PDA

View Full Version : Skeftomai na agoraso SV650S



LePa
04/10/2007, 09:47
Geia se olous. Eimai 26 xronon kai apo to 2000 exo ena FXR150 to opio exo odigisei poli ligo kai afou exo barethei na to vlepo na kathete sto garaz leo mesa sto 2008 na to doso kai na paro mia mixani. Proto stin lista exo to SV650S kai to mono pragma pou me kanei kai kolao einai pos antikimenika den theorite kai i kaliteri agora. O logos pou to leo auto einai epidi genika de to vlepo na kikloforei kai poli pragma pou simenei pos an to agoraso isos kai na to pandreuto :)
Skeftika to ER6F to FAZER ala kai to hornet ala ta aperipsa. Ta dio prota ta aperipsa os bastarda isos na mi mporo na katalavo an einai dromou i on off etsi opos einai. To hornet to anefera epidi se osous leo pos thelo to SV mou lene pare ena hornet pou sigoura theorite kalitero san agora.
Edo lipos einai to thema. Na doso ta lefta mou se kati pou goustaro pragmatika opos einai to SV i na ta doso se kati pou de mou aresei kai toso poli ala tha mporo na to pouliso argotera kaide prokite na antimetopiso pote provlima me ta antalaktika tou.


mi xexnate gi auto anefera kai to FXR150 pou exo epidi niotho pos eimai o monadikos katoxos FXR stin ellada de thelo na peso se paromia katastasi.

euxaristo

McGyver
04/10/2007, 09:48
Ksanaskepsou to...

LePa
04/10/2007, 09:53
mou ekanes ti kardia perivoli

McGyver
04/10/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
mou ekanes ti kardia perivoli

Το ίδιο θα σου πουν και οι πράοι κάτοχοι SV650 εδώ μέσα, αρκεί να αντιμετωπίσουν το θέμα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ χωρίς εγκάθετες εμπάθειες :lol: ...

Α, καλώς ήλθες...

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

catmaster
04/10/2007, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
Geia se olous. Eimai 26 xronon kai apo to 2000 exo ena FXR150 to opio exo odigisei poli ligo kai afou exo barethei na to vlepo na kathete sto garaz leo mesa sto 2008 na to doso kai na paro mia mixani. Proto stin lista exo to SV650S kai to mono pragma pou me kanei kai kolao einai pos antikimenika den theorite kai i kaliteri agora. O logos pou to leo auto einai epidi genika de to vlepo na kikloforei kai poli pragma pou simenei pos an to agoraso isos kai na to pandreuto :)
Skeftika to ER6F to FAZER ala kai to hornet ala ta aperipsa. Ta dio prota ta aperipsa os bastarda isos na mi mporo na katalavo an einai dromou i on off etsi opos einai. To hornet to anefera epidi se osous leo pos thelo to SV mou lene pare ena hornet pou sigoura theorite kalitero san agora.
Edo lipos einai to thema. Na doso ta lefta mou se kati pou goustaro pragmatika opos einai to SV i na ta doso se kati pou de mou aresei kai toso poli ala tha mporo na to pouliso argotera kaide prokite na antimetopiso pote provlima me ta antalaktika tou.


mi xexnate gi auto anefera kai to FXR150 pou exo epidi niotho pos eimai o monadikos katoxos FXR stin ellada de thelo na peso se paromia katastasi.

euxaristo

Welcome .... αν μπορείς κόψε τα Greeklish γιατί βγάζουν μάτια....


Περίμενε λίγο .... θα σου απαντήσει ο ειδικός..... :smokin:


Κάτσε γιατί κοιμάται το χρυσό μου ...... να τον ξυπνήσω γλυκά μη μου πάθει τίποτα... :smokin:


Κρούκη !!! Σήκω ρε τομάρι , σε ζητάνε !!!!

LePa
04/10/2007, 10:03
Katarxin vgenei akoma i to kopsane ?



sorry gia tous latinikous xaraktires ala an grapso me ellinikous tha me pite agramato logo orthografias.

tha prospathiso an xanagrapso megaloutsiko kimeno na xrisimopiiso ellinika na mi kouraso kanena

gcrook
04/10/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster



Κρούκη !!! Σήκω ρε τομάρι , σε ζητάνε !!!!

Να παρει Χορνετ!
Αν προτεινω SV θεωρουμαι εμπαθης.:lol:


Υ.Γ Ειδικα για το καινουργιο δεν το συζηταμε:winka:
Υ.Γ2 Εχουμε και δουλειες :rotflmao:

gcrook
04/10/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
Geia se olous. Eimai 26 xronon kai apo to 2000 exo ena FXR150 to opio exo odigisei poli ligo kai afou exo barethei na to vlepo na kathete sto garaz leo mesa sto 2008 na to doso kai na paro mia mixani. Proto stin lista exo to SV650S kai to mono pragma pou me kanei kai kolao einai pos antikimenika den theorite kai i kaliteri agora. O logos pou to leo auto einai epidi genika de to vlepo na kikloforei kai poli pragma pou simenei pos an to agoraso isos kai na to pandreuto :)
Skeftika to ER6F to FAZER ala kai to hornet ala ta aperipsa. Ta dio prota ta aperipsa os bastarda isos na mi mporo na katalavo an einai dromou i on off etsi opos einai. To hornet to anefera epidi se osous leo pos thelo to SV mou lene pare ena hornet pou sigoura theorite kalitero san agora.
Edo lipos einai to thema. Na doso ta lefta mou se kati pou goustaro pragmatika opos einai to SV i na ta doso se kati pou de mou aresei kai toso poli ala tha mporo na to pouliso argotera kaide prokite na antimetopiso pote provlima me ta antalaktika tou.


mi xexnate gi auto anefera kai to FXR150 pou exo epidi niotho pos eimai o monadikos katoxos FXR stin ellada de thelo na peso se paromia katastasi.

euxaristo

Ειναι δυσκολο αυτο που μου ζητας.
Εγω δηλωνω ερωτευμενος με το μηχανακι μου,αλλα απο την αλλη ισως να μην ειναι και η πιο συμφερουσα αγορα για τους περισσοτερους.
Παρε πραγματικα οτι νομιζεις οτι αποτελει την χρυση τομη μεταξυ ολων αυτων των χαρακτηριστικων που αναζητας σε μια μοτοσυκλετα.
Αλλωστε δεν θα το μετανιωσεις, η πρωτη σου μεγαλη μοτοσυκλετα θα ειναι σαν την πρωτη σου αγαπη.

Υ.Γ FXR150 δεν εχεις μονο εσυ στην Ελλαδα.:wave2:

gcrook
04/10/2007, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ksanaskepsou to...

Καλα...
Κατσε να πετυχω πουθενα κανεναν που να θελει να παρει αυτα τα Αγγλικα που μενουν στην βροχη να δεις τι εχει να ακουσει....:D :D :D

Defiant
04/10/2007, 12:05
Πεσε για υπνο μεχρι να συνελθεις :a01: :a01: :a01:

LePa
04/10/2007, 12:08
Δεν υπαρχει και κανενα που να εχει σπορ θεση οδηγησης χωρις τιμονι ποδηλατου. ΠΧ οταν εκατσα στο ER6N ηταν σαν να καθομαι σε τσοπερ.

McGyver
04/10/2007, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
τα Αγγλικα που μενουν στην βροχη

:confused:

McGyver
04/10/2007, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
Δεν υπαρχει και κανενα που να εχει σπορ θεση οδηγησης χωρις τιμονι ποδηλατου. ΠΧ οταν εκατσα στο ER6N ηταν σαν να καθομαι σε τσοπερ.

BMW F800S;;;

Defiant
04/10/2007, 12:17
Honda VFR? :blush:

gcrook
04/10/2007, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
Δεν υπαρχει και κανενα που να εχει σπορ θεση οδηγησης χωρις τιμονι ποδηλατου. ΠΧ οταν εκατσα στο ER6N ηταν σαν να καθομαι σε τσοπερ.

Την πιο σπορ θεση οδηγησης την εχει το SV μεταξυ αυτων που ψαχνεις.
Οσο για το SV μην νομιζεις οτι δεν πουλησε και δεν πουλαει ακομα πολυ.
Στην Ελλαδα πηγε απατο.
Το γιατι φανταζομαι το καταλαβαινεις...

Defiant
04/10/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Την πιο σπορ θεση οδηγησης την εχει το SV μεταξυ αυτων που ψαχνεις.
Οσο για το SV μην νομιζεις οτι δεν πουλησε και δεν πουλαει ακομα πολυ.
Στην Ελλαδα πηγε απατο.
Το γιατι φανταζομαι το καταλαβαινεις...

Γιατι ειναι για τον ΦΟΥΤΣΟ και εχει μια ταση να eat oil and take pistons and cylinders 2 the hand?:blush:

gcrook
04/10/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
BMW F800S;;;

Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Honda VFR? :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:
Ενταξει μπορει πλεον να παει στα ανεκδοτα ολο το θρεντ

gcrook
04/10/2007, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ksanaskepsou to...

Ξαναδιαβασε παλι το πρωτο ποστ του παιδιου και δωσε εμφαση στον πως ειναι διατυπωμενο.
Και μετα πες μου αν με τον τροπο που απαντησες εισαι παπαρας η οχι.:rolleyes:

McGyver
04/10/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ξαναδιαβασε παλι το πρωτο ποστ του παιδιου και δωσε εμφαση στον πως ειναι διατυπωμενο.
Και μετα πες μου αν με τον τροπο που απαντησες εισαι παπαρας η οχι.:rolleyes:

M@l@kas borei, p@p@ras sigoura oxi!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
04/10/2007, 13:00
Σοβαρά τώρα. Σταμάτησε η παραγωγη του SV ή όχι; :confused:

ntinlanden
04/10/2007, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
Δεν υπαρχει και κανενα που να εχει σπορ θεση οδηγησης χωρις τιμονι ποδηλατου. ΠΧ οταν εκατσα στο ER6N ηταν σαν να καθομαι σε τσοπερ.

Εγω δεν θα μπορουσα να προτεινω κατι αλλο απο αυτο: Ducati Monster 695 η ακομα σειρα S-R (βλεπε S2R 800 )

:rolleyes:













:wave2: :)

Λεωνίδας
04/10/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σοβαρά τώρα. Σταμάτησε η παραγωγη του SV ή όχι; :confused: μπα
η (επίσημη) εισαγωγή όμως.... :rolleyes:

gcrook
04/10/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σοβαρά τώρα. Σταμάτησε η παραγωγη του SV ή όχι; :confused:

Οχι βεβαια και ουτε προκειται στο αμεσο μελλον.
Ακομα πουλαει και πολυ καλα μαλιστα.

Του 1000 απο την αλλη.....:sad:

LePa
04/10/2007, 14:28
Παντος πολυ παραξενο που μονο το SV εχει σπορ θεση οδηγησης και τιμονι που ειναι τιμονι και οχι ΤΙΜΟΝΑ :) και τα λεφτα που διαθετο για μηχανη δε μου επιτρεπουν να κοιταω τα supersport.
Μπορει ο λογος που προτιμαο το SV να φανει σε πολους χαζος αλα μιχανη ειναι δεν ειναι αμαξι να κοιταω αν εχει ερ κοντισιον στον εξοπλισμο. Απλα ελπιζο να μη χρειαζετε μετα απο λιγα χρονια να περιμενο 1 μηνα για ενα φαναρι η ενα φλασακι αφου μενω Ηρακλειο και η αγορα ειναι περιορισμενη.
Οταν ρωτησα στη suzuki εδω μου εκοψαν τον αερα λεγοντας μου τοσα αλα μιχανακια υπαρχουν γιατι αυτο ?
Πως να πουλησει μετα το SV ?

Κωλοκατασταση........

McGyver
04/10/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
το SV εχει σπορ θεση οδηγησης και τιμονι που ειναι τιμονι και οχι ΤΙΜΟΝΑ

Εγώ γιατί νομίζω πως έχει clip on;;;

:confused:

gcrook
04/10/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa

Οταν ρωτησα στη suzuki εδω μου εκοψαν τον αερα λεγοντας μου τοσα αλα μιχανακια υπαρχουν γιατι αυτο ?
Πως να πουλησει μετα το SV ?

Κωλοκατασταση........

Αν αληθευει αυτο που λες...
Μαλλον κοιτανε να προμοταρουν τα υπολοιπα της γκαμας....
Αλλα οπως και να εχει αν ειπωθηκε κατι τετοιο μαλλον ο τοπικος αντιπροσωπος δεν προκειται να ρο ξαναφερει και πεταξε χοντραδα...

Ανταλλακτικα θα υπαρχουν για πολλα χρονια ακομα ετοιμοπαραδοτα,οποτε αν αυτο το θεωρεις αποτρεπτικο παραγοντα ουτε να το σκεφτεσαι.
Τι να σου πω τωρα αν πραγματικα το γουσταρεις παρ'το στην τελικη και εμεις εδω ειμαστε σε οτι χρειαστεις.:wave2:


Υ.Γ κανε μια καλη αναζητηση στο google για "sv650 comparison" "sv650 test" "sv650 review" να δεις τι γνωμη εκφερει ο ξενος τυπος εδω και μια οχταετια και ελα να μου πεις αν ειναι χαζοι οι λογοι σου.
Ψαξε και εδω την κατηγορια θα βρεις πολυ πραγμα.

