PDA

View Full Version : Μονόμπρατσο σε Tenere 600???(!!!) Και όμως, το είδα!



Antwnis
05/05/2008, 20:39
Συνάντησα την Κυριακή ένα tenere 600 με μια μετατροπή που μου ήταν δύσκολο να φαντσθώ:
Πέρα από το μπροστινό motard τροχό και τον 320ρι δίσκο, ο μεγάλος είχε αντικαταστήσει το πίσω ψαλίδι με... μόνόμπρατσο!! Μάλον από Honda bros!!
Αναρωτιέμαι πώς του ήρθε αυτή η ιδέα..
Και ακόμα περισσότερο πώς να συμπεριφέρεται το μηχανάκι!!
:eyepop:


129629

Antwnis
05/05/2008, 20:42
α, επίσης, δεν ειχε όργανα!
:ninja:


129630

p@nos
05/05/2008, 21:42
Εχω δει αυτη τη μετατροπη σε ΧR που εβαζαν ψαλιδι απο bros αρα μαλλον κατι τετοιο θα πρεπει να εγινε και σε αυτη την περιπτωση.


Οπτικα ειναι ωραιο αν και πιστευω οτι θα ηταν πιο ομορφο με ακτινωτη ζαντα...

supergeorge
05/05/2008, 23:04
Το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι του Αλέκου. Είναι Tenere 600 '89 και το είχε αγοράσει πριν 15 περίπου χρόνια από ένα μαγαζί στη Νίκαια - μαζί είχαμε πάει - σε νορμάλ κατάσταση. Εγώ τότε είχα ένα ασπροκόκκινο XT 600 '89 εισαγωγή από Γαλλία με 18άρηδες τροχούς μπρος - πίσω και στρητάδικα λάστιχα. Έτσι καρφώθηκε η ιδέα στον Αλέκο να το κάνει motard. Ξεκίνησε με ένα μπροστινό τροχό και φρένο από TDR 250. Σε MOTO του τότε είχε άρθρο με μετατροπή XR 600 με τροχούς φρένα και πίσω ψαλίδι από BROS. Αυτό ήταν. Η ιδέα καρφώθηκε στο μυαλό του Αλέκου. Αγόρασε μεταχειρισμένα τα πράγματα και κόψε ράψε τα έβαλε. Για να μπει πίσω το ψαλίδι χρειάστηκε να καταργηθεί το μοχλικό. Το πηρούνι είναι από DR 250 γιαπωνέζικο (upside down). Η μαγκιά είναι ότι το έχει φτιάξει μόνος του. Τότε είχαμε χαζέψει πολύ κόσμο. Ακόμα και τώρα βλέπω περνάει η μπογιά του. Το μηχανάκι εδώ και αρκετά χρόνια το οδηγεί κατά βάση η Νατάσα.

Αυτιά :wave2:

trigger
06/05/2008, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από supergeorge
Το μηχανάκι εδώ και αρκετά χρόνια το οδηγεί κατά βάση η Νατάσα.

H οποία αφήνει μπόλικους μαλάκες στον Πειραιά

Locksmith
06/05/2008, 01:05
Α ρε Γαρδέλη που 'σαι να το δεις! :rotflmao:

apav
06/05/2008, 11:09
:eek:

Antwnis
06/05/2008, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από supergeorge
Το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι του Αλέκου. Είναι Tenere 600 '89 και το είχε αγοράσει πριν 15 περίπου χρόνια από ένα μαγαζί στη Νίκαια - μαζί είχαμε πάει - σε νορμάλ κατάσταση. Εγώ τότε είχα ένα ασπροκόκκινο XT 600 '89 εισαγωγή από Γαλλία με 18άρηδες τροχούς μπρος - πίσω και στρητάδικα λάστιχα. Έτσι καρφώθηκε η ιδέα στον Αλέκο να το κάνει motard. Ξεκίνησε με ένα μπροστινό τροχό και φρένο από TDR 250. Σε MOTO του τότε είχε άρθρο με μετατροπή XR 600 με τροχούς φρένα και πίσω ψαλίδι από BROS. Αυτό ήταν. Η ιδέα καρφώθηκε στο μυαλό του Αλέκου. Αγόρασε μεταχειρισμένα τα πράγματα και κόψε ράψε τα έβαλε. Για να μπει πίσω το ψαλίδι χρειάστηκε να καταργηθεί το μοχλικό. Το πηρούνι είναι από DR 250 γιαπωνέζικο (upside down). Η μαγκιά είναι ότι το έχει φτιάξει μόνος του. Τότε είχαμε χαζέψει πολύ κόσμο. Ακόμα και τώρα βλέπω περνάει η μπογιά του. Το μηχανάκι εδώ και αρκετά χρόνια το οδηγεί κατά βάση η Νατάσα.

Αυτιά :wave2:

Τελικά.... Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο!!
:cool:

banditgr
07/05/2008, 17:41
episis to exo petixei prin merika xronia kapou stin Drapetsona (an thimame kala) kai mou eixe kanei entiposei

Anritsu
07/05/2008, 18:39
Παιδια ένα μονομπρατσο από BROS μου περισσεύει μια φορά . Αν υπάρχει σχετικό ενδιαφέρων ρίχτε πμ

. Αν και αυτή η μετατροπή δεν με εντυπωσίασε ...

devil's animal
07/05/2008, 23:42
ομορφο ειναι...;)