PDA

View Full Version : Συναγερμος για Τransalp 650 '04



LeftLane
15/04/2008, 19:30
Ψαχνω μανιωδως Θεσ/νικη για αξιοπιστο συναγερμο για ΤΑ650 αλλα δεν βλεπως να υπαρχουν και πολλές επιλογές. Δεν θελω να βαλω No name κινεζικο αλλα και ουτε να δωσω κανα 500αρικο. Απο Net βρηκα τον ELSER LCD 2085 ο οποιος εχει τηλεειδοποιηση και ειναι στην τιμη που ψαχνω

http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=769&CatID=394&CatPosition=388

τι λετε αξιζει ?

giorgoskoz
15/04/2008, 19:59
Αν στο Moto Forum - Μοτοσυκλετα - Ανταλλακτικα-Βελτιωσεις-Aftermarket βάλεις στην αναζητηση (στο κουτακι κατω δεξια) την λέξη συναγερμός θα βρεις πολλά forum για συναγερμους για να πάρεις γνώμες.
Προσωπικά ήθελα να βάλω αυτόν τον συναγερμό (τον βρήκα σε κάποιο μαγαζί στον δρόμο που ανεβαινει μετά την καμάρα (Ιασονίδου αν δεν κάνω λάθος) αλλά έβαλα ΜΕΤΑ (και είμαι ευχαριστημένος με αυτόν) για να μην χαθεί η εγγύηση.

LeftLane
16/04/2008, 00:00
Τhanx για την διευκρινηση, ειχα ψαξει αλλα για καποιο λογο δεν εβγαζε αποτελεσματα η ευρεση, τωρα ΟΚ.
Σ'αυτο το μαγαζι στην Ιασωνιδου εβαλες τον ΜΕΤΑ? Θυμασαι τιμες αυτων των συναγερμών με περαστικά?

LeftLane
29/04/2008, 00:49
οκ, ρωτησα σε αυτον στην Ιασωνιδου, τον ΕLSER τον δινει 250 ευρω αλλα προσφατα που ρωτησα σε καποιον αλλο στη Κλεανθους μου ειπε οτι τον είχε και αυτος αλλα δεν τον βαζει πλεον γιατι ειχε προβληματα σε καποιους πελατες, επομενως τον αφηνουμε.
Απο αυτον λοιπον και καποιον αλλο που ρωτησα το λιγοτερο που θα σκασει καποιος για επωνυμο και σχετικα αξιοπιστο συναγερμο ειναι 180 ευρω (ενας patrol και ενας GT Auto alarm εχουν τοσο) με τα περαστικά. Αν συνυπολογισεις βεβαια και τηλεειδοποιηση χεσε μεσα, βαλε κανα 80-100 ακομα .:( :(
Εχει να μου προτεινει καποιος κατι αλλο σε αυτα τα χρηματα παιδια? (max 200 €)

υ.γ. Εγω πριν περιπου 4-5 χρονια θυμαμαι οτι ενας μετριος επωνυμος συναγερμος για αυτοκινητο ειχε 100-150 ευρω, δεν ηξερα οτι οι συναγερμοι μοτο ειναι τοοοσο ακριβοι, τι να πω....