PDA

View Full Version : Ρυθμιση φωτων Κ4 600



pipis
04/04/2008, 23:39
Παιδες ξερετε απο που ρυθμίζουν τα φωτα στο μηχανακι μου γιατι ειναι πολυ χαμηλα και εχω προβλημα?
Ευχαριστω προκαταβολικά!

GIXXERAKIAS
05/04/2008, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
Παιδες ξερετε απο που ρυθμίζουν τα φωτα στο μηχανακι μου γιατι ειναι πολυ χαμηλα και εχω προβλημα?
Ευχαριστω προκαταβολικά!

Στο μηχανακι μπροστα και κατω απο το κοντερ εχει δυο βιδες με ροδελες πλαστικες να σου δινει χερι να σηκωσεις την δεσμη η μια η να ρυθμισεις το δεξια αριστερα η αλλα.Νομιζω η κατω ειναι για το πανω κατω,ελπιζω να εχεις λεπτα χερακια γιατι τα κουπια μου μου εβγαλαν την πιστη να ρυθμισω το δικο μου.:winka: :D

pipis
06/04/2008, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Στο μηχανακι μπροστα και κατω απο το κοντερ εχει δυο βιδες με ροδελες πλαστικες να σου δινει χερι να σηκωσεις την δεσμη η μια η να ρυθμισεις το δεξια αριστερα η αλλα.Νομιζω η κατω ειναι για το πανω κατω,ελπιζω να εχεις λεπτα χερακια γιατι τα κουπια μου μου εβγαλαν την πιστη να ρυθμισω το δικο μου.:winka: :D

Αν και μου τα λες λιγο μπερδεμενα:dizzy: κατι καταλαβα! Ευχαριστω.
Αν και ειχα υποψιαστει οτι μπορει να ειναι αυτες, οταν δοκιμασα να τις στριψω δεν γυριζαν και το αφησα. Τωρα θα προσπαθησω πιο πολυ!

Gademis
27/04/2008, 16:36
Ερώτηση...
Πες οτι κάποιος θέλει να πάει Αγγλία η Κύπρο. Υπάρχει άραγε ανάλογη ρυθμιση που να
επιλέγεις να φωτίζει πιο πάνω απο τα αριστερά - πιο κάτω απο τα δεξιά και αντιστροφα?
Προκειμένου να μην στραβώνεις τους οδηγους, που έρχονται, απο την άλλη κατεύθυνση..
Η δεύτερη ροδέλα που λες, αυτό κανει?
Ή ρυθμίζεται μόνο με τις ειδικές ταινίες που βάζουμε και στα αυτοκίνητα?

T.R.E
27/04/2008, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gademis
Ερώτηση...
Πες οτι κάποιος θέλει να πάει Αγγλία η Κύπρο. Υπάρχει άραγε ανάλογη ρυθμιση που να
επιλέγεις να φωτίζει πιο πάνω απο τα αριστερά - πιο κάτω απο τα δεξιά και αντιστροφα?
Προκειμένου να μην στραβώνεις τους οδηγους, που έρχονται, απο την άλλη κατεύθυνση..
Η δεύτερη ροδέλα που λες, αυτό κανει?
Ή ρυθμίζεται μόνο με τις ειδικές ταινίες που βάζουμε και στα αυτοκίνητα?


Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι τα φωτα της μηχανης φεγγουν εξισου αριστερα-δεξια? :confused: :confused:

xampos
27/04/2008, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι τα φωτα της μηχανης φεγγουν εξισου αριστερα-δεξια? :confused: :confused:

και γω αυτη την εντυπωση εχω :confused:

στο αυτοκινητο θα υπαρχει προβλημα

Gademis
27/04/2008, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
και γω αυτη την εντυπωση εχω :confused:

στο αυτοκινητο θα υπαρχει προβλημα


χμμμμ... ναι πράγματι. τώρα που το ξανασκέφτομαι στο gsxr ειναι πραγματι ομοιομορφο.
Άρα κατι άλλο ειναι η δευτερη βίδα.
αλλα στο R6 05 του φίλου μου φωτίζει πιο ψηλά απο τα δεξιά...
Αλλα θα μου πεις το R6 έχει και 2 φανάρια...