PDA

View Full Version : Ρε παίδες για ρίξτε μια ματιά



alximistis
21/07/2008, 16:00
Ως γνωστών έχω ένα multi και το ετοιμάζω για ταξιδάκι στας ευρώπας. :)
Ως εδώ όλα καλά. Τα άσχημα ξεκινούν από εδώ!
Θέλω να αγοράσω σαμάρια για να το φορτώσω κλπ κλπ. Ηλία please ΜΗΝ πεταχτείς και πεις για βαλίτσες. :D
Πήγα λοιπόν το ψώνιο στην Ducati να δω τα μαμά. Και με άφησαν μαλάκα. Με το βάρος από τα σαμάρια λέει τα πλαστικά της ουράς θα ακουμπούν τις εξατμίσεις και θα λιώσουν!!!!!!! Όχι Ηλία δεν θέλω ν ακούσω για βαλίτσες! :D
Η λύση λέει είναι... ειδικές βάσεις οι οποίες μαζί με τα σαμάρια θα κοστίσουν... 350 ευρώ!!!!!!!
Κι εγώ ρωτώ ο άμοιρος.
Άλλες μοτοσικλέτες δεν έχουν πλαστικά πλαϊνά; Δεν αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα; Τι κάνουν αυτοί;;;
Του είπα για πυρίμαχα αυτοκόλλητα κλπ και μου είπε ότι θα βοηθήσουν στην αρχή αλλά μετά γεις σας.
ΔΕΝ δίνω 350 για βάσεις για σαμάρια μην τρελλαθούμε κιόλας. Ούτε βαλίτσες να ήταν!!!
Τώρα Ηλία μίλα. :lol: :lol:
καμιά βοήθεια παίδες;;;

Cpt. Haddock
21/07/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Τώρα Ηλία μίλα. :lol: :lol:

'Εχω βαρεθεί να στα λέω...


:D :D :D

Βάλε ΜΟΝΟ τα κάγκελα για τις πλαϊνές, βάλε της givi ή της kappa κάγκελα που είναι πιο φτηνα απο τα Ντουκ, και άσε τα σαμάρια να ακουμπούν επάνω.

Τα κάγκελα οταν γυρίσεις, τα βγάζεις

:beer: :beer: :beer:

Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ΔΕΝ θα πάρεις Ντουκάτι σαμάρια :rolleyes:

Cpt. Haddock
21/07/2008, 16:05
Απλά να ξέρεις οτι οι βαλίτσες έχουν τα άπειρα πλεονεκτήματα, ειδικά σε μακρινα ταξιδια και ειναι μια επένδυση που αξίζει τον κοπο να κάνεις...

Mit porden nicht avgen wafen λενε στο χωριό μου :winka:

latris mixanis
21/07/2008, 16:07
Ρε συ αχλιμιστη, γιατί να βάλεις τα μαμά??

Πήγαινε σε κάποια άλλη εταιρεία να δεις. Θα βρεις :)
Με τα καγκελάκια παίζει και δεν είναι πολύ ακριβά νομίζω κάπου στα 100? αν δε κάνω λάθος. (Δεν είναι όπως τα κάγκελα για τις σκληρές βαλίτσες)
Τα σαμάρια πάνε περίπου στα 100? -150? ανάλογα.

:wave2:

PortisHead
21/07/2008, 16:24
Γνωστο και κλασσικο προβλημα αυτο που σου ειπαν.
Θα σου πω εγω τι εκανα πάντα.
Βαζεις τα σαμάρια...φορτωμένα και βλεπεις πως ειναι.Αν ακουμπανε στις εξατμίσεις με εναν ιμάντα τα πιάνεις γυρω -γυρω και τα σφίγγεις (αρα ανασηκώνονται) εως ότου δεν ακουμαν στις εξατμίσεις.
Αν και μπορεις να παρεις ρυθμιζόμενα σαμαρια.

Απορια.....στο Multi..οι εξατμισεις ειναι απο κάτω....που θα ενοχλουν τα σαμάρια ????

PortisHead
21/07/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Γνωστο και κλασσικο προβλημα αυτο που σου ειπαν.
Θα σου πω εγω τι εκανα πάντα.
Βαζεις τα σαμάρια...φορτωμένα και βλεπεις πως ειναι.Αν ακουμπανε στις εξατμίσεις με εναν ιμάντα τα πιάνεις γυρω -γυρω και τα σφίγγεις (αρα ανασηκώνονται) εως ότου δεν ακουμαν στις εξατμίσεις.
Αν και μπορεις να παρεις ρυθμιζόμενα σαμαρια.

Απορια.....στο Multi..οι εξατμισεις ειναι απο κάτω....που θα ενοχλουν τα σαμάρια ????

Sorry...τωρα ξαναδιαβασα το προβλημα με τα πλαστικα...οποτε ακυρο :smilea:

filipp0s
21/07/2008, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
'Εχω βαρεθεί να στα λέω...


:D :D :D

Βάλε ΜΟΝΟ τα κάγκελα για τις πλαϊνές, βάλε της givi ή της kappa κάγκελα που είναι πιο φτηνα απο τα Ντουκ, και άσε τα σαμάρια να ακουμπούν επάνω.

Τα κάγκελα οταν γυρίσεις, τα βγάζεις

:beer: :beer: :beer:

Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ΔΕΝ θα πάρεις Ντουκάτι σαμάρια :rolleyes:


+1100 είναι η πιο φτηνή λύση! (βγάζει η kappa ή η Givi για multi :confused: )

εντιτ: Βγάζει :smilea:

Ταξιδευτής
21/07/2008, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
mpla mpla mpla mpla mpla mpla mpla mpla mpla krebati .....
mpla mpla mpla mpla mpla mpla mpla mpla mpla esoroyxa .....


