PDA

View Full Version : Βάψιμο κινητήρα και νίκελ



mcatos
12/05/2008, 10:47
Θέλω να βελτιώση την εμφανισιακή κατάσταση στο μηχανάκι μου (ZR-7).

Συγκεκριμένα, το χρώμα στο μοτέρ έχει φθαρεί σε μερικά σημεία, μια απλή μαύρη μεταλλική βαφή είναι αρκετή;

Επίσης, σκέφτομαι να βάλω νίκελ στις ψύκτρες να το κάνω να φαίνεται σαν ZRX/CB/GSX.
Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ.

csofos
18/05/2008, 21:18
πιστεύω ότι βάψιμο του κινητήρα με απλό χρώμα, δεν θα είναι σωστό. θα ξεθωριάσει από τη θερμοκρασία. ρώτα καλύτερα του λαμαρινάδες για τα χρώματα. αυτοί ξέρουν σίγουρα. για το νίκελ είμαι πάντα υπέρ. όχι μόνο στις ψύκτρες, αλλά και σε άλλα σημεία. δες εδώ τη δική μου μότο.
http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw:wave2:

KRITIKOS1981
24/05/2008, 03:13
συγχαρητηρια φιλε μου!

παρα πολυ καλη δουλεια

σου αξιζουν αμετρητα :a18: !!!!!!!!!!!!!!

μακαρι να μπορουσαν και αλλοι να εκαναν το ιδιο!

δε μας ειπες ομως ποσο πηφε το μαλλι?









Υ.Γ:κατα την ταπεινη μου γνωμη θα ηταν καλυτερα το ντεποζιτο να ηταν μπλε και οχι νικελομενο.

αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα οπως λεγετε.........

και παλι :a18: :a18: :a18:

:a19: :a19:

και παρε και μια :beer:

csofos
24/05/2008, 13:01
σε ευχαριστώ πολύ. αυτό για το ντεπόζιτο μου το έχουν πει και άλλοι. μάλλον θα βάψω όλα τα πλαστικά νίκελ για να μη ξεχωρίζει τίποτα. όλο το μαλλί πήγε πολύ ψηλά. κάπου στα 3000? κοντεύει. και όλη τη δουλειά την έκανα (εκτός τα νίκελ) μόνος. δε συμφέρει να το κάνεις για να το δώσεις, σίγουρα. εγώ το έκανα για να το κρατήσω για πάντα. και τα λεφτά δεν τα έδωσα μπράφ! λίγα λίγα. όποτε είχα έδινα και έφτιαχνα. ααα...στην τιμή είνια και άλλες τροποποιήσεις που δε φαίνονται σε αυτό το βίντεο, όπως up-side-down, φώτα πίσω, αμορτισέρ πίσω, καρίνα, φρένα εμπρός κλπ.

stavrouliasp
24/05/2008, 17:14
Αν και το αισθητικό αποτέλεσμα είναι καθαρά υποκειμενικό, για την προσπάθεια και το μεράκι, σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια....:sun:

csofos
24/05/2008, 17:19
ευχαριστώ φίλος. νά'σαι καλά.