PDA

View Full Version : Sos ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ Honda Slr



kavallieratos
02/06/2008, 00:12
ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ. ΕΙΜΑΙ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ. ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ HONDA SLR, ΜΟΝΤΕΛΟ 1998. ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ: ΕΧΕΙ ΜΗΧΑΝΗ DOMINATOR 650 CC. ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΒΡΗΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ HONDA FX 650 VIGOR. ΖΗΤΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΦΩΤΟ. ΑΞΙΖΕΙ ??? :confused: :confused: :confused:


132565

p@nos
02/06/2008, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ. ΕΙΜΑΙ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ. ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ HONDA SLR, ΜΟΝΤΕΛΟ 1998. ΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ: ΕΧΕΙ ΜΗΧΑΝΗ DOMINATOR 650 CC. ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΒΡΗΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ HONDA FX 650 VIGOR. ΖΗΤΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΦΩΤΟ. ΑΞΙΖΕΙ ??? :confused: :confused: :confused:




Βασικα ειναι μια μοτοσυκλετα η οποια δεν ειναι σε τιποτα καλη.

Δεν εισηχθηκε επισημα στην Ελλαδα οποτε ειναι σιγουρα εισαγωγης απο το εξωτερικο, και επειδη σιγουρα σε μαγαζι το ειδες, θα εχει κρυψει πολλα πραγματα απο το παρελθον του.

Αν η χρηση που θες να κανεις ειναι αυτη που φανταζομαι(καθημερινη μετακινηση και βολτουλες) καλυτερα να κοιταξεις κανενα ΧΤ να εισαι και πιο σιγουρος.

cityfly
02/06/2008, 00:52
είναι το μεγάλο αδερφάκι του cityfly (125)

το οποίο το είχα για 3 χρόνια και 36000 χιλ
έκανα σχεδόν τα πάντα και ήταν καλό μηχανάκι για τα κυβικά του

δεν ξέρω αν το 650 δεν είναι σε τίποτα καλό αλλά αν είναι σαν το μικρό θα είναι τίμιο
από κει κι ύστερα δεν μπορώ να πω τίποτα παραπάνω

kavallieratos
02/06/2008, 01:36
ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙ 10ΕΤΙΑΣ. ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΙΜΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΧΙΛ. ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ ΡΟΠΑΤΟ ΗΣΥΧΟ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΜΑΝΤΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ????

p@nos
02/06/2008, 01:52
Κατα 99% ειναι εισαγωγης μιας και δεν νομιζω να εισηχθηκε επισημα, αλλα δε τον κοβω κιολας:D

Αλλα γιατι σου εχει κολλησει αυτο το μηχανακι?

Κατα τη γνωμη μου ειναι ασχημο,παλιο πλεον δεν ειναι ουτε στριτ ουτε ον οφ η ψευδοντουρο.

Απο αξιοπιστια δεν θα εχει τιποτα προβληματα πιστευω αλλα και παλι πιστευω οτι δεν αξιζει.



Ασε που αν το παρεις να ξερεις οτι ΔΕΝ θα μπορεσεις να το πουλησεις ποτε.


Επιμενω να ξανασκεφτεις για ενα ΧΤ η κατι αντιστοιχο...

;)

makis206
02/06/2008, 01:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΜΑΝΤΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ????

Εκτός και εάν πάρεις κάποια υπεύθυνη απάντηση από κάποιον που γνωρίζει μέσα στο φόρουμ, σε οποιαδήποτε αντιπροσωπεία Honda φαντάζομαι :winka:

:beer:

hidefnick
02/06/2008, 02:02
Δεν έχει εισαχθεί επίσημα. Αλλά δεν λέει και τίποτα για το συγκεκριμένο μηχανάκι. Το σίγουρο είναι ότι δεν σπάει και δεν χαλάει. Από ανταλακτικά το είπες μόνος σου (dominator) και από γάμο ΤΟ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕΣ

Προσωπικά μου αρέσει αισθητικά. Είναι μια "συνέχεια" του FT500. Σε πάει στην δουλειά σου και τίποτα άλλο, και για πολλούς αυτό φτάνει:wave2: :wave2: :wave2:

kavallieratos
02/06/2008, 02:14
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΣΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ. ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΦΥΛΑΩ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΓΙΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ. ΣΥΜΠΑΘΩ ΤΑ ΧΤ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΛΙΓΟ ΨΗΛΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΑΝ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ HONDA ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ, ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΠΛΑΙΣΙΟΥ. :smilea: :smilea: :smilea:

hidefnick
02/06/2008, 02:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΣΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ. ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΦΥΛΑΩ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΓΙΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ. ΣΥΜΠΑΘΩ ΤΑ ΧΤ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΛΙΓΟ ΨΗΛΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΑΝ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ HONDA ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ, ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΠΛΑΙΣΙΟΥ. :smilea: :smilea: :smilea:

Αν εννοείς τεπόζιτο και τα 2 πλαστικα μάλλον έχασες, τουλάχιστον για άμμεση παράδοση.

Δεν μας είπες τιμή. Ελπιζω να συζητάς για κάτω από 2000. Μην πώ και 1500. Αλλιώς όντως κοίτα για ΧΤ ή έστω Dominator.:wave2: :wave2:

kavallieratos
02/06/2008, 02:26
ΕΧΕΙ 17000 ΧΛΜ ΚΟΝΤΕΡΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΔΟΥΛΕΥΤΟ.ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΑΙΜΟΥΣ ΤΩΝ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΨΗΤΟΙ. ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ 2500 Ε.

hidefnick
02/06/2008, 02:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΕΧΕΙ 17000 ΧΛΜ ΚΟΝΤΕΡΑΤΑ.

Ναι ΟΚ


Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΑΙΜΟΥΣ ΤΩΝ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΨΗΤΟΙ.

Δηλαδή στα πόσα "ψήνονται" οι λαιμοί? Το Guzzi πάντως τους είχε έτοιμους στα 2200 που το πήρα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ 2500 Ε.

Και εσύ το πίστεψες? Δώστου 1500 αν σου αρέσει πολύ. Δεν κάνω πλάκα. Σου είπα ότι μου αρέσει αισθητικά και πριν 4-5 χρόνια το είχα ψάξει. Τότε έπαιζαν στα 2500-3000 και όλα τα είχαν για μήνες απούλητα. Με 2500 παίρνεις πολλά άλλα μηχανάκια για την δουλειά που το θες.

makis206
02/06/2008, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ 2500 Ε.

Βλέποντας την τιμή του αλλά διαβαζοντας κι αυτά που σου έγραψαν τα παιδιά παραπάνω θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί τους και θα σου προτείνω να κοιτάξεις για κάτι άλλο, μ'αυτά τα λεφτά μπορείς να κάνεις αρκετές επιλογές που θα σου φανούν καλύτερες...

Προσωπικά θα κατέληγα στο συγκεκριμένο και σ'αυτή την τιμή μόνο αν ήταν το μηχανάκι των ονείρων μου και η απόκτησή του θα μου άλλαζε τον κόσμο, πράγμα που το βλέπω δύσκολο.. αν νοιώθεις έτσι πάρτο με κλειστά τα μάτια.

:beer:

makis206
02/06/2008, 02:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
αν νοιώθεις έτσι πάρτο με κλειστά τα μάτια.

και λίγο επίμονο παζάρεμα δεν βλάπτει πάντως! :look:


:lol:

notakos600
02/06/2008, 07:59
Το αν είχε εισαχθεί δεν το γνωρίζω, εμένα προσωπικά μου αρέσει, γιατί όπως είπε κάποιος φίλος πιο πάνω φέρνει στο FT (που ήμουν καψούρης κάποτε).
Η μόνη μου ένσταση είναι στα σχόλια που έγιναν για την τιμή μου στα παραπάνω posts.
Υπόψιν ότι μιλάμε για 600 κυβικά και μοντέλο 98, 1500 ευρώ έχει φτάσει ένα ινόβα μεταχείρω, ας μην υποβιβάζουμε τόσο τα δίκυκλα βρε παιδιά.

kalant
02/06/2008, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Υπόψιν ότι μιλάμε για 600 κυβικά και μοντέλο 98, 1500 ευρώ έχει φτάσει ένα ινόβα μεταχείρω, ας μην υποβιβάζουμε τόσο τα δίκυκλα βρε παιδιά.

μην συγκρινεις φιλε μου innova με αυτο που θελει ο φιλος...

το slr ειναι εισαγωγης, δεκαετιας και σιγα μην εχει και 17.000 χλμ κιολας, ασε που ισως να εχει προβλημα με ανταλλακτικα και να μην το πουλησει ποτε...

για μενα τα 1.500 ειναι απο καλα εως πολλα, εξαρταται απο την κατασταση του που ακομα δεν την ξερουμε...

notakos600
02/06/2008, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
μην συγκρινεις φιλε μου innova με αυτο που θελει ο φιλος...

το slr ειναι εισαγωγης, δεκαετιας και σιγα μην εχει και 17.000 χλμ κιολας, ασε που ισως να εχει προβλημα με ανταλλακτικα και να μην το πουλησει ποτε...

για μενα τα 1.500 ειναι απο καλα εως πολλα, εξαρταται απο την κατασταση του που ακομα δεν την ξερουμε...

Δεν συγκρίνω, απλά το θεωρώ κορο'ι'δία, κατά το κοινώς λεγόμενο τα φράγκα αυτά για μια μηχανή 600 cc, έστω και μεταχειρισμένη εισαγωγής.
Τώρα όσον αφορά τα ανταλλακτικά είναι συγγενές με άλλο μοντέλο που εισαγόταν κανονικά άρα οκ.
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα κι εγω χοντάκιας ήμουν και πήρα ΧΤ 600, κυρίως λόγω αντιπροσωπείας.

Bavarian
02/06/2008, 14:41
Η συγκεκριμένη μοτό ήταν μια προσπάθεια της Honda να ψιλοαναβιώσει την παλιά κατηγορία των scrabler μοτοσυκλετών.Στην Ελλάδα δε εισήχθη ποτέ επίσημα από την αντιπροσωπία έκανε όμως καριέρα στην Αγγλία και στη Γερμανία κυρίως και σε αναβάτες που ήθελαν μια μοτοσυκλέτα καθημερινή και αξιόπιστη.Τα χαρακτηριστικά του μοτέρ είναι ίδια ακριβώς με του Dominator οπότε πρόβλημα με ανταλλακτικά δεν υπάρχει.Το ebay είναι γεμάτο από περιφερειακά και πλαστικά.Τα αναλώσιμα επίσης δεν είναι πρόβλημα.Το μόνο αρνητικό ίσως είναι η μεταπώληση.Η τιμή πάλι είναι αρκετά καλή αναλόγως της κατάστασης βέβαια.Αν σου αρέσει εσένα φίλε μου τότε προχώρα στην αγορά και καλοτάξιδη :beer:

kavallieratos
02/06/2008, 20:35
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΣΑ ΛΕΓΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ BAVARIAN. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΔΟΥΛΕΥΤΟ DOMINATOR ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ. ΑΡΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ. ΣΕ SCRAMBLE ΠΛΑΙΣΙΟ. (ΧΩΡΙς ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΟΥΔΙΑ, ΙΣΩΣ ΠΕΡΙΤΤΑ, ΦΕΡΙΓΚ, ΚΛΠ), ΤΑ ΟΠΟΙΑ - ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΠΤΩΣΗ - ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ. ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠ ΤΗ ΖΩΗ...

Stergios69
02/06/2008, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
ΕΧΕΙ 17000 ΧΛΜ ΚΟΝΤΕΡΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΔΟΥΛΕΥΤΟ.ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΑΙΜΟΥΣ ΤΩΝ ΕΞΑΤΜΙΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΨΗΤΟΙ. ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ 2500 Ε.
Με 2500 βρίσκεις dominator μπιμπελό! :D :wave2:

nikonian
03/06/2008, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
Τα χαρακτηριστικά του μοτέρ είναι ίδια ακριβώς με του Dominator οπότε πρόβλημα με ανταλλακτικά δεν υπάρχει.Το ebay είναι γεμάτο από περιφερειακά και πλαστικά.Τα αναλώσιμα επίσης δεν είναι πρόβλημα.Το μόνο αρνητικό ίσως είναι η μεταπώληση.Η τιμή πάλι είναι αρκετά καλή αναλόγως της κατάστασης βέβαια.Αν σου αρέσει εσένα φίλε μου τότε προχώρα στην αγορά και καλοτάξιδη :beer:

Tα ανταλλακτικά ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Το μοτέρ δεν είναι ακριβως Domi, αλλά κι αν ήταν, η μηχανή δεν είναι μόνο μοτέρ.

Το ebay δεν είναι λύση, για ένα commuter, που το χρησιμοποιείς καθημερινά και δεν μπορείς να το στερηθείς για μήνες μέχρι να βρείς ανταλλακτικά.

Bavarian
03/06/2008, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Tα ανταλλακτικά ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Το μοτέρ δεν είναι ακριβως Domi, αλλά κι αν ήταν, η μηχανή δεν είναι μόνο μοτέρ.

Το ebay δεν είναι λύση, για ένα commuter, που το χρησιμοποιείς καθημερινά και δεν μπορείς να το στερηθείς για μήνες μέχρι να βρείς ανταλλακτικά.




Μπορείς να εμβαθύνεις λίγο ?

sniper
03/06/2008, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Tα ανταλλακτικά ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Το μοτέρ δεν είναι ακριβως Domi, .....


Μπααααααα; :rolleyes:

p@nos
03/06/2008, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μπααααααα; :rolleyes:




Το ειχες το συγκεκριμενο και δεν ειχες προβλημα με τα ανταλλακτικα???

Julius
03/06/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Με 2500 βρίσκεις dominator μπιμπελό! :D :wave2:

+100 alla peri orekseos......

Episeis me kamia xina parapano (kai polla leo) perneis FMX650 (me ton idio kinitira) montelo 05+


eixa vrei kapote ena site me ftiagmena slr650 poly toympana (leme tora) :lol:

sniper
03/06/2008, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
Το ειχες το συγκεκριμενο και δεν ειχες προβλημα με τα ανταλλακτικα???

φίλος κολλητός και όχι - δεν χρειάστηκε και πολλά αλλά ότι ήθελε το βρήκε. :D

p@nos
03/06/2008, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
φίλος κολλητός και όχι - δεν χρειάστηκε και πολλά αλλά ότι ήθελε το βρήκε. :D



Μωρε μπορει να γινει να παρεις ανταλλακτηκα απο ντομινατορ, αλλα απο τη στιγμη που υπαρχουν πιο συμφερουσες προτασεις δεν υπαρχει λογος να το προτιμησεις, σιγουρα καποια στιγμη θα χρειαστεις κατι που δε θα μπορεσεις να το βρεις ευκολα, αλλα μονο κατοπιν παραγγελιας(και να μη μιλησουμε για την τιμη που θα το παρεις:hypnotize ).

sniper
03/06/2008, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
Μωρε μπορει να γινει να παρεις ανταλλακτηκα απο ντομινατορ, αλλα απο τη στιγμη που υπαρχουν πιο συμφερουσες προτασεις δεν υπαρχει λογος να το προτιμησεις, σιγουρα καποια στιγμη θα χρειαστεις κατι που δε θα μπορεσεις να το βρεις ευκολα, αλλα μονο κατοπιν παραγγελιας(και να μη μιλησουμε για την τιμη που θα το παρεις:hypnotize ).

Δεν διαφωνώ. Διαφώνησα στο γεγονός ότι δεν είναι ίδιος ο κινητήρας με αυτόν του Dominator....

dirtbird
03/06/2008, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν διαφωνώ. Διαφώνησα στο γεγονός ότι δεν είναι ίδιος ο κινητήρας με αυτόν του Dominator....

Πότε?:confused: :confused: :confused:

sniper
03/06/2008, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πότε?:confused: :confused: :confused:

Ποτέ!:confused: :confused: :confused:

makis206
04/06/2008, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πότε?:confused: :confused: :confused:

Έλα ρε Σωτήρη, μέχρι κι εγώ το κατάλαβα με τόσα άλφα στο μπα λέμε :lol:


Αφού κράτησε το "Το μοτέρ δεν είναι ακριβως Domi" απ'το μήνυμα του nikonian :winka:

kavallieratos
04/06/2008, 02:21
εισαστε σιγουροι ότι ο κινητηρας ΔΕΝ ειναι dominator???? Πωσ το ξερετε ????? SLR, Ή ΑΛΛΟΙΩΣ FX VIGOR ΦΟΡΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ DOMINATOR 650. ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΑΣΤΟΡΑς

nikonian
04/06/2008, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kavallieratos
εισαστε σιγουροι ότι ο κινητηρας ΔΕΝ ειναι dominator???? Πωσ το ξερετε ????? SLR, Ή ΑΛΛΟΙΩΣ FX VIGOR ΦΟΡΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ DOMINATOR 650. ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΜΑΣΤΟΡΑς

Σωστά σου είπε ο μάστορας.
Είχα τη Domi και το'χα ψάξει. Το SLR, Vigor , βγάζει 4-5 άλογα λιγότερα γιατί έχει κάποιες μικροδιαφορές, που ούτε εγώ θυμάμαι, αλλά ούτε κι ο μάστορας (προφανώς).

Τέλος πάντων, παρότι δηλώνω ερωτευμένος με τη Domi, την περίπτωση που αναφέρεις δεν θα την συζητούσα πάνω από 2.000 όσο άριστο κι αν είναι.
Έχει σημαντικές διαφορές με το ΝΧ. Έχει πιο λεπτά καλάμια, άλλους τροχούς,μονή εξάτμιση και (νομίζω) άλλο καρμπυρατέρ.

hidefnick
07/06/2015, 22:06
Εφτά χρόνια μετά και οι τιμές καλά κρατούν (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?fs=1&category=&make=22&variant=slr&price-from=&price-to=&registration-from=&registration-to=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&gearbox_type=&kteo=&sort=&rg=&radius=&postcode=&modified=&hi=&st=&offer_type=sale).... Δεν την παλεύουμε με τίποτα τελικά.

DAYMAN
07/06/2015, 23:07
Εφτά χρόνια μετά και οι τιμές καλά κρατούν (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?fs=1&category=&make=22&variant=slr&price-from=&price-to=®istration-from=®istration-to=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&gearbox_type=&kteo=&sort=&rg=&radius=&postcode=&modified=&hi=&st=&offer_type=sale).... Δεν την παλεύουμε με τίποτα τελικά.

και των εμπορων με λιγα χλμ!:uplate:Θα πουλησουν σιγουρα με τις τιμες αυτες.

MG-KTiNoS
07/06/2015, 23:39
Εφτά χρόνια μετά και οι τιμές καλά κρατούν (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?fs=1&category=&make=22&variant=slr&price-from=&price-to=®istration-from=®istration-to=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&gearbox_type=&kteo=&sort=&rg=&radius=&postcode=&modified=&hi=&st=&offer_type=sale).... Δεν την παλεύουμε με τίποτα τελικά.

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

ΦΙΛΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΗ ΣΚΑΣΕΙΣ 2500 ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ !!!!

daz
07/06/2015, 23:48
Εφτά χρόνια μετά και οι τιμές καλά κρατούν (http://www.car.gr/classifieds/bikes/?fs=1&category=&make=22&variant=slr&price-from=&price-to=®istration-from=®istration-to=&mileage-from=&mileage-to=&engine_power-from=&engine_power-to=&engine_size-from=&engine_size-to=&fuel_type=&exterior_color=&significant_damage=&gearbox_type=&kteo=&sort=&rg=&radius=&postcode=&modified=&hi=&st=&offer_type=sale).... Δεν την παλεύουμε με τίποτα τελικά.

Είναι honda ρε φίλε! :giggle:

daz
07/06/2015, 23:49
:rotflmao::rotflmao::rotflmao:

ΦΙΛΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΗ ΣΚΑΣΕΙΣ 2500 ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ !!!!

Για να καταλάβω!
Εννοείς πως αν είναι καλοδιατηρημένο να το πάρει άφοβα? :tooth:

MG-KTiNoS
07/06/2015, 23:57
Για να καταλάβω!
Εννοείς πως αν είναι καλοδιατηρημένο να το πάρει άφοβα? :tooth:

OXI
ΛΕΩ ΚΑΘΑΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.
Μ αυτά τα λεφτά θα βρεί "καθαρό" μηχανάκι μ όλα τ ανταλλακτικά κλπ κλπ
Ο έμπορας τον παραμυθιάζει
:)

daz
08/06/2015, 00:17
A εντάξει.

Γιατί τα κόκκινα τεράστια bold και οι χαρακτηρισμοί μου δημιούργησαν κάποιες αμφιβολίες αρχικά! :D

Bob_o_mastoras
08/06/2015, 03:04
OXI
ΛΕΩ ΚΑΘΑΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.
Μ αυτά τα λεφτά θα βρεί "καθαρό" μηχανάκι μ όλα τ ανταλλακτικά κλπ κλπ
Ο έμπορας τον παραμυθιάζει
:)

Τι λες μωρε εγκαθετε;;

Ετσι..!! Χρυσαφι θα τα πληρωνετε τα SLR και τα Dominator κουφαλες!! :evil: :a43:

:bawl::bawl: :p

SHOOTER045
08/06/2015, 10:16
Είναι honda ρε φίλε! :giggle:

Παντού υπάρχει ένας μύθος

stam2
08/06/2015, 15:23
και στα ίδια λεφτά παίρνεις mt-03 που είναι injection, πιο δυνατό και πιο καινούριο....!

pathanb
08/06/2015, 21:28
Συγνώμη που θα μπω κι εγώ σαν την τσουτσού χωρίς να ξέρω για το SLR, αλλά νομίζω ότι τα λεφτά που θα δώσεις είναι εξωπραγματικά. Αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις 2.5 χιλιάδες για μοτοσυκλέτα, θα μπορούσες, για παράδειγμα, να δεις κάτι σαν αυτό:

Suzuki Bandit 600 S '05, 12.000km
http://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/6559430/

Δε θα σε προβληματίσει στο ύψος, και νομίζω ότι είναι προφανές πόσο περισσότερη μηχανή παίρνεις για τα λεφτά σου.

Α, και θα σου μείνουν και λεφτά για την ασφάλεια απ' τα 2.500...

Αν έλεγες ότι είσαι ερωτευμένος με το SLR δε θα μίλαγα, περί ορέξεως ουδείς λόγος. Αλλά αφού το θέλεις για εργαλείο, υπάρχουν πολύ καλύτερα εργαλεία σε αυτά τα λεφτά.

hidefnick
08/06/2015, 22:02
Με 700-800, όσο παίρνεις καλό μπίγκουλα, χαλαρά το τσιμπας για παπί. 25ευρώ έχουν τα τεπόζιτα στο ebay, και άλλο τόσο οι ανορθωτές. Αλλά με τόσα που ζητάνε παίρνω freewind και πάω και διακοπες. Και φυσικά τα λίγα χιλιόμετρα όλων, με τρελάινουν....

Bob_o_mastoras
09/06/2015, 01:59
Με 700-800, όσο παίρνεις καλό μπίγκουλα, χαλαρά το τσιμπας για παπί. 25ευρώ έχουν τα τεπόζιτα στο ebay, και άλλο τόσο οι ανορθωτές. Αλλά με τόσα που ζητάνε παίρνω freewind και πάω και διακοπες. Και φυσικά τα λίγα χιλιόμετρα όλων, με τρελάινουν....

Γιατι;; Σκεφτοσουν σοβαρα να παρεις slr;; :confused::confused:

notakos600
09/06/2015, 11:21
Γιατι;; Σκεφτοσουν σοβαρα να παρεις slr;; :confused::confused:

Μεγάλο παπάκι!

Bob_o_mastoras
09/06/2015, 14:44
Μεγάλο παπάκι!

Γιατι οχι Dominator;; Ιδιο μοτερ, ευκολια σε επισκευες-ανταλακτικα, πας και χωμα.

est
09/06/2015, 15:18
Γιατί γίνεται πιο εύκολα scrambler. ;)

notakos600
09/06/2015, 15:45
Γιατί γίνεται πιο εύκολα scrambler. ;)

Ακριβώς.
Και αυτό!