PDA

View Full Version : Veltiosi gia Inova



AngelRBT
15/04/2008, 10:58
8a i8ela na mou dosete mia idea na ftiakso to papi tou patera mou .. einai ena Inova mama ,to protelefteo montelo (oxi to ingection):rolleyes: ,mias kai mou lei oti ka8ome mera nixta sta forum klp klpa :D kai den 3ero ti na tou protino... apo lefta imaste Ok :) oso xriasti...

:wave2: :wave2: :wave2:


127624

CIRUS
15/04/2008, 11:04
εγώ θα σου πρότεινω να το αφήσεις ως έχει και να κρατήσεις τα χρήματα στην άκρη για όταν θα πάρεις μία δική σου μηχανή.

βελτίωση στο παπί όσο και να κάνεις, παπί θα παραμείνει και δε θα δεις και τίποτα σπουδαίο, τσάμπα λευτά δηλαδή εκτός αν θέλεις να ξοδέψεις λίγα χρήματα να το ομορφύνεις οπότε μπορείς να πάρεις κάνα φανάρι που να έχει ενσωματωμένα φλας ή τίποτα τέτοιο.

φιλικά πάντα:wave2:

McGyver
15/04/2008, 11:05
Να πάρει μεγαλύτερη μηχανή...

AngelRBT
15/04/2008, 11:49
oso gia to na paro megaliteri mixani tora o father mou 8a pari r1 i rr1000 kai ego i r125 i wr250x ... :D me alla logia 8a i8ela mia idea gia na pigeni ligo pio grigora to eripio... :D :p

:wave2: :wave2: :wave2:

McGyver
15/04/2008, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AngelRBT
8a i8ela mia idea gia na pigeni ligo pio grigora to eripio...

Για αρχή σκεφτείτε C.S.S. Stage 1...

Στη συνέχεια μπορείτε να παίξετε και με stage 2 και 3 βελτιώσεις...

Μετά σίγουρα θα πηγαίνει σφεντόνα...

Edit : κόστος περίπου €300,00 ανά stage...

OldMan
15/04/2008, 12:45
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ρε μπας και έχεις βάλει στο μάτι κανένα οικοπεδάκι και θες να τον "στείλεις" τον πατέρα σου πρόωρα ..??? :smokin:

AngelRBT
15/04/2008, 16:39
:D tora pou to les... den to ixa skefti "OldMan" :lol: :rotflmao: :lol: hahah

McGyver kai gia pes mou ti einai afta ta vimata ? ti na kanw ? :confused: :) oxi kai tipote alo ego den 3ero kai pola apo mixanika ...

CIRUS
15/04/2008, 16:51
αφού θα πάρεις καινούργια μηχανή φίλε μου και εσύ και ο πατέρας σου, τι θες να το φτειάξεις το παπί???

αφού για μέσα στην πόλη την δουλειά σου την κάνεις μια χαρά όπως είναι.

οι βελτιώσεις που μπορείς να του κάνεις κοστίζουν χρήματα που σε συμφέρει πολύ καλύτερα να το πουλήσεις και να πάρεις με άλλα 300 ευρώ ένα μεταχηρισμένο δίχρονο παπί που έχει τεράστια διαφορά σε δύναμη και γκάζι που συνεχίζει όμως να είναι παπί.

σκέψου το και κάνε ότι νομίζεις αλλά το συμφέρον είναι να πάρεις την μηχανούλα σου και να την ευχαριστηθείς και το παπί να το αφήσεις ως έχει καθότι είναι μια χαρά όπως είναι.

η παραπάνω δύναμη στα παπιά να ξέρεις πως είναι επικύνδυνη καθότι δεν έχουν ούτε αντίστοιχα φρένα, αναρτήσεις για να μπορουν να ανταπεξέλθουν:wave2:

McGyver
15/04/2008, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από AngelRBT
McGyver kai gia pes mou ti einai afta ta vimata ? ti na kanw ?

http://www.superbikeschool.gr/show.php?cat_id=58

AngelRBT
15/04/2008, 17:45
"CIRUS" kita3e afou ego k o father mou 8a paroume mixanes mias kai o adelfoulis mou 8eli kai aftos na kani kati ... me alla logia 8eli na ftiaksi to papi ...

McGyver den katalava giati me evales na mpo eki :confused: :(

Locksmith
16/04/2008, 12:57
Μαλλον εννοει πως αν παρετε αυτα τα μαθηματα, θα μαθετε να οδηγειτε το παπι αρκετα πιο αποτελεσματικα και γρηγορα, και θα σας χρησιμευσει και για τις επομενες μηχανες που θα παρετε.:beer:

AngelRBT
16/04/2008, 14:31
aaa malista .. alla to zitoumeno den einai na ma8o na odigo(afou kati 3ero kai 2on me ma8eni k o father mou) to zitoumeno einai na mou pite ti na ala3o... ;)


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

CIRUS
16/04/2008, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από AngelRBT
"CIRUS" kita3e afou ego k o father mou 8a paroume mixanes mias kai o adelfoulis mou 8eli kai aftos na kani kati ... me alla logia 8eli na ftiaksi to papi ...

McGyver den katalava giati me evales na mpo eki :confused: :(

ε τότε υπερκύβισε το, βάλε κοντύτερο γρανάζι για να τραβάει καλύτερα, βάλε και μια σουπερ ντούπερ εξάτμιση που θα ακούγεται 5 τετράγωνα μακρια, βάλε πιο στενα ελαστικά για να έχει καλύτερη τελική και κάντου και ολόσωμη αερογραφία, μην ξεχάσεις να αγοράσεις και καινούργιες ζάντες γιατί οι μαμα είναι λίγο μάπα. με όλα αυτα 1 άλογο με 2 θα τα πάρεις.

και αφού θα έχεις σκάσει ένα σκασμό λευτά (που θα αγόραζες καινούργια μηχανή με αυτα) και ο χάρος εεεε λάθος το παπί θα είναι έτοιμο δώστο στον αδερφό σου να γουστάρει.

slacker
16/04/2008, 15:08
Για δες εδώ:
http://www.theoharis.gr/innova_tuning.php
&
http://www.theoharis.gr/viewtopic.php?id=9

(Δεν τα δοκίμασα, μην ζητάς λεπτομέρειες).

Κατά τα άλλα, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Κι εγώ innova έχω και το διατηρώ όπως το αγόρασα.

AngelRBT
16/04/2008, 18:37
"CIRUS" OK!


"slacker" se efxaristo gia tin voi8ia :)


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Locksmith
17/04/2008, 01:42
Χεχε! Ωραια ολα αυτα αλλα πρεπει να βγαινουν γυρω στο 2000ρο-3000ρο ετσι δεν ειναι? Κι εγω εχω ενα ιδιο Innova και θα ηθελα εξτρα δυναμη στην εκκινηση και στις ανηφορες η οταν εχω 2ο ατομο, αλλα οχι με τοσα λεφτα. Το πρωτο σταδιο βελτιωσης ειναι φιλτρο εξατμιση και γραναζι αλλα δεν παιρνεις σχεδον τιποτα απο αλογα και εχεις ηδη φτασει το 500αρικο κοντα. Τωρα αν εσυ θελεις τοοοσο πολυ να το φτιαξεις το ρημαδι, δες ποσο παει takegawa μοτερ κομπλε μηπως ετσι σε συμφερει καλυτερα.:p

AngelRBT
17/04/2008, 20:35
heh kati 8a dw ;) :rolleyes: "Locksmith" :beer:


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Tomahawk
18/04/2008, 00:29
Εγώ πιστεύω πως με μια εξάτμιση, ίσως ρεκτιφιέ για υπερκυβισμό για να μπει μεγαλύτερο πιστόνι (όχι τρελά πράγματα γιατί υπάρχει και κάτι που λέγεται αξιοπιστία), γρανάζι και ένα μεγαλύτερο καρμπ θα είσαι Ok...

Πάνω απο 600 ευρώ δεν νομίζω να σου κοστίσουν όλα αυτά (και πιστεύω πολλά σου είπα)!


Σημείωση: Δεν έχω κάνει τίποτα απο τα παραπάνω (δεν έχω καν παπί) αλλα σου λέω τι έχω ακούσει απο 18χρονους παπιάδες!



Good Luck!

AngelRBT
18/04/2008, 09:45
"Tomahawk" hmmm kala 8a to skefto ... :) thnx ! :winka:

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Locksmith
18/04/2008, 13:31
Για υπερκυβισμο εχω δει και ακουσει οτι το πανε 170cc. Αυτο κοστιζει αρκετα γιατι επισης πρεπει να βαλεις και ολα τα περιφερειακα οπως εξατμιση καρμπυρατερ φιλτρα γραναζια κλπ κλπ που δεν τα ξερω. Παντως υπαρχουν καμποσα ελληνικα sites, ψαξε και αν βρεις κατι στειλτο και κατα δω! ;)

AngelRBT
18/04/2008, 13:32
"Locksmith" Ok file mou! :beer:

:wave2: :wave2:

kalesin
18/04/2008, 13:44
ριξε κ μια ματια στη υπογραφη σου, διορθωσε τη λιγακι. Οπως βλεπεις δεν βγαζει τιποτα απο αυτα που θα ηθελες.

επισης εντελως φιλικα, απο τη μια στην υπογραφη σου υποστηριζεις την ασφαλη οδογηση, απο την αλλη δεν μπορεις λες να καταλαβεις, για ποιο λογο σου εδωσε ο μακ τη διευθυνση για το βηματα του css..

οπως πριν πας σχολειο ηξερες να μετρας μονο με τα δαχτυλα σου κ να διαβαζεις παραμυθια, ενω μετα εμαθες να διαβαζεις κ να γραφεις κ να μετρας κανονικα, ετσι και με το σχολειο αυτο. Ξερεις λιγακι να οδηγεις, μαθαινεις εμπειρικα καποια αλλα, ενω μετα τα μαθηματα αυτα θα ξερεις να τα κανεις κ καλυτερα κ ασφαλεστερα

Γινονται επισης σε τακτα χρονικα καποια σεμιναρια ασφαλους οδηγησης. Καποιες πληροφοριες για αυτο που εγινε προσφατα θα βρεις πατωντας εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=53592)

παρε κ τον πατερα σου κ πηγαιντε

:wave2: :wave2:

AngelRBT
18/04/2008, 14:33
"kalesin" file m o ccs.. m ipe kati p den rotisa ... gia afto to pragma pou mou estile ixa psaxti apo monos mou ego apla i8ela mia voi8ia gia na ftiakso kapos to inova...
kai 2on epidi eimai kai kenourgios ..den 3ero pos na ftiakso tin ipografi mou ..ean mporis pes m ti na kanw peripou.. :( tespa kai thnx

AngelRBT
18/04/2008, 14:38
pantos 8a i8ela na kratiso tin ipografi mou giati 8elw na ta doune ta videakia afta... alla einai kapos megali ean mporis na voi8isis ..protine mou kati ..
kai se efxaristo poli gia tin paremvasi sou "kalesin".. :wave2: :wave2:

Tomahawk
18/04/2008, 15:25
Δεν σου είπα και το σημαντικότερο...

Βάλε Φρένα !!!
Και κατα προτίμηση δισκόπλακες braking!


Site (http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=47)
Σε αυτό το site (εάν και για κινητά) έαν βάλεις θέμα για την βελτίωση που θες να κάνεις θα σου απαντήσουν πολλοί τρελοί (και τα περισσότερα που θα σου πουν θα ισχύουν) γι αυτό σου προτείνω να γράψεις και εκεί το θέμα σου!

AngelRBT
18/04/2008, 15:38
thnx "Tomahawk" :)