PDA

View Full Version : Zητηση για για Κ5/Κ6 1000



T.R.E
05/03/2008, 17:19
Προσπαθω εδω και καιρο να βρω αυτο το παπαρακι,ειναι ρυθμιστης υψους του πισω μερους,το φτιαχνει η yoshimura αλλα Ελλαδα δεν το βρισκω πουθενα και Γιαπωνεζικα δεν ξερω...

Αν καποιος μπορει να βοηθησει του ειμαι υποχρεος...:D :D :D


122939

DimST
05/03/2008, 17:30
...κάποια στιγμή θα βάλεις full ανάρτηση ετσι δεν είναι? Όλες οι καλές άφτερ αναρτήσεις έχουν ρύθμιση ύψους, μη δώσεις λεφτά γι'αυτό.

T.R.E
05/03/2008, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
...κάποια στιγμή θα βάλεις full ανάρτηση ετσι δεν είναι? Όλες οι καλές άφτερ αναρτήσεις έχουν ρύθμιση ύψους, μη δώσεις λεφτά γι'αυτό.

Τι διαολο ποσο ακριβο να'ναι,βασικα θα το σηκωσω 2-3 mm πισω οπως και να εχει,τωρα που ειναι λυμμενο ειναι ευκαιρια...Απλα ελεγα να το κανω σωστα,αλλιως θα βαλω ροδελα 2-3 mm για να μεινει και λιγο σπειρωμα πανω απ'το παξιμαδι ασφαλειας...

Πιστευω μ'αυτα και με 190/55 πισω να ερθει εκει που το θελω...:smokin:

DimST
05/03/2008, 17:57
To πόσο ακριβό είναι... άστο, ειδικά για yoshimura παράλογα ακριβό.

Γι'αυτή τη δουλειά και με 190/55 πάντα υπάρχει η δυνατότητα να κατεβάσεις λίγο μπροστά. Και οι αποστάτες είναι λύση, προσοχή μόνο στην υπερβολή και ό,τι κάνεις ένα-ένα βήμα.

T.R.E
05/03/2008, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
To πόσο ακριβό είναι... άστο, ειδικά για yoshimura παράλογα ακριβό.

Γι'αυτή τη δουλειά και με 190/55 πάντα υπάρχει η δυνατότητα να κατεβάσεις λίγο μπροστά. Και οι αποστάτες είναι λύση, προσοχή μόνο στην υπερβολή και ό,τι κάνεις ένα-ένα βήμα.


Δεν θελω να κατεβασω μπροστα,προτιμω να σηκωσω πισω για 2 λογους:

Οταν φοραω φορμα αισθανομαι οτι καθομαι πολυ χαμηλα,θα ηθελα την σελα λιγο πιο ψηλα,και 2ον θελω να βουταει λιγο πιο ευκολα.Οποτε βαζω πρωτα τον αποστατη και αν θελω κι'αλλο δοκιμαζω και 190/55...
Τωρα καποια στιγμη θα μπει ενα αφτερμαρκετ πισω γιατι αυτο εχει αρχισει και κουραζεται,αλλα απ'την αλλαη ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου... :smokin:

DimST
05/03/2008, 19:55
Βάλε ροδέλες πίσω τουλάχιστων 3mm αλλά... αν δε βάλεις λάστιχα δε κάνεις τίποτα. Προτίμησε supercorsa 190/55

Δοκίμασε οποσδήποτε τα λάστιχα και θα δείς τεράστια διαφορά.

T.R.E
05/03/2008, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Βάλε ροδέλες πίσω τουλάχιστων 3mm αλλά... αν δε βάλεις λάστιχα δε κάνεις τίποτα. Προτίμησε supercorsa 190/55

Δοκίμασε οποσδήποτε τα λάστιχα και θα δείς τεράστια διαφορά.


Nαι στην επομενη αλλαγη κατι θα κανω,προς το παρον εχω BT-002 RS και ειναι ψιλοκαινουρια,οποτε θα βαλω οσο πιο παχια ροδελα μου επιτρεπει το σπειρωμα και βλεπουμε... :beer:

T.R.E
10/03/2008, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Προσπαθω εδω και καιρο να βρω αυτο το παπαρακι,ειναι ρυθμιστης υψους του πισω μερους,το φτιαχνει η yoshimura αλλα Ελλαδα δεν το βρισκω πουθενα και Γιαπωνεζικα δεν ξερω...

Αν καποιος μπορει να βοηθησει του ειμαι υποχρεος...:D :D :D


Τελικα το βρηκα και κανει 160 $ !!!!!!! :confused: :confused: :confused:


Καποιοι εκει στην Yoshimura εχουν σοβαρο προβλημα...:a56: :a56:

GSXR K6
28/03/2008, 12:38
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΑΡΑΚΟ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΕΡΩΤΙΜΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΕΣΥ!!!:D
ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΝΑ Κ2 1000 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΡΟΔΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ
ΤΟΝ ΚΩΛΟ 3 ΧΙΛ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΓΡΥΓΟΡΟ ΣΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΡΙΑΣ!!!!!
ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ???:confused: 'Η ΘΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΡΙΨΗΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ???

T.R.E
31/03/2008, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GSXR K6
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΑΡΑΚΟ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΟ ΕΡΩΤΙΜΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΕΣΥ!!!:D
ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΝΑ Κ2 1000 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΡΟΔΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ
ΤΟΝ ΚΩΛΟ 3 ΧΙΛ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΓΡΥΓΟΡΟ ΣΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΡΙΑΣ!!!!!
ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ???:confused: 'Η ΘΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΡΙΨΗΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ???

Aυτο ειναι δικο σου θεμα,σιγουρα θα γινει πιο μπροστοβαρο και θα ειναι και πιο ευαισθητο στο κλεισιμο του γκαζιου για lowsiding,αλλα θα αλλαζει πορεια ευκολοτερα.παντα καπου κερδιζεις καπου χανεις,το θεμα ειναι τι ζητας απ'το μηχανακι... :beer: