PDA

View Full Version : GSX-R 1000K7 και em-pro



hardworker
12/06/2008, 18:15
Καλησπερα σε ολους τους φιλους.Ειμαι καινουργιος στο furum.Ψαχνω καλη παρεα να τα λεμε στο ιντερνετ και γιατι οχι στο δρομο.Εχω ενα GSX-R 1000 K7 και ενα GSR 600A K7.Στο GSX-R εχω βαλει εγκεφαλο yoshimura (em-pro,blind kit και short harness) και εχει σταματησει να δουλευει το βεντιλατερ.Ειναι φυσιολογικο;Επισης στο δυναμομετρο η μηχανη δινει τωρα 158,5 και στα τρια modes (A,B,C);;;;;!Δυστυχως το cd με τις οδηγειες δεν δουλευει καλα.

GIXXERAKIAS
12/06/2008, 18:30
Λογικα το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο οταν λες φιλε μου οτι δεν λειτουργουν τα abc modes ειναι οτι ειναι φυσιολογικο γιατι μαλλον ο καινουργιος εγκεφαλος καταργει αυτες τις λειτουργιες.(δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν εφοσον το ζητουμενο ηταν παραπανω δυναμη:winka: )

Τωρα για το βεντιλατερ ισως καποιος σενσορας που δεν εχει κουμπωσει σωστα κατα την εγκατασταση του yoshimura εγκεφαλου η η φισα που πηγαινει στον βεντιλατερ κατα το λυσιμο δεν εχει τοποθετηθει σωστα,θελει ψαξιμο γενικα εκει.Μπορεις να δεις και αν δινει ρευμα με ενα πολυμετρο μηπως εχει καποιο προβλημα το βεντιλατερ.

Το cd με τις οδηγιες δεν μπορεις να το βρεις καπου δικτυακα να το κατεβασεις??:confused:

gixxerpap
12/06/2008, 18:41
γιατι, το φως του πισω φρενου δουλευει??? αντε να σε δω ποιος θα στο χαρτογραφησει τωρα ....

καλως ηρθες!!!:beer: :beer: :beer:

(δε σου είπανε ότι δε θα δουλευει το βαντιλατερ με το em-pro ε?)

GIXXERAKIAS
12/06/2008, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
γιατι, το φως του πισω φρενου δουλευει??? αντε να σε δω ποιος θα στο χαρτογραφησει τωρα ....

καλως ηρθες!!!:beer: :beer: :beer:

(δε σου είπανε ότι δε θα δουλευει το βαντιλατερ με το em-pro ε?)

Ρε Γιωργη??Καταργουνται αυτες οι λειτουργιες για τοφρενο και το βεντιλατερ με αυτον τον εγκεφαλο??Και καλα ρευματα αχρηστα και ολα στο μοτερ??:confused:

Ενταξει για το φρενο,αλλα το βεντιλατερ??Διακοπτης οπως στα παλια μοτορια οποτε ανεβαινε η θερμοκρασια??:hypnotize

akis_1
12/06/2008, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από hardworker
Καλησπερα σε ολους τους φιλους.Ειμαι καινουργιος στο furum.Ψαχνω καλη παρεα να τα λεμε στο ιντερνετ και γιατι οχι στο δρομο.Εχω ενα GSX-R 1000 K7 και ενα GSR 600A K7.Στο GSX-R εχω βαλει εγκεφαλο yoshimura (em-pro,blind kit και short harness) και εχει σταματησει να δουλευει το βεντιλατερ.Ειναι φυσιολογικο;Επισης στο δυναμομετρο η μηχανη δινει τωρα 158,5 και στα τρια modes (A,B,C);;;;;!Δυστυχως το cd με τις οδηγειες δεν δουλευει καλα.

Φιλε μου ελενξε στο σαιτ της Yoshimura εχει βγαλει updates για ορισμενα version επιδη το version του cd δεν συνεργαζοταν καλα.Α εκτος απο em-pro τι αλλο εχεις επανω?

anco
12/06/2008, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από hardworker
Καλησπερα σε ολους τους φιλους.Ειμαι καινουργιος στο furum.Ψαχνω καλη παρεα να τα λεμε στο ιντερνετ και γιατι οχι στο δρομο.Εχω ενα GSX-R 1000 K7 και ενα GSR 600A K7.Στο GSX-R εχω βαλει εγκεφαλο yoshimura (em-pro,blind kit και short harness) και εχει σταματησει να δουλευει το βεντιλατερ.Ειναι φυσιολογικο;Επισης στο δυναμομετρο η μηχανη δινει τωρα 158,5 και στα τρια modes (A,B,C);;;;;!Δυστυχως το cd με τις οδηγειες δεν δουλευει καλα.

Αν δεν εχει η Yoshimura πλεξουδα υποδοχη για το βεντιλατερ (πολυ πιθανον αφου ειναι για πιστα)

Τοτε πρεπει να τραβηξεις συνδεση και να το αναβεις με διακοπτη.

Το Εm-Pro εχει 2 χαρτογραφησεις να αποθηκευσει μονο.....

Αν δεν κανω λαθος εχει αλλο κιτακι με κουμπια για να αλαζεις χαρτες.

Απο θεμα προγραμματισμου εχει στο site της Yoshimura ετοιμους αναλογα με το τι βενζινα θα εχεις και τι φορας απο το κιτ.

http://www.yoshimura-jp.com/en/kitparts/empro.html

Τα καλα του Εm-Pro ειναι

Αυξηση του κοφτη

Quick shifter

Χαρτες

Καταργηση τελικης

reinmeister
13/06/2008, 01:11
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hardworker
13/06/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Λογικα το πρωτο που μου ερχεται στο μυαλο οταν λες φιλε μου οτι δεν λειτουργουν τα abc modes ειναι οτι ειναι φυσιολογικο γιατι μαλλον ο καινουργιος εγκεφαλος καταργει αυτες τις λειτουργιες.(δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν εφοσον το ζητουμενο ηταν παραπανω δυναμη:winka: )

Τωρα για το βεντιλατερ ισως καποιος σενσορας που δεν εχει κουμπωσει σωστα κατα την εγκατασταση του yoshimura εγκεφαλου η η φισα που πηγαινει στον βεντιλατερ κατα το λυσιμο δεν εχει τοποθετηθει σωστα,θελει ψαξιμο γενικα εκει.Μπορεις να δεις και αν δινει ρευμα με ενα πολυμετρο μηπως εχει καποιο προβλημα το βεντιλατερ.

Το cd με τις οδηγιες δεν μπορεις να το βρεις καπου δικτυακα να το κατεβασεις??:confused:


Το μηχανακι εχει μονο φιλτρο αερα BMC.Ολα τα ηλεκτρικα λειτουργουν κανονικα.
Η επιλογη δυο χαρτογραφησεων ισχυει μονο σε συνδιασμο με την αγωνιστικη πλεξουδα.Τοτε οδιακοπτης των αλαρμ αλαζει λειτουργια σε διακοπτη επιλογης χαρτων.Επισης με τον διακοπτη των φλας ενεργοποιεις τον περιοριστη ταχυτητας για τα πιτς.....Στο cd με τις οδηγειες λεει οτι ο διακοπτης a,b,c, παραμενει ενεργος (ακομα και με την μαμα πλεξουδα0 και ενεργοποιει το safety mode που σχετιζεται με την προσφυση του τροχου.Στο cd δινει δυο σχεδιαγραμματα για το πως λειτουργει ο διακοπτης πριν και μετα την τοποθετηση.Δυστυχως το cd δεν λειτουργει καλα και δεν βλεπω την εικονα με το ''μετα''.Εχω στηλει e-mail στην yoshimura.....

VFR781
24/09/2008, 00:21
oles oi leitoyrgies toy empro mporoyn na energopoihthoyn me thn mama pleksoyda.
an theleis kati mporo na vohthiso.
To ventilater thelei diakopth. Sto k7 yparxei h dynatothta gia ena stoixeiodes traction control.

stavrosrodo
01/04/2009, 22:14
παιδια και εγω προσφατα αγορασα τον empro για το κ6 1000.
ολα λειτουργουν κανονικα εκτος του βεντιλατερ που θα το κανω με ενα ρελε να περνει μπρος παλι αυτοματα αλλα κατευθειαν απο την φουσκα.
αυτο που δεν μπορω να βρω ειναι που μπριζωνει η μπριζα του πλαγιου,στη μαμα πλεξουδα,για να ανοιξει η εντολη του shifter.
μπορει να βοηθησει κανεις?καμια φωτο?