Λεωνίδας
04/10/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Εγώ γιατί νομίζω πως έχει clip on;;;

:confused: το γυμνό έχει τιμόνι :wave2:

McGyver
04/10/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
το γυμνό έχει τιμόνι :wave2:

Ναι, αλλά ο LePa λέει για SV650S...

:wave2:

Λεωνίδας
04/10/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ναι, αλλά ο LePa λέει για SV650S...

:wave2: α ναι
ΥΓ να το πάρεις αλλά μη φανταστείς ότι θα το πουλήσεις κιόλας μετά :rolleyes:
ΥΓ2 χρειάζεται και λάδια εκτός από βενζίνη

Alki_Viades
04/10/2007, 16:07
H συμβουλη μου: αν πιστευεις πως εχεις τα μυαλα να πας απο το FXR150 στους 110 ιππους, παρε το SV 1000S μεταχειρισμενο που δε σπαει, δε χαλαει και θα κανει λιγοτερο απ'οτι ενα 650 καινουργιο :winka:

div400
04/10/2007, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
Geia se olous. Eimai 26 xronon kai apo to 2000 exo ena FXR150 to opio exo odigisei poli ligo kai afou exo barethei na to vlepo na kathete sto garaz leo mesa sto 2008 na to doso kai na paro mia mixani. Proto stin lista exo to SV650S kai to mono pragma pou me kanei kai kolao einai pos antikimenika den theorite kai i kaliteri agora. O logos pou to leo auto einai epidi genika de to vlepo na kikloforei kai poli pragma pou simenei pos an to agoraso isos kai na to pandreuto :)
Skeftika to ER6F to FAZER ala kai to hornet ala ta aperipsa. Ta dio prota ta aperipsa os bastarda isos na mi mporo na katalavo an einai dromou i on off etsi opos einai. To hornet to anefera epidi se osous leo pos thelo to SV mou lene pare ena hornet pou sigoura theorite kalitero san agora.
Edo lipos einai to thema. Na doso ta lefta mou se kati pou goustaro pragmatika opos einai to SV i na ta doso se kati pou de mou aresei kai toso poli ala tha mporo na to pouliso argotera kaide prokite na antimetopiso pote provlima me ta antalaktika tou.
mi xexnate gi auto anefera kai to FXR150 pou exo epidi niotho pos eimai o monadikos katoxos FXR stin ellada de thelo na peso se paromia katastasi.
euxaristo

το οτι δεν κυκλοφορει δεν σημαινει οτι ειναι κακή επιλογή ή κακή μηχανή...απλα εδω στην ελλαδα ειμαστε και λιγο της μουρης και ετσι προτιμουνται μοντέλα οπως το gsxr-r1cbr οσων αφορα τα σσ και ας πηγαινουμε μονο εως την πλατεια. αρκει να μας δουν!!!!
το δεν ειχε λοιπον εμπορικη επιτυχία στην ελλαδα δεν ειναι κριτίριο ποιοτητας...εξαλλου πανευρωπαικα και στην περα πλευρα του ατλαντικου (Η.Η.Π.Α- Ηνωμενες Ηλιθιες Πολιτειες Αμερικης) εχει πουλησει τρελα!!!

σιγουρα λοιπον στην ελλαδα μεταπωληση ΔΕΝ θα έχεις...εκτως αν το σκοτωσεις!!!
απο την αλλη ομως θα εχεις μια μηχανη αξιοπιστη
(και ας λενε λαλακιες μερικοι μερικοι...δεν κοιτουν τα πλαισια τους τρομαρα τους...:a22: :a029: ) με αρκετα περθωρια για να την βελτιωσεις αν το θες.
βολτες, ταξιδια ακομα και track day δεν χρειαζεται να τα σκεφτεσαι...no problem!!!!
ανταλλακτικα αφθονα (ebay στην αναγκη) και μιας και φορα τον ιδιο κινητηρα με το vstrom θα βρισκεις για ποοοολλα χρονια ακομα.

αν και...οπως το ειπε και αλκης γιατι να μην παρεις το 1000??? δεν εχουν και τεραστια διαφορα στο γκαζι (το οποιο δεν τρομαζει ουτε στο ενα ουτε στο αλλο....και μην πεταχτει κανεις ''εξυπνος'' να πει ''εξυπναδα'')

με λιγα λογια: αν σου αρεσει να το παρεις...
(και θα το κρατησεις θες δεν θες.....:lol: :rotflmao: :lol: )
:wave2: :beer: :wave2:

υγ: οχι και ον-οφφ το φαζερ......δηλ το varakadero τι ειναι καθαροαιμο????

Tropeas
04/10/2007, 19:51
Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα,
και αν εσύ έχεις μέτρο και αυτοσυγκράτηση θα σου λεγα να πάρεις κατευθείαν το 1000....

LePa
05/10/2007, 18:36
pano pou to apofasisa den iparxei pouthena...

apogoiteutika ........

pao mia volta me to fxr na kano ena tsigaro.

gcrook
05/10/2007, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
pano pou to apofasisa den iparxei pouthena...

apogoiteutika ........

pao mia volta me to fxr na kano ena tsigaro.

Φιλε μου δεν ξερω τελικα τι θα κανεις με το SV, αλλα και μονο που εχεις το fxr απο μενα respect.
MHN το δωσεις ΠΟΤΕ δεν σου κανω πλακα.
(ειχα το το τελευταιο fx125 2002 μοντελο, και το σκυλομετανιωσα εκατο φορες που το εδωσα)

:wave2:

LePa
06/10/2007, 10:54
Akouste pos mou to ethese o tipos sti suzuki.

HAHA pou to thimithikes auto !!!

an thes toso poli kikloforei enas tipos sto iraklio me ena ble na ton vroume an to poulaei :)


( ipenthimizo pos fovamai tin FXR katastasi )

kapos etsi me antimetopisan otan epsaxna kai FXR ala diskola kaneis ena 19 ari na skeftei realistika kai na xeperasei ti kavla pou exei gia ena mixanaki kai tous egrapsa olous kai to pira. DE TO METANIOSA vevea.

diskolo tora na skefto me auto to tropo kai na paro SV me ola auta pou akouo .


poli stenoxorithika gmt xtes de miliomoun :(

LePa
06/10/2007, 10:58
i lisi ER6F me clip on pano fisika ti sas leei ?

lisi anagis :(

manosstr
06/10/2007, 12:05
Προτείνω ανεπιφύλακτα το 1000

Μετά από πολύ σκέψη και χωρίς να είμαι σίγουρος όταν το αγόρασα ότι θα κάλυπτε της ανάγκες μου σου λέω ότι πάω σε TD, εκδρομές, στην δουλειά μου κάθε μέρα και δεν το χορταίνω.

Μου έχει γίνει σαν ναρκωτικό εάν δεν το οδηγήσω μια μέρα κάτι παθαίνω.


Είμαι πολύ ευχαριστημένος για την επιλογή που έκανα και χωρίς υπερβολές δεν ήξερα τη αγόρασα όταν το πήρα.

gcrook
06/10/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa


diskolo tora na skefto me auto to tropo kai na paro SV me ola auta pou akouo .


poli stenoxorithika gmt xtes de miliomoun :(

Πρωτα απ'ολα το FXR ηταν ενα μηχανακι παραεισαγωγης, ενω το SV εισηχθη κανονικα.
Υποστηριξη θα υπαρχει,αλλα μαλλον δεν ειναι αυτο που σε απασχολει απ'οτι καταλαβα.
Δευτερον,αμα ειναι να σκεφτεσαι την γνωμη των αλλων τσαμπα υποβαλλεις τον εαυτο σου σε δοκιμασια.
Παρε οτι σε κανει να νιωθεις καλυτερα.
Το Εr-6 ειναι καλο μηχανακι,(καλυτερο απο το SV συνολικα δεν ειναι βεβαια) ,αλλα τουλαχιστον ειναι φθηνο και κατα πασα πιθανοτητα θα μπορεσεις να το πουλησεις πιο ευκολα.
Επισης δεν εχει κλιπον αλλα τιμονι, επειδη μαλλον σε μπερδευουν αυτες οι εννοιες.

gcrook
06/10/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από manosstr
Προτείνω ανεπιφύλακτα το 1000

Μετά από πολύ σκέψη και χωρίς να είμαι σίγουρος όταν το αγόρασα ότι θα κάλυπτε της ανάγκες μου σου λέω ότι πάω σε TD, εκδρομές, στην δουλειά μου κάθε μέρα και δεν το χορταίνω.



Πως και δεν σε πετυχε καμια μερα στα Μεγαρα ο tropeas να σε πρηξει να μπεις στο μοτο να σε γνωρισουμε;
Η μηπως σε πετυχε;:lol: :wave2:

div400
06/10/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από manosstr
Προτείνω ανεπιφύλακτα το 1000

Μετά από πολύ σκέψη και χωρίς να είμαι σίγουρος όταν το αγόρασα ότι θα κάλυπτε της ανάγκες μου σου λέω ότι πάω σε TD, εκδρομές, στην δουλειά μου κάθε μέρα και δεν το χορταίνω.

Μου έχει γίνει σαν ναρκωτικό εάν δεν το οδηγήσω μια μέρα κάτι παθαίνω.


Είμαι πολύ ευχαριστημένος για την επιλογή που έκανα και χωρίς υπερβολές δεν ήξερα τη αγόρασα όταν το πήρα.

βρε βρε καλως τον!

αλλος ενας....650-1000= 4-3
:D :lol: :rotflmao:

Asaverle
06/10/2007, 15:36
Μια χαρά είναι το SV αλλά γιατί θεωρείς το fazer μπάσταρδο; Άλλο πάλι τούτο. Κατηγορία από μόνο του είναι. Εκπληκτική μηχανή, όμορφη, φτηνή και ανταλλακτικά παντού και πάντα. Ξανασκέψου το. Ααα, δες και από gsr600 μεριά. Υπάρχουν πολλές επιλογές. Βέβαια το sv μεταχειρισμένο πλέον το βρίσκεις σε πάρα πολύ καλή τιμή. Αν είναι όμως να πάρεις μηχανή για να την παντρευτείς για πολύ καιρό τότε κοίταξε καλύτερα από μεριά Fazer. Προσωπική άποψη μοντέλο 2003 ή 2006/7. Τα ενδιάμεσα όντως...είναι λίγο μπάσταρδα. Κάτι μεταξύ tdm και fazer. Σε αυτή την σκοτεινή περίοδο με στεναχώρησε η Yamaha. Επαναλαμβάνω πρόκειται για προσωπική άποψη μην με φάτε όσοι έχετε fazer των παραπάνω "σκοτεινών" περιόδων...:nono:

manosstr
06/10/2007, 21:45
Τα Σάββατα της Κυριακές που συναντιόσαστε ?

Στο Delear θα σας συνάντησω εάν τα καταφέρω να περάσω Δευτέρα ?

lampros_fazer
06/10/2007, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
Skeftika to ER6F to FAZER ala kai to hornet ala ta aperipsa. Ta dio prota ta aperipsa os bastarda isos na mi mporo na katalavo an einai dromou i on off etsi opos einai.
:dizzy: :look:

Αν πάρεις SV ή θα το παντρευτείς ή θα το δώσεις πολύ δύσκολα κ σε χαμηλή τιμή.. (αν θελήσεις βέβαια να το δώσεις..)

Αν το γουστάρεις τόσο ώστε να μη σε νοιάζουν τα παραπάνω ΠΑΡΤΟ..

Αν το θέλεις θα έλεγα να κοιτάξεις πέρα από τη αγορά της περιοχής σου.. ;)

Συμφωνώ με τον Κρούκη να ΜΗ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟ FXR..

Tropeas
07/10/2007, 08:31
Ελα την Δευτέρα Δελεαρ και μπορεί να δεις και vstrom... SV.... :rolleyes: :bigcry: :bawl: :wave2:

mixalakis
07/10/2007, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
Μια χαρά είναι το SV αλλά γιατί θεωρείς το fazer μπάσταρδο; Άλλο πάλι τούτο. Κατηγορία από μόνο του είναι. Εκπληκτική μηχανή, όμορφη, φτηνή και ανταλλακτικά παντού και πάντα. Ξανασκέψου το. Ααα, δες και από gsr600 μεριά. Υπάρχουν πολλές επιλογές. Βέβαια το sv μεταχειρισμένο πλέον το βρίσκεις σε πάρα πολύ καλή τιμή. Αν είναι όμως να πάρεις μηχανή για να την παντρευτείς για πολύ καιρό τότε κοίταξε καλύτερα από μεριά Fazer. Προσωπική άποψη μοντέλο 2003 ή 2006/7. Τα ενδιάμεσα όντως...είναι λίγο μπάσταρδα. Κάτι μεταξύ tdm και fazer. Σε αυτή την σκοτεινή περίοδο με στεναχώρησε η Yamaha. Επαναλαμβάνω πρόκειται για προσωπική άποψη μην με φάτε όσοι έχετε fazer των παραπάνω "σκοτεινών" περιόδων...:nono:

Έτοιμος ήμουν να πέσω να σε φάω!:p

Πριν σε φάω όμως λύσε μου αν μπορείς τις παρακάτω απορίες.

Ποια είναι η διαφορά των ενδιάμεσων μεταξύ τους;
Γιατί είναι μπάσταρδα;

manosstr
07/10/2007, 20:04
Έλα φίλε για σένα είναι αυτό το 1000 αρι ... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=47649)

LePa
08/10/2007, 19:48
entaxi to bastardo einai baris oros .... toulaxiston optika na to pareis to thema mou thimizei on off auto einai olo. de tha me xalage na ixa ena fazer anti to FXR opote coolare :)

apla i mixani xanaleo den einai autokinito na koitaei kapios mono exoplismo. I emfanizei pezei korifeo rolo stin agora. Emena prosopika to fazer mou miazei OPTIKA me on off. ( kai to TDM de mporo oute na to vlepo episis )

telika malon tha psaxto gia metaxirismeno SV. exalou de pao na psoniso me stoxo na to pouliso sintoma. Kinitira tou V strom exei opote service tha vro... Kai den iparxei mono stin malesia opos to FXR na mi vro ena fanari an xriasto kapote.

apla de prokite na to pouliso pote.

malon tha to paro ala oxi 1000 (poli baros)

Tropeas
08/10/2007, 20:00
αν σε ενδιαφέρει μεταχειρισμένο 650... δες και εδώ...
:blush: :rolleyes:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=21472&highlight=Suzuki

LePa
09/10/2007, 19:43
me ti zimia pou ixes pathei ti ekanes ?

ixa dei fotos sto bikepics kai ixa tromaxei ...

Tropeas
10/10/2007, 20:31
την έχω φτιάξει απο τον Μάρτιο του 2006...
με καινούριο κινητήρα που ήρθε μεσω Σφακιανάκη απο Ιαπωνία.

Asaverle
12/10/2007, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Έτοιμος ήμουν να πέσω να σε φάω!:p

Πριν σε φάω όμως λύσε μου αν μπορείς τις παρακάτω απορίες.

Ποια είναι η διαφορά των ενδιάμεσων μεταξύ τους;
Γιατί είναι μπάσταρδα;


Xaxaxa. Το ήξερα ότι θα βρισκόταν κάποιος που θα ήθελε να προστατεύσει την καλή του. Αυτό δείχνει ότι την αγαπάς. Κοίτα να δεις. Είναι καθαρά θέμα σχεδιαστικό και γούστου. Οι γωνίες και καμπύλες των "ενδιάμεσων" μοντέλων σχεδιασχτικά αποκλίνουν από τον αρχικό (και επιτυχημένο) σχεδιασμό. Βέβαια όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου. Νομίζω το αναφέρω και στο ποστ. (Αν όχι πες ότι το ανέφερα).

Asaverle
12/10/2007, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa

apla de prokite na to pouliso pote.

malon tha to paro ala oxi 1000 (poli baros)


Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις

Ε όχι και πολύ βάρος το sv1000 μωρέ. Μια χαρά είναι το μηχανάκι. Εκτός κι αν είσαι 40 κιλά και 1.50 ύψος...που και πάλι παίζει να μην έχεις πρόβλημα...

gcrook
12/10/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa


malon tha to paro ala oxi 1000 (poli baros)

Καλα, καβαλα το και πες μου αν ειναι βαρυ.
Βεβαια δεν ειναι και "ποδηλατο" σαν το 650.
Ψηφιζω και εγω χιλιαρι...
:wave2:

mixalakis
12/10/2007, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καλα, καβαλα το και πες μου αν ειναι βαρυ.
Βεβαια δεν ειναι και "ποδηλατο" σαν το 650.
Ψηφιζω και εγω χιλιαρι...
:wave2:

+1
Έχω οδηγήσει και τα δύο και αν και το 650 δείχνει πιο ευέλικτο η ροπή του 1000 θα σε συγκινήσει.

mixalakis
12/10/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
Xaxaxa. Το ήξερα ότι θα βρισκόταν κάποιος που θα ήθελε να προστατεύσει την καλή του. Αυτό δείχνει ότι την αγαπάς. Κοίτα να δεις. Είναι καθαρά θέμα σχεδιαστικό και γούστου. Οι γωνίες και καμπύλες των "ενδιάμεσων" μοντέλων σχεδιασχτικά αποκλίνουν από τον αρχικό (και επιτυχημένο) σχεδιασμό. Βέβαια όλα είναι θέμα προσωπικού γούστου. Νομίζω το αναφέρω και στο ποστ. (Αν όχι πες ότι το ανέφερα).

Δεν κατάλαβα ποια θεωρείς ενδιάμεσα μοντέλα.