Μπικινακι Ducati θα παρεις να ειναι ασορτι με τα σαμαρια Στελακη;;;; :lol: :lol: :lol:

alximistis
21/07/2008, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Μπικινακι Ducati θα παρεις να ειναι ασορτι με τα σαμαρια Στελακη;;;; :lol: :lol: :lol:



αυτό το μπλα μπλα μπλα που το βρήκες ρε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Μόνος σου τα φαντάζεσαι πάλι ρε; :D :lol: :lol:


ΥΓ Που έχει μπικίνι ρε; Από... περιέργεια ρωτάω... :D

Ταξιδευτής
21/07/2008, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

ΥΓ Που έχει μπικίνι ρε; Από... περιέργεια ρωτάω... :D



:lol: :lol: :lol: Eισαι ετοιμος! :D
Θα σου πηγαινει μουρλια!!! :lol:


137303

gixxerpap
21/07/2008, 18:11
μη με κάνεις να ξαναγράψω .... θα τσακωθούμε!

θα βάλεις κάγκελα για κανονικές βαλίτσες, ότι μάρκα θες, δε μας νοιάζει!
εκεί πάνω, θα στηρίξεις τα σαμάρια, που επίσης δε μας νοιάζει η μάρκα τους, αρκεί να έχουν καλό σύστημα αδιαβροχοποίησης, μιας και θα πατε στα εξωτερικά!

έτσι δε θα έχεις πρόβλημα, ούτε με τα πλαστικά σου ούτε με θερμοκρασίες απο τις εξατμίσεις!

ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΓΚΕΛΑ ΓΙΑ ΣΑΜΑΡΙΑ!!! ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΣΑΜΑΡΙΩΝ, ΚΑΙ ΛΥΓΙΖΟΥΝ ΠΡΟς ΤΑ ΜΕΣΑ!!!

DimChios
21/07/2008, 20:17
Παρε και βαλε βαλιτσες και μη μας σκοτιζεις τ@@δια!

Tpap
21/07/2008, 21:00
πιστεύω ότι έτσι ή αλλιώς θα βρείς μια λύση για το πού θά βάλεις τίς αποσκευές σου είτε σε βαλίτσες είτε σε σαμάρια...

αυτό πού θάπρεπε να σε απασχολεί είναι στο ταξίδι που θα κάνεις, πού θά βάλεις τόν κ@λο σου...

alximistis
22/07/2008, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
μη με κάνεις να ξαναγράψω .... θα τσακωθούμε!

θα βάλεις κάγκελα για κανονικές βαλίτσες, ότι μάρκα θες, δε μας νοιάζει!
εκεί πάνω, θα στηρίξεις τα σαμάρια, που επίσης δε μας νοιάζει η μάρκα τους, αρκεί να έχουν καλό σύστημα αδιαβροχοποίησης, μιας και θα πατε στα εξωτερικά!

έτσι δε θα έχεις πρόβλημα, ούτε με τα πλαστικά σου ούτε με θερμοκρασίες απο τις εξατμίσεις!

ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΓΚΕΛΑ ΓΙΑ ΣΑΜΑΡΙΑ!!! ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΣΑΜΑΡΙΩΝ, ΚΑΙ ΛΥΓΙΖΟΥΝ ΠΡΟς ΤΑ ΜΕΣΑ!!!


Όχι ρε φίλε... άμα είναι να τσακωθούμε... μην ξαναγράψεις. :D

Αλλά θα βάλω κάγκελα για σαμάρια!!!! :lol:


Το κωλαράκι μου εμένα μια χαρά θα βολευτεί φίλε trap. Άλλου δεν ξέρω πως θα νιώθει ψηλά και πίσω... ;) :lol: :lol:

devil's animal
30/07/2008, 16:04
στειλτα με το ΚΤΕΛ...
:wave2: :wave2:

filipp0s
30/07/2008, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
στειλτα με το ΚΤΕΛ...
:wave2: :wave2:

που ρε τριμλκ στην Ιταλια, στην Ελβετία ή στην Ολλανδία?


εχει δρομολογιο το κτελ και δεν το ξερα?

road spirit
30/07/2008, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
που ρε τριμλκ στην Ιταλια, στην Ελβετία ή στην Ολλανδία?


εχει δρομολογιο το κτελ και δεν το ξερα? το ΚΤΕΛ Ηρακλείου πάντως, έχει, μέσω μινωικών
:p

catmaster
30/07/2008, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
στειλτα με το ΚΤΕΛ...
:wave2: :wave2:


+ πολλά ....


η πάρε και ένα τρενάκι να ευχαριστηθείς ταξιδάκι σε τρείς - τέσσερις χώρες που θα δείς τοπία και μέρη απίστευτα ....

:D :D :D

devil's animal
30/07/2008, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
που ρε τριμλκ στην Ιταλια, στην Ελβετία ή στην Ολλανδία?


εχει δρομολογιο το κτελ και δεν το ξερα?

πως δεν εχει ρε παρταλι...
οτι θες εχει..

ακολουθας και το λεωφορειο απο πισω για να μην χαθεις...
απο ταχυτητες δεν ξερω τι παιζει γιατι τρεχουν αυτοι οι διαολοι και ο Στελιος μπορει να αντιμετωπισει προβλημα με το ιταλομπ0υρδελο του...:rolleyes: (αν υπολογισεις και τις στασεις στα συνεργεια...κλαφτα):bigcry: :bigcry: