
ke 8a kavalagame akoma BSA ke NORTON me 1000 kivika ke 40 aloga ke i strofes 8a ipirxan mono sta onira mas
ke i KTM 8a alaze apo alisopriona se mixanes kourematos tou gkazon

kane ligo isixia ama den kseris

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ!
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΗΟΝΔΑ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ...
ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!
ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΣΑΦΩΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΗΝΙΚΑ!

afrotwin
24/12/2004, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΑ ΟΣΑ ΛΕΣ!
ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΗΟΝΔΑ ΣΑΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ...
ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!
ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΣΑΦΩΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΗΝΙΚΑ!

kanis ena megalo la8os
to provlima ine oti ftiaxni mixanes gia olous ke afti ine i filosofia tis
i ipolitiki tis opos les

afto pou les i kaliteres mixanes gia olous den mpori na simveni
ti 8a itan afti i motosikleta pou 8a itan kali gia olous?

ke to leo provlima giati gia na kratisi to kostos xamila prosegkizi to meso oro kataskevastika

ke mixanes paragogis ine adinaton na singkri8oun me motosikletes xiropioites opos ducati agusta pou ine ektos emporiou ke mionotita ke poli ekseligmenes se filosofia kataskevis
toso pou plisiazoun to apolito
ke ala afta pou leo ine katanoita ke gia kapion pou exi stixiodis gnosis, poli gnosta
ekino omos pou exi simasia na kseroume ine oti i epidosis stis mixanes ine giaponeziko fenomeno ke fenomeno honda

gdevelek
24/12/2004, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Και προς gdevelek παρακαλω οταν θελουμε να μιλησουμε να μιλαμε με επιχειρηματα και οχι με απαντησεις του στυλ ανεβηκα σε παρκινκ και με δυσκολια την εφερα στα ισια της .......

Εχει κινητηρα V το οποιο σημαινει χαμηλο καντρο βαρους ολες οι μηχανες θελουν καποια δυναμη για να τις φερεις σε ορθια θεση εκτος των παπιων.

Και για του λογου το αληθες σας παραθετω τα κιλα και των τριων κυριων
Honda xlv1000 varadero dry weight 235Kg
Aprilia etv1000 caponord dry weight 215Kg
Suzuki dl1000 v-strom dry weight 208Kg
Λοιπον καταλαβαινουμε τα 20 και τα 25 κιλα τοσο πολυ ειμαι σιγουρος οτι οποιο απο τα τρια και εαν σηκωσουμε το ιδιο θα μας φαινεται το θεμα ειναι πως τα αισθανομαστε στο δρομο

Επιτελους να μιλαμε με εμπειριες και τεχνικα χαρακτηριστικα!

Πρώτα-πρώτα μην αρπάζεσαι σαν να πρόσβαλα εσένα ή αγαπητό σου πρόσωπο. Ένα μάτσο σίδερα και πλαστικά σχολίασα, και μάλιστα μόνο ως προς τον όγκο και το βάρος. Δεν αμφισβήτησα ούτε τις επιδόσεις, ούτε την άνεση, ούτε την αξιοπιστία, ούτε τίποτε άλλο. Χαλάρωσε.

Αυτό που έγραψα ΕΙΝΑΙ επιχείρημα αφού βασίζεται σε προσωπική εμπειρία, αν και φυσικά κανείς δεν θα έπρεπε να βασιστεί σε μια τόσο ασήμαντη εμπειρία για να αποφασίσει αν το μηχανάκι είναι πολύ βαρύ ή όχι. Αλλά αυτήν την εμπειρία έχω, αυτή έγραψα. Δεν έγραψα ότι αφού δυσκολεύτηκα να τη φέρω όρθια, δεν θα μπορούσα να την καβαλήσω και βγω στο δρόμο! Πού είναι λοιπόν το πρόβλημά σου;

Όσο για τις μηχανές που παραθέτεις, πιστεύω πως η διαφορά των 20-25 κιλών είναι σημαντική για το σωματότυπο του Έλληνα. Αλλά εγώ δεν σύγκρινα τη Varadero με αυτές αλλά πρωτίστως με την TDM, που είναι 45 κιλά ελαφρύτερη!

DUKASII
24/12/2004, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kanis ena megalo la8os
to provlima ine oti ftiaxni mixanes gia olous ke afti ine i filosofia tis
i ipolitiki tis opos les

afto pou les i kaliteres mixanes gia olous den mpori na simveni
ti 8a itan afti i motosikleta pou 8a itan kali gia olous?

ke to leo provlima giati gia na kratisi to kostos xamila prosegkizi to meso oro kataskevastika

ke mixanes paragogis ine adinaton na singkri8oun me motosikletes xiropioites opos ducati agusta pou ine ektos emporiou ke mionotita ke poli ekseligmenes se filosofia kataskevis
toso pou plisiazoun to apolito
ke ala afta pou leo ine katanoita ke gia kapion pou exi stixiodis gnosis, poli gnosta
ekino omos pou exi simasia na kseroume ine oti i epidosis stis mixanes ine giaponeziko fenomeno ke fenomeno honda
ΤΙ ΕΓΙΝΕ΄??ΤΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ??ΗΟΝΔΑ..ΝΑΙ ΑΜΕ..ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ SUZUKI AYTO..KAI ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚAWASAKI..NA ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ!
ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΣΥ ΠΟΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΗΟΝΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΑΣΟ!
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΜΗΧΝΑΝΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ..ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΣ ΤΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑ....

OldMan
24/12/2004, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
πληροφοριακά, το μόνο κοινό εξάρτημα του afrika twin σου με αυτό που τρέχει στο paris dakar, είναι η γραμματοσειρά στο τεπόζιτο.
ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!

Καβαλάνε τα Μαστόδοντα και "την βλέπουν" Peterhansell...

Αφού σκέφτονται να ανέβουν πεζοδρόμιο, ειδικά αν είναι ψηλό
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
24/12/2004, 11:53
..ΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΠΑΜΕ ΠΑΜΕ..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

afrotwin
24/12/2004, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Πρώτα-πρώτα μην αρπάζεσαι σαν να πρόσβαλα εσένα ή αγαπητό σου πρόσωπο. Ένα μάτσο σίδερα και πλαστικά σχολίασα, και μάλιστα μόνο ως προς τον όγκο και το βάρος. Δεν αμφισβήτησα ούτε τις επιδόσεις, ούτε την άνεση, ούτε την αξιοπιστία, ούτε τίποτε άλλο. Χαλάρωσε.

Αυτό που έγραψα ΕΙΝΑΙ επιχείρημα αφού βασίζεται σε προσωπική εμπειρία, αν και φυσικά κανείς δεν θα έπρεπε να βασιστεί σε μια τόσο ασήμαντη εμπειρία για να αποφασίσει αν το μηχανάκι είναι πολύ βαρύ ή όχι. Αλλά αυτήν την εμπειρία έχω, αυτή έγραψα. Δεν έγραψα ότι αφού δυσκολεύτηκα να τη φέρω όρθια, δεν θα μπορούσα να την καβαλήσω και βγω στο δρόμο! Πού είναι λοιπόν το πρόβλημά σου;

Όσο για τις μηχανές που παραθέτεις, πιστεύω πως η διαφορά των 20-25 κιλών είναι σημαντική για το σωματότυπο του Έλληνα. Αλλά εγώ δεν σύγκρινα τη Varadero με αυτές αλλά πρωτίστως με την TDM, που είναι 45 κιλά ελαφρύτερη!

signomi re pedia tora gia to varadero 8a xalasoume tis kardies mas?:lol:
den milame gia kamia motosikleta?
kati pou na prosegkizi tin motosikleta telos panton
to varadero ine ena odigiko vitsio tespa den ine mixani
kivika exoun ke ta anevatoria stis ikodomes
rodes exoun ke ta karotsakia stin ikodomi
timonia exoun ke i mixanes tou gkazon
fisika ena skeleto na stirizete kapio moter mporis na vris se apira mixanokinita mesa
ala se kamia periptosi den ta les ola afta motosikletes
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ke empasi periptosi oli mas exoume kani sfalmata prepi na sizitame gia afta?
ke giati i honda na min mpori na kani ena sfalma?
an8ropoi doulevoun ke eki
ke i megalomania tou elina antapokri8ike se afto to sfalma kako ine?
prepi na ta sizitame gia afta?:rotflmao:
edo ine motosikletistiko forum oxi analitirio sfalmaton

ai xestite me ta varadero:rotflmao: :rotflmao:

ali doulia den exoume?:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
24/12/2004, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΤΙ ΕΓΙΝΕ΄??ΤΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΙ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ??ΗΟΝΔΑ..ΝΑΙ ΑΜΕ..ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ SUZUKI AYTO..KAI ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚAWASAKI..NA ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ!
ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΣΥ ΠΟΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΗΟΝΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΑΣΟ!
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΜΗΧΝΑΝΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ..ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ...ΑΛΛΑ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΣ ΤΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑ....

agori mou simera meta ta 1000cc 150 aloga tis honda sta 130 kila

8a vgi i yamaha me 1000cc 160 aloga sta 120 kila

ke i suzuki sta 1000cc sta 180 aloga me 115 kila ke pai legontas edo pezete ena pexnidi pou ka8e xrono i me ta nea montela anevenoune se epidosis

esi gia pio suzuki milas pias xronias?
gia perimene na vgi to kenourio yamaha kawasaki....
ke min les koufa

afto pou leme ine oti gia ola proti i honda anava8mise tin texnologia ke afti tin ekselisi xoris na simeni oti ftiaxni tis kaliteres motosikletes
ke exi tis megaliteres polisis se olo ton kosmo
ke tin megaliteri fimi

afrotwin
24/12/2004, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!

Καβαλάνε τα Μαστόδοντα και "την βλέπουν" Peterhansell...

Αφού σκέφτονται να ανέβουν πεζοδρόμιο, ειδικά αν είναι ψηλό
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

esi file mou exis KTM?
edo omos milame gia motosikletes
ipame den sizitame gia sfalmata
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tin mixani sou para poli diskola stin agorazoun ta magazia
egkimoni ta provlimata....
apo tous kradasmous 8a minis anikanos stiros
sta megara den sas vazoun giati spane ta moter ke gemizi ladia i pista
metapolitiki aksia den ifistate gia afton ton grigoro ntolma pou kavalas
mono mionektimata exi
ke ir8es edo na sxoliasis ke na gelasis kiolas?:rotflmao: :rotflmao:

to africa ine plintirio varka ala apo tote pou katargi8ike
afksi8ikan i polisis tou ta kala montela me liga xiliometra ine pio akriva apo prin katargi8i
ke ama patisi ton ntolma sou 8a stravosi san pirouni
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

min milane ke ta zundap tora

afrotwin
24/12/2004, 12:07
alos?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hornet
24/12/2004, 12:09
ρε gdevelek πολυ μυγιαγκιχτος μας βγηκες δεν τολμαμε να κανουμε διαλογο μαζι σου και αρχιζεις τα μην μου μιλατε ετσι και αλλιως.......ποιος αρπαχτηκε;


Δεν δεχομαι επιχειρηματα του στυλ καθησα και εγω εχω καθησει σε agusta αυτο σημαινει οτι θα πω και τη γνωμη μου γιαυτη τη μηχανη ως εμπειρια

DUKASII
24/12/2004, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
esi file mou exis KTM?
edo omos milame gia motosikletes
ipame den sizitame gia sfalmata
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tin mixani sou para poli diskola stin agorazoun ta magazia
egkimoni ta provlimata....
apo tous kradasmous 8a minis anikanos stiros
sta megara den sas vazoun giati spane ta moter ke gemizi ladia i pista
metapolitiki aksia den ifistate gia afton ton grigoro ntolma pou kavalas
mono mionektimata exi
ke ir8es edo na sxoliasis ke na gelasis kiolas?:rotflmao: :rotflmao:

to africa ine plintirio varka ala apo tote pou katargi8ike
afksi8ikan i polisis tou ta kala montela me liga xiliometra ine pio akriva apo prin katargi8i
ke ama patisi ton ntolma sou 8a stravosi san pirouni
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

min milane ke ta zundap tora

καλα..κατσε..γιατι ο παπους εδω αφρο..εχει exc 450..

kAI ...TO ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΥΤΟ...ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΑΡΧ@!#!Α ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΤΡΑΝΣΛΑΛΠ...!!!!


ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΛΟΙΠΟΝ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΡΑΣ...ΛΟΥΛΗΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΠΡΙΚΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΕΤΕΣ ΣΕΛΕΣ..ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΕΜΟΘΩΡΑΚΕΣ..ΣΑΣ..ΛΟΥΓΚΡΕΣ!




ΣΚΑΣΕ...ΗΛΙΘΙΑ!!:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
24/12/2004, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
καλα..κατσε..γιατι ο παπους εδω αφρο..εχει exc 450..

kAI ...TO ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΥΤΟ...ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΑΡΧ@!#!Α ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΤΡΑΝΣΛΑΛΠ...!!!!


ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΛΟΙΠΟΝ..ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝΤΡΑΣ...ΛΟΥΛΗΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΠΡΙΚΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΕΤΕΣ ΣΕΛΕΣ..ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΕΜΟΘΩΡΑΚΕΣ..ΣΑΣ..ΛΟΥΓΚΡΕΣ!




ΣΚΑΣΕ...ΗΛΙΘΙΑ!!:rotflmao: :rotflmao:

mori koula
otan ixame arx1d1a ta pigename ke emis
tora ta kaname dorea somatos gia na paroume psarovarkes
ti na kanoume etsi ine i zoi
ala file mou mpori na mas rixni 4 xronia o papous ala den mas ipe to kavalai akoma? to exi? i ine i mixani pou 8a i8ele na exi?
giati gia 44 xronon xlomo to kovo na aneveni eki pano
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
24/12/2004, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
esi file mou exis KTM?
edo omos milame gia motosikletes
ipame den sizitame gia sfalmata
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Επειδή βλέπω να αρπάζεσαι, πάω πάσο!!!
Όντως έχω ΚΤΜ (έχω αλλάξει 7 ΚΤΜ από το 1978) και κάθε φορά καταλαβαίνω τι σημαίνουν τα αρχικά:
Κ(άνω) Τ(ελευταία) Μ(αλακία):nono:

Μαλλον δικαιούμαι περισσότερο από σένα να μιλήσω για προβλήματα, μεταπωλητικές αξίες, αναξιπιστία, ανταλλακτικά κ.λ.π., όπως και εσύ αντίστοιχα για το Africa.

Απλά επειδή με ενδιαφέρει, αν θέλεις πες μου αν το μηχανάκι σου κανει μόνο στίψιμο ή έχεις και πρόγραμμα στεγνώματος???:rotflmao: :lol: :rotflmao:

afrotwin
24/12/2004, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Επειδή βλέπω να αρπάζεσαι, πάω πάσο!!!
Όντως έχω ΚΤΜ (έχω αλλάξει 7 ΚΤΜ από το 1978) και κάθε φορά καταλαβαίνω τι σημαίνουν τα αρχικά:
Κ(άνω) Τ(ελευταία) Μ(αλακία):nono:

Μαλλον δικαιούμαι περισσότερο από σένα να μιλήσω για προβλήματα, μεταπωλητικές αξίες, αναξιπιστία, ανταλλακτικά κ.λ.π., όπως και εσύ αντίστοιχα για το Africa.

Απλά επειδή με ενδιαφέρει, αν θέλεις πες μου αν το μηχανάκι σου κανει μόνο στίψιμο ή έχεις και πρόγραμμα στεγνώματος???:rotflmao: :lol: :rotflmao:

kitakse to exo anava8misis se oti telefteo iparxi
mporis na plinis xoris stipsimo
exi dio 8esis gia to maktiko
:winka:
ke to pio spoudo ine ke stegnotirio
to exo pai se galiko iko ke to exo pousari
den 8a vris alo africa me stegnotirio
ine to proto ke mexri stigmis to monadiko

to ktm den to les kala ke to leo ali mia fora na to kseroume oloi
simeni

Kolai To Mpourdelo
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
24/12/2004, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
mori koula:
Ξέρεις κάτι για τον Dukas II???
Όσο για το 450 EXC, δεν θέλει και πολλά αρχίδια για να το καβαλήσεις!! Για να φτάσεις τα όριά του όμως θέλει και τα αρχίδια 5-6 βαρβάτων οδηγών (και που να τους βρεις??):lol:

Υ.Γ.
Εντελώς πληροφοριακά, τρέχω στο Πανελλήνιο (όταν γίνεται κοντά) και στο Βορείου Ελλάδος στην Γ6.

Μην μου τσατίζεσαι, αλλά πες μου αν οι χούφτες του Africa σε βοηθούν στις αμμοθύελες που συναντάς από Πατήσια για Γκύζη??:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
24/12/2004, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ξέρεις κάτι για τον Dukas II???
Όσο για το 450 EXC, δεν θέλει και πολλά αρχίδια για να το καβαλήσεις!! Για να φτάσεις τα όριά του όμως θέλει και τα αρχίδια 5-6 βαρβάτων οδηγών (και που να τους βρεις??):lol:

Υ.Γ.
Εντελώς πληροφοριακά, τρέχω στο Πανελλήνιο (όταν γίνεται κοντά) και στο Βορείου Ελλάδος στην Γ6.

Μην μου τσατίζεσαι, αλλά πες μου αν οι χούφτες του Africa σε βοηθούν στις αμμοθύελες που συναντάς από Πατήσια για Γκύζη??:

ego file mou ama den me kinigane den trexo
palia xoropidaga ke ego se pistes me palia mondela ka8aroema ala den ime iroas san ke esena
mpravo sou pou trexis akoma
afto den simeni oti dikeouse tipota?
mpori na arnise na megalosis ala min mas tin vgenis kiolas
siga ta oa....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tora gia tis xouftes
oxi den voi8ane ke skeftome na paro kati pio ekseligmeno ke me megaliteri prostasia
ke to exo katalavi otan xouftono me gimna xeria ta kolomeria gnostis sou korasidos......
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ase mas re apostoli......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
i mipos ise minas?:lol:

gdevelek
24/12/2004, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
ρε gdevelek πολυ μυγιαγκιχτος μας βγηκες δεν τολμαμε να κανουμε διαλογο μαζι σου και αρχιζεις τα μην μου μιλατε ετσι και αλλιως.......ποιος αρπαχτηκε;


Δεν δεχομαι επιχειρηματα του στυλ καθησα και εγω εχω καθησει σε agusta αυτο σημαινει οτι θα πω και τη γνωμη μου γιαυτη τη μηχανη ως εμπειρια

hornet είναι αλήθεια πως προτιμώ όποιος διαφωνεί μαζί μου να μην χαρακτηρίζει ως ανόητα όσα γράφω, μήπως όμως εσύ είσαι μυγιάγγιχτος απέναντι σε κάθε κριτική προς μηχανή που βγάζει η Honda; Και εγώ Honda οδηγώ όπως θα έχεις δει, και τη σέβομαι περισσότερο απά κάθε άλλη εταιρία, και οι δύο μηχανικοί που γνωρίζω μου έχουν επιβεβαιώσει πως σε ποιότητα είναι πρώτη, και με δυσκολία θα φύγω από Honda όταν αναβαθμίσω, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως ό,τι βγάζει η Honda θα το επαινώ χωρίς να αναγνωρίσω τα σημεία όπου υστερεί. Η Varadero είτε με το μάτι είτε με τη ζυγαριά είναι τέρας, τι να κάνουμε; Αν κανείς τη θέλει για ταξίδια και μόνο, εντάξει, αλλά αν έστω 20% των χιλιομέτρων τα κάνει στην πόλη, μια TDM ή V-strom650 είναι προτιμώτερη γιατί είναι περισσότερο paspartous.

Είναι κάτι παρόμοιο με τις supersport, για γκάζια είναι πρώτες, αλλά στην κίνηση της πόλης η στάση οδήγησης κουράζει τους καρπούς, ενώτο τιμόνι δεν κόβει αρκετά οπότε δεν έχεις ευελιξία ανάμεσα στα σταματημένα κουτιά. Με άλλα λόγια οι supersport και η Varadero έχουν ένα κοινό, έχουν πολύ περιορισμένο πεδίο εφαρμογής.

OldMan
24/12/2004, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego file mou ama den me kinigane den trexo
palia xoropidaga ke ego se pistes me palia mondela ka8aroema ala den ime iroas san ke esena
mpravo sou pou trexis akoma
afto den simeni oti dikeouse tipota?
mpori na arnise na megalosis ala min mas tin vgenis kiolas
siga ta oa....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tora gia tis xouftes
oxi den voi8ane ke skeftome na paro kati pio ekseligmeno ke me megaliteri prostasia
ke to exo katalavi otan xouftono me gimna xeria ta kolomeria gnostis sou korasidos......
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ase mas re apostoli......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
i mipos ise minas?:lol:

Εμείς πάλι σας αγαπάμε - και ας καβαλάτε μπουρδέλα!!!

Ρε, μήπως είμαστε μαλάκες τελικά (και παίρνετε θάρρος με τους κουβάδες σας)???

Δεν το παίζω κανενός είδους ήρωας και δεν θέλω να αποδείξω τίποτε σε κανέναν (ούτε καν στον εαυτό μου - νομίζω τουλάχιστον).

Τώρα, αν το αποτέλεσμα του να μεγαλώνεις είναι να καβαλάς μπανιέρες, πλυντήρια και Africa Twin, τότε μάλλον θα αρνηθώ να μεγαλώσω (επέτρεψέ μου αυτό το δικαίωμα - please...)

Υ.Γ.
Άλλαξα το καλοκαίρι ρουλεμάν στον κάδο του πλυντηρίου μου. Παιδεύτηκα να βρώ στην αρχή αλλά ο μάστορας βρήκε τελικά από τον Σαρακάκη (νομίζω από στρόφαλο Africa). Σοβαρά μιλάω!!!

hornet
24/12/2004, 13:22
Ρε γιωργο .....αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας και ενα παπι για την κινηση δεν το πιανει τιποτα!!!!!!
Το vstrom to 650 ειναι και αυτο ογκωδες για κινηση ..αλλα συγκριτικα με varadero σαφως κινειται καλυτερα,εννοειται οτι παιρνεις μια μηχανη ζυγιζοντας τα υπερ και τα κατα.
Πχ οι κατεμαδες που τσακωνονται παραπανω παιρνουν αυτο το μηχανακι γιατι παει τελεια στο χωμα η εαν ειναι σουπερμοταρντ παει σε κλειστο στροφιλικι απιθανα αλλα δεν θα σκεφτουν ποτε καθε Κυριακη να πηγαινουν 500αρες βολτες.Οταν εξειδικευεις χανεις και κατι!
Μην αλλαζουμε κατηγοριες ομως εσυ λες δεν μου κανει θα θελα αυτο tdm,v-strom650 οκ με γεια σου με χαρα σου αλλα δεν ειναι επιχειρημα για καποιον που ρωταει για συγκεκριμενο μηχανακι....για να θελει 1000 κατι παραπανω ζηταει και μετα μπαινουμε να συζηταμε για αφρικα,κτμ,tdm ασχετα μηχανακια με το caponord,varadero το vstrom πλησιαζει.
Θελει μαστοδοντο γιατι του τη δινει ο ογκος η πολυθρονοποιηση.
Δηλαδη δεν το καταλαβαινω πρεπει ολοι μας να οδηγαμε ακαταλληλα μηχανακια (για ταξιδια) για να ικανοποιουμε τη μαγκια!(αυτο δεν το λεω σε σενα gdevelek)
Δεν υπερασπιζομαι τη honda περαν της πλακας απλα μου τι δινει το αντιχοντικο κλιμα.....

Πχ και θα καλυψω ολα τα μοντελα

Να παρω cb400sf (αυτο ηταν παλια) οχι παρε bandit παει καλυτερα αποτελεσμα αγορας bandit
προβληματα κινητηρα,καρμπυρατερ τα περισσοτερα πλεον εχουν καταληξει παλιοσιδερα συχνα service (βαλβιδες κοντρα παξιμαδι καθε 5000 χλμ στο γιατρο!)
Να παρω cbr600 οχι παρε r6 δεν κανει το αλλο αποτελεσματα αγορας ιδιως τα παλια:εαν επαιρνες cbr ετρωγες στο κωλο τον τεντωτηρα και τερμα ενω στο r6 ουτε τα 40000 χλμ που ελεγε ο κατασκευαστης για ρυθμισμα δεν εφτανες πηγαινες στα 20000 χλμ γιατι βρονταγανε σαν καμπανες οι βαλβιδες
Να παρω cbf οχι παρε fz6 καλυτερα παει καλυτερο ειναι αποτελεσματα αγορας .....με το fz6 τρως στο κωλο το TPS προβλημα που σε αφηνει και στο δρομο ενιοτε ενω εαν εισουν τυχερος και ειχες το παλιοτερο τωρα δεν σου φευγει ουτε για 4000
αφου εφτα κανει το νεο και ειναι συμφωνο με τους κανονισμους της ΕΟΚ ενω το παλιο αστο!
Αυτα εμενα μου τη δινουν γιατι παιρνουν τους ανθρωπους στο λαιμο τους απο αντιχοντισμο και μονον.Παραθεσε τα στοιχεια τα υπερ και τα κατα και ασε τον αλλο να αποφασισει

Ναι το varadero ας πουμε ειναι βαρυ και αργοτερο του vstrom αλλα εχει αξια μεταπωλησης εχει αποδειχτει αξιοπιστο και σε σημεια το ενα καλυτερο το αλλο χειροτερο και παει λεγοντας πχ η καλυψη απο τον αερα στο vstrom ειναι αστεια ενω ειναι πολυ καλυτερη στο varadero.Το vstrom πχ δεν το εδινε με abs (δεν ξερω πλεον αν ειναι διαθεσιμο) ενω υπαρχει στο varadero ως δυνατοτητα.
Το vstrom εχει πολυ καλο πλαισιο καλο κινητηρα επιδοσεις ελαφρυτερο αλλα δεν εχει καλα φρενα ειναι πολλα και πρεπει να τα ψαξεις.Αυτα κοιταμε οταν θελουμε μια μηχανη:

1.Τι την θελουμε
2.Τι μας χαλαει στα κατα της
3.Ποσο σημαντικα για εμας ειναι τα υπερ της η μπορουμε να ζησουμε και λιγο χειροτερα φρενα ας πουμε αν επιλεξουμε την αλλη
4.ποσο κανει
5.Εαν σκεφτω να την πουλησω θα φυγει ευκολα

Αυτα κουραστηκα να τα λεω καθε λιγο και λιγακι

athas62
16/05/2006, 20:14
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΔΕΝ ΠΗΡΑ VARADERO ΔΙΟΤΙ:sick: Α) ΕΙΝΑΙ ΑΒΟΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΛΟΓΩ ΒΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΓΚΟΥ.
Β)ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑΘΕΣ ΕΠΙΣΗΣ ,ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΟΥΣ:nono:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΑ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ
ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1,85 ΘΑ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
ΓΙΑ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟ TDM,
ΠΑΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ-ΕΧΕΙ ABS-ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ. ΤΙΜΗ 9880.
ΕΓΩ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΙ
ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΛΟ.

periklisk
16/05/2006, 20:44
Πιάσαμε το φτυάρι και ξεθάβουμε τα παλιά threads?

1 1/2 χρόνο πίσω :sick:

gcrook
17/05/2006, 00:38
Καλα που το θυμηθηκα να ξεθαψω το πρωτο ποστ μου και να εξηγησω γιατι τελικα δεν πηρα CBR:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
17/05/2006, 08:37
VARADERO

Ολα αυτα ξεκινησαν μονο και μονο απο αυτο το ονομα

:lol: :rotflmao:

blueblack
17/05/2006, 10:05
TON ΤΡΕΛΛΑΝΑΤΕ......

Τόν άνθρωπο ρέ παλικάρια..........
Άκου έμένα παιδί μου...πού τό έψαχνα δύο μήνες τώρα..!!!!!!!!
Πρέπει νά είσαι πάνω άπό 1.80μ. γιά νά νιώθεις άνετα...όταν πατάς
κάτω...Καί θέλει γερό τετρακέφαλο..!!!
Γιά τήν πόλη είναι τυραννία..!!!!!....Άσήκωτη....καί χοντρή...
Άπό τό 2003 πού βγαίνει στήν Ίσπανία γάμησε τα....
Μπές στό varadero club καί διάβασε.....ρώτα καί άλλού...!!!
Δέν είναι οί honda πλέον αύτές πού ξέραμε κάποτε..!!!!
Χωρίς abs πλέον δέ βγαίνουν άπό τά μέσα τού 2004...όπότε
δέν πάς γιά μηχανή 2 έτών...
Μέ abs άν έχεις μετρητά χτύπα την μέχρι 10500...καλά άκουσες.!!
Καί τού χρόνου άλλάζει μέ όλα τά έπακόλουθα...μετά άπό τόσα
χρόνια πλέον...γιαυτό καί ή προσφορά τής honda....
όχι ότι μάς λυπήθηκαν καί τά κατέβασαν.....νά τά σπρώξουν θέλουν............!!!!!!!!
Ένας καλός τρόπος ...παίρνεις δάνειο καταναλωτικό άπό
τράπεζες κ.λ.π....καί πάς μόνος καί τό χτυπάς μετρητά..!!
Ψάξτο...είναι πολύ πιό συμφέρον.....!!!!!!!!
Έγώ πάντως πήρα v-strom...650...
Όχι τό 1000...έχει έμβρυακά προβλήματα άκόμα...
Τά 650c.c. σέ πάνε καί Αύστραλία δέν είναι λίγα..!!!
Tά μειονεκτήματα του σέ σχέση μέ τό varadero...
10-15 χιλ. τελική μικρότερη..
Λίγο πιό άσταθές πάνω 180+
Παίζεις λίγο μέ τό σασμάν 4η-5η-6η όταν τό vara δέν χρειάζεται
Άξίζουν αύτά 4000 χιλιάρικα..????
Γιά τά ύπέρ τού v-strom ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ....γιατί έχουν χιλιοειπωθεί..!!!!!!!

ΑΝΤΕ.......καί ......ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ..........

athas62
18/05/2006, 18:02
ΜΑΓΚΕΣ ΓΡΑΨΤΕ ΛΑΘΟΣ ΕΙΔΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙΑ.:beer:
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ VSTROM 650
ΜΑΘΕΝΩ ΟΤΙ Ο ΒΙΝΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΟ ΔΙΝΕΙ 8.000 ΦΟΥΛ ΕΞΤΡΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ
ΠΙΑ ΑΡΓΑ,ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ
ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟ TDM.
ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ, Η
ΑΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΕΜΑΤΗ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ.

zephyr1
18/05/2006, 20:14
Ολα πανε ιδου.:wave2:


48447

AFTER
19/05/2006, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ολα πανε ιδου.:wave2:

Ναι τον θυμαμαι τον τυπο, εβρισκαν ολα στην Κ pits.

Εντελως λαθος στυλ ομως, ας εβγαζε και λιγο σωμα, ή ας το εβαζε supermotardικα τελος παντων(δυσκολο με τοσα κιλα, αλλα γινεται)

apatsi02
19/05/2006, 01:06
prosopiki apopsi:
i varadero einai enas motosikletistikos dinosayros
den ksero giati exei kanei tetoia epityxia
kai apo poiotita kataskeyis :wave2: ton platano
ta c90 toy palai pote einai makran kalytera

alex-varadero
23/05/2006, 16:46
Γιατι ρε παιδια τοσο μησος με τα βαρκαδερο????
Υπαρχουν παρα πολλες συζητησεις εδω μεσα με θεμε τα βαραντερο
οι βαραντεριστες δεν φορανε κρανος
δεν χαιρετανε στο δρομο
ειναι βαρια
δεν παει
tdm vs varadero
v-strom vs varadero
.......
σε οποιον δεν αρεσουν καλο ειναι να μην αναφερεται σε αυτα
κι εμενα δεν μου αρεσει το πλαισιο των ducati που ειναι τεχνολογιας του 60 αλλα δεν λεω τιποτα
ουτε με τα προβληματα των kawasaki ασχολουμε
ουτε για τα μπρικια τα ΚΤΜ λεω τιποτα
ασχολουμε και παραδεχομαι
το στριψιμο των ducati
την δυναμη των kawasaki
τις χωματινες δυνατοτητες των ΚΤΜ
με λιγα λογια τα καλα που εχει το καθε μηχανακι.

Λοιπον σταματηστε να κατηγορηται και παραδεχτητε τα καλα που προσφεροι το συγκεκριμενο μηχανακι.
Εχει πολυ καλη αξια μεταπωλησεις
πολυ καλη οδικη συμπεριφορα
αξιοπιστια
αρκετα δυνατο
πολυ καλα φρενα
και μια αξιολογη ιστορια εμπορευσημοτητα κλπ.

Εγω το εχω καμια δεκαρια μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος
το ξερετε οτι θελω να το δωσω μονο και μονο επειδη εκει που μενω τα παραπανησια κιλα του δεν με βολευουν στο βαλε βγαλε στην πιλωτη και αλλος ενας λογος ειναι ατι θελω να ξαναγυρισω στα ss
ουτε κολημενος με τα ΗΟΝDA ειμαι ουτε με τα βαραντερο
ειμαι κολλημενος με τα μηχανακια και γι'αυτο ειμαι και χωρις αμαξι!!!
φιλικα
Αλεξης!!!!!!!!!!

:wave2: :beer:

Uber
27/05/2006, 15:09
h alh8eia einai oti varadero einai bary kai analoga ton swmatotypo sou mporei na mhn se boleuei eidika an exeis kai deytero atomo kai tribalitsos,h ypodunamh tou elaxisth,to 8ema design einai ypokeimeniko gia ton ka8ena(p.x emena den mou aresei,poli papoude)

8a sou prwteina metaksy allwn pou diabasa sta posts,na dokimaseis 1 test drive to vstrom 1000------->8a breis thn ygeia sou,einai makran to pio dynato sthn kathgoria auth,mono me 208 kila baros,super design,kinhthras me brabeio kai ktl ktl.

filika kai panta 0r8ioi