PDA

View Full Version : ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ???



csofos
28/05/2008, 19:16
Ξέρει κανείς τίποτα για αυτή την on-board κάμερα ρε παιδιά; Θέλω να την αγοράσω, αλλά δεν έχω στοιχεία για το αν αξίζει. Τα βίντεο που έχει ο κατασκευαστής δεν τα εμπιστεύομαι. Αυτοί πάντα τα λένε καλά. γνωρίζει κάτι κάποιος για το συγκεκριμένο προϊόν;;; για πέστε ρε μάγκες


132199

McGyver
28/05/2008, 19:23
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=48585

taxydromos
28/05/2008, 19:48
συναδελφε, νομιζω οτι η συγκεκριμενη καμερα δεν κανει για σενα..
ειναι φτιαγμενη για extreme spor και οπου δεν μπορεις να μεταφερεις μαζι τον καταγραφεα βιντεο..

η ποιοτητα της ειναι πολυ χαμηλη οπως αλλωστε και η τιμη της..

αν θελεις καμερα onboard σε μηχανη για να βιντεοσκοπεις ασφαλτινες διαδρομες καλυτερα ψαξε κατι πιο καλο...

csofos
28/05/2008, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
συναδελφε, νομιζω οτι η συγκεκριμενη καμερα δεν κανει για σενα..
ειναι φτιαγμενη για extreme spor και οπου δεν μπορεις να μεταφερεις μαζι τον καταγραφεα βιντεο..

η ποιοτητα της ειναι πολυ χαμηλη οπως αλλωστε και η τιμη της..

αν θελεις καμερα onboard σε μηχανη για να βιντεοσκοπεις ασφαλτινες διαδρομες καλυτερα ψαξε κατι πιο καλο...
μα για αυτό την θέλω: για extreme spors. και για τη μότο, αλλά και για αλεξίπτωτο. με ενδιαφέρει να μη πιάνει πολύ χώρο. ξέρεις κάτι καλύτερο?

DrIoannis
28/05/2008, 20:21
Έχω την κάμερα και για αυτό που θέλεις είναι πολύ καλή.

csofos
28/05/2008, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Έχω την κάμερα και για αυτό που θέλεις είναι πολύ καλή.
από ήχο και από εικόνα πως τα πάει? αποθηκεύει στο σκληρό της δίσκο και μετά μπορείς να το βάλεις στο pc σου? επεξεργασία δέχεται με προγράμματα από το pc? (μοντάζ κλπ)

T.R.E
29/05/2008, 11:35
Eγω εχω τετοια καμερα και εχει προβλημα με τους υψισυχνους κραδασμους που εχει μια μοτοσυκλετα,πρεπει να βαλω αρμαφλεξ οπου και να την στηριξω για να γραφει,αλλιως τιποτα...

Επισης εχει προβλημα με τον φωτισμο,γραφει μονο σε πολυ φωτεινες μερες και με ασπρη ζελατινα μπροστα,αλλιως δεν βλεπεις ουτε καν τι δειχνει το κοντερ...

:beer:

DrIoannis
29/05/2008, 11:55
Με την φωτεινότητα πράγματι υπάρχει θέμα.Θέλει φως για να γράψει καλά.Μιλάμε όμως για μία οικονομικότατη κατασκευή.Ο φωτεινότερος φακός θα έπεφτε πολύ $$$.

csofos
29/05/2008, 11:59
τέλος πάντων...εγώ την παράγγειλα χτες. σήμερα φεύγει από εκεί και αύριο είναι εδώ. μόλις την πάρω θα τραβήξω μερικά πλάνα και θα τα βάλω στο youtube να δούμε όλοι τι κάνει. ας ελπίσω ότι ο καιρός δεν θα έχει συννεφιά, γιατί από ότι λέτε πάπαλα θα γράψει...:lol:

T.R.E
29/05/2008, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
τέλος πάντων...εγώ την παράγγειλα χτες. σήμερα φεύγει από εκεί και αύριο είναι εδώ. μόλις την πάρω θα τραβήξω μερικά πλάνα και θα τα βάλω στο youtube να δούμε όλοι τι κάνει. ας ελπίσω ότι ο καιρός δεν θα έχει συννεφιά, γιατί από ότι λέτε πάπαλα θα γράψει...:lol:


Το καλο ειναι οτι δεν σπαει δεν χαλαει,και μπορεις να την βαλεις σε οποιο σημειο θελεις αλλα οπως σου ειπα και πριν θελει λιγο αρμαφλεξ ή κατι παρομοιο γιατι αλλιως την ακουει απ'τους κραδασμους...

Και αλλη φορα πρωτα να ρωτας και μετα να παραγγελνεις... :lol:

DrIoannis
29/05/2008, 12:51
Μια χαρά θα είναι :beer:

mbatsi
31/05/2008, 07:52
και ποσο παει το μαλλι παρακαλω?

csofos
31/05/2008, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbatsi
και ποσο παει το μαλλι παρακαλω?
στο site το ελληνικό από όπου την παράγγειλα εγώ, κάνει 143? +έξοδα αποστολής φυσικά

gcrook
01/06/2008, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
στο site το ελληνικό από όπου την παράγγειλα εγώ, κάνει 143? +έξοδα αποστολής φυσικά

Σε αυτα τα λεφτα συν κατι ψιλα παραπανω, παιρνετε την πιο φθηνη miniDV (Sony,Canon) που και δεκα φορες καλυτερη ειναι,και θα μπορειτε να την παρετε σε διακοπες, παρτυ, μιτινγκ,ροζ βιλες γραφεια υπουργων, κτλ κτλ:lol:

csofos
02/06/2008, 10:16
ναι σίγουρα μπορείς. αλλά το θέμα είναι ότι την είχα αυτή την κάμερα. και σκόρπισε από τους κραδασμούς. τώρα πάω για άλλη home κάμερα. και αυτή την παράγγειλα για τη μότο αποκλειστικά. :wave2:

csofos
17/06/2008, 13:28
τελικά η κάμερα δεν ήταν και ότι καλύτερο. τη δουλειά της την κάνει καλά για τα λεφτά της (150?). κουνάει πολύ η εικόνα της και ο ήχος χάνεται μετά τα 200km/h. μπείτε εδώ να δείτε ένα βιντεάκι πρόχειρο που έβαλα με μια λήψη της.
http://www.youtube.com/watch?v=6Gf9udhXobI