PDA

View Full Version : Περι τιμων ελαστικων ο λογος....



Ταξιδευτής
17/01/2008, 15:07
Λοιπον, παιδια, ολοι εχουν τα φετιχ τους. Ε λοιπον εμενα ειναι τα λαστιχα , και συγκεκριμενα τα καλα λαστιχα μεν, οικονομικα αγορασμενα δε.
(νταξ, ανωμαλιες υπαρχουν πολλες, αλλοι θα ριχνουν στα ναρκωτικα :lol: )

Μιας που το τερας τα καταπινει σαν καραμελακια (τα λαστιχα, οχι τα ναρκωτικα), το να βρω μια οικονομικη λυση ειναι πολυ σημαντικο. Γιατι ειπαμε: καλο το ebay και τα μεταχειρισμενα, αλλα δεν ειναι για μονιμη λυση, παρα λυση αναγκης.

Ετσι σημερα χαζευα παλι τα περιξ. Εψαξα παντου... Απο γειτονικες χωρες (Ρουμανια, Βουλγαρια), απο Ιταλια, Γερμανια, ακομα και Αγγλια, και βεβαια ρωτησα και στο Ελλαντα.

Λοιπον, βρηκα καποια ενδιαφεροντα πραγματακια.
Παρακατω ειναι η αναλυση που εχω κανει μεχρι στιγμης. Νομιζω οτι θα δειτε οτι βγαινουν ενδιαφεροντα συμπερασματα! :)

ΥΓ. Οπου εχω λαθος με διορθωνετε/συμπληρωνετε.

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:
- Η διασταση δειγματος ειναι 120/70 μπροστα και 180/55 πισω.
- Ολες οι τιμες παρακατω ειναι σε ευρω, και περιλαμβανουν και μεταφορικα και τοποθετηση.
- Η τοποθετηση υπολογιστηκε στα 40 ευρω fix.
- Εγινε προσπαθεια να συγκρινουμε λαστιχα της ιδιας κατηγοριας πανω κατω.

1. Απο Ελλαδα http://www.nikolaidisdriver.gr :

Στο Drive Center εχει τις εξης τιμες στο site.

- Metzeler M1 (ζευγος) = 375

2. Απο Ελλαδα (Service Ducati) :

Μεσω του Δημητρη Red monster, μιλησα με εμπορο που μου ειπε οτι δινει τα λαστιχα σε τιμες καταλογου αλλα μας κανει δωρο την τοποθετηση.
Πηρα λοιπον καποιες ενδεικτικες τιμες:

- Metzeler M1 (ζευγος) = 360
- Metzeler M3 (ζευγος) = 465
- Pirelli Corsa 3 (ζευγος) = ~500

3. Απο Βουλγαρια http://www.motoboom.bg :

- Continental ContiSportAttack (ζευγος) = 365

4. Απο Ρουμανια http://www.anvelope-motociclete.ro :

- Continental ContiSportAttack (ζευγος) = 447

5. Απο Iταλια http://stores.ebay.it/BARBAROSPORT-s-a-s_W0QQssPageNameZstrkQ3amefsQ3amesstQQtZkm :

- Metzeler M1 (ζευγος) = 270

Μειονεκτημα του συγκεκριμενου οτι εχει πολυ λιγα λαστιχα να επιλεξει κανεις, και μερικα ειναι ετων (το οποιο το αναφερει ξεκαθαρα ομως).

6 Απο Γερμανια http://stores.ebay.de/gibgummi24 :

- Metzeler M3 (ζευγος) = 315
- Metzeler M3 (ζευγος) = 315

7. Απο Αγγλια http://www.seastarsuperbikes.co.uk :

- Metzeler M1 (ζευγος) = 300
- Metzeler M3 (ζευγος) = 401

Τα μεταφορικα απο Αγγλια ειναι περιπου 60 ευρω οποτε και υπολογιζεται στην συνολικη τιμη.

Ταξιδευτής
17/01/2008, 15:21
ΑΝΑ ΤΥΠΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΥ

- Metzeler M1 (ζευγος) = 270 (IT μεσω ebay)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 300 (UK*)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 310 (GR (Μοτο Κουζης)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 315 (DE Gibgummi)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 360 (GR Ducati Service)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 375 (GR Drive Center)

- Metzeler M3 (ζευγος) = 315 (DE Gibgummi)
- Metzeler M3 (ζευγος) = 385 (GR Μοτο Κουζης)
- Metzeler M3 (ζευγος) = 401 (UK*)
- Metzeler M3 (ζευγος) = 465 (GR Ducati Service)

- Continental ContiSportAttack (ζευγος) = 365 (BG #3)
- Continental ContiSportAttack (ζευγος) = 447 (RO #4)

- Pirelli Corsa 3 (ζευγος) = 430 (GR Μοτο Κουζης)
- Pirelli Corsa 3 (ζευγος) = 500 (GR Ducati Service)

- Pirelli Supercorsa PRO (ζευγος) = 361 (DE Gibgummi)

AΠΟ ΤΟ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ

- Metzeler M1 (ζευγος) = 270 (IT μεσω ebay)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 300 (UK*)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 310 (GR (Μοτο Κουζης)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 315 (DE Gibgummi)
- Metzeler M3 (ζευγος) = 315 (DE Gibgummi)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 360 (GR Ducati Service)
- Continental ContiSportAttack (ζευγος) = 365 (BG #3)
- Metzeler M1 (ζευγος) = 375 (GR Drive Center)
- Metzeler M3 (ζευγος) = 385 (GR Μοτο Κουζης)
- Metzeler M3 (ζευγος) = 401 (UK*)
- Pirelli Corsa 3 (ζευγος) = 430 (GR Μοτο Κουζης)
- Continental ContiSportAttack (ζευγος) = 447 (RO #4)
- Metzeler M3 (ζευγος) = 465 (GR Ducati Service)
- Pirelli Corsa 3 (ζευγος) = 500 (GR Ducati Service)

Ταξιδευτής
17/01/2008, 15:44
Παντως βλεποντας συνολικα τα παραπανω στοιχεια, η γενικη κατασταση στην ελληνικη αγορα ειναι απογοητευτικη... Ενω στα "μικρα" λαστιχα ειναι περιπου στις ιδιες τιμες με εξωτερικο, στα πιο "ακριβα" ελαστικα οι τιμες στην Ελλαδα ξεφευγουν. :(

blackbusa
17/01/2008, 15:49
Απο ιταλια παιζουν και Μ1 dot2007 με 179? συν 50 τα μεταφορικα.....απλα θελει ψαξιμο...και μειλαμε για 4 ζευγαρια....:wave2:

McTalas
17/01/2008, 15:53
νικο !

η meyaleleth μπορει σα σου βαλει τα diablo corsa III με 420 (τιμη μαζι με τοποθετηση)

Ταξιδευτής
17/01/2008, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Απο ιταλια παιζουν και Μ1 dot2007 με 179? συν 50 τα μεταφορικα.....απλα θελει ψαξιμο...και μειλαμε για 4 ζευγαρια....:wave2:

Ε, αυτο εγραψα και πιο πανω ρε Πανουλη!

180 + 50 + 40 = 270 :wave2:




Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
νικο !

η meyaleleth μπορει σα σου βαλει τα diablo corsa III με 420 (τιμη μαζι με τοποθετηση)

Καλα ντε! Μην αγχωνεσαι! :lol:

Ας μας πει την πηγη της, να τη βαλω στη παραπανω λιστα! :beer:
Βεβαια, εγω μαλλον θα προτιμησω κανενα πιο σπορ λαστιχακι απο τα 3αρια....

Παντως τωρα που το σκεφτομαι τα 420 δεν ειναι και συγκλονιστικη τιμη... Εχουμε ηδη βρει με 432 και 430 ευρω -εννοειται με τοποθετηση! (δες παραπανω)...

blackbusa
17/01/2008, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ε, αυτο εγραψα και πιο πανω ρε Πανουλη!

180 + 50 + 40 = 270 :wave2:



δεν πηρα χαμπαρι οτι μειλαγες για τελικες τιμες.....βεβαια μπορει να ερθει πιο φτηνα αν πας εσυ τι ροδες στο βουλκανιζατερ (κανα 20ρικο)......και τα λαστιχα απο Ιταλια ειναι ολα 2007....καλες αγορες και οτι βοηθεια χρειαστει απο ιταλια οποιοσδηποτε εδω ειμαστε εμεις....:smokin:


υ.γ.σιγα μην βαλω τα τριμπουρδελα καμμενα λαστιχα που πηρες στο busa....παλιοτσιπη....:lol: :lol: :lol:

byron
17/01/2008, 16:17
Δες και τις τιμές τώρα απ΄τον Δημήτρη τον Μπούκη που τον ξέρουμε φαντάζομαι οι περισσότεροι απ΄τα Track Days & CSS.

Oι τιμές είναι φυσικά με τα λάστιχα περασμένα και αφορούν 120 και 180.

Metzeler M1-> 300?
Metzeler M3-> 380?
Pirelli Corsa 3 -> 420?
Pirelli SuperCorsa-> 420?

Αν υπολογίσεις για τους ebay τα μεταφορικά και τα περαστικά μάλλον αξίζει να κοιτάμε και Ελλάδα :D (εξαιρούνται οι group buy αγορες, αλλά πόσοι απο μας αγοράζουμε έτσι; )

Ιδιως τα SuperCorsa, o Γερμανός τα έχει 381?+80? σου βάζω μεταφορικά, περαστικα = 461?

Αμα βάλεις και το κουβάλημα.....γ@μα τα :lol:

EDIT: Oi τιμές ισχύουν για τα μέλη του moto.gr

byron
17/01/2008, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
2. Απο Ελλαδα (Service Ducati) :

Μεσω του Δημητρη Red monster, μιλησα με εμπορο που μου ειπε οτι δινει τα λαστιχα σε τιμες καταλογου αλλα μας κανει δωρο την τοποθετηση.
Πηρα λοιπον καποιες ενδεικτικες τιμες:

- Metzeler M1 (ζευγος) = 360
- Metzeler M3 (ζευγος) = 465
- Pirelli Corsa 3 (ζευγος) = ~500



:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Μλκ μου το έχουν κάψει τα άτομα :sad:

Sapadak
17/01/2008, 16:28
Για το καταστημα στη Καβαλα

Μπορει οπως βλεπω να μην ειναι το φθηνοτερο αλλα οταν πηγα να παρω λαστιχα ηταν στο μαγαζι καποιο παλικαρι με βαραντερο που φορουσε μια παρτιδα απο τα ελατωματικα μισελεν που ειχα κυκλοφορησει.

Το καταστημα που του τα ειχε πουλησει (oχι το moto-endisi) δεν το αναγνωριζε αυτο και το παλικαρι πηγε απλα να σκασει ξανα λεφτα να αγορασει λαστιχα απο αλλο καταστημα (μλκ του που δεν πιεσε αλλα....)

Ο Τιμος (το moto-endisi.gr) μιλησε με μισελεν στη γερμανια και του πηρε τα λαστιχα και του εδωσε αλλα μισελεν ΔΩΡΕΑΝ

Ειναι πολυ σωστος επαγγελματιας και αν μπορει καποιος να παει απο εκει οι τιμες ειναι καλυτερες απο αυτες που γραφει στο σαιτ του (προφανως γιατι δεν εχουν μεταφορικα, αφετερου γιατι το παζαρι ειναι 2η φυση μας :lol: )






























Δεν εχω καμια σχεση με το καταστημα απλα τα καλα να ακουγονται

road spirit
17/01/2008, 16:45
βάζω Bridgestone BT-002 PRO γόμες με τοποθέτηση 300 euria...


edit: aaa, και να μη ξεχνάμε ποια μαρκα ελαστικών πήρε το πρωτάθλημα φέτος, ετσι??
:lol:

Operater
17/01/2008, 16:48
Κι εγω τπν γνωρισα τον Μπούκη σήμερα.Ερχεται ένα παλληκάρι με R1 από Σάμο για να βάλει λάστιχα σε αυτόν.
Μου έκανε πολύ καλή τιμή, σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Πληροφοριακά.... :wave2:

byron
17/01/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
edit: aaa, και να μη ξεχνάμε ποια μαρκα ελαστικών πήρε το πρωτάθλημα φέτος, ετσι??
:lol:

Και τι σε νοιάζει εσένα βρε παλιοχοντάκια; Michelin φοράνε τα παρτάλια σας :rotflmao:

road spirit
17/01/2008, 16:53
:a27:



:lol: θα βάλουμε μπριτζστον και θα πάρουμε πρωτάθλημα....

... με πεντροζα :look: :bigcry: :lol:

Ταξιδευτής
17/01/2008, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Δες και τις τιμές τώρα απ΄τον Δημήτρη τον Μπούκη που τον ξέρουμε φαντάζομαι οι περισσότεροι απ΄τα Track Days & CSS.

Oι τιμές είναι φυσικά με τα λάστιχα περασμένα και αφορούν 120 και 180.

Metzeler M1-> 300?
Metzeler M3-> 380?
Pirelli Corsa 3 -> 420?
Pirelli SuperCorsa-> 420?

Αν υπολογίσεις για τους ebay τα μεταφορικά και τα περαστικά μάλλον αξίζει να κοιτάμε και Ελλάδα :D (εξαιρούνται οι group buy αγορες, αλλά πόσοι απο μας αγοράζουμε έτσι; )

Ιδιως τα SuperCorsa, o Γερμανός τα έχει 381?+80? σου βάζω μεταφορικά, περαστικα = 461?

Αμα βάλεις και το κουβάλημα.....γ@μα τα :lol:

EDIT: Oi τιμές ισχύουν για τα μέλη του moto.gr

:mad: Βυρωνα σε παω με χιλια, αλλα κατι τετοια κανεις και με νευριαζεις! Γιατι δημιουργεις εντυπωσεις;;

1. Ποιος Γερμανος τα εχει 381 ευρω καταρχας; Εγω εγραψα: - Pirelli Supercorsa PRO (ζευγος) = 361 (DE)

2. Kαι κατα δευτερον, ποιος σου ειπε οτι ειναι +80 μεταφορικα; Η τιμη που εγραψα το ανεφερα ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι ειναι ΤΕΛΙΚΗ -ΜΑΖΙ με μεταφορικα ΚΑΙ τοποθετηση.

Για την ιστορια, στο site του, τα λαστιχα αυτα τα εχει 276 ευρω.

Οσο για τον Δημητρη η αληθεια να λεγεται: ειναι ΑΡΙΣΤΟΣ επαγγελματιας και πανω απο ολα φοβερο παλικαρι! Και οι τιμες του στην Ελλαδα ειναι οντως οι καλυτερες. Συγνωμη για τη διαφημιση αλλα οι καλοι επαγγελματιες πρεπει να διαφημιζονται... :wave2:

Το θεμα ειναι αν τελικα σωζεται κανεις απο τα 40-50 ευρω της διαφορας.... :sick:

Ταξιδευτής
17/01/2008, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δεν πηρα χαμπαρι οτι μειλαγες για τελικες τιμες.....βεβαια μπορει να ερθει πιο φτηνα αν πας εσυ τι ροδες στο βουλκανιζατερ (κανα 20ρικο)......και τα λαστιχα απο Ιταλια ειναι ολα 2007....καλες αγορες και οτι βοηθεια χρειαστει απο ιταλια οποιοσδηποτε εδω ειμαστε εμεις....:smokin:


υ.γ.σιγα μην βαλω τα τριμπουρδελα καμμενα λαστιχα που πηρες στο busa....παλιοτσιπη....:lol: :lol: :lol:

:a38: Και πολυ σου ειναι ρε για το ποταμοπλοιο!! :a029:
Εξαλλου γιατι; Σαμπως στριβεις και καθολου για να σου φανουν χρησιμα; :lol:


ΥΓ. Σε σχεση με αυτα που εχουν απομεινει τωρα, πολυ καλυτερα αυτα που πηρα! :wave2:

trigger
17/01/2008, 18:12
Nίκο τα είπαμε μέσω πμ αλλά θα το πω και εδώ για τους υπόλοιπους.
Χωρίς να έχω καμία σχέση με κάποιο κατάστημα άρχισα να παίρνω τηλ για να ρωτήσω τιμές για το ΧΤΧ μου. Από όλους όσους ρώτησα, εκτός από τον Μπούκη γιατί δεν βρήκα τηλ του, ο Κουζής μου έδωσε την καλύτερη τιμή από όλους με σαμπρέλες-τοποθέτηση-ζυγοστάθμιση. Μιλάμε για Pirelli diablo 120-70-17 και 160-60-17 με τιμή καταλόγου 135 ευρώ το μπροστά και 160 ευρώ το πίσω! Όσους είχα ρωτήσει μου είχαν πει από 340 εώς 380 ευρώ και αυτός μου τα δίνει 285 ευρώ τοποθετημένα! :eyepop:
Δε νομίζω οτι χρειάζεται να το ψάξω άλλο... :winka:

byron
17/01/2008, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:mad: Βυρωνα σε παω με χιλια, αλλα κατι τετοια κανεις και με νευριαζεις! Γιατι δημιουργεις εντυπωσεις;;

1. Ποιος Γερμανος τα εχει 381 ευρω καταρχας; Εγω εγραψα: - Pirelli Supercorsa PRO (ζευγος) = 361 (DE)

2. Kαι κατα δευτερον, ποιος σου ειπε οτι ειναι +80 μεταφορικα; Η τιμη που εγραψα το ανεφερα ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι ειναι ΤΕΛΙΚΗ -ΜΑΖΙ με μεταφορικα ΚΑΙ τοποθετηση.

Για την ιστορια, στο site του, τα λαστιχα αυτα τα εχει 276 ευρω!


Sorry ρε φίλε, δεν το πρόσεξα. Λάθος στην ανάγνωση.

Για τις εντυπώσεις που προσπαθώ να δημιουργήσω no comment.
Ξέρω πολύ καλά πως σε κάποια μαγαζιά ebay μπορεί να βρεί κάποιος φθηνά λάστιχα, αλλά απ΄τα στοιχεία που έβαλες θα έλεγα ότι είναι ο φθηνότερος Ελληνας.
Είδες ότι οι διαφορές σε σχέση με τον Ducati πχ, είναι χαλαρά 30%. Επομένως για ποιές εντυπώσεις μιλας;

Προσωπικά προτιμώ να πάω σε κάποιον με το μηχανάκι μου, και να πληρώσω 20-30? (μέχρι εκεί) να μου το ετοιμάσει, και ότι χρειαστώ να ξαναπάω, απ΄το να στέλνω mail, να κουβαλάω λάστιχα και να φάω στη μάπα τη ξυνίλα του λαστιχά, που δεν τον προτίμησα και τα πήρα απ΄αλλού.


:wave2:

shatz
17/01/2008, 22:05
Γεια σας παιδιά,

Για να μην κάνω και διαφήμιση φίλος δίνει τις εξής τιμές :

για 120/70/17 και 180/55/17

Metzeler Μ1 270? /ζεύγος
Metzeler Μ3 290? /ζεύγος
Pirelli Corsa 3 360?/ζεύγος.
Pirelli Supercorsa Pro 360?/ζεύγος
Pirelli Superbike SC2 (slick) 390?/ζεύγος
Bridgestone 002 Street 340?/ζεύγος.

Τιμές με ΦΠΑ και μεταφορικά με αντικαταβολή.

Όποιος ενδιαφέρεται μου λέει.

Χαιρετώ

gdevelek
17/01/2008, 23:37
κι αυτός εδώ έχει καλές τιμές

με μεταφορικά 20 λίρες = 28 ευρώ, ως 25 κιλά βάρος

http://www.mandp.co.uk/

Giorgos19
18/01/2008, 21:39
Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση???

Corsa3 και Supercorsa στην ιδια τιμη????:confused: :confused: :confused:

nktR
18/01/2008, 22:09
όπως λέει και ο Road Spirit

Bridgestone 002 PRO γόμες 300 ευρώ
Michelin Power Race γόμες 320 ευρώ
Michelin Race slick γόμες 330 ευρώ μόνο 190 διάσταση
Τοποθετημένα :wave2:

shatz
19/01/2008, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση???

Corsa3 και Supercorsa στην ιδια τιμη????:confused: :confused: :confused:

Τα Supercorsa Pro τα απλά όχι οι γόμες (SC1, SC2, SC3).

dirtbird
19/01/2008, 03:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από shatz
Γεια σας παιδιά,

Για να μην κάνω και διαφήμιση φίλος δίνει τις εξής τιμές :

για 120/70/17 και 180/55/17

Metzeler Μ1 270? /ζεύγος
Metzeler Μ3 290? /ζεύγος
Pirelli Corsa 3 360?/ζεύγος.
Pirelli Supercorsa Pro 360?/ζεύγος
Pirelli Superbike SC2 (slick) 390?/ζεύγος
Bridgestone 002 Street 340?/ζεύγος.

Τιμές με ΦΠΑ και μεταφορικά με αντικαταβολή.

Όποιος ενδιαφέρεται μου λέει.

Χαιρετώ

Πολύ καλές τιμές...

Κάποιες τιμές από Ολλανδία (χωρίς μεταφορικά-περαστικά):

Pirelli Corsa 3 311?/ζεύγος.
Pirelli Dragon Supercorsa Pro 313?/ζεύγος
Pirelli Superbike SC2 (δεν είμαι σίγουρος αν είναι slick) 370?/ζεύγος
Bridgestone 002 Street 272?/ζεύγος.

Τα Metzeler, τα έχει ίδιες τιμές.

Ορισμένες παρατηρήσεις σε όσα διάβασα (στα γρήγορα).

Αν κάποιος αλλάζει συχνά λάστιχα, αξίζει να αγοράσει μονταριστή και να τα αλλάζει μόνος του (και φυσικά να τα αγοράζει σε ποσότητες από έξω). Φυσικά εννοώ τους απλούς μονταριστές και όχι τους επαγγελματικούς.

Πρέπει να καταλάβετε ότι τον λαστιχά ΔΕΝ τον συμφέρει να του πηγαίνεις ζάντες (στην καλύτερη) και τα λάστιχα σου και να στα αλλάζει.
Σε αυτήν την περίπτωση σου χρεώνει από 40 έως 60 ? ενώ εάν αγοράσεις λάστιχα, συνήθως έχει το περιθώριο να σου κάνει μία έκπτωση, να μην σε χρεώσει 'περαστικά' και πάλι να βγάλει γύρω στα 100? (με τα λάστιχα S/sport).

Επίσης αν στην τελική (μαζί με έξοδα αποστολής-τοποθέτησης) είναι να έχω κάνει όλη τη φασαρία για να κερδίσω 30-50?, απλά δεν αξίζει τον κόπο να γυρνάω από λαστιχά σε λαστιχά (και να βάζει τον βοηθό που σου συμμαδεύει τις ζάντες ή να μην ζυγίζει τα λάστιχα εκτός αν του το πεις - μου έχουν τύχει αυτά).

Με τα παραπάνω δεν εννοώ ότι δεν πρέπει να την 'ψάχνεις'. Σίγουρα μπορεί να βγεις πολύ κερδισμένος, απλά θέλει προσοχή.
Προσωπικά, θα αρχίσω να την ψάχνω μόλις πάρω μονταριστή και τα αλλάζω μόνος μου, μέχρι τότε βαριέμαι το νταραβέρι δεξιά και αριστερά...

nktR
19/01/2008, 10:54
πάντως μετά από έρευνα αγοράς χρόνων δεν συμφέρει αγορά από έξω ούτε καν ομαδική :(

γιατί ?

Αν σου κάτσει στραβός σκελετός ελαστικού τον :a51:

Αντιθέτως εδώ τρείς φορές που μας έτυχε ο λάστιχάς μας τα αντικατέστησε και τα έστειλε πίσω στην εταιρεία.
Για να σύμφερε, συμπεριλάβοντας και το ρίσκο, θα έπρεπε να μας στοίχιζε το ζευγάρι το PIRELLI γόμες 160-180 ευρώ στην πόρτα μας.
Εάν μπορούμε να βρούμε αυτή την τιμή θέλω να πάρω 8 ζευγάρια + ότι θέλετε εσείς.
Ευχαριστώ
Νίκος :wave2:

grigorisK7
19/01/2008, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
βάζω Bridgestone BT-002 PRO γόμες με τοποθέτηση 300 euria...


edit: aaa, και να μη ξεχνάμε ποια μαρκα ελαστικών πήρε το πρωτάθλημα φέτος, ετσι??
:lol:


απο που τετοια τιμη να βαλουμε και εμεις ? :D

Nostradamus
23/01/2008, 17:23
Συγνωμη για την ερωτηση που θα κανω ρε παιδια (ξερω οτι δεν ειναι ουτε το "μερος" σωστο) αλλα μιας και πιασατε το θεμα των ελλαστικων εχω την εξης απορια...
Στο δικο μου φοραω τα Bridgestone ΒΤ14 τα οποια παρουσιαζουν εξαιρετικη φθορα (αναφερομαι στο πισω ελαστικο) στα 7000 χιλιομετρα περιπου...Η απορια μου ειναι αν η χρηση αλλου τυπου ελαστικου πισω (ακομη και διαφορετικης εταιριας ισως και με σκληροτερη γομα) θα επιρεασει σημαντικα την ευσταθια της μηχανης (και αναφερομαι σε -πιθανα- διαφορετικη κορωνα κλπ) η θα πρεπει "υποχρεωτικα" να χρησιμοποιουμε μπρος πισω τον ιδιο τυπο ελαστικου...
Μπορει να ακουγεται μαλακια αλλα μια σκεψη κανω και ειπα μηπως καποιος γνωριζει κατι συγκεκριμενο..
Ευχαριστω παντως για την κατανοηση.. :wave2:

nktR
23/01/2008, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από (Mostra)damoS
Συγνωμη για την ερωτηση που θα κανω ρε παιδια (ξερω οτι δεν ειναι ουτε το "μερος" σωστο) αλλα μιας και πιασατε το θεμα των ελλαστικων εχω την εξης απορια...
Στο δικο μου φοραω τα Bridgestone ΒΤ14 τα οποια παρουσιαζουν εξαιρετικη φθορα (αναφερομαι στο πισω ελαστικο) στα 7000 χιλιομετρα περιπου...Η απορια μου ειναι αν η χρηση αλλου τυπου ελαστικου πισω (ακομη και διαφορετικης εταιριας ισως και με σκληροτερη γομα) θα επιρεασει σημαντικα την ευσταθια της μηχανης (και αναφερομαι σε -πιθανα- διαφορετικη κορωνα κλπ) η θα πρεπει "υποχρεωτικα" να χρησιμοποιουμε μπρος πισω τον ιδιο τυπο ελαστικου...
Μπορει να ακουγεται μαλακια αλλα μια σκεψη κανω και ειπα μηπως καποιος γνωριζει κατι συγκεκριμενο..
Ευχαριστω παντως για την κατανοηση.. :wave2:

δυστυχώς το BT14 ενώ είναι πολύ καλό λάστιχο το χαρακτηριστικό του είναι αυτό ακριβώς που έγραψες.
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ότι και λάστιχο να βάλεις από άλλη εταιρεία, αλλά ζευγάρι.
Πρόβλημα μπορεί να έχεις στην κορώνα αλλά το κύριο πρόβλημα θα είναι στη βροχή όπου το ένα λάστιχο δεν θα έχει την ίδια χάραξη με το άλλο ώστε να διώχνει σωστά το νερό. :wave2:

road spirit
24/01/2008, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisK7
απο που τετοια τιμη να βαλουμε και εμεις ? :D εχεις πμ

gcrook
24/01/2008, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
εχεις πμ

Να γυριζει....:D

samoure
24/01/2008, 04:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να γυριζει....:D


+1:smilea:

road spirit
24/01/2008, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να γυριζει....:D


Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
+1

γυρω γυρω όλοι :)

Ταξιδευτής
11/02/2008, 17:45
Γιατι δεν βαζεις τα στοιχεια του μαγαζιου ρε συ Γιαννη δημοσια; :confused:

Ουτε κλεμμενα ειναι, και στην τελικη οι καλες τιμες πρεπει να διαφημιζονται! :wave2:

Aggelos_SV
11/02/2008, 18:24
Λοιπόν εγώ πήγα κι έβαλα τα Michelin Pilot Power σε 120/60/17 και 160/60/17 στον Κουζή με 315 €!!!!
Εξαιρετική τιμή!!!!Όπου ρώτησα κανείς δεν μου είπε κάτω από 370€.

Και να πω κι ένα ευχαριστώ στον Ταξιδευτή και στον Trigger ,από τα ποστ των οποίων έμαθα για το συγκεκριμένο λαστιχάδικο.:winka: :beer:


Υ.Γ.Αγαπητέ κύριε gcrook αν πας ,ειδικά εσύ , στον Κουζή για λάστιχα παίζει να στα βάλει και τσάμπα αν κάτσεις και του πεις όλες τις πιθανές βελτιώσεις που μπορούν να γίνουν στο στίσιμο ενός SV 99-02:winka:

trigger
11/02/2008, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Λοιπόν εγώ πήγα κι έβαλα τα Michelin Pilot Power σε 120/60/17 και 160/60/17 στον Κουζή με 315 €!!!!
Εξαιρετική τιμή!!!!Όπου ρώτησα κανείς δεν μου είπε κάτω από 370€.

Και να πω κι ένα ευχαριστώ στον Ταξιδευτή και στον Trigger ,από τα ποστ των οποίων έμαθα για το συγκεκριμένο λαστιχάδικο.:winka: :beer:


Υ.Γ.Αγαπητέ κύριε gcrook αν πας ,ειδικά εσύ , στον Κουζή για λάστιχα παίζει να στα βάλει και τσάμπα αν κάτσεις και του πεις όλες τις πιθανές βελτιώσεις που μπορούν να γίνουν στο στίσιμο ενός SV 99-02:winka:
Aggele είναι η πρώτη φορά που μένω τόσο ευχαριστημένος από βουλκανιζατέρ.Όχι για τα λάστιχα γιατί απ'όπου και να τα έπαιρνα τα ίδια θα ήταν αλλά η τσέπη μου θα ήταν γύρω στα 100 ευρώ πιό άδεια... Η αντιμετώπιση τους πάντως δεν παίζεται είναι πολύ καλά παιδιά και εξυπηρετικότατοι!

road spirit
13/02/2008, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Γιατι δεν βαζεις τα στοιχεια του μαγαζιου ρε συ Γιαννη δημοσια; :confused:

Ουτε κλεμμενα ειναι, και στην τελικη οι καλες τιμες πρεπει να διαφημιζονται! :wave2:
ok

bike & rider, στην Δουκ. Πλακεντίας, Χαλάνδρι, καμια 500αρια μέτρα πριν το μετρό

η τιμή που ανέφερα είναι ωστόσο μόνο για τα bt-002 pro (γόμες), δεν ξέρω και δεν έχω ρωτήσει για άλλα λάστιχα...

Daffizx
15/02/2008, 02:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ok

bike & rider, στην Δουκ. Πλακεντίας, Χαλάνδρι, καμια 500αρια μέτρα πριν το μετρό

η τιμή που ανέφερα είναι ωστόσο μόνο για τα bt-002 pro (γόμες), δεν ξέρω και δεν έχω ρωτήσει για άλλα λάστιχα...


:eyepop: Τι ειπες τωρα :eyepop:
Ειναι και κοντα στο μαγαζι μου .
Θα μας κανει την ιδια τιμη ? :smokin:

Ταξιδευτής
22/02/2008, 11:33
Update Φεβ. 2008:

Θελω να κανω μια ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΗ προσθηκη στο θεμα "Λαστιχα & τιμες" γιατι νομιζω οτι αξιζει τον κοπο και αφορα τον Δημητρη Μπουκη και το Bouki's way.

Mετα απο το ψαξιμο που ειχα κανει και ειχα αναφερει στην αρχη του θεματος, ειχα ειλικρινα απογοητευτει... Οι τιμες στην Ελλαδα εχουν ξεφυγει τελειως! :( Ακουγα τριγυρω για 500αρες και παραπανω, λες και ηταν το πιο φυσικο πραγμα του κοσμου!

Τελικα ομως και εχοντας ακουσει τοσα πολλα για τον Δημητρη Μπουκη, ειπα οτι θα ηταν καλο να περασω ετσι απλα για να τον γνωρισω.

Ε λοιπον τελικα, οχι μονο ειχα την ΕΥΤΥΧΙΑ να γνωρισω ενα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ παλικαρι σαν ανθρωπο, αλλα και οι τιμες που κανει ειναι μακραν οι καλυτερες που βρηκα στην Ελλαδα!

Οσο για τη δουλεια που κανει, περιττο να πω κατι... Εχει αναφερθει ξανα εδω στο φορουμ οτι κοιταζει τα λαστιχα και τις ζαντες σαν να ειναι μωρα του (κατι που διαπιστωσα και ιδιοις ομμασι)!! :a07:

Συγχωρηστε μου τη διαφημιση αλλα οπως εχω ξαναπει, οι καλοι επαγγελματιες ΠΡΕΠΕΙ να διαφημιζονται!

Μεσα στις γομες που σκεφτομουν λοιπον ηταν και τα Metzeler Racetec. Οταν το ανεφερα μου εδωσε μια τιμη που μου αρεσε πολυ.

Γυρνοντας στο σπιτι και απο περιεργεια ηθελα να συγκρινω αυτη την τιμη με το γνωστο Γερμανικο μαγαζι που ανεφερα στην αρχη του θεματος -το απολυτο συγκριτικο, μιας και εχει τις καλυτερες τιμες που ειχα βρει μεχρι τοτε.

Λοιπον, τα Metzeler Racetec K2 (120/70 & 190/55) το Γερμανικο site τα ειχε 352 ευρω.
Σε αυτα βαζουμε 50 ευρω μεταφορα, και αλλα 40 ευρω η τοποθετηση, οποτε εχουμε τελικη τιμη 442 ευρω -οχι ασχημα οταν τιμη καταλογου στην Ελλαδα εχουν 545 ευρω (με αδιευκρινιστο αν εχει και την τοποθετηση μεσα σε αυτο το ποσον).

Ε ρε παιδια, ειλικρινα σας το λεω, φανταστειτε την εκπληξη μου οταν διαπιστωσα οτι η τιμη που μου ειχε δωσει ο Δημητρης ηταν ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΧΑΜΗΛΗ απο το Γερμανικο μαγαζι!! :eyepop: :eyepop:

ΚΑΙ με το πλεονεκτημα οτι δεν περιμενεις να σου ερθουν τα λαστιχα, ΚΑΙ εχεις την καλυτερη δυνατη φροντιδα για τις ζαντες σου. Το οτι ο Δημητρης ειναι ανθρωπος απο τους λιγους το αφηνω απ εξω!

Ειλικρινα σας το λεω ΠΡΕΠΕΙ να τον γνωρισετε! Πατε εκει εστω μονο και για ενα καφεδακι. ΣΙΓΟΥΡΑ θα φυγετε κερδισμενοι.

Για εμενα το θεμα λαστιχα πλεον εκλεισε.

:wave2:

sapila racing
22/02/2008, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Λοιπον, παιδια, ολοι εχουν τα φετιχ τους. Ε λοιπον εμενα ειναι τα λαστιχα , και συγκεκριμενα τα καλα λαστιχα μεν, οικονομικα αγορασμενα δε.
(νταξ, ανωμαλιες υπαρχουν πολλες, αλλοι θα ριχνουν στα ναρκωτικα :lol: )



Τα λάστιχα είναι το φετίχ σου και βάζεις μεταχειρισμένα στο 999????

Kατι δεν μας λες καλά.....

Επίσης λες οτι ο byr0n δημιουργεί εντυπώσεις, στο ποστ που εβαλε για τον Μπούκη.


Κει στο τέλος μας λες να πάμε όλοι στον Mπούκη....


Το εχεις κάψει η μου φαίνεται???

:lol:


Εγω πάντως πήρα Super Corsa III με 360 από την άκρη του shatz και ειναι μια χαρά.

Ταξιδευτής
23/02/2008, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Τα λάστιχα είναι το φετίχ σου και βάζεις μεταχειρισμένα στο 999????

Kατι δεν μας λες καλά.....

Επίσης λες οτι ο byr0n δημιουργεί εντυπώσεις, στο ποστ που εβαλε για τον Μπούκη.

Κει στο τέλος μας λες να πάμε όλοι στον Mπούκη....

Το εχεις κάψει η μου φαίνεται???

:lol:

Εγω πάντως πήρα Super Corsa III με 360 από την άκρη του shatz και ειναι μια χαρά.

Δηλαδη ρε μεγαλε εξυπνακιδη ξυπνησες σημερα και γουσταρες να μου την πεις ετσι; :mad:

Καταρχας, ναι, γουσταρω τα λαστιχα γενικα ειτε καινουργια ειτε μεταχειρισμενα! Και ΝΑΙ, εχω βαλει ΚΑΙ μεταχειρισμενα στην 999. Που κολλας εσυ δηλαδη; :mad:

Στο μηνυμα του Βυρωνα αναφερομαι στις εντυπωσεις οσον αφορα τα περι συνολικης τιμης απο το εξωτερικο! ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα οσα ειχε πει για τον Δημητρη! :mad:
Για ξαναδιαβασε τα μηνυματα ρε φιλαρακι! :mad:

Γιναμε ολοι εδω μεσα κριτες των παντων! Αει σιχτιρ πια! :yuck: :mad: :mad: :mad:

byron
23/02/2008, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Στο μηνυμα του Βυρωνα αναφερομαι στις εντυπωσεις οσον αφορα τα περι συνολικης τιμης απο το εξωτερικο! ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα οσα ειχε πει για τον Δημητρη! :mad:
Για ξαναδιαβασε τα μηνυματα ρε φιλαρακι! :mad:


To αρχικό σου μήνυμα έχει γίνει edit. Μιλάς για άριστες εντυπώσεις σου απ΄το Μήτσο ενώ στο τελευταίο post γράφεις πως


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Update Φεβ. 2008:

Τελικα ομως και εχοντας ακουσει τοσα πολλα για τον Δημητρη Μπουκη, ειπα οτι θα ηταν καλο να περασω ετσι απλα για να τον γνωρισω.

Ο Δημήτρης είναι εξαιρετικός επαγγελματίας κάνει ότι μπορεί για να δώσει λύσεις και δεν χρειάζεται δεκανίκια από μένα. Αυτό φαίνεται και απ΄τις εντυπώσεις των παιδιών (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=13033&highlight=%CC%F0%EF%FD%EA%E7%F2) που έχουν ήδη πάει.
Απ΄αυτό το post τον γνώρισα και έγινα πελάτης-φίλος και καμμία πρόθεση δεν είχα να δημιουργήσω εντυπώσεις.


:a3:

Nik0s
23/02/2008, 13:00
Θα παρακαλέσω να μείνει εδώ το θέμα, όσον αφορά τους διαπληκτισμούς, και να μείνει το thread του Νίκου καθαρό.

Ταξιδευτής
23/02/2008, 18:22
Νικο, εχεις δικιο. Σταματαω και ζητω συγνωμη αν παραφερθηκα. Βυρωνα δεν λεμε κατι το διαφορετικο ρε συ.
Το αρχικο μου μηνυμα ειχε διορθωθει και ΑΝΑΝΕΩΘΕΙ με τις τελευταιες εξελιξεις. Δεν ακολουθαει απαραιτητα χρονολογικη σειρα. Απλα θεωρησα καλο οτι πληροφοριες υπαρχουν να βρισκονται σε πρωτο πλανο.
Α, επισης θυμασαι καλα οτι η "διενεξη" μας ηταν αναφορικα με τις τιμες, οποτε λεμε το ιδιο πραγμα. :wave2:

Τελοσπαντων, that's my 2 cents και τελος. :wave2:

kinhsh
23/02/2008, 23:45
Καλες αγορες γινονται και απο οσους βγαζουν τα πολιτικα λαστιχα και βαζουν γομμες.Οπως και απο μεταχειρισμενα σε καλη κατασταση.

sapila racing
24/02/2008, 00:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Δηλαδη ρε μεγαλε εξυπνακιδη ξυπνησες σημερα και γουσταρες να μου την πεις ετσι; :mad:

Καταρχας, ναι, γουσταρω τα λαστιχα γενικα ειτε καινουργια ειτε μεταχειρισμενα! Και ΝΑΙ, εχω βαλει ΚΑΙ μεταχειρισμενα στην 999. Που κολλας εσυ δηλαδη; :mad:

Στο μηνυμα του Βυρωνα αναφερομαι στις εντυπωσεις οσον αφορα τα περι συνολικης τιμης απο το εξωτερικο! ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα οσα ειχε πει για τον Δημητρη! :mad:
Για ξαναδιαβασε τα μηνυματα ρε φιλαρακι! :mad:

Γιναμε ολοι εδω μεσα κριτες των παντων! Αει σιχτιρ πια! :yuck: :mad: :mad: :mad:

Δεν απαντώ μόνο και μόνο από σεβασμό στο φόρουμ, και επειδή δεν έχει νόημα,

Ελπίζω πάντως το τελευταίο να μην το απεύθυνες σε μένα! :evil:

EKEINOS
24/02/2008, 20:03
280 ευρω σου κανουν ?
http://www.moto-endisi.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=8&keyword=&manufacturer_id=0&Itemid=27&orderby=product_name&limit=50&limitstart=300
Στα φερνουν απο καβαλα με κουριερ το ΦΠΑ ειναι μεσα στις τιμες που βλεπεις

kinhsh
24/02/2008, 20:18
Ειναι λιγο παλιοτερης ημερομηνιας ,αλλα η δουλεια γινεται 3 σετ εχω παρει και γω απο Καβαλα.

nktR
24/02/2008, 20:41
Συνεργαζόμαστε με τον Δημήτρη Μιχελακάκη από το 2000 και ο άνθρωπος τρέχει και μας εξυπηρετεί με τον καλύτερο τρόπο. Ποιότητα ανθρώπου, τι να πω τώρα, καλύτερα να περάσετε από εκεί, ένα χαμόγελο ο άνθρωπος.
Μας κάνει απίστευτες τιμές και δουλειά και με τοποθέτηση δώρο γωνιακές βαλβίδες.

180άρια = 320ευρώ, και τα 190= 330ευρώ

Σε αυτόν έχω καταλήξει εγώ και η παρέα μου μετά από πολύχρονη ταλαιπωρία και συνεχή αναζήτηση σωστού παιδιού και λαστιχά.

Ελπίζω να βοήθησα :wave2:
και γενικά όσο γυρίζετε τόσο βρίσκετε σωστούς επαγγελματίες και ανθρώπους :beer:

Δημήτρης Μιχελακάκης
Δοϊράνης 108, Καλλιθέα (ύψος Δαβάκη)
210 9576772, 210 9585728 :wave2:

BoukisWay
28/02/2008, 20:09
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
ΚΑΘΙΣΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ,ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ, ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ SITE ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ,ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΞΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ,ΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ,ΕΙΣΑΣΤΕ ΓΝΩΣΤΟΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΡΧΟΣΑΣΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ,ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ, ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΑΓΑΖΙ,ΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΤΟΥ ΕΞΟΔΑ ΚΤΛΠ,ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΥ.
ΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ,ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ.
ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ, ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΚΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ.
Η ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΤΗΣ,ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΛΟΓΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΑΣ ΤΟ ΤΙ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΙ ΧΡΗΣΗ ΚΑΝΕΤΕ
ΣΤΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΘΕΛΕΤΑΙ.
ΕΚΕΙ ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΗ Η ΚΑΙ ΝΑ
ΣΑΣ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΑΔΙΕΞΟΔΟ.
ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΑΛΙ ΘΕΜΑ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΞΕΝΑ SITE ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΛΑΣΤΙΧΑΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ Η ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙ ΚΑΜΙΑΝΟΥ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ Η ΔΥΣΦΗΜΗΣΗ,ΚΑΙ ΣΤΗ ΤΕΛΙΚΗ ΑΜΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΥΤΙΛΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΑΘΕΝΕΤΑΙ ΤΑΧΥΤΑΤΑ
ΟΠΟΤΕ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.
ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΕΥΘΥΝΗ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ [ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΞΕΝΑ SITE].
Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ,ΠΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΛΕΟΝ ΒΙΟΣΙΜΟΤΗΤΑΣ,ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΚΡΟΒΑΤΟΥΝΕ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΗΡΙΞΕΤΑΙ.
ΟΛΑ. ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ,ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ,ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΤΟΥ ΣΤΙΓΜΕΣ.
ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΚΑΙ Ο ΜΙΧΕΛΑΚΑΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΖΗΣ ΚΑΙ Ο ΜΠΟΥΚΗΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.
ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΤΑΙ.
ΜΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ.



ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ 3/3/08 ΔΕΥΤΕΡΑ TRACK DAY ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ 0-300


ΚΑΛΗ ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ.

trigger
28/02/2008, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από BoukisWay

Καλώς ήρθες στα τρελλάδικο! :p
Μια χαρά τα λες. Επειδή άκουσα πολλά για σένα και διάβασα τα γραφόμενα σου, μιας και μένω Πειραιά θα περάσω μια μέρα από το μαγαζί να τα πούμε. :wave2:

BoukisWay
29/02/2008, 12:40
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΑΣΑΤΕ ΣΤΟ ΦΑΙ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΕ ΤΟ ΧΤΧ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ.ΟΛΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΥΠΡΟΣΔΕΧΤΟΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΞΩ.
ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

byron
29/02/2008, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BoukisWay
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΑΣΑΤΕ ΣΤΟ ΦΑΙ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΕ ΤΟ ΧΤΧ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ.ΟΛΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΕΥΠΡΟΣΔΕΧΤΟΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΞΩ.
ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

Γράφε ρε φιλαράκι με μικρά. Μας ξεκούφανες......:lol: