PDA

View Full Version : βοηθεια εμεινα



tuku
24/03/2008, 17:32
καλησπέρα είμαι καινούργιος στο φόρουμ σας εύχομαι καλές δουλειές, καλή συνέχεια ......
στο θέμα μας τώρα έχω αγοράσει ενα lifan 125 sport ( το υδρόψυκτο που μοιάζει με το παλιό JR ) και μου έσπασε το πίσω αμορτισέρ . το κακό είναι οτι το εργοστασιακό είναι πολύ μαλακό και εγω είμαι λιγάκι :rolleyes: βαρύς (118 κιλά ειναι αυτα) και ψάχνω το τι να του βάλω . δυστυχώς απο αλλα παπάκια δεν μπαίνει κατι γιατι ειναι μονο και λιγο ποιο ψηλό απο αυτο που εχει πχ το ζ της γιαμαχα . ειναι 31 εκατοστά σε ύψος και τώρα εχω φάει φρίκη .
μην πως υπάρχει κανένας καλός άνθρωπος να με βοηθήσει?
σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων .
:confused: :confused: :confused:

Mix900
24/03/2008, 21:21
το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να το κολλησεις γιατι δεν θα βρεις!!!

tuku
24/03/2008, 22:39
Φιλε μου σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σου . λοιπόν ειχα ενα αμορτισερ απο ενα z και το πήγα να μου κολλήσουν μια προσθήκη απο επάνω για να ψιλωση λίγο και να μπει , μου το κόλλησε ο " μάστορας " αλλα μετα απο μια εβδομάδα έσπασε ολο το αμορτισερ (και απο οτι μου είπαν ειταν καλο λαδιού το αμορτισέρ ) πείρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία ( στην ΠΕΡΚΟ ) και μου ειπαν οτι θα έρθει σε ενάμιση μηνα . γι αυτο ψαχνω μην πως βρω κατι . το μοναδικο ελαττωματικό σημειο που διαφέρει και δεν μπορεις να βαλεις απο αλλο μηχανάκι σε εμένα έτυχε .
σε ευχαριστώ και πάλι οποιαδήποτε αλλη πληροφορία ειναι ευπρόσδεκτη ( μένω πειραια )