PDA

View Full Version : Αναζήτηση μηχανικού



greg64
14/05/2008, 03:11
Φίλοι κάτοχοι SV θα ήθελα την γνώμη και τις εμπειρίες σας σχετικά με τα παρακάτω.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κυρίως την SV1000S η και την SV1000 (N).
Αν δεν βρώ 1000 μπορεί να πάρω και 650.

Επειδή όμως δεν μπορώ να βρώ πουθενά καινούργια μάλλον θα αναγκαστώ να
αγοράσω κάποια μεταχειρισμένη.

Θα ήθελα να βρώ κάποιο καλό και αξιόπιστο μηχανικό, με εμπειρία στα SV, στην γνώμη
του οποίου να μπορώ να βασιστώ για να ελεγξει την μοτοσυκλέτα πρίν την αγορά της
αλλά και να αναλάβει την συντήρηση της.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει έναν τέτοιο μηχανικό.

Μένω στο Παλαιό Φάληρο αλλά φυσικά μπορώ να πάω και σε άλλες περιοχές της Αθήνας.

Επίσης καλοδεχούμενη οποιαδήποτε συμβουλή σχετικά με την αγορά μεταχειρισμένης SV,
όπως τι πρέπει να προσέξω, πιθανά προβλήματα ανάλογα με το μοντέλο, αλλά και τον έλεγχο της
κατάστασης της.

Black Death
16/05/2008, 14:00
http://www.mototriti.gr/moto/00_mtx/search/page1aggelies.asp?marka=55&montelo=1634&etos_from=all&timh_to=all&xlm_to=all&xlm_from=&kyb_to=all&etos_to=all&timh_from=all

Για καινούριο :cool:

greg64
16/05/2008, 17:19
Νίκο σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Έχω δεί την αγγελία και έχω ήδη μιλήσει μαζί τους αρκετές φορές από τον Μάρτιο
μήπως και μου βρούν οποιοδήποτε μοντέλο SV αλλά μάταια.

Το τελευταίο SV 1000 S που είχαν είχε πουληθεί πρίν από αρκετούς μήνες και δέν έχουν
αποσύρει την αγγελία.

Εσύ το δικό σου SV 1000 S που το πηγαίνεις για sevice ?

Είσαι ευχαριστημένος από τον μηχανικό σου ?

Θα μου τον πρότεινες για τους λόγους που ανέφερα στο post μου ?

div400
16/05/2008, 19:04
για μηχανικό να πας στον Ευθυμίου στην Λ.Βουλιαγμένης

για τα αλλα, δεν χρειαζεται να προσεξεις κατι ιδιαιτερο. τα βασικα, να ειναι σε καλη κατασταση, αν εχουν γίνει τα σερβις (service book) οτι δηλ θα προσέξεις σε οποιοδηποτε αλλο μεταχειρησμένο μηχανακι. συγκεκριμένα ως μοντέλο δεν εχει κάποιο θέμα που θα πρεπει να προσέξεις.
αν εχει προσχθει απο τον/τους προυγούμενους ιδιοκτήτες, λογικά δεν θα εχει κατι που να σε ανησυχεί...

βεβαια το γεγονός οτι δεν βρισκεις και πολλα πλεον στην αγορα θα σε περιορίσει καπως στις επιλογές σου...

αυτα
:beer: :wave2:

greg64
17/05/2008, 01:45
Δημήτρη ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Ο Ευθυμίου έχει εξουσιοδοτημένο service Suzuki ?

Θα μπορούσες να μου δώσεις την διεύθυνση η το τηλέφωνο του.

Aggelos_SV
17/05/2008, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από greg64
Ο Ευθυμίου έχει εξουσιοδοτημένο service Suzuki ?

Θα μπορούσες να μου δώσεις την διεύθυνση η το τηλέφωνο του.


Δεν είναι εξουσιοδοτημένος μηχανικός της Suzuki(είναι της triumph) αλλά μάλλον ξέρει καλά τη δουλειά του....:winka:
(κάπου στο forum υπάρχει thread με την δουλειά που έκανε στο SV του gcrook, αλλά δεν μπορώ να το βρω...)
Είναι στη Λεωφόρο Βουλιαγμένης 55 καμιά 500αριά μέτρα μετά το Fuzz(πρώην club22),στο αριστερό σου χέρι.Το τηλ. 2109224543

gcrook
19/05/2008, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Δεν είναι εξουσιοδοτημένος μηχανικός της Suzuki(είναι της triumph) αλλά μάλλον ξέρει καλά τη δουλειά του....:winka:
(κάπου στο forum υπάρχει thread με την δουλειά που έκανε στο SV του gcrook, αλλά δεν μπορώ να το βρω...)
Είναι στη Λεωφόρο Βουλιαγμένης 55 καμιά 500αριά μέτρα μετά το Fuzz(πρώην club22),στο αριστερό σου χέρι.Το τηλ. 2109224543

Ασε το βρηκα εγω....:D
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=46988&perpage=15&pagenumber=1

Για Σουζουκι ΒεΔυο....
Προτιμω Ευθυμιου...
:rotflmao: :rotflmao:

Να θυμηθω να του ζητησω λεφτα για το παραπανω σποτακι.:rotflmao:

greg64
21/05/2008, 03:25
Άγγελε και Γιώργο σας ευχαριστώ.

Ελπίζω να βρώ γρήγορα κάποιο SV σε καλή κατάσταση καί να επισκευθώ τον Ευθυμίου.

Τα μοντέλα 03 - 04 εκτός από τούς χρωματισμούς (και του πλαισίου τους) έχουν άλλες
διαφορές από τα μοντέλα 05 - 06 ?

Άν έχω βρεί μοντέλο 04 σε καλή κατάσταση και με λίγα χιλιόμετρα υπάρχει κάποιος
ουσιαστικός λόγος νά περιμένω γιά νά βρώ μοντέλο 05 η 06 ?

Η ένδειξη των χιλιομέτρων σε αυτά τα μηχανάκια μπορεί νά μειωθεί ώστε νά φαίνονται
λιγότερα από τα πραγματικα ?