Τα FZ6; Και αρχικό μοντέλο το πρώτο fazer;

Asaverle
15/10/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Δεν κατάλαβα ποια θεωρείς ενδιάμεσα μοντέλα.

Τα FZ6; Και αρχικό μοντέλο το πρώτο fazer;

Νομίζω στο πρώτο σχετικό ποστ δίνω και ημερομηνίες.

LePa
28/11/2007, 20:55
afou to skeftika kai to xanaskeftika telika agorasa me 4000 euro :P

lamoun
28/11/2007, 21:04
Καλοτάξιδο! :beer:

Βάλε και καμιά φωτό να ξερογλυφτούμε λιγάκι!! :lol:

LePa
28/11/2007, 21:06
euxaristo ! tou tropea agorasa :)
fotos tha arxiso na dimosieuo otan apoktisei ti sfragida mou diladi exatmisi kanena ftero piso kamia karina i fairing to skeftomai tha do. pros to paron einai akoma tou tropea :)

gcrook
28/11/2007, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
euxaristo ! tou tropea agorasa :)


Καλοταξιδο φιλε μου για την Κρητη ειναι ταμαμ το μηχανακι.







Υ.Γ
Ειπαμε να σε πεισουμε για Εζβι αλλα οχι και να φτασεις στα ακρα (ινσαιντ τζοουκ) :lol: :wave2:

blackbusa
29/11/2007, 00:45
καλες βολτες να κανεις.....


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

υ.γ. διπλωμα εβγαλες???

LePa
29/11/2007, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
καλες βολτες να κανεις.....


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

υ.γ. διπλωμα εβγαλες???

evgala evgala :)

pio nomimos de ginete...

Tropeas
29/11/2007, 17:54
την μεταβίβαση την έκανες?
ασφάλεια?:confused:

Aggelos_SV
29/11/2007, 19:56
Να χαίρεσαι το νέο σου ιδιοκτήτη!!!
Καλά χιλιόμετρα να έχεις με τον LePa!! Καλορίζικος και αγρατζούνιστος :p :winka: :wave2: :beer: :beer:

alexioannides
01/12/2007, 19:16
kales boltes... an kai eprepe na parei ashmenio sv...
ta ashmenia h suzuki ta ekane pio grhgora apo ta mple...

ante kaloriziko.:beer:

LePa
29/01/2008, 20:55
euxaristo !!!!

LePa
29/01/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides
kales boltes... an kai eprepe na parei ashmenio sv...
ta ashmenia h suzuki ta ekane pio grhgora apo ta mple...

ante kaloriziko.:beer:

sa na mou fenete pos to asimenio mou fxr einai pio grigoro apo to sv

alexioannides
29/01/2008, 21:21
eides ??? ti elega?? logo xrwmatos...

gcrook
30/01/2008, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexioannides

ta ashmenia h suzuki ta ekane pio grhgora apo ta mple...



Ναι αλλα "they eat the oil slowly (but surely) and show a total disregard whatsoever for the owners' sad financial situation" :blush: :blush: :sad: :rotflmao:

Tropeas
30/01/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
sa na mou fenete pos to asimenio mou fxr einai pio grigoro apo to sv
τι λες ρεεεεε!!!
πως πάει?
το διασκεδάζεις?:p :confused: :D γμτ... δεν το φέρνεις για μια βόλτΑ?

alexioannides
30/01/2008, 17:45
AAAAA TRALALIIII TRALALOOOO
TROPEA BRHKA TO DEYTERO MHXANAKI MOU PIO 8A EINAI....

KAI EMENA EINAI XILIARI DIKILINDRO

LePa
31/01/2008, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
τι λες ρεεεεε!!!
πως πάει?
το διασκεδάζεις?:p :confused: :D γμτ... δεν το φέρνεις για μια βόλτΑ?

prospatho na to diaskedaso ala mou exoun teliosei i diadromes edo.
sabatokiriako kalos kairos kai to klasiko erotima einai pros ta pou pame pros rethimno i pros agio nikolao ? o enas dromos pio skata apo ton alo gmst....

Aggelos_SV
31/01/2008, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LePa
prospatho na to diaskedaso ala mou exoun teliosei i diadromes edo.
sabatokiriako kalos kairos kai to klasiko erotima einai pros ta pou pame pros rethimno i pros agio nikolao ? o enas dromos pio skata apo ton alo gmst.... .


:sad:

bikerted
24/03/2008, 07:56
Έχει αρκετούς ωραίους δρόμους στην Κρήτη για να χαρείς το μηχανάκι σου μην στεναχωριεσαι:sun: :beer:

Άντε καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα:sun: :wave2: