PDA

View Full Version : gsxr600 k7 vs k8



sakisdani750
01/04/2008, 18:12
παιδια σκεφτομαι σοβαρα για αγορα των παραπανω μηχανων αλλα δεν ξερω τις διαφορες τους και ετσι η επιλογη μου ειναι δυσκολη?

μου αφηνουν το κ7 600 8.300 παραεισαγωγης το μειον (δεν εχει μαυρο που θελω μονο ασπρο-μπλε)
και το κ7 εισαγωγης 9000 που μπορει να εχει κ μαυρο δεν το ψαξαμε!
και το κ8 9995 εισαγωγης και σε οτι χρωμα γουσταρω....!

τωρα η διαφορα στην τιμη μπορει μερικους να τους φαινεται μικρη(1700ευρω) αλλα για μενα ειναι αρκετα μεγαλη

αλλα αν αξιζει να τα δωσω για το κ8 η τσαμπα λεφτα μονο και μονο για λιγες λεπτομερειες εξωτερικες και τσαμπα κουμπακια ειδικα στο 600 φανταζομαι(αχρηστο) ξερετε εσεις....!

για πειτε γνωμες?

DrIoannis
01/04/2008, 19:24
Προσωπικά πιστεύω ότι αν δεν έχεις κόλλημα με την εμφάνιση του Κ8 πάρε Κ7/Κ6.Δεν είδα εγώ ουσιώδεις διαφορές εκτός την εξωτερική εμφάνιση.Βέβαια δεν έχω οδηγήσει το κ8 αλλά απότι διαβάζω δεν πολυαλλάζει.

aman17-2
01/04/2008, 19:47
για μένα το Κ7 είναι πολύ πιο όμορφο από το Κ8 (η εξάτμιση του Κ8 στο λαιμό μου κάθεται)
γι αυτό κ πήρα κ το Κ7

τώρα αν είναι κ κάνα χιλιοστό του δευτερολέπτου πιο αργό δεν θα σκάσω

alex-k7
01/04/2008, 21:00
Φιλε μου η αποψη μου ειναι να παρεις Σφακιανακη ειτε αποφασισεις κ7 ειτε κ8 για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου.Εμενα μου εκαψε το μηχανισμο που ανοιγοκλεινει τις πεταλουδες στην εξαγωγη(exup)κατα yamaha και μου το αλλαξαν επι τοπου οπως επισης και μια ανακληση που εγινε για αισθητηρα ρελαντι και αναπρογραμματισμο εγγεφαλου με εξυπηρετησαν χωρις δευτερη κουβεντα.Στα παραεισαγωγης σου δινουν εγγυηση μεν αλλα μετα κανουν τις παπιες κι αν δεν τις κανουν σε σκανε μεχρι να διορθωθει.
Εγω παντως ψηφιζω κ8 δαγκωτο γιατι εχει αρκετες διαφορες (ψεκασμο,συμπιεση,στησιμο)μικρες στην πραξη αλλα δεν παυει να ειναι ενα εξελιγμενο κ7,συν οτι αν το δεις σε ενα μηνα να κυκλοφορει
ισως το μετανιωσεις.

DimST
01/04/2008, 21:01
Εξάτμιση αλλάζεις.
Δύο οι επιλογές για 'μένα, πάρε το k8 που είναι οτι πιο φρέσκο σήμερα ή k7 παραεισαγωγής... που θα έχεις και τη λιγότερη χασούρα αναλογικά σε 2 χρόνια.

Το αστείο είναι πως έχω δεί μεταχειρισμένα κ7 600 πιο άκριβά απο το παραεισαγωγής που έγραψες... πάει τα σκοτώνουν τα μηχανάκια :(

Θετικό για 'σένα και όποιον αγοράζει τώρα βέβαια...

Με το καλό

:beer: :beer:

k7600
01/04/2008, 21:04
Καλησπερα φιλε μου , εχω το κ7 600 και σκεφτομουν να το πουλησω για να παρω το κ8 , μεχρι που το ειδα απο κοντα , δεν λεω οτι ειναι ασχημο αλλα το κ7 ειναι πολυ πιο ομορφο . οι μονες διαφορες που χει ειναι οτι το κ8 εχει 8 οπες το καθε μπεκ για καλυτερη διασπορα του μιγματος και τον εγκεφαλο με τις 3 επιλογες κατι το οποιο ειναι πραγματικα αχρηστο σε αυτο το μηχανακι . Επισης ξανα σκεψου για το χρωμα , οταν το πηρα ηθελα μαυρο αλλα δεν υπηρχε οποτε πηρα το ασπρο- μπλε . Ε σημερα λεω ευτυχως που το πηρα σ αυτο το χρωμα , πηρε ο κολλητος κ7 600 μαυρο και το εχει σκυλομετανιωσει , δεν θα εχεις ποτε καθαρο μηχανακι ασε που μεσα σε ενα μηνα θα σου γεμισει γρατσουνιες και θαμποματα . Αυτα , η επιλογη δικη σου .

GN_AZ
04/04/2008, 20:11
το παραεισαγωγής μη το προτιμήσεις :nono:
η παραμικρή αστοχία υλικού μπορεί να σου βγει περισσότερα από 1000? :bigcry:
η μεγαλύτερη διαφορά που έχουν τα Κ7, Κ8 είναι η αξία μεταπώλησης
δεν είναι κρίμα να πάρεις καινούριο μηχανάκι και σε 1 μήνα που θα κυκλοφορούν τα Κ8 να είναι "το παλιό" ? :(

έχω το ίδιο δίλλημα για το 750. έχω τα λεφτά και μάλλον θα περιμένω μέχρι Αύγουστο για να έρθει το Κ8
είναι κρίμα να παίρνεις μοντέλο 2007 ενώ είμαστε στο 2008
μικρή η διαφορά των 1000?

Tomahawk
22/04/2008, 21:28
Φίλε μου δεν έχουν όλοι το κόλλημα γι αυτό που λές "παλιό μηχανάκι"...

Που φτάσαμε...
Να παίρνει ο άλλος μηχανάκι 1 έτους και να του λέει ο άλλος οτι έχει παλιό μηχανάκι...

xampos
22/04/2008, 21:49
ρε γμτ τσαμπα τα δινουνε ρεεεεεεε:cry: :cry:

9800 κουτας Κ7 :uplate:

Sapadak
22/04/2008, 21:56
Τιμες εισαγωγης


128338