PDA

View Full Version : Φώτα αλάρμ σε παπί;



anf125
24/06/2007, 23:43
Τελευταία βλέπω κάτι καινούρια παπιά και σκουτεράκια να διαθέτουν... διευκολύνουν όταν θές να κάνεις στην άκρη για παρκάρισμα, σε βλέπουν καλύτερα οι από πίσω και δεν μπερδεύονται ότι θες να στρίψεις. Στο συνεργείο όμως που πήγα πρόσφατα το innova για σέρβις μου είπαν πως δεν αξίζει τον κόπο γιατί θα τρώει όλη τη μπαταρία και μόνο κάτι κινέζικα βάζουν...

Έχει δοκιμάσει κανένας να βάλει σαν εξτρά σε παπί ή μικρό σκούτερ;

T.R.E
24/06/2007, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Τελευταία βλέπω κάτι καινούρια παπιά και σκουτεράκια να διαθέτουν... διευκολύνουν όταν θές να κάνεις στην άκρη για παρκάρισμα, σε βλέπουν καλύτερα οι από πίσω και δεν μπερδεύονται ότι θες να στρίψεις. Στο συνεργείο όμως που πήγα πρόσφατα το innova για σέρβις μου είπαν πως δεν αξίζει τον κόπο γιατί θα τρώει όλη τη μπαταρία και μόνο κάτι κινέζικα βάζουν...

Έχει δοκιμάσει κανένας να βάλει σαν εξτρά σε παπί ή μικρό σκούτερ;


Βαζανε παλια κατι φιλαρακια στα GLX...Γιατι να σου τρωει την μπαταρια,ολη την ωρα με τα αλαρμ θα πας?
Μαλλον βαριεται ο μαστορας,γιατι εχει φασαρια με τα καλωδιακια κοψε ραψε,τρυπα να στηριξεις το διακοπτακι κτλ...Γιατι θες αλαρμ anyway?

Nikoskazer2000
25/06/2007, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Τελευταία βλέπω κάτι καινούρια παπιά και σκουτεράκια να διαθέτουν... διευκολύνουν όταν θές να κάνεις στην άκρη για παρκάρισμα, σε βλέπουν καλύτερα οι από πίσω και δεν μπερδεύονται ότι θες να στρίψεις. Στο συνεργείο όμως που πήγα πρόσφατα το innova για σέρβις μου είπαν πως δεν αξίζει τον κόπο γιατί θα τρώει όλη τη μπαταρία και μόνο κάτι κινέζικα βάζουν...

Έχει δοκιμάσει κανένας να βάλει σαν εξτρά σε παπί ή μικρό σκούτερ;

Μπαταρία δεν θα σου τρώει αφού η μόνη κατανάλωση που θα προσθεθεί θα είναι 10watt παραπάνω, αλλα το μανίκι είναι οτι θα πρέπει ν' αλλάξεις σχεδόν ολη την καλωδίωση και θα πρέπει να εγκαταστήσεις και ενα δεύτερο ταλαντωτή ο οποίος θα είναι αποκλειστικός για τη λειτουργεία των alarm.

Άστο, είναι εξαιρετική ταλαιπωρία και απαιτεί ηλεκτρολογικές γνώσεις για να μην έχεις παρατράγουδα.

anf125
25/06/2007, 01:09
Μάλλον έχετε δικιο και λόγω φασαρίας στην τοποθέτηση με αποθάρρυναν. Τι να γίνει θα βολευτώ με τα φλας και τις... χειρονομίες :cool:

funmoto
26/06/2007, 11:45
Eμένα πάλι μου είχαν βάλει (δώρο) στο παπί ένα συναγερμό (patrol line γράφει αλλά... ο Θεός και η ψυχή τους) με τον οποίο ...ενεργοποιούνται τα αλάρμ (!!!) και μάλιστα κάποιες φορές επειδή η λειτουργία γίνεται με συνδυασμό κουμπιών, μπαίνουν εν κινήσει και έχει πλάκα...
που με ρωτάνε στα φανάρια "έχει αλάρμ το παπί? Ανάβουν:confused: "
:rotflmao: