PDA

View Full Version : ΝΙΚΕΛΩΜΑΤΑ



apsogos
19/07/2008, 18:13
καλησπερα και παλι με ενα νεο θεμα...ελπιζω να μην εχει ξανασυζητηθει!
σκεφτομαι να κανω νικελ τις ζαντες μου μαζι με τις ακτινες του xt μου.
εχετε να μου προτεινεται καποιον καλο..εγω εκανα μια ερευνα...τι παιζει απο τιμες ?ενα εργοστασιο στον ταυρο, μου ζητησε 140 ευρω και να του τις παω στο χερι...πολλα μου φαινονται...θα κρατησει πανω τους? η θα χεφτισει? βρηκα και τους chromegenesis οι οποιοι λενε εγγυηση εφ'ορου ζωης..δεν εχω παρει τιμη απ αυτους..ακομη...
σκεφτομουν και το νικελωμα για τα καπακια του μοτερ...αλλα πιστευω οτι κλεινουν οι ποροι..και δεν το ρισκαρω με τις θερμοκρασιες!πειτε γνωμες! φιλια

ares_tz
19/07/2008, 19:19
Προσωπικά αγόρασα μια γερμανική αλοιφή Autosol - Metal Polish η οποία αναγράφει το παρακάτω

'Αλοιφή που καθαρίζει, γυαλίζει και προστατεύει όλες τις μεταλλικές επιφάνειες όπως αλουμίνιο,
χαλκό, μπρούτζο΄ Μπορώ να κάνω μόνος μου την εργασία αυτή..

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς κάνουν οι chromogenesis...ούτε καν ξέρω που βρίσκονται..


:wacko:

apsogos
19/07/2008, 20:19
1.φιλε arez το θεμα το ανοιξα για νικελωματα(δηλαδη βουτηγμα του συγκεκριμενου-επιθυμητου αξεσουαρ σε νικελ)....εσυ ανεφερεσαι σε γυαλισμα.... κατανοητο...αλλα το αποτελεσμα διαφερει!αισθητα
2.για το ποιοι ειναι οι chromegenesis δες στην σελιδα: www.chromegenesis.gr

ares_tz
30/07/2008, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από apsogos
[/B]Βρηκα και τους chromegenesis οι οποιοι λενε εγγυηση εφ'ορου ζωης..δεν εχω παρει τιμη απ αυτους..σκεφτομουν και το νικελωμα για τα καπακια του μοτερ...αλλα πιστευω οτι κλεινουν οι ποροι..και δεν το ρισκαρω με τις θερμοκρασιες!πειτε γνωμες! φιλια [/B]

Τελικά πήρες προσφορά από αυτούς για το νικέλωμα της μοτό XT?
Εάν ναι, περιμένω να μπου πεις...

:smilea:

apsogos
30/07/2008, 15:17
Λοιπον ακούστε....για νικελωμα ζαντων μου ζητησαν 100 λιγα ευρω,αλλα πηρα αλοιφη wenol γυαλισα ζαντες και εγιναν καλυτερες και απο βουτα σε νικελ.Για νικελωμα ψαλιδιου μου ζητανε 60 ευρω αλλα πρεπει να τους το παω στο χερι ..! αυτα!