PDA

View Full Version : Meta Ta 20.000 Xlm ΛΕΝΕ...



mai_tai
12/07/2008, 17:35
...Βαραει ο πειρος του εμβολου στα ΧΤΧ μας...:confused: ισχυει ρε παλικαρια?ας απαντησουν οι ταξιδιαρηδες παρακαλω..- και αν ισχυει-τον εχετε αλλαξει η τον αφηνετε οσο παει και μετα επισκευη...:sad:

trigger
13/07/2008, 00:52
Έχω φτάσει 24.000 και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο ούτε μου έχουν πεί τίποτα στο συνεργείο... πρώτη φορά το ακούω :)

mai_tai
13/07/2008, 07:46
Για να στο πουν στο συνεργειο...λιγακι δυσκολο οτι πασχουνε απο ποιρο εμβολου ολα τα ΧΤ...-παντως τα παλια τα αεροψυκτα ηταν απο τα πιο συνηθισμενα τους προβληματα-τωρα ισως φιλε ΤRIGGER να μην του τα χωνεις γερα..και ισως καθυστερησει το προβλημα-μακαρι παντως να ισχυει το αντιθετο ..:bawl:

trigger
13/07/2008, 12:01
Tα περισσότερα χιλιόμετρα έχουν γίνει σε ταξίδια με τέρμα το γκάζι για πολλή ώρα. Το οτι γινόταν στα παλια δεν παίζει κανένα ρόλο μιας και είναι άλλος κινητήρας.Για το συνεργείο, σου το είπα γιατί είναι φίλος αυτός που το έχει και μιλάμε συνεχώς για αυτά που εμφανίζουν τα ΧΤ χωρίς να έχει κανένα ενδοιασμό :winka:

apsogos
13/07/2008, 12:38
παντως εγω που εχω το xt 600 ποτε δεν εχω ακουσει κανενα παραπονο για καποιο τετοιο, προβλημα και μαλιστα εχω διαβασει σε απειρα forums... παιδια τι να σας πω για ψαξτε το λιγο καλυτερα...ο 1ος που το ανεφερε ποιος του το ειπε? και αυτο που του το ειπε...ειναι αξιοπιστος ? ας ξεκινησουμε απο εκει!

mourgakos
13/07/2008, 16:01
75 000 χλμ...και ακομα δεν εχει κανει κιχ το μοτερ....το 600
τι πειρος ...σε κανα χραπαχρουπακια με κρυα μοτερ μπορει..

katsavidi2005
13/07/2008, 20:21
Εχει κανει 36000χλμ και δεν εχει βγαλει το παραμικρο.Εκτος απο το γαμ345νο tps

Bavarian
13/07/2008, 21:23
Είναι γνωστό της πάση ότι μετά τα 20.000 χλμ κατεβαίνουν εξωγήινοι από τον πλανήτη Γ Τ Π Κ αφού παίρνουν σήμα από ένα μικροπομπό τοποθετημένο στον πίρο του εμβόλου του ΧΤ και τον χαλάνε :lol: αυτό εννίοτε συμβαίνει και σε άλλες μοτοσυκλέτες.




Ελεος ρε παιδιά τι μαλακίες λέει ο κάθε παπάρας μάστορας...έλεος.:(

mai_tai
13/07/2008, 22:40
ρε παιδια απο την ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ μου τοπε μαστορας...-οτι μουπε σας λεω- :eek: μην εχουμε και το ανχος του κουδουνισματος-ας το γκαζονουμε αφοβα τοτε..:beer:

Bavarian
13/07/2008, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
ρε παιδια απο την ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ μου τοπε μαστορας...-οτι μουπε σας λεω- :eek: μην εχουμε και το ανχος του κουδουνισματος-ας το γκαζονουμε αφοβα τοτε..:beer:



Φίλε μου δεν φταίς εσύ σε καμμία περίπτωση.Εσύ έχεις το δικαίωμα της άγνοιας αφού δεν είσαι μηχανικός όμως αυτός ο καραγκιόζης που δουλεύει και τρώει και ψωμάκι εκεί μέσα δεν έχει δικαιωμα να λέει παπαριές και να επηρεάζει ή και να φοβίζει τους πελάτες της εταιρείας που δεν έχουν μηχανολογικές γνώσεις.Εντάξει να δεχτώ ότι ίσως να υπάρξει τέτοια βλάβη λόγω αστοχίας υλικού το καταλαβαίνω αλλά η φοβία που περνάει ο εν λόγω κύριος στον απονήρευτο πελάτη είναι απαράδεκτη...


Για την ιστορία ο πίρος του εμβόλου και του κάθε εμβόλου περνάει τέτοια κατεργασία και τέστ που είναι ανθεκτικός σε όλες τις πιθανές ταλαιπωρίες που θα περάσει...για πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα.

:beer:

SpineshankD
20/07/2008, 22:49
33.000 χλμ τα μισα σε ταξιδια και ουτε τον εχω αλλαξει αλλα ουτε γνωριζα για το "προβλημα" του!
δεν ξερω,μαλλον δεν στα ειπαν καλα!:wave2:

gemis XTX
14/08/2008, 17:26
kalispera paides!! exo kai to xtx tou 04 me 21000km kai akouo ton kinhthra na xtypaei parapoly h mpiela einai h o aksonas opos leei kai o filos mai-tai stis 20000 to ekana geniko servis me rithmisma balbides kai anti na ginei koukli xtypaei san xazo...

dirtbird
14/08/2008, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gemis XTX
..... h mpiela einai h o aksonas...

allakse tou ena koronopinio kai tha strosei.....;)

gemis XTX
16/08/2008, 21:05
file bird ti einai to koronopinio?