PDA

View Full Version : thn apopsh sas



Giannis24
05/04/2008, 20:01
Καλησπέρα σε όλους.

Όπως φαίνεται έχει δημιουργηθεί ένα πρόβλημα με τις εξατμίσεις που έχω βάλει.
Έχουμε και λέμε…

Στις 7/1 αυτού του χρόνου είχα πάρει απ τον Αλεξόπουλο στο κουκάκι τις εξατμίσεις τις laser για το SUZUKI GSR600 που έχω με κωδικούς για τα 2 τελικά ( για αυτά με καίει) 31 2039-41 το αριστερό και 31 2039-61 το δεξί όπως καθόμαστε.
Μετά από ένα ατύχημα που είχα έπρεπε να αλλάξω το δεξί τελικό. το παράγγειλα απ τον ίδιο κ μετά από 2 βδομάδες το παίρνω κ ετοιμάζομαι να το βάλω. εκεί όμως βλέπω πως το καινούριο ήταν αρκετά μεγαλύτερο από αυτό που είχα εγώ πάνω!!! ενώ είχε το ίδιο ακριβώς σχήμα, ήταν μεγαλύτερη σε μήκος. Α το ανταλλακτικό έχει κωδικό 31 2039-62
Πάω με το ανταλλακτικό στο χέρι πίσω στο μαγαζί κ εκεί μείνανε έκπληκτοι με το γεγονός. Μου λένε δεν υπάρχει περίπτωση κ με ρωτήσανε από πού την πήρα!! χω απόδειξη κανονικά από αυτούς.

Είχε πάρει το μάτι μου στα δικά μας foroum ότι η laser είχε βγάλει στην αρχή ένα μοντέλο το οποίο το ακύρωσε γιατί έκαιγε τα πλαστικά πίσω στην ουρά κ μετά έβγαλε ένα άλλο με το ίδιο σχέδιο το οποίο ήταν κανονικό κ παραμένει μέχρι κ σήμερα. Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν.

Και ρωτάω εγώ τώρα υπάρχει περίπτωση να είχε περισσέψει στον Αλεξόπουλο το παλιό μοντέλο κ να μου έδωσε αυτό κ τώρα να μην μπορούν να βρουν τον παλιό κωδικό αφού έχει ακυρωθεί?? Κ να κάνουν πως δεν ξέρουν μέχρι να συνεννοηθούν??
Άλλη εξήγηση δεν μπορώ να σκεφτώ ρε παιδιά! Αν ισχύει αυτό δεν πρέπει να πάρουν πίσω το παλιό που μου έχουν δώσει κ να το αλλάξουν με το καινούριο χωρίς καμία επιπλέον χρέωση? Δεν είναι υποχρεωμένοι? Κ λογικά δεν μπορούν να μου πουν ότι δεν το παίρνουν ακόμα κ τώρα που έχει μερικές γρατσουνιές απ το ατύχημα σωστά?

arxaios
05/04/2008, 21:15
Στείλε απ' ευθείας e-mail στην Laser και αν ισχύει αυτό με την κατάργηση του μοντέλλου πιστεύω ότι θα σου στείλουν άλλη .......... Μην ξεχάσεις να γράψεις τους κωδικούς ......
Φυσικά θα συνεχίσεις να πιέζεις τους εδώ και θα τους ενημερώσεις για τις κινήσεις σου !!!