PDA

View Full Version : Περι Pciii ο λογος.



Ληστης
08/06/2008, 12:17
Λοιπον, εχω ξεκινησει εδω και λιγο καιρο να βρω κατι για να ρυθμισω το μιγμα στη μηχανη μου μετα απο αλλαγη εξατμισης και φιλτρου.
Εψαξα για PCIII και μου ειπανε τελικα οτι δεν βγαινει για το μοντελο μου.
Ειχε προηγηθει μια συζητηση με το καταστημα αφου δεν αναφερετε συγκεκριμενο μοντελο PCIII για το Bandit 650s 2007 αν ταιριαζει απο GSX650F που ειναι η ιδια μηχανη με διαφορετικο κουστουμι, και μου ειπανε θα το κοιταξουν γιατι μπορει να εχει διαφορετικο εγκεφαλο το 2007 απο το 2008 μοντελο.
Και ερωτω, τι σημασια εχει ο εγκεφαλος αφου το PCIII ειναι ανεξαρτητο απο αυτον και σημασια εχει μονο να ειναι η σωστη καλωδιωση, και απο εκει και περα να φτιαξεις ενα χαρτη για το συγκεκριμενο μηχανακι;
Εστειλα και ενα email στην Αμερικη και μου απαντησανε οτι δεν εχουν ασχοληθει με το συγκεκριμενο μοντελο, αλλα προτειναν -απο οτι εχουν πληροφοριθει χωρις να το εχουν εξακριβωσει-οτι ταιριαζει ενα μοντελο 316-411 το οποιο μπαινει στο GSX600R 04-05 το οποιο ειναι ιδιο με το 316-410 μοντελο απο το οποιο εχει βγει και το 340-411 που ειναι για το GSX650F.
Τελικα τι γινετε;Μηπως στο καταστημα εδω απλα δεν θελανε να φτιαξουν χαρτη απο τη αρχη και θελανε να βασιστουνε σε υπαρχον χαρτη και ηταν δικαιολογια οτι δεν υπαρχει;

banditgr
14/06/2008, 14:30
isos apla den thelan na se valoun na pliroseis 300e+ gia kati pou den itan sigouroi an mpenei kan.
Pantos an exei allo moto idio moter pezei na douleyei,an teriazoun oi fises.
Px. sto cbr 929 mou xrisimopoio pc gia 954.To 929 me to 954 den exoun idia ilektroniki,parola ayta to pc teriazei apolita apo to ena sto allo.An kai polounte me diaforetiko part no. i moni tous diafora einai sto orio ton strofon (500rpm pano gia 954) opou poli eykola fortono to base map gia 954 kai kano apla paste ton xarti tou 929.Douleyei e3akrivomena 100% sosta.