PDA

View Full Version : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ



PAO13
10/06/2008, 18:20
ΠΗΡΑ ΕΝΑ GPS ΑΠΟ ΣΚΥΔΡΑ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΛΟ..ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟ CD ΤΟΥ USB ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ 1 ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΕΚΤΕΛΩΝΙΖΕΙ ....ΤΟ ΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ 1 ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΑ ΠΙΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?

tdm900rules
17/06/2008, 17:15
1 on allazeis omada;) ;)
2ον αν εχεις κρατησει τις αποδιξεις υπαρχει ελπιδα αλιως....

Locksmith
18/06/2008, 02:04
Ε μα καλά κι εσύ τι πήγες και το στειλες χωρίς να επικοινωνήσεις μ αυτούς πρώτα; Όπως και νάχει το θέμα, πριν κάνεις γενικά οτιδήποτε, προσπάθησε με ήρεμο τόνο να επικοινωνήσεις ξανά μαζί τους (ε-μαιλ) και ρώτα τους τι έγινε τελικά με το θέμα. Αποδείξεις έχεις; Χρειάζεσαι απόδειξη αγοράς της συσκευής και ταχυδρομική απόδειξη αποστολής πίσω σ αυτούς. Αν δεν τα χεις αυτά, κοίτα να βρεις τα προσωπικά τους στοιχεία και να επικοινωνήσεις και μέσω τηλεφώνου... αλλά εκεί να ξέρεις ότι δεν έχεις και πολλά περιθώρια διαπραγματεύσεων χωρίς χαρτιά. Αν σε ρωτήσουν όμως, πες ότι τα έχεις. Επίσης ακόμα κι αν δε σου στείλουν το CD όταν και ΑΝ παραλάβεις ξανά τη συσκευή, μπορείς να βρεις το πρόγραμμα εγκατάστασης κι απ το internet αν ψάξεις καλά και μπεις και σε εξειδικευμένα forums για GPS -μια καλή αρχή είναι και το website της κατασκευάστριας εταιρίας-. Από ποια χώρα είναι ο αγοραστής; Με τι τρόπο έστειλες τα χρήματα;

PAO13
18/06/2008, 18:54
αποδειξεις εχω ...τα λεφτα τα πληρωσα αντικαταβολη...απλως θελω τα λεφτα πισω γιατι απ οτι φαινεται ειναι ερασιτεχνες οι ανθρωποι και οχι επαγγελματιες....στην τελικη θ ανεβω σκυδρα αμα με πιασουν τα δαιμονια και θα τον κανω ασηκωτο ...6 μηνες μ αναβολη ...τουλαχιστον θα μαθει οτι οταν εχεις μαγαζι δεν κοροιδευεις τον κοσμο...

Locksmith
19/06/2008, 13:43
Μπορεί να σου κάνει μήνυση και να τρέχεις μετά... Εφ'όσον έχεις αποδείξεις (σημασία έχει να κράτησες κι αυτή που του το στειλες πίσω), τότε μπορείς να του κάνεις μεγαλύτερη "ζημιά" στο δικαστήριο. Αν πάλι θέλεις, μπορείς να τον εκφοβήσεις αλλά μην απλώσεις χέρι επάνω του. Τουλάχιστον πρώτος! :lol: Πάρε τους τηλ. και αν κάνουν τους κινέζους, στείλε με το δικηγόρο σου μια εξώδικο. Ο ίδιος θα ξέρει καλύτερα να σου πει ακριβώς. Και ξεκίνα δυσφήμηση!!! Το μεγαλύτερο όπλο που μας έχει μείνει! :(

Γαμώ τον Τ[...]ΡΖΗ που μου χει το μηχανάκι μέσα εδώ και τρεις μήνες και με κοροιδεύει ο αλήτης... και τέτοια!