PDA

View Full Version : Supermotard World Championship ...εντυπώσεις....



Gandalf dr685sm
31/10/2004, 14:54
Kατέβηκα σήμερα το πρωί για να δώ τους παγκόσμιους αναβάτες μέσα στο σπίτι μας, ουσιαστικά μιας και το Ελληνικό απο το σπίτι μου είναι περίπου 100 χιλιόμετρα πήγαινε-έλα και είχε εκπληκτικό καιρό...
Ζέστη , ήλιος και παραδόξως πολύ λίγη κίνηση ... αν και με αυτοκίνητο έκανα μόνο 40 λεπτά απο Δροσιά για Ελληνικό...

Μου άρεσε και μου άρεσε πολύ ... αλλά έπαθα μεγάλη ζημιά...γιατί;.... μα γιατί με το πιτσιρίκι έπρεπε να πάμε ΣΕ ΟΛΑ τα περίπτερα , να τραβήξουμε φωτογραφίες , να αγοράσουμε μπλουζάκια και καπελάκι....και πολλά άλλα....

Αν χαζεύουμε εμείς οι μεγάλοι με αυτά , φανταστείτε τα παιδάκια...

Μπράβο στην Iron Team και στο ΜΟΤΟ που έγιναν χορηγοί για αυτό τον αγώνα.... Άψογη οργάνωση και φάνηκε ακόμα και απο τους ανθρώπους που γυρνούσαν γύρω -γύρω και μάζευαν και το παραμικρό που έπεφτε κάτω....

Μπράβο για την ελεύθερη είσοδο στα παιδάκια.... Είχε αρκετά ..... σαν luna-park έμοιαζε στα δικά μου μάτια.... και ωραίες παρουσίες , θυληκού γένους όμως υπερ-αρκετές....
Κόσμος υπήρχε αρκετός , οχι πολύς αλλά δεν ξέρω τι έγινε αφού έφυγα , μιας και το κυρίως μενού μόλις είχε αρχίσει....

Τους αγώνες για να είμαι ειλικρινής δεν μπόρεσα να τους παρακολουθήσω όλους... μόνο τα προκριματικά των Ελλήνων αλλά και το Α σκέλος απο τους παγκόσμιους...

Επίσης ενα μπράβο στα παιδιά stuntmen απο την Ναύπακτο με τα κόλπα τους....

Άξιζε πέρα ώς πέρα τα 25 euro .... ενα καταπληκτικό πρωινό που πέρασα εκεί μαζί με το παιδί μου....

Μπράβο σε όλους... τέτοια ακριβώς χρειάζονται για να μαζευτεί κόσμος στο μηχανοκίνητο αθλητισμό.... Είδα απο οικογένειες που μάλιστα σχολίαζαν θετικότατα το αντίτιμο εισόδου και το οτι υπήρχε "ελευθέρας" για γυναίκες και παιδιά....
Αίντε και το 2005 που θα τρέχουν και γυναίκες στο παγκόσμιο , είναι σίγουρο οτι θα μαζεύεται ακόμα περισσότερος κόσμος με τέτοια events...

George-3-
31/10/2004, 15:46
Πηγα σημερα και μου αρεσε αρκετα. Ειδικα το γεγονος οτι πολλα παιδακια με τους μπαμπαδες. Οι γυναικες τζαμπε εεε.... Το αδυναμο φυλλο κατα τα αλλα. Παντως παιδια εγω 25Ε δεν τα εδινα με τιποτα ευτηχως που ειχω πασο.

Gandalf dr685sm
31/10/2004, 15:59
φίλε Γιώργο , όταν βγαίνεις ενα Σ/Κ με την οικογένεια ή έστω μόνο το παιδί σου , τα 25 euro τα έχεις για πλάκα...

Οπότε και μόνο που περνάς 2-3 ώρες εκεί και το παιδί σου περνάει καλύτερα και απο luna park.......παρεπιπτόντως και εσύ το ίδιο.... και μάλιστα σε ενα αγώνα Παγκοσμίου επιπέδου (βλ. GP) ...δεν θα έλεγα οτι τα 25 είναι πολλά...ούτε ενα βράδυ έξω δεν είναι ρε αδερφέ τελικά αν είσαι και εργένης... και δεν είναι και κάθε μέρα... είναι μια φορά στα 2 χρόνια...

Gandalf

George-3-
31/10/2004, 16:21
Σωστοτατος....δεν το σκεφτηκα ετσι γιατι δεν εχω γυναικα παιδια οποτε το Σ/Κ αντε να χαλασω καμια 10Ε δεν ειμαι και πολυ του εξω....:wacko:

Κοιτα αν ηταν οι εγκαταστασεις λιγο καλυτερες θα μου φαινοταν ΟΚ τιμη. Παντως πιο πολυ μου αρεσαν τα National μου φανηκαν πιο μαχητικοι....

Α...και το Aprillia V2 ....τι κωλ@ρ@ ειναι αυτη.....

idi
31/10/2004, 20:17
Πήγα και εγώ με το periklisk και μέσα συναντηθήκαμε και με το valentino_ptosi. Μετά την αρχική αναζήτηση για τσάμπα είσοδο, και το απογοητευτικό αποτέλεσμα της (μάλλον αρχίζω να γερνάω...) αναγκάστηκα να πληρώσω 25 ευρα για να μπω μέσα....
Καθίσαμε από το πρωί μέχρι το τέλος είδαμε ακόμα τις απονομές και τα stands.

Super παιδιά!!!! τρελό θέαμα (αφού είδαμε σχεδόν όλους τους αγώνες, είχαμε και την ευκαιρία να αλλάζομε θέση ώστε να δούμε διαφορετικές στροφές...)

Χαιρετηθήκαμε με τον YPVS-Φένια και jimk.

θα θυμάμαι:

-Το φανταστικό θέαμα
-Ότι οι γκόμενες ΔΕ πλήρωσαν... Γ$##& εμείς μ*%$@ είμαστε????? ΟΥΣΤ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ!!!!:mad:
-VDB!!! όλα τα λεφτά
-Ο καιρός ήταν μαζί μας, και θύμιζε καλοκαίρι, το ίδιο και τα ρουχαλάκια των κοριτσιών...
-Τα 1,000,000 παρκαρισμένα ΚΤΜ στο παρκινγκ της εκδήλωσης... οι αναβάτες τους έχουνε τσακωθεί με τα κράνη και τα αφήνουν σπίτι...


Highlights:

- ο τράβελος με το ξεκολέ άσπρο φόρεμα που ερωτεύτηκε ο Περικλής... :rotflmao:
- Το μωρό με το κόκκινο κολάν στις απονομές: Το είχε σηκώσει τόσο ψηλά που σχηματίστηκε η «ευαίσθητη περιοχή» σε ανάγλυφο («άνευ περιττής τρίχας» έδειξε η εμπειρογνωμοσύνη...)
:uplate:

διπλα ειχε και test ride Yamaha, Honda, KTM, Ducati αλλα ηταν τοσο μικρος ο χωρος που δε γουσταρα να κανω...:sad:

idi
31/10/2004, 20:28
το κοκκινο που λεγαμε.... κριμα που δεν εχει καλη εικονα το κουνιστρο μου....


5851

idi
31/10/2004, 20:29
VDB in action...


5852

idi
31/10/2004, 20:30
και στο βαθρο


5853

n1k3man
31/10/2004, 21:21
paides emena mou fanike ligo dyskolo na dwsw 25e &etsi apla de ta edwsa.. einai dyskoloi oi kairoi pou mavezeis fraga gia new machinery..alliws 8a ta edina xwris 2i skepsi. ka8isa peripou 1wra [13.00-14.00] dipla sta periptera tis ktm, husqvarna, honda pou itan ekei gia test drive xazevontas sti strofi pou mporouses na deis apo ekei.. 3enerwsa me ti zwi mou pou den exw akoma to megalo diplwma gia na test-drivarw ta sm tis honda kai tis husqvarna pou itan ekei..

asximo prwino auto tis 31s tou oktwvri

n1k3man
31/10/2004, 21:26
kai to 3an8o 8irio


ο τράβελος με το ξεκολέ άσπρο φόρεμα που ερωτεύτηκε ο Περικλής...

autos einai!?


5857

idi
31/10/2004, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
kai to 3an8o 8irio



autos einai!?

ΝΑΙ!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wave2:

n1k3man
31/10/2004, 21:35
re file ti ypsos eixe auti? eserne mazi &2 flwrous trendoules 1.5 metro!!

YPVS
01/11/2004, 08:31
Καλα περασαμε και τις 2 μερες , Πολυ ωραιο θεαμα ,ιδαιτερα η μονομαχια Van der Bosch με τον Zampon :D ,Πολυς κοσμος, που ηρθαν οι περισσοτεροι το μεσημερακι για να δουν κυριως τους Παγκοσμιους ..
Ηλιολουστη μερα , μονοκυλινδροι θορυβοι εκτος απ το V2 της Aprilia που συντομα πιστευω πως θα πρωταγωνιστει !!

OI Idi και Περικλης στην ιδια κερκιδα , τους πετυχαμε εκει :)

Αντε και του Χρονου :beer:

idi
03/11/2004, 00:11
clopyright απο jimk... ο ερωτας του περικλη


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


5888

periklisk
03/11/2004, 19:47
ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΛΙΟ-Μ@#$ΑΚΙ!!!!

ΟΥ ΜΩΡΗ σαλούφα!!!!!

:lol: :lol: :lol:


το χάλια τραβέλι.... και είχε και δύο μαλάκες (φαίνονται στην τελευταία φωτό) την κάναν βόλτα πάνω κάτω με ένα tm......axaxaxaxaaaaaaa

periklisk
03/11/2004, 19:50
αυτοί ήταν....χεχεχεχεχε


5907