PDA

View Full Version : kalokairiase!!



panathas
20/05/2008, 14:19
syntrofoi epeidi o kairos anoigei k tha arxisoume ta taxidakia me tis m...nares mas.....ti tha kanoume me ta pragmata pou tha prepei na kouvalisoume mazi???????eidika an paroume k tis gynaikes mazi?????tha prepei na baroume kana bagster??k na tou xalasoume ti mostra???sas parakalw dwste kamia idea!!

Cpt. Haddock
20/05/2008, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
sas parakalw dwste kamia idea!!

πηγαινε με αυτοκίνητο :wave2:

sniper
20/05/2008, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πηγαινε με αυτοκίνητο :wave2:

Μπορεί να θέλει να χωρίσει.....

Και δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος από ταξιδάκι με SS καλοκαιριάτικα με την γκόμενα/γυναίκα/φίλη/'ερωτα (πες την όπως θες).... Κάτι σαν την διαφήμιση της zero.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

XJR_Billy
20/05/2008, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μπορεί να θέλει να χωρίσει.....

Και δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος από ταξιδάκι με SS καλοκαιριάτικα με την γκόμενα/γυναίκα/φίλη/'ερωτα (πες την όπως θες).... Κάτι σαν την διαφήμιση της zero.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :lol: :lol:

Τέλειο!!!

sniper
20/05/2008, 14:28
Και μετά από κουβέντα με άτομο του ασθενούς φύλου (τεσπα, γυναίκα), συνάδελφισα εδώ μέσα, υπάρχει κι η λύση "φοράς το ίδιο βρακί 10 μέρες εσύ κι ο/η πίσω και δεν χαλάς την μόστρα" :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

panathas
20/05/2008, 14:42
re paidia oyte na xwrisw thelw oute na paw me to kwloamaxi!!!!

Cpt. Haddock
20/05/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
re paidia oyte na xwrisw thelw oute na paw me to kwloamaxi!!!!

Επειδή το αναφέρεις στο πρώτο σου ποστ...

Μοστρα και χρηστικότητα σπανίως πάνε μαζί, εσύ θες το δεύτερο, οπότε μοιραία θυσιάζεις το πρώτο

(αν και δε βλεπω σε τι χαλάει τη μοστρα ενα τανκμπαγκ αλλα τέλος πάντων... :rolleyes: )

Επίσης, ταξιδάκι δικάβαλος με έτερον ήμισυ θες και σαμαρια :wave2:

Απλές και δοκιμασμένες λυσεις

Επίσης μπορείς να παρεις και μια άλλη μηχανή που να ειναι φτιαγμένη για ταξιδια και να μη σε νοιάζουν τέτοια ποταπά προβληματα :p

XJR_Billy
20/05/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
re paidia oyte na xwrisw thelw oute na paw me to kwloamaxi!!!!

Έ, τότε, ένα bagsterάκι θα το βάλεις, ή προτιμάς βαλίτσα 48 λίτρων;:D

makis206
20/05/2008, 14:46
Σαμάρια, bagster και tankbag, άλλη λύση δεν υπάρχει εκτός απ'το αμάξι ή την αγορά άλλης μοτοσυκλέτας !

:beer: :wave2: :beer:


@sniper :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dukeandthecity
20/05/2008, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
re paidia oyte na xwrisw thelw oute na paw me to kwloamaxi!!!!

επεσες πανω στο happy hour του moto.gr

για πιθανες λύσεις δεν μπορω να προτείνω κατι που δεν το εχεις σκεφτεί ήδη (σαμαρια βαλίτσες τανκ μπαγκ στείλτα με το κτελ κλπ κλπ)

για τις πιο απιθανες λύσεις ..... stay tuned


the bar in now open. :smilea:

MikeG
20/05/2008, 14:52
Στείλε τα πράγματα με το λεφωρείο:smokin:

makis206
20/05/2008, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Στείλε τα πράγματα με το λεφωρείο:smokin:

Εδώ που τα λέμε και το αλυσσοπρίονο με το κτελ θα τό'στελνα..:D

XJR_Billy
20/05/2008, 14:54
Πηγαίντε και σεις με το λεωφορείο!!!:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:

sniper
20/05/2008, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Στείλε τα πράγματα με το λεφωρείο:smokin:


Μαζί με την γυναίκα να τα κουβαλάει.... κι εσύ μπροστά με την μ...ρα :lol: :lol: :lol:

panathas
20/05/2008, 15:03
samaria exw!!to thema einai mprosta ti na valw!!dokimasa ena magnitiko alla itan arketa megalo k den ginete na odigiseis!!dil i lisi einai kalima k na dialexw mikrotero bagster??

x-rider
20/05/2008, 15:03
em επιλογές είναι αύτες

αν είναι και για πόλλες ημέρες καλά κουράγια

makis206
20/05/2008, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
samaria exw!!to thema einai mprosta ti na valw!!dokimasa ena magnitiko alla itan arketa megalo k den ginete na odigiseis!!dil i lisi einai kalima k na dialexw mikrotero bagster??

Ή να βρεις ένα μικρότερο με μαγνήτες :D

Cpt. Haddock
20/05/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
samaria exw!!to thema einai mprosta ti na valw!!dokimasa ena magnitiko alla itan arketa megalo k den ginete na odigiseis!!dil i lisi einai kalima k na dialexw mikrotero bagster??

Υπάρχουν πολλών ειδών τανκμπαγκ σε πολλά μεγέθη. Ψαξε βρες αυτο που σου κάνει/σε βολεύει καλύτερα

:wave2:


μου παίρνετε GSXRαρια και μου θέτε και ταξιδια επειδή "kalokairiase" :p

:beer:

sniper
20/05/2008, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
....

μου παίρνετε GSXRαρια και μου θέτε και ταξιδια επειδή "kalokairiase" :p

:beer:


Well said mate....

Να πάρετε CBR :lol: :lol: :lol: :lol:

x-rider
20/05/2008, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
samaria exw!!to thema einai mprosta ti na valw!!dokimasa ena magnitiko alla itan arketa megalo k den ginete na odigiseis!!dil i lisi einai kalima k na dialexw mikrotero bagster??


συγγνωμη εκ των προτερων συνηθως δεν κανω τετοια


μηπως να........



νοικιασεις κανα v-strom1000?

XJR_Billy
20/05/2008, 15:15
Μπορείς να βάλεις και trailer!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl:

:beer:

devil's animal
20/05/2008, 15:25
δεν καταλαβαινω γιατι θετε να παρετε τα σουπερ-υπερ τουμπανα των 179,23694587 αλογων στα νησια...:confused:

δεν ειναι αξιοποιησιμα. το πολυ πολυ να τα ανοιξεις στον Κηφισο για να πας Πειραια. (νησια οπως Κρητη, Ροδος, και νησια Ιονιου που πρεπει να πας ουσιαστικα οδικως εξαιρουνται)

παιρνεις ενα εντουρακι και φορτωνεις ολο τον συρφετο πανω και δεν καταλαβαινει μια. πας σε παραλιες,δεν σε νοιαζει η θερμοκρασια που ανεβαζει, δεν σε νοιαζουν πτωσεις, εχεις αξιποιησιμο γκαζι και χιλια αλλα 2.


στην περιπτωση που θες να πας οδικως καπου (νησια Ιονιου π.χ.) τα βαζεις στο κτελ τα πραγματακια και εισαι μαγκας.


αν τωρα δεν γουσταρεις κτελ, περνεις μαζι μονο μαγιο,βρακια αντε και καμια οδοντοβουρτσα σε ενα back bag και φορατε απο ΕΝΑ τζην (αυτο που ταξιδευετε) και εσυ και το αισθημα, καθως ανακαλυπτετε τις αρετες των χιππυς...


για τους λεφταδες υπαρχει και η λυση να φυγεις μονο με οτι φορας και να αγορασεις τα παντα απο εκει. οτι σου αρεσει το στελνεις με το κτελ. οτι δεν γουσταρεις το πετας.:D :D :D

jfx
20/05/2008, 15:26
παιδια μπαινουν και σαμαρια και δευετερο ατομο και τα δυοι μαζι σε ss??

πηγα και δοκιμασα κατι σαμαρια σε ενα R6 (οχι GSXR :P) και πιανουν και στα μαρσπιε του συνοδηγου αλλα δε νομιζω να μπορουσε ο απο πισω να βαλει τα ποδια του....

Στα δικά σας μπαινουν και σαμαρια και δευτερος??:blush:

sniper
20/05/2008, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
παιδια μπαινουν και σαμαρια και δευετερο ατομο και τα δυοι μαζι σε ss??

πηγα και δοκιμασα κατι σαμαρια σε ενα R6 (οχι GSXR :P) και πιανουν και στα μαρσπιε του συνοδηγου αλλα δε νομιζω να μπορουσε ο απο πισω να βαλει τα ποδια του....

Στα δικά σας μπαινουν και σαμαρια και δευτερος??:blush:

Χαλαρά.....

devil's animal
20/05/2008, 15:33
επισης μπορεις να συμβουλευτεις και καποια ατομα τα οποια τα εχουν περασει ολα αυτα...μολις το καλοκαιρι που μας περασε!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=44737)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jfx
20/05/2008, 15:46
αριστοτεχνικο φόρτωμα!

Ουτε να κατσεις μπορεις. ουτε να δεις μπροστα...:P

panathas
21/05/2008, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Υπάρχουν πολλών ειδών τανκμπαγκ σε πολλά μεγέθη. Ψαξε βρες αυτο που σου κάνει/σε βολεύει καλύτερα

:wave2:


μου παίρνετε GSXRαρια και μου θέτε και ταξιδια επειδή "kalokairiase" :p

:beer:

nai re aderfe sygnwmi kiolas pou thelw na paw kapou me to mixanaki mou to kalokairi!gnwmes zitisa...k o kathenas tin pap...ria tou!

Cpt. Haddock
21/05/2008, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
nai re aderfe sygnwmi kiolas pou thelw na paw kapou me to mixanaki mou to kalokairi!gnwmes zitisa...k o kathenas tin pap...ria tou!

γνώμες δώσαμε κι όχι την παπ...ρια μας :lol:

Μια απο τις γνώμες ειναι οτι έχεις σχετικά ακατάλληλη μηχανή για ταξιδια και ειδικά δικάβαλος

Πήγαινε στον Ξυκη στη Μιχαλακοπούλου, έχει μεγάλη ποικιλια tankbag, θα βρεις αυτο που σε βολεύει καλύτερα.

Τα σαμάρια ειναι απαραίτητα

Κατα τα άλλα, καλά χλμ :wave2:

VANDA
21/05/2008, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
o kathenas tin pap...ria tou!


Εσύ το ξεκίνησες.. με εκείνο το σχολιάκι περί μόστρας... Θες να κάνεις διακοπές ή πασαρέλα;

panathas
21/05/2008, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
γνώμες δώσαμε κι όχι την παπ...ρια μας :lol:

Μια απο τις γνώμες ειναι οτι έχεις σχετικά ακατάλληλη μηχανή για ταξιδια και ειδικά δικάβαλος

Πήγαινε στον Ξυκη στη Μιχαλακοπούλου, έχει μεγάλη ποικιλια tankbag, θα βρεις αυτο που σε βολεύει καλύτερα.

Τα σαμάρια ειναι απαραίτητα

Κατα τα άλλα, καλά χλμ :wave2:

tis gnwmes tis akouw poli kala k me poli endiaferon...gia ti dosi eirwnias pou exoun merikoi lew oti lene pap..ries...eyxaristw poli katatalla..:beer:

panathas
21/05/2008, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Εσύ το ξεκίνησες.. με εκείνο το σχολιάκι περί μόστρας... Θες να κάνεις διακοπές ή πασαρέλα;

diakopes thelw na kanw..apla rwtisa an xerei kapoios mia lisi na min valw panw to tankbag giati poli apla den mou aresei katholou panw...twra an den vrw alli lisi tha to kanw anagastika..

GSXR K6
22/05/2008, 12:07
Θα σου πω εγω τι θα κανεις που το εχω κανει και σωθικα περυσι το καλοκαιρι.
.
.
.
.
.
.
Εστιλα την γυναικα μου με το SMART και τα ολα πραγματα................
.
.
.
Εγω ξεκινησα μετα απο 45 λεπτα....πηγα οπως ηθελα (δηλαδη ΤΕΡΜΑ!!!).....
.
.
.
Δεν μου ελεγε κανενας να κοψω(!!!) και....φτασαμε μαζι!!!!!!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:
.
.
.
Και ετσι ημασταν και οι δυο ευτυχισμεμοι:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:




Δοκιμασετο.....πολυ καλο σου λεω!!!!!:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

panathas
22/05/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από GSXR K6
[B]Θα σου πω εγω τι θα κανεις που το εχω κανει και σωθικα περυσι το καλοκαιρι.

Εστιλα την γυναικα μου με το SMART και τα ολα πραγματα................
.
.
.
Εγω ξεκινησα μετα απο 45 λεπτα....πηγα οπως ηθελα (δηλαδη ΤΕΡΜΑ!!!).....
.
.
.
Δεν μου ελεγε κανενας να κοψω(!!!) και....φτασαμε μαζι!!!!!!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:
.
.
.
Και ετσι ημασταν και οι δυο ευτυχισμεμοι:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

]



poli swsto se vriskw!!!!:winka: k akoma kalitera tha pame oli i parea mw tis mixanes k tha valoume oles tis gynaikes sto ktel na erthoun na min exoume k mourmoura!!!!!:rotflmao:

Cpt. Haddock
22/05/2008, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
poli swsto se vriskw!!!!:winka: k akoma kalitera tha pame oli i parea mw tis mixanes k tha valoume oles tis gynaikes sto ktel na erthoun na min exoume k mourmoura!!!!!:rotflmao:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ετσι! :smokin: