PDA

View Full Version : το μοτερ απο το παπι μου



karelis
16/01/2005, 12:33
παιδια πως σας φαινεται το μοτερ απο το παπι μου!!!!!!!!!!!!!!







κ.α.ρ.ε.λ.η.ς:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7571

karelis
16/01/2005, 12:37
ΠΑΙΔΙΑ ΟΡΙΣΤΕ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΚΑ ΘΕΛΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!







Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7572

crs-k
16/01/2005, 13:16
Ωραιο φαινεται !

Βγαλτο ομως και καμμια ολοκληρο ... :wacko:

Και καμμια με σενα καβαλα ... :smilea:

milaber
16/01/2005, 13:37
Πολύ χρώμιο ρε αδερφάκι μου!

:D :D :D

karelis
16/01/2005, 13:55
ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 102400 ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΥΗΝ ΜΙΚΡΙΝΩ ΘΑ ΣΑΣ ΤΗΝ ΔΕΙΞΩ
ΤΟ Ζ ΤΟΥ ΞΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΤΑΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΞΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!






Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η..Σ:beer: :beer:


7573

Κανένας
16/01/2005, 13:59
Καρέλλη οι χρωματικοί συνδυασμοί είναι όμορφοι :beer:

Αλλά αν κρίνω από την μπούκα :bigcry: όλο το νυδρι, θα θέλει να σε σφαλιαρωσει
Αν κρίνω από τα λάστιχα, δεν ξέρεις να στρίβεις και δεν μπορείς να φρενάρεις
:smokin:

Κανένας
16/01/2005, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από karelis

ΤΟ Ζ ΤΟΥ ΞΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΤΑΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΞΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!






Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η..Σ:beer: :beer:

Ο ξάδερφος σου που ζει ?
Στο νυδρι ?
Γιατί μου φαίνεται, οτι μας έχεις φλομώσει στα ψέματα
:mad:

karelis
16/01/2005, 14:04
ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΣΗΝΗΘΙΣΕΙ ΔΙΟΤΙ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΝΥΔΡΙ ΣΤΑ ΜΟΤΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΥΧΤΟΜΠΟΥΚΕΣ JEBRING MOTOSPORT K.A!!







.KA.R.E.L.I.S:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

karelis
16/01/2005, 14:06
ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΝΥΔΡΙ ΜΕΝΕΙ ΑΘΗΝΑ ΑΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΜΑΛΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!







Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

karelis
16/01/2005, 14:07
ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΝΥΔΡΙ ΜΕΝΕΙ ΑΘΗΝΑ ΑΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΜΑΛΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΟΙΤΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!







Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7574

milaber
16/01/2005, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από karelis
ΤΟ Ζ ΤΟΥ ΞΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕΤΑΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΞΩ!!!

Καλά αυτό μην το ορκίζεσαι κιόλας!

:lol: :lol: :lol:

karelis
16/01/2005, 14:57
ΑΚΟΥΜΕ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΩ ΤΟ ΤΕΛΙΚΙΑΖΩ 130ΚΜ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΙΟ ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΑ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!






Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
16/01/2005, 16:22
Ρε να δεις τι πάθαμε...... από πίπα σε πίπα πάμε...
Ρε που μπλέξαμε!

xxxristos
16/01/2005, 19:33
ΓΙΑ ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΠΑΠΙ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ. HONDA CHALLY ΗΤΑΝΕ ΚΑΠΟΤΕ.....


7580

karelis
16/01/2005, 19:44
φιλε μου χριστο εχει και το νυδρι ενα τετοιο μοτερ αλλα οχι τοσο φτιαγμενο αλλα παει καλα!!!!!!!!!!!!!!!






κ.-α.ρ.ε.λ.η.ς:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

xxxristos
16/01/2005, 19:45
ΟΠΩΣ ΙΣΩΣ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ TAGEKAWA ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ (ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΤΕΤΡΑΒΑΛΒΙΔΗ!!!)...

ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΟΚΑΜΠΑΝΟ ΜΕ 5αρι ΣΑΣΜΑΝ...

ΑΠΟ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ KLX ΚΑΙ ΤΟ RGV ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ CHALLAKI ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΔΗΛΑΤΟ.....


7581

karelis
16/01/2005, 19:49
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΑΚΕΚΑΒΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΕΝΑ GLX 150 CC ΟΛΟ ΤΑΚΕΚΑΒΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΓΑΜΑΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ!!!!!!!!







Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

xxxristos
16/01/2005, 19:54
ΤΕΛΟΣ, (ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ, ΠΑΩ ΓΙΑ ΒΡΑΒΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ) :D

ΤΟ ΖΕΤΑΚΙ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ!!!

ΜΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ, ΣΤΡΟΦΑΛΟ, ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΗ ΑΠΟ XLR 185 (ΜΗ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΧΩΡΕΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡ ΤΟΥ ΖΕΤΑΚΙΟΥ, Ο ΤΟΡΝΟΣ ΚΑΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ARGON ΚΟΝΤΕΨAN ΝΑ ΚΑOYN)....


7582

xxxristos
16/01/2005, 19:57
ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ POST ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΓΚΑΖΙΑ!!!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΙΠΟΤΑ...


7583

karelis
16/01/2005, 20:00
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ GLX ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ Ο ΚΗΝΗΤΗΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΒΟΛΤΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΕ 500Μ ΚΑΙΚΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ!!!!!!!!!!!!!!!ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΙΑΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΠΙΑ ΒΑΖΕ ΑΒΕΡΤΑ ΤΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ!!!!!!!!!!!!!!!





.ΚΑ.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer:

xxxristos
16/01/2005, 20:10
ΦΙΛΕ ΚΑΡΕΛΗ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ VIDEOS ΑΠΟ ΚΟΝΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΟΛΑ ΕΔΩ, ΘΑ ΜΕ ΚΡΑΞΟΥΝ ΟΙ ADMINs. ΧΑΛΑΡΑ ΓΕΜΙΖΩ ΕΝΑ DVD...

ΓΙΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ PROJECTS MΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΟΥΣΕ.....

ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΜΟΤΕΡ ΔΕ ΣΠΑΝΕ ΔΕ ΧΑΛΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΔΙΑΝΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΤΣΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ.....

karelis
16/01/2005, 20:19
ΕΤΣΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΑ ΕΡΓΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΣΚΑΡΤΟ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΠΑΝΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 90CC
ΤΩΡΑ ΧΡΗΣΕΙΜΟΠΟΙΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer:


7584

xxxristos
16/01/2005, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από karelis
ΕΤΣΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΑ ΔΙΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΑ ΕΡΓΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΣΚΑΡΤΟ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΠΑΝΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 90CC
ΤΩΡΑ ΧΡΗΣΕΙΜΟΠΟΙΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer:

Με το συμπάθιο κιόλας αλλά ούτε δισκόφρενα βλέπω, ούτε ξεροκάμπανο βλέπω, ούτε κανα τρελλό κυλινδροπίστονο βλέπω, ούτε τίποτα Takegawa, ούτε upside down μπροστά, ούτε monoshock πίσω....

Άν χτυπάει μια 120άρα πραγματικά χιλιόμετρα πολύ καλά του είναι...


ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΡΩΣ ΦΛΩΡΙΚΟ ΠΙΣΩ ΣΧΑΡΑΚΙ!!!!!!!

gcrook
16/01/2005, 23:55
Sorry re Kareli mporei na me geloun ta matia mou alla ekei pou meneis (Nydri???), ta amaksia sas einai deksiotimona?

Hmmmm...mystiria pragmata...

gcrook
16/01/2005, 23:58
EEEEE??:winka:


7587

gispy
17/01/2005, 00:22
gcrook auto se xalase! koita sto fering ton arithmo tis pinakidas! ;)

sotpag
17/01/2005, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
EEEEE??:winka:

σωστος...

αλλα και το καλαθι στο Ζ που το βαζεις!!!!!!!!!!!:rotflmao:

gcrook
17/01/2005, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gispy
gcrook auto se xalase! koita sto fering ton arithmo tis pinakidas! ;)

To proseksa proto-proto, ala den to anefere kaneis kai kapou me epiase mia krisi anasfaleias:confused:
Tespa edo o kosmos xanetai kai o Karelis xtenizetai:lol:

sotpag
17/01/2005, 02:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
ΤΕΛΟΣ, (ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ, ΠΑΩ ΓΙΑ ΒΡΑΒΕΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ) :D

ΤΟ ΖΕΤΑΚΙ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ!!!

ΜΕ ΚΥΛΙΝΔΡΟ, ΣΤΡΟΦΑΛΟ, ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΗ ΑΠΟ XLR 185 (ΜΗ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΧΩΡΕΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡ ΤΟΥ ΖΕΤΑΚΙΟΥ, Ο ΤΟΡΝΟΣ ΚΑΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ARGON ΚΟΝΤΕΨAN ΝΑ ΚΑOYN)....


για να γινω λιγο κακος με ενα τορνο δεν γινετε τιποτα, ασε που θελεις TIG ..... αλλα οπως σου ειπα μου αρεσει η δουλεια και οχι τα ετοιμα και βλεπω καλα πραγματα.

milaber
17/01/2005, 02:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Sorry re Kareli mporei na me geloun ta matia mou alla ekei pou meneis (Nydri???), ta amaksia sas einai deksiotimona?


Καρέλη γιατί δεν απαντάς ρε αγόρι μου;

Άσε Γιώργο, θα σου πει ότι η φωτό είναι από Μαλαισία που το πήρε ο ξάδερφος του!

:lol: :lol: :lol:

Κανένας
17/01/2005, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
To proseksa proto-proto, ala den to anefere kaneis kai kapou me epiase mia krisi anasfaleias:confused:
Tespa edo o kosmos xanetai kai o Karelis xtenizetai:lol:
Το δεξί τιμόνι, οι κίτρινες λωρίδες, το καλάθι, η μάσκα, ο αριθμός στην μάσκα, τα κίτρινα σκουπίδια, δείχνουν πασιφανεστατα, ότι ο υποτιθέμενος καρελακκος !!!111, πουλάει και φύκια και μεταξωτές κορδέλες και μεταξωτα στρινγκ :lol:

Και το κυριότερο, όλες οι φωτογραφίες, είναι από το bikepics

Γιατί αυτός και ο ξάδερφος του, ο θειος του είναι μέλη διεθνών οργανισμών, για το κυνήγι των αφρόψαρων
Εξού και η τράτα, με κινητήρα χιουνδαι τουρμπο ,γιατί χωρίς βελτιωμένο κινητήρα για ροπές από χαμηλά και ιπποδύναμη ψηλά, δεν μπορείς να τραβήξεις ούτε τα αφρόψαρα, ούτε τα ψαριά βυθού, όταν τα φέρεις στον αφρό
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=75016#post75016
:beer: :wave2: :beer:

Κανένας
17/01/2005, 10:45
Και την μαλεσια ως χώρα που ζει ο μαλεας, θα μπορούσαν να την λενε αυνανωνισια η σχετη αυνανισια :smokin:

Κανένας
17/01/2005, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
ΦΙΛΕ ΚΑΡΕΛΗ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ VIDEOS ΑΠΟ ΚΟΝΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΟΛΑ ΕΔΩ, ΘΑ ΜΕ ΚΡΑΞΟΥΝ ΟΙ ADMINs. ΧΑΛΑΡΑ ΓΕΜΙΖΩ ΕΝΑ DVD...

ΓΙΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ PROJECTS MΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΟΥΣΕ.....

ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΜΟΤΕΡ ΔΕ ΣΠΑΝΕ ΔΕ ΧΑΛΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΔΙΑΝΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΤΣΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ.....

Θα μπορούσες να ανοίξεις ξεχωριστό ποστ, με τις βελτιώσεις που έχεις κάνει
Μην χαραμίζεις την δουλειά σου, σε αυτο το ποστ
:beer:

xxxristos
17/01/2005, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
για να γινω λιγο κακος με ενα τορνο δεν γινετε τιποτα, ασε που θελεις TIG ..... αλλα οπως σου ειπα μου αρεσει η δουλεια και οχι τα ετοιμα και βλεπω καλα πραγματα.

H δουλειά έγινε μόνο με τόρνο και Argon. Και μάλιστα το αργόν ήταν ενός φίλου μου που έχει αλουμινάδικο. Κολλήθηκε μια πλάκα αλουμινίου πάνω στα κάρτερ, εκεί που κάποτε έμπαινε ο 50cc (!!!) κύλινδρος και στη συνέχεια ανοίχτηκαν οι καινούργιες τρύπες σε νέες θέσεις. Το κάρτερ εσωτερικά ανοίχτηκε με φρέζα για να χωρέσει ο νέος στρόφαλος του XLR ενώ και ο ίδιος ο στρόφαλος χρειάστηκε ουκ ολίγες μετατροπές αφού στο XLR ο κύλινδρος είναι τοποθετημένος κάθετα και όχι οριζόντια.

Στον τόρνο επίσης τροποποιήθηκε το σασμάν, μίκρυνα το πάχος των γραναζιών για να κερδίσω μήκος για την πέμπτη σχέση, μίκρυνα τη διάμετρο των αξόνων στα σημεία που μπαίνουν τα ρουλεμάν, συν κάτι δαχτυλίδια, σκουλαρίκια, βραχιόλια, περιδέρια, μας κάνουν ΠΟΛΥ δουλειά στον τόρνο. Χάλασα καμια 10αριά μαχαίρια για να ολοκληρωθεί το project...

xxxristos
17/01/2005, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Θα μπορούσες να ανοίξεις ξεχωριστό ποστ, με τις βελτιώσεις που έχεις κάνει
Μην χαραμίζεις την δουλειά σου, σε αυτο το ποστ
:beer:

Ευχαριστώ πολύ για την παρακίνηση φίλε ΚΑΝΕΝΑΣ αλλά δε μπορείς να κάνεις upload και πολλά πράγματα όταν σου περιορίζουν το μέγεθος του αρχείου στα 100kb!!!

Τις φωτό που ανέβασα ήδη τις έκανα ένα σωρό σμικρίνσεις σε διαστάσεις και ανάλυση για να μπούνε εδώ...

ΕΚΚΛΗΣΗ προς admins: Δώστε ειδικά για μένα 4 giga χώρο στο site για να ανεβάσω fotos και videos από όλες τις δημιουργίες μου!!!!! :D :D :D :D

Κανένας
17/01/2005, 14:28
Χα χα πλάκα σου έκανα



























Λοιπόν σοβαρά τώρα
Εγώ μπαίνω με σύνδεση που η ταχύτητα κυμαίνεται από 33 έως 40kbps
Με πιο συνηθισμένη τα 38
Φαντάζεσαι τι θα γίνει μέχρι να κατέβει η σελίδα ?
Μια ανάλυση 640 480 είναι μια χαρά γιατί όταν βάλουμε πολλές φωτογραφίες γίνεται χαμός
Και δεν ξέρω τι όγκο δεδομένων μπορεί να χειρισθεί το σαιτ
Υπάρχει πάντως και το Φώτο άλμπουμ, όπου μπορείς να βάλεις φωτογραφίες δικές σου
http://www.moto.gr/users_phgal/preview.php

Πάντως το ξανάλεω, επειδή είσαι μερακλής και σου αρέσουν οι βελτιώσεις , φτιάξε ξεχωριστό ποστ όπως με το καβασακι
Υπάρχουν πολλοί, που παίρνουν ιδέες , με το μόνο πρόβλημα, ότι μετά, μπορεί να σε περνάνε :smokin:
Ε εντάξει δεν χρειάζεται να βάλεις και βίντεο
:beer:

xxxristos
17/01/2005, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
Λοιπόν σοβαρά τώρα
Εγώ μπαίνω με σύνδεση που η ταχύτητα κυμαίνεται από 33 έως 40kbps
Με πιο συνηθισμένη τα 38
Φαντάζεσαι τι θα γίνει μέχρι να κατέβει η σελίδα ?
Μια ανάλυση 640 480 είναι μια χαρά γιατί όταν βάλουμε πολλές φωτογραφίες γίνεται χαμός
Και δεν ξέρω τι όγκο δεδομένων μπορεί να χειρισθεί το σαιτ
Υπάρχει πάντως και το Φώτο άλμπουμ, όπου μπορείς να βάλεις φωτογραφίες δικές σου
http://www.moto.gr/users_phgal/preview.php

Πάντως το ξανάλεω, επειδή είσαι μερακλής και σου αρέσουν οι βελτιώσεις , φτιάξε ξεχωριστό ποστ όπως με το καβασακι
Υπάρχουν πολλοί, που παίρνουν ιδέες , με το μόνο πρόβλημα, ότι μετά, μπορεί να σε περνάνε :smokin:
Ε εντάξει δεν χρειάζεται να βάλεις και βίντεο
:beer: [/B]

Το πρόβλημα της ταχύτητας δεν το είχα σκεφτεί.......

Πανεπιστήμιο λέμε!!!!

Τ3 λέμε!!!!!!

100 mbps λέμε!!!!

Κατεβάζω ταινία 1 giga από ftp σε 8 λεπτά λέμε!!!!!

Πάει σφαίρα λέμε!!!!!:D :D :D


Ο χώρος για τις φωτό στο site δε μου αρέσει γιατί είναι απρόσωπος, δε μπορείς να γράψεις ένα συνοδευτικό κείμενο ούτε να γράψουν οι άλλοι σχόλια-απορίες τους ή να παραθέσουν τισ δικές τους φωτό και γίνεται και πανικός εκεί....

Δίκιο έχεις, τα videos δεν πρέπει να τα ανεβάσω γιατί μπορεί να υπάρχει κανένας undercover μπάτσος ανάμεσά μας....:eyepop: :uplate: :uplate: :hypnotize

karelis
17/01/2005, 19:38
ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΩ ΔΙΟΤΙ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΜΕ 52KBIT ΑΡΑ ΦΑΤΕ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΥΔΡΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ GLX ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΑΚΕΚΑΒΑ ΚΕΦΑΛΙ ΟΛΟ ΤΑΚΕΚΑΒΑ ΚΑΙ NOS ΚΑΙ ΦΑΝΤΣΤΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΕΣΕΙ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ Ο ΚΗΛΗΝΔΡΟΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΦΑΝΤΣΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΕΙ 2 Μ




Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ::rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


7608

milaber
17/01/2005, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από karelis
ΠΑΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΝΥΔΡΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ GLX ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΑΚΕΚΑΒΑ ΚΕΦΑΛΙ ΟΛΟ ΤΑΚΕΚΑΒΑ ΚΑΙ NOS ΚΑΙ ΦΑΝΤΣΤΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΕΣΕΙ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ Ο ΚΗΛΗΝΔΡΟΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΦΑΝΤΣΕΙΤΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΕΙ 2 Μ


Χέζε ψηλά κι αγνάντευε είσαι!

:lol: :lol: :lol:

asprogerakatos
17/01/2005, 22:06
:hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :wave2:

periklisk
18/01/2005, 00:22
καλά εντάξει μερικοί έχουν μαλώσει με την αλήθεια......

sotpag
18/01/2005, 01:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
H δουλειά έγινε μόνο με τόρνο και Argon. Και μάλιστα το αργόν ήταν ενός φίλου μου που έχει αλουμινάδικο. Κολλήθηκε μια πλάκα αλουμινίου πάνω στα κάρτερ, εκεί που κάποτε έμπαινε ο 50cc (!!!) κύλινδρος και στη συνέχεια ανοίχτηκαν οι καινούργιες τρύπες σε νέες θέσεις. Το κάρτερ εσωτερικά ανοίχτηκε με φρέζα για να χωρέσει ο νέος στρόφαλος του XLR ενώ και ο ίδιος ο στρόφαλος χρειάστηκε ουκ ολίγες μετατροπές αφού στο XLR ο κύλινδρος είναι τοποθετημένος κάθετα και όχι οριζόντια.

Στον τόρνο επίσης τροποποιήθηκε το σασμάν, μίκρυνα το πάχος των γραναζιών για να κερδίσω μήκος για την πέμπτη σχέση, μίκρυνα τη διάμετρο των αξόνων στα σημεία που μπαίνουν τα ρουλεμάν, συν κάτι δαχτυλίδια, σκουλαρίκια, βραχιόλια, περιδέρια, μας κάνουν ΠΟΛΥ δουλειά στον τόρνο. Χάλασα καμια 10αριά μαχαίρια για να ολοκληρωθεί το project...


Λοιπόν, για να γίνω λίγο ΚΑΝΕΝΑΣ

Για τους γνώστες και την ιστορία : argon δεν υπάρχει.
Οι μηχανές συγκόλλησης ( για αλουμίνιο) είναι: η TIG δημιουργεί ένα τόξο μεταξύ ηλεκτροδίου και υλικού προς συγκόλληση που χρησιμοποιεί ως αέριο συνοδείας το argon (αργό), το ηλεκτρόδιο είναι από βολφραμιο και χρησιμοποιούμε βέργες του ανάλογου κράματος. (έχει πολύ σχέση με την οξυγονοκόλληση αλλά αντί για φλόγα χρησιμοποιούμε ρεύμα).
Άλλη μια περίπτωση αλλά όχι με καλό αποτέλεσμα είναι η MIG (μηχανή σύρματος) με αέριο συνοδείας το atal
Και με τα κλασικά ηλεκτρόδια με χειρότερα αποτελέσματα για τέτοιες δουλείες.

Η TIG δεν χρησιμοποιείτε από αλουμιναδες αλλά δεν το αποκλείω.

Δεν ξέρω την διάμετρο των ρουλεμάν του στρόφαλου του XLR αλλά αν είναι 10-12μμ μεγαλύτερα χάλασες της έδρες των ρουλεμάν στο Κάρτερ και δεν υπάρχουν περιθώρια ούτε για τα ρουλεμάν ούτε για τον στρόφαλο.

Την πλάκα στο καρτερ την είδα αλλά όπως λες για να περάσει το χιτώνιο και ο στρόφαλος στο κατρερ θέλεις ΦΡΕΖΑ

Σασμαν θα μπορούσες να βάλεις από cb 50, ss κτλ αλλά αν έχεις λέπτυνε τα γρανάζια τι έκανες με την εμπλοκή που γίνετε στο πλάι και τον επιλογέα.
Αν χρησιμοποιείς το ίδιο άξονα γιατί να μικρύνει η διάμετρος.


Χάλασα καμία 10αριά μαχαίρια - ;;;

Καλές δουλείες πάντως γιατί αν όλα αυτά γίνονται στην Μυτιλήνη είναι μαγκιά και το εννοώ

xxxristos
18/01/2005, 02:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
Λοιπόν, για να γίνω λίγο ΚΑΝΕΝΑΣ

Για τους γνώστες και την ιστορία : argon δεν υπάρχει.
Οι μηχανές συγκόλλησης ( για αλουμίνιο) είναι: η TIG δημιουργεί ένα τόξο μεταξύ ηλεκτροδίου και υλικού προς συγκόλληση που χρησιμοποιεί ως αέριο συνοδείας το argon (αργό), το ηλεκτρόδιο είναι από βολφραμιο και χρησιμοποιούμε βέργες του ανάλογου κράματος. (έχει πολύ σχέση με την οξυγονοκόλληση αλλά αντί για φλόγα χρησιμοποιούμε ρεύμα).
Άλλη μια περίπτωση αλλά όχι με καλό αποτέλεσμα είναι η MIG (μηχανή σύρματος) με αέριο συνοδείας το atal
Και με τα κλασικά ηλεκτρόδια με χειρότερα αποτελέσματα για τέτοιες δουλείες.

Η TIG δεν χρησιμοποιείτε από αλουμιναδες αλλά δεν το αποκλείω.

Δεν ξέρω την διάμετρο των ρουλεμάν του στρόφαλου του XLR αλλά αν είναι 10-12μμ μεγαλύτερα χάλασες της έδρες των ρουλεμάν στο Κάρτερ και δεν υπάρχουν περιθώρια ούτε για τα ρουλεμάν ούτε για τον στρόφαλο.

Την πλάκα στο καρτερ την είδα αλλά όπως λες για να περάσει το χιτώνιο και ο στρόφαλος στο κατρερ θέλεις ΦΡΕΖΑ

Σασμαν θα μπορούσες να βάλεις από cb 50, ss κτλ αλλά αν έχεις λέπτυνε τα γρανάζια τι έκανες με την εμπλοκή που γίνετε στο πλάι και τον επιλογέα.
Αν χρησιμοποιείς το ίδιο άξονα γιατί να μικρύνει η διάμετρος.


Χάλασα καμία 10αριά μαχαίρια - ;;;

Καλές δουλείες πάντως γιατί αν όλα αυτά γίνονται στην Μυτιλήνη είναι μαγκιά και το εννοώ

Πραγματικά ρε φίλε μη με παρεξηγήσεις αλλά βλέπω πως υπάρχει μια νοοτροπία εντονης αμφισβήτησης της δουλειάς των άλλων εδώ μέσα.

Η δουλειά που έγινε αποτελεί προϊόν κόπων και μελέτης πολλών μηνών και έρχεσαι εσύ και κάποιοι άλλοι να την κρίνεις;;;;;

Την φρέζα την ανέφερα, όντως χρησιμοποιήθηκε.

Σωστά παρατήρησες οτι οι φωλιές των ρουλεμάν πάνω στο κάρτερ ανοίχτηκαν (αλλάξανε θέση κιόλας).

Ξέχασα να πω πως η εργοστασιακή αντλία λαδιού καταργήθηκε αλλά τι σημασία έχουν τέτοιες λεπτομέριες;

Η συσκευή που χρησιμοποιούν οι αλουμινάδες λέγεται στην καθομιλουμένη argon. Είναι ο απλός συνδιασμός μιας μπουκάλας με αργό και μιας ηλεκτρονικής ηλεκτροσυγκόλλησης. Χρησιμοποιείται είτε ως ΜΙG είτε ώς TIG ανάλογα με πια κεφάλή χρησιμοποιείς. Και οι δυο τεχνικές χρησιμοποιούν το ηλεκτρικό τόξο και το αδρανές αέριο για να δημιουργήσουν αδρανή ατμόσφαιρα και είναι στην κρίση του χειριστή να χρησιμοποιήσει το αλουμινένιο ηλεκτρόδιο (MIG) ή όχι (TIG).

Είμαι μηχανολόγος Μηχανικός και όπως ελπίζω να καταλαβαίνεις μου κάθεται άσχημα να νομίζει ο καθένας οτι ξέρει περισσότερα από εμένα ή οτι λέω κάτι λάθος. Εγώ για παράδειγμα δεν θα αμφισβητούσα την δουλειά κάποιου άλλου επαγγελματία (προγραμματιστή, γιατρου, κτλ) γιατί σίγουρα αυτός ξέρει περισσότερα από εμένα.

Έχω φωτογραφίες από κάθε στάδιο της δουλειάς που έγινε σε όλα τα μοτερ που έβαλα εδώ και φαίνονται ξεκάθαρα όλα αλλά σημασία έχει πιστεύω αυτό που καταλαβαίνει ο πολύς κόσμος και δεν είναι άλλο από το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. Γιαυτό scanαρα μόνο τις φωτό των ολοκληρωμένων projects και όποιος έχει αμφιβολίες μπορεί ΕΛΕΥΘΕΡΑ να έρθει (το καλοκαιράκι ίσως δεν είναι κακή ιδέα) να κάνει τα μπανάκια του, να την πέσει στις τουρίστριες και να πάρει και μια βόλτα όποιο από τα εργαλεία θέλει.

Υ.Γ. Τα μαχαίρια ήταν καρβίδια (διαμάντια) που χρησιμοποιήθηκαν πάνω στους βαμμένους άξονες και στα γρανάζια και ώς γνοστών δεν τροχίζονται, αν χαλάσουν και οι 8 κοπτικές ακμές του πλακιδίου το πετάς. Τα μαχαίρια ταχυχάλυβα (HSS) που χρησιμοποιήθηκαν στα αλουμινένια κάρτερ τα ξανατρόχισα εννοείται! Ελπίζω να έλυσα και την παρεξήγηση με τα μαχαίρια...


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Χρήστος

karelis
18/01/2005, 13:57
αφου δεν με πειστευεται θα σας εξηγησω στην αρχη δεν το πιστευα μολις ειδα την ταχυτητα και παω στο στο φροντιστηριο στο δασκαλο και τον ρωταω τι γινεται ρε δασκαλε ρωτησα τον ξαδερφο μου στην αθηνα με ποσα συνδεονται και μου λεει με 32κβιτ και μου λεει πως αυτο σημβαινει διοτι στις μεγαλουπολεις ειναι πιο πολλοι οι χρηστες για αυτο και συνδεονται με λιγοτερο τωρα τουλαχιστον καταλαβεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






Κ.Α.Ρ.ΕΛ.Η.Σ.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7621

devil's animal
18/01/2005, 14:16
Ρε ολοι ψευτες ειστε..........τι MIG, TIG argon και ολα αυτα μου λετε.......


ο καρελησ λεει την παραγματικη αληθεια!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



καθεστε και φτιαχνετε τα μοτορια και ο καρελης τα φερνει απο την μαλαισια ετοιμα φτιαγμενα και αμα λαχει πεταει και ενα nitro ετσι για πλακα μεσα σε μια μερα...........


καθεστε και παιδευεστε για μηνες και ο τυπος ειναι μολις 14 και σας εχει βαλει τα γυαλια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:


παντα φιλικα,:lol: :lol: :lol: :lol:


(εεεε ρε γλεντια λεμε)

karelis
18/01/2005, 14:20
ΜΠΡΑΒΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΦΑΣΤΗΚΟΤΗΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!





Κ.Α.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ.


7622

devil's animal
18/01/2005, 14:29
και συνεχιζω με την ιδια αποφασιστηκοτητα και λεω..........

χρονια καλα και πολλα ρε καρελη!!!!:beer: :beer: :beer:


εγινε επιτελους 15!!!!!!!!!


τωρα σου μενουν μονο 3 χρονια για να βγαλεις το διπλωμα που τοσο ονειρευεσαι και να σταματησεις να φωτογραφιζεις το καθε παπακι που βλεπεις στο δρομο.......


ευτυχως κατεβαζεις και απο το net και εμπλουτιζεις την συλλογη σου........





καλα χρονια να εχεις.......:wave2: :wave2:

sotpag
18/01/2005, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
Ρε ολοι ψευτες ειστε..........τι MIG, TIG argon και ολα αυτα μου λετε.......


ο καρελησ λεει την παραγματικη αληθεια!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



καθεστε και φτιαχνετε τα μοτορια και ο καρελης τα φερνει απο την μαλαισια ετοιμα φτιαγμενα και αμα λαχει πεταει και ενα nitro ετσι για πλακα μεσα σε μια μερα...........


καθεστε και παιδευεστε για μηνες και ο τυπος ειναι μολις 14 και σας εχει βαλει τα γυαλια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:


παντα φιλικα,:lol: :lol: :lol: :lol:



(εεεε ρε γλεντια λεμε)

ουγκ ουγκ
με εκανες μαλακα

adam_tsouk
18/01/2005, 16:18
:rotflmao: :rotflmao:


εγώ από την αρχή το είπα....


από πίπα σε πίπα πάμε!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:beer: :beer: :beer:

karelis
18/01/2005, 17:05
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΦΙΛΕ DEVIL ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!







.ΚΑ.Ρ.Ε.Λ.Η.Σ:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7632

extreme13
18/01/2005, 20:05
mias kai milame gia moter...
...edw einai to kainourio moter apo to TZR mou!

SP me xero simplekti!:smilea: :smilea: :smilea: :smilea:


7635

extreme13
18/01/2005, 20:10
..


7636

extreme13
18/01/2005, 20:11
...


7637

karelis
18/01/2005, 21:42
καλο το μοτερ δηξεμας και μια ολοσωμη φωτογραφια να το θαυμασουμε ολο μαζι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




κ.α.ρ.ε.λ.η.ς:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7638

extreme13
18/01/2005, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από karelis
καλο το μοτερ δηξεμας και μια ολοσωμη φωτογραφια να το θαυμασουμε ολο μαζι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




κ.α.ρ.ε.λ.η.ς:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


7639

extreme13
18/01/2005, 22:31
...


7640

xxxristos
18/01/2005, 22:38
Έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1. Πολύ ωραίο! Φαίνεται αρκετά τσαμπουκαλεμένο για 125.

2. Το ΚΧ της φωτό δίπλα στο δικό σου πού στηρίζεται; Αιωρείται στον αέρα;;;

3. Το τοπίο είναι χωμάτινο και παντού τριγύρω καθαρόαιμα. Τί γιρεύει το TZR εκεί; Το βάζεις στην πίστα και κάνεις κανένα πηδηματάκι να γουστάρει;

extreme13
18/01/2005, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1. Πολύ ωραίο! Φαίνεται αρκετά τσαμπουκαλεμένο για 125.

2. Το ΚΧ της φωτό δίπλα στο δικό σου πού στηρίζεται; Αιωρείται στον αέρα;;;

3. Το τοπίο είναι χωμάτινο και παντού τριγύρω καθαρόαιμα. Τί γιρεύει το TZR εκεί; Το βάζεις στην πίστα και κάνεις κανένα πηδηματάκι να γουστάρει;



1. den einai 125:confused: ! einai 250:D

2. exei stirigma! den fenete omws giati kaliptete apo ton empros troxo!

3. olh h parea mou exei motocross! (den xeroun apo mhxanakia):beer: :beer:

xxxristos
19/01/2005, 15:53
ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΟΜΩΣ

ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΥΛΙΝΔΡΟ

ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ 125 cc

ΜΥΣΤΗΡΙΟ Ε;

DUKASII
19/01/2005, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΟΜΩΣ

ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΥΛΙΝΔΡΟ

ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ 125 cc

ΜΥΣΤΗΡΙΟ Ε;

απο την άλλη μερια εχει άλλη μια εξατμιση η οποια δεν ειναι και στο ιδιο υψος για αυτο και δεν τη βλεπεις!

xxxristos
19/01/2005, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
απο την άλλη μερια εχει άλλη μια εξατμιση η οποια δεν ειναι και στο ιδιο υψος για αυτο και δεν τη βλεπεις!

Ισα ίσα που επειδή δεν είναι στο ίδιο ύψος έπρεπε να φαίνεται έστω και λίγο!

DUKASII
19/01/2005, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Ισα ίσα που επειδή δεν είναι στο ίδιο ύψος έπρεπε να φαίνεται έστω και λίγο!

λεω οτι δεν ειναι στο ιδιο υψος εννοω οτι δε βγαινει μεχρι εκει που βγενει το δεξι τελικο!
το υψος τους απο το εδαφος ειναι σαφως ιδιο!

δηλαδη μιλαμε για το μηκος!

DUKASII
19/01/2005, 16:21
να τελειωνουμε
..


7661

DUKASII
19/01/2005, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
να τελειωνουμε
.. ..


7662

sotpag
19/01/2005, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Πραγματικά ρε φίλε μη με παρεξηγήσεις αλλά βλέπω πως υπάρχει μια νοοτροπία εντονης αμφισβήτησης της δουλειάς των άλλων εννοείται!.......
............ Ελπίζω να έλυσα και την παρεξήγηση με τα μαχαίρια...


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Χρήστος


Λοιπόν πρώτα πρώτα δεν βλέπω κάποια μεγάλη αμφισβήτηση εδώ, μάλλον μια προσπάθεια να δείξουμε ότι κάτι ξέρουμε.

Από την άλλη δεν υπάρχει παρεξήγηση αλλά όπως λες και εσύ δεν μου αρέσει να ακούω άσχετες θεωρίες όταν γνωρίζω κάποια πράγματα ΚΥΡΙΟΣ από τεχνικής πλευράς. Δεν σε αμφισβητώ και όπως έγραψα και σε κάποιο άλλο ποστ είναι μαγκιά να τα κάνεις όλα αυτά στη Μυτιλήνη κτλ. Με βάση τα παραπάνω σου έθεσα μερικά ερωτήματα κυρίως για να σου δείξω την διαφορά θεωρίας με πράξη και θα μπορούσα να γράψω και άλλα τόσα αλλά το θέμα δεν είναι να σου κάνω τον έξυπνο.
Πολλοί λέμε το ίδιο πράγμα διαφορετικά (argon κτλ) αλλά ξέρουμε τι θέλουμε να πούμε.
Το άσχημο είναι όταν μπερδεύονται οι έννοιες και βγαίνει μια μαλακία.
Το θέμα είναι πως οι περισσότεροι σταματούν στη θεωρία και εδώ είναι η διαφορά.
στην πράξη γιατί στο μυαλό όλα γίνονται, αλλά όταν θα τα βάλεις κάτω θα δεις πως γίνετε, (ο μηχανουργός πρέπει να είναι πολύ μάγκας και να διαθέτει και τα κατάλληλα μηχανήματα) για να δουλέψει σε Κάρτερ (δεν ξέρω αυτόν που συνεργάστηκες) και για να κόλλησης με argon σε καρτερ κτλ που θέλουν καθαρή δουλεία δεν είναι εύκολο από σιδεράδες, γι' αυτό και για άλλα πολλά τεχνικά- κατασκευαστικά έχω διαφωνίες.
Έχω φτιάξει πολλές κατασκευές του είδους για άλλους (καρτερ σασμαν αγ. Αυτοκινήτων διαφορικά κτλ)

Τα καρβίδια δεν είναι από διαμάντι γίνονται από κράματα κοβαλτίου βολβραμιου τιτανίου κ.α. σε σκόνη συμπιεσμένη σε υψηλή θερμοκρασία (λεπτοπυροσυσωματοση) και μπορείς να τα τροχίσεις με καλύτερα πολλές φορές αποτελέσματα.

Τέλος ευχαριστώ για την πρόσκληση αν και το καλοκαίρι αν τα καταφέρω θα σας στείλω χαιρετίσματα από την Ισπανία….

Και να συνεχίσεις όσο έχεις όρεξη και χρόνο.


Φιλικά Σωτήρης.

extreme13
19/01/2005, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΟΜΩΣ

ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΥΛΙΝΔΡΟ

ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ 125 cc

ΜΥΣΤΗΡΙΟ Ε;



den einai 125!:nono:
...oute kai to sistima eksagwghs einai 2se1!:D


7663

extreme13
19/01/2005, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από extreme13
den einai 125!:nono:
...oute kai to sistima eksagwghs einai 2se1!:D

oi extmiseis exoun to idio mhkos! o logos pou h exatmiseis einai asimetres, einai h topothetish twn kilindrwn! to moter einai V kai h mia extmish einai topothetimenh pio mprosta!
ayto gia osous nomizan pws h mia exatmish einai mikroterh ths allhs!:winka: :winka:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

karelis
19/01/2005, 20:20
ευχαριστουμε για την διευκρηνηση!!!!!!!!!!!!!!!!!





κ.α.ρ.ε.λ.η.ς:winka: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:


7665

Μικρή Λουλού
19/01/2005, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1. Πολύ ωραίο! Φαίνεται αρκετά τσαμπουκαλεμένο για 125.

2. Το ΚΧ της φωτό δίπλα στο δικό σου πού στηρίζεται; Αιωρείται στον αέρα;;;

3. Το τοπίο είναι χωμάτινο και παντού τριγύρω καθαρόαιμα. Τί γιρεύει το TZR εκεί; Το βάζεις στην πίστα και κάνεις κανένα πηδηματάκι να γουστάρει;




ΜΗ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΗ(ΑΡΓΚΟΝ,ΗΛΕΚΤΡΟΚΟΛΛΗΣΗ,ΟΞΥΓΟΝΟ..) ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ..
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

:beer:

xxxristos
19/01/2005, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΜΗ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΛΗΣΗ(ΑΡΓΚΟΝ,ΗΛΕΚΤΡΟΚΟΛΛΗΣΗ,ΟΞΥΓΟΝΟ..) ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ..
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

:beer:

Όχι δεν το παρεξηγώ τίποτα, ειδικά όταν προέρχεται από κάποιο ΣΟΒΑΡΟ άτομο όπως εσύ. Μπορεί να μη σε ξέρω αλλά διαβάζω όλα τα πόστ και καταλαβαίνω τι άτομο είναι ο καθένας!!! :beer:

xxxristos
19/01/2005, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
Λοιπόν πρώτα πρώτα δεν βλέπω κάποια μεγάλη αμφισβήτηση εδώ, μάλλον μια προσπάθεια να δείξουμε ότι κάτι ξέρουμε.

Από την άλλη δεν υπάρχει παρεξήγηση αλλά όπως λες και εσύ δεν μου αρέσει να ακούω άσχετες θεωρίες όταν γνωρίζω κάποια πράγματα ΚΥΡΙΟΣ από τεχνικής πλευράς. Δεν σε αμφισβητώ και όπως έγραψα και σε κάποιο άλλο ποστ είναι μαγκιά να τα κάνεις όλα αυτά στη Μυτιλήνη κτλ. Με βάση τα παραπάνω σου έθεσα μερικά ερωτήματα κυρίως για να σου δείξω την διαφορά θεωρίας με πράξη και θα μπορούσα να γράψω και άλλα τόσα αλλά το θέμα δεν είναι να σου κάνω τον έξυπνο.
Πολλοί λέμε το ίδιο πράγμα διαφορετικά (argon κτλ) αλλά ξέρουμε τι θέλουμε να πούμε.
Το άσχημο είναι όταν μπερδεύονται οι έννοιες και βγαίνει μια μαλακία.
Το θέμα είναι πως οι περισσότεροι σταματούν στη θεωρία και εδώ είναι η διαφορά.
στην πράξη γιατί στο μυαλό όλα γίνονται, αλλά όταν θα τα βάλεις κάτω θα δεις πως γίνετε, (ο μηχανουργός πρέπει να είναι πολύ μάγκας και να διαθέτει και τα κατάλληλα μηχανήματα) για να δουλέψει σε Κάρτερ (δεν ξέρω αυτόν που συνεργάστηκες) και για να κόλλησης με argon σε καρτερ κτλ που θέλουν καθαρή δουλεία δεν είναι εύκολο από σιδεράδες, γι' αυτό και για άλλα πολλά τεχνικά- κατασκευαστικά έχω διαφωνίες.
Έχω φτιάξει πολλές κατασκευές του είδους για άλλους (καρτερ σασμαν αγ. Αυτοκινήτων διαφορικά κτλ)

Τα καρβίδια δεν είναι από διαμάντι γίνονται από κράματα κοβαλτίου βολβραμιου τιτανίου κ.α. σε σκόνη συμπιεσμένη σε υψηλή θερμοκρασία (λεπτοπυροσυσωματοση) και μπορείς να τα τροχίσεις με καλύτερα πολλές φορές αποτελέσματα.

Τέλος ευχαριστώ για την πρόσκληση αν και το καλοκαίρι αν τα καταφέρω θα σας στείλω χαιρετίσματα από την Ισπανία….

Και να συνεχίσεις όσο έχεις όρεξη και χρόνο.


Φιλικά Σωτήρης.


Δε μπορώ να καταλάβω γιατί αναλώνεσαι σε τέτοιες λεπτομέριες.
Τα καρβίδια δεν τροχίζονται. Είναι πλακίδια που έχουν σχήμα ορθογώνιου παραλληλόγραμου με μια τρύπα στη μέση για να βιδώνουν πάνω στο σώμα του μαχαιριού. Έχουν 8 κοπτικές ακμές. Άν μια χαλάσει, χρησιμοποιείς μια άλλη, κ.ο.κ μέχρι να χαλάσουν όλες, οπότε πετάς το πλακίδιο και χρησιμοποιείς άλλο.

Επειδή έχει μήκος πλευράς περίπου 5 χιλιοστά είναι εκ των πραγμάτων απίθανο να το τροχίσεις, χωρίς αυτός να είναι ο βασικός λόγος που δεν τροχίζεται. Το πλακίδιο είναι αποσπώμενο από το σώμα του μαχαιριού ΑΚΡΙΒΩΣ για τον λόγο οτι δεν τροχίζεται (για να μη πετάς και το σώμα μαζί με το μαχαίρι)!

Όποιος το αμφισβητεί αυτό μπορεί να ανατρέξει σε κάποιο μηχανολογικό βιβλίο (προτείνω το "Εργαλειομηχανές" του Μπουζάκη). Μάλλον το μπέρδεψες με τα μαχαίρια κοβαλτίου τα οποία είναι ολόσωμα (το μαχαίρι είναι πρεσσαριστό μέσα στο σώμα του μαχαιριού και δε βγαίνει με τίποτα. Αυτό ναι, τροχίζεται!

Πέρα από το επίπονο στάδιο της μελέτης και του σχεδιασμού, η πράξη της μετατροπής του κάρτερ δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολη. Τις κολλήσεις τις έκανα εγώ ο ίδιος. Δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο από πλευράς δυσκολίας. Άν έχεις μια στοιχειώδη εμπειρία από πλευράς συγκόλησης αλουμινίου (μίλησα για αλουμινά όχι για σιδερά που ανέφερες) είναι απλό. Απλά τα καπάκια χρειάστηκαν πλανιάρισμα μετά γιατί έστω και το ελάχιστο πετσικάρισμα του αλουμινίου κατά την κόλληση είναι αναπόφευκτο.

Άσε τις Ισπανίες και τις μαλακίες αυτές! Το καλοκαίρι θέλει νησί! Έλα που σου λέω δε πρόκειται να περάσεις άσχημα! Θα σου δώσω και ένα πλακίδιο να μου το τροχίσεις :beer:

Κι εγώ σε νησί μένω τώρα (Αγγλία) αλλά το καλοκαίρι πάλι σε νησί θέλω να πάω (Μυτιλήνη).

sotpag
20/01/2005, 00:02
Άσε τις Ισπανίες και τις μαλακίες αυτές! Το καλοκαίρι θέλει νησί! Έλα που σου λέω δε πρόκειται να περάσεις άσχημα! Θα σου δώσω και ένα πλακίδιο να μου το τροχίσεις :beer:

Κι εγώ σε νησί μένω τώρα (Αγγλία) αλλά το καλοκαίρι πάλι σε νησί θέλω να πάω (Μυτιλήνη). [/B][/QUOTE]


λοιπον θα τα πουμε καποια φορα απο κοντα, γιατι ετσι δεν βγαζουμε ακρη.

ενα μονο, η πιο συνηθησμενη μορφη καρβιδιων (βιντια) ειναι τριγωνικη και τροχιζονται....

αυτη ειναι η δουλεια μου.....θα σου στειλω και φωτο


7666

sotpag
20/01/2005, 00:08
στην επανω φωτο μονο ο δεξιος αξονα ειναι εργοστασιακος

σε αυτη εχω φτιαξει το "πλανητικο"


7668