PDA

View Full Version : erwtisi gia kamera!!



panathas
21/04/2008, 13:50
kamia foto me kali patenta paizei??k an einai fime i zelatina ti ginete??

T.R.E
22/04/2008, 00:02
Δες αυτη.Με μαυρη ζελατινα δεν νομιζω να γραψεις τιποτα ομως... :sad:


128241

Vourkoufales
22/04/2008, 01:07
Αντε να κάνω κ ένα καλό για την ανθρωπότητα! :smokin:
Δες στο λινκ!

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=9119

panathas
22/04/2008, 10:01
kapoios mou eipe oti paizei mia patenta pou vazeis kati stin kamera k fenete k an exeis fime....twra ti na pw..den to eida k me ta matia mou...tha prospathisw na mathw perissotera..

vic13r
09/05/2008, 11:13
Εξαρταται το ποσο φυμε ειναι η ζελατινα στο δικο μου μια χαρα τραβουσε η βιντεοκαμερα χωρις να εχω βαλει κατι για αυτο τον λογο,το μονο που θα χρειαστεις ισως ευρυγωνιο φακο για να αυξησεις το ευρος της εικονας(στο busa αν δεν εχεις θα τραβας μονο δρομο η μονο οργανα λογω χωροταξιας στα ss δεν χρειαζεται)τωρα στο θεμα πατεντας μια πολυ καλη και φθηνη λυση (περιπου 20-25 ευρω)ειναι βαση με βεντουζα απο φωτογραφικα ειδη και σπειρωμα για να βιδωσεις φωτογραφικη ή βιντεοκαμερα,διαμετρο περιπου 5 εκατοστα η βεντουζα οχι πιο μικρη,ειναι πολυ δυνατη δεν φευγει με τιποτα,ισως κουναει λιγο λογο βαρους της καμερας αλλα αυτο διορθωνεται,αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι να την τοποθετησεις οσο πιο μπροστα μπορεις για να μπορεις να σκυψεις στα πολλα γιατι θα εχεις προβλημα απο τον αερα μεχρι και να φυγεις απο πανω αν σε καποιο σαμαρακι ή γιαμπ σηκωθεις αρκετα και σε χτυπησει ο αερας που στα πολλα χλμ εχει τρομερη δυναμη,αλλη λυση αλλα πιο ακριβη,περιπου 60 ευρω, τριγωνικη πτυσομενη βαση αλλα πιανει πολυ χωρο,αυτην τσεκαρησε την στην σελιδα μου στο bikepics με τις φωτο του blackbird,για την βεντουζα θα ανεβασω φωτο με την πρωτη ευκαιρια.

panathas
09/05/2008, 15:32
thanks vic!wraies oi foto apo nayplio!ti leei pote tha xanapate?

GSXR K6
09/05/2008, 17:39
Φιλε μου δεν σε αξιζει τον κοπο για πατεντες.:nono:
Και εγω για πατεντα εψαχνα γιατι μου φενοντουσας πολλα λεφτα τα 70€ και 80€ που μου ζητουσαν.
μπεικα στο Ε-ΒΑΥ και πειρα την βαση που σου εχει στηλει φοτο ο T.R.E. και με κοστισε..............
καθεσαι????????
28€ μαζι με τα μεταφορικα!!!!!!!
Τωρα το προβλημα μου ειναι η καμερα που ειναι με MINI DVD και με πεταει εκτος εγραφης λογο ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ!!!:a018: :a018: :a018:

vic13r
10/05/2008, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από GSXR K6
Φιλε μου δεν σε αξιζει τον κοπο για πατεντες.:nono:
Και εγω για πατεντα εψαχνα γιατι μου φενοντουσας πολλα λεφτα τα 70€ και 80€ που μου ζητουσαν.
μπεικα στο Ε-ΒΑΥ και πειρα την βαση που σου εχει στηλει φοτο ο T.R.E. και με κοστισε..............
καθεσαι????????
28€ μαζι με τα μεταφορικα!!!!!!!
Τωρα το προβλημα μου ειναι η καμερα που ειναι με MINI DVD και με πεταει εκτος εγραφης λογο ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ!!!:a018: :a018: :a018: Μια τετοια βαση δεν σου επιτρεπει να σκυψεις καθολου,δεν ξερω για τις βιντεοκαμερες με dvd αλλα με mini-DV που χρησιμοποιω δεν εχω κανενα προβλημα και αν θες να αγορασεις καμερα θα σου προτεινα μια sony mini-DV που να εχει και αναλογικη εισοδο για να μπορεις να βαλεις και εξτρα καμερα.

vic13r
10/05/2008, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
thanks vic!wraies oi foto apo nayplio!ti leei pote tha xanapate? Ευχαριστω,δυστυχως προς το παρων αδυνατο διοτι το εργαλειο πουληθηκε αλλα ετοιμαζομαι για το νεο busa αλλα πιθανον απο το νεο ετος.Η φωτο απο το κοντερ του ΧΧ ειναι snapsot απο βιντεο,παντως για να εχεις ενα καλο βιντεακι πρεπει να χρησιμοποιησεις βιντεοκαμερα και οχι φωτογραφικη η βαση παιζει παντως κι αυτη σημαντικο ρολο.

T.R.E
10/05/2008, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από GSXR K6
Φιλε μου δεν σε αξιζει τον κοπο για πατεντες.:nono:
Και εγω για πατεντα εψαχνα γιατι μου φενοντουσας πολλα λεφτα τα 70€ και 80€ που μου ζητουσαν.
μπεικα στο Ε-ΒΑΥ και πειρα την βαση που σου εχει στηλει φοτο ο T.R.E. και με κοστισε..............
καθεσαι????????
28€ μαζι με τα μεταφορικα!!!!!!!
Τωρα το προβλημα μου ειναι η καμερα που ειναι με MINI DVD και με πεταει εκτος εγραφης λογο ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ!!!:a018: :a018: :a018:


Φιλε δυστηχως χρειαζεσαι καμερα με κασετα,mini-dv,αυτες που γραφουν απ'ευθειας σε δισκακι εχουν προβλημα με τους κραδασμους...

:beer:

john74
11/05/2008, 22:55
ego poy eho fime zelatina sto 2008 busa moy.... edo to video poy travixa prohthes http://www.youtube.com/watch?v=wZ5Ac711TJU
ti lete?

john74
11/05/2008, 23:02
apo ayto travixa (fime powerbronze)


130288

T.R.E
11/05/2008, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από john74
ego poy eho fime zelatina sto 2008 busa moy.... edo to video poy travixa prohthes http://www.youtube.com/watch?v=wZ5Ac711TJU
ti lete?


Ωραιος ο John...:) :)

panjimnakos
12/05/2008, 10:38
Γεια σου ρε Γιαννη με τα ωραια σου!!! :beer: :beer: :beer:


:wave